Da li posećujete muzeje?

Muzeji,kao specifičan vid kulturnih ustanova su vrlo slabo posećeni.Da li posećujete muzeje i šta je to što vas privlači muzejima?U nastavku je muzej koji biste trebali da posetite...

Да!

Сваку генерацију ђака водим у музеј у нашем граду, кад год смо негде на екскурзији инсистирам да музеји буду обавезно у плану посете, своју децу сам неколико пута водила да гледају исту сталну поставку нашег музеја, а и кад год се нађемо у неком другом граду - гледамо да одемо и у музеј. На туристичким путовањима никад не прескачем обиласке музеја, па чак и ако није предвиђен обилазак музеја - ја одем самоиницијативно!
Понекад баш давим са тим музејима. :confused:

П.С.

Сад тек погледах клип! :lol::lol:
 
Poslednja izmena:
U mom kraju slabo se sta ima vidjeti, ali posto mi je ovdasnji Muzej savremene umjetnosti nekako na nogu, a i direktorka je moja nekadasnja radna koleginica, onda katkad svrnem tamo i pogledam one izlozene sapune u celofanu, sklamerije od lima i kartona i trista drugih cuda koja se danas smatraju umjetnoscu...
U drugim gradovima i drzavama, ukoliko sam u prilici da pogledam nesto vrijedno, onda veoma rado odem tamo... Katkad i sa neskrivenim odusevljenjem poput djeteta pristupam nekim poznatim djelima i blejim u njih... A vodic ponosno kaze - Ovo je Van Gog, ulje na platnu, cijena 70 miliona dolara, s ove strane je Klod Mone, 80 miliona dolara, a meni raste kugla u grlu... Onda pomilujem Rodena, dok nam gosn vodic vazno napominje da on kosta samo 30 miliona dolara, a ja u sebi mislim kako nikada u zivotu necu dotaci nista vrijednije u materijalnom smislu... I tako...
 
Obozavam muzeje...bila sam skoro u svim..po nekoliko puta, ali vojni mi je najdrazi...

Nazalost, ni jedan ne moze ni po cemu da se meri sa onim sto sam videla u Moskvi...Od Istorijskog muzeja, Tretjakovske galerije, Muzej kuca, muzeja u Kremlju....ono je nesto sto se ne moze opisati...za jedan muzej mi je u proseku trebalo od 2-4 dana od 9 ujutru do 5 popodne..puno radno vreme...kad nisam bila na faxu, stalno sam bila u njima....i zadrzavala se kod svakog exponata i upijala u sebe...Najveci spektakl je za mene bio muzej Majakovskog...prica za sebe...imate utisak kao da ste usli u neku kucu, gde je sve undreground, crno, crveno, sarene slike i stihovi na zidovima, figure lutke koje sede za stolom, citaju stihove, jedu, piju...ma, ludnica...
I volim Vojvodjanski muzej.....tamo sam se vecito vijala sa senkama ...
 
Одем ја са својим сестрићама летос у престоницу, направим им једнодневну екскурзију...обиђемо свааашта, шетамо, успут клопамо негде, разгледамо...направим им пешачку туру по БГ за целодневно разгледање... Ја избацујем сва знања о знаменитим зградама, о Цркви Светог Марка, о Скупштини, о бомбардованом Генералштабу, о Капетан Мишином здању, згради Позоришта, споменику Кнезу Михајлу.....Највише смо се задржали на Калемегдану, ја развезала причу о деспоту Стефану, о браћи Јакшићима, о Еугену Савојском... 40 степени, сунце упржило они би већ кући, уморили се...а ја:''А да скокнемо још до Конака књегиње Љубице, ту нам је близу?''
Они:''Нееее...
Ја:''А Макар до Саборне цркве?''
Они:''Нееее...''
Ја:'''А до Андрићевог музеја?''
Они:''Нееее...''
Ја:''А макар Вуков и Доситејев музеј?''
Они:''ТЕЕЕТОООО!!!!:evil:''

А ја: :whistling:
 
Idem stalno i obisla sam ih puno, po raznim gradovima. To mi je i u opisu posla.
Mada ima tona literature koja govori o tome kako su muzeji grobnice umetnosti, ali necemo siriti temu. :D
Pre sam za zive performanse ili modernu umetnost koja jos nije stigla da cami u muzeju.
 
mene nervira sto gde god odem ja odmah u muzej a u gradu gde zivim vec 6 i po god a muzej na 3 min nisam jos isla :rumenko:
kad smo vec tamo ja volim da razgledam,pa da se zamisljam u tom vremenu,da zamisljam ljude,zivot
a mm voli da proleti da bi sto vise video ,pa se redovno oko toga svadjamo
najlepsi muzeji u kojim sam bila su muzeji vatikana,luvr,dvorac sforcesko u milanu i dvorac princeze sisi u becu
najvece odusevljenje:sikstinska kapela
najvece razocaranje:mona liza
 
hellen, jadni tvoji sestrici i djaci...
surova si!

Стварно, имаш ли ти душу? ;)

Ја данас водила ђаке, обновљен нам музеј.
А идем свуда, где год се задесим, обавезно!
И вучем своју децу, а не само туђу.
И сестричине, које хоће да иду са мном.
Значи, моји нису јадни, они,или воле, или не смеју да писну... :whistling:
 

Back
Top