Kaspersky Internet Security...2009

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.948
Evo da otvorimo temu o ovom programu.
Molio bi sve koji imaju iskustva sa ovim programom da napisu svoje misljenje i dosadasnja iskustva sa njim...
Unaprijed bi pomenuo da ovo nije anketa ni tema namjenjena off-topic-sima koji je antivirus bolji od kojeg osim poredjenja sa pomenutim prethodnikom.

Unaprijed hvala ;).

Pozzz...
 
Poslednja izmena:
Ovako...
Prije par dana sam insalirao Kaspersky Internet Security 2009 i pri pokusaju da
uradim Full Scan racunara ram memorija je pocela da se trosi nekontrolisani,jednostavno bez razloga,racunar se zaledio.Restartovao sam racunar i pokusao ponovo ali rezultat je bio isti.
Nakon par dana guglanja sam nasao da je to gresaka novog Kasperskog i da se trenutno radi na popravci-zakrpi te greske.
Problem je u tome sto sam KIS 2009 ima problem u citanju rar-ovanih podataka.
Jedan savjet koji moze da rjesi ovaj problem dok se ne nadje rjesenje od strane strucnjaka je da se u samim opcijama ugasi opcija kontrole svih arhiva u koje ulaze i rar-ovani podatci.
Nakon ovoga nece da se javlja isti problem.

Inace ako se to i ne uradi sam Kaspersky nece praviti problem u radu racunara nego ce greska da se javi samo prilikom pokusaja Full Scan-a racunara.
Ostaje samo da se uradi gore navedeno i da se jos malo saceka na rjesenje iz Kasperskog.

Pozzz...
 
Poslednja izmena:
Au, ako je ovo tačno (a verujem da jeste kao što kažeš), onda su se stvarno obrukali sa novim KIS-om, jer svo vreme pričaju kako ova vezija najmanje troši sistemske resurse. Ccc.. ne ide im baš ovo u prilog svih onih pohvala. Zato ja još nisam prešao na v.2009. Čekaću da preleži ove dečije bolesti i da malo stekne jači imunitet. :D
 
Inace novi KIS 2009 stvarno trosi manje memorije i mnogo je brzi od njegovog prehodnika ali me ovo stvarno nasikiralo...;)
Ne mogu docekato da rjese ovaj problem

post-99789-1223123321.gif
 
ne, imam 1 GB rama i nije dolazilo do blokiranja i smrzavanja ekrana...

Koliko se ja secam nekih starih verzija kasperskog,nije bilo u startu podeseno da skenira zapakovane fajlove. To je tako reci visi nivo zastite i podesava ga korisnik.
Ako je tako i sa novim kis-om , onda je to objasnjenje.
Ili su arhive bile male i bez problema se smestale u ram. Ali kod vecih nastaje problem jer malo rama ostaje za sistem.
 
Evo bas sam ga pustio i slobodno mi je 420MB od 1GB. XP SP3 KIS2009 v8.0.0.357

Nego pre neki dan se zabagovo zesce. komp mi ostao upaljen preko noci, KIS pravio dump fajlove i napunio C:\, CPU zakuco na 100%, i izaslo upozorenje low disk space...ja da ga ugasim -nece, pauziram- nece. promenim da se nestartuje pri startovanju PCa-nece. Restart opet zakuca CPU na 100%. Nekako ga ugasim(JEDVA!) i uzmem opciju repair i sad sljaka normalno.
 
U opcijama je standardno da ne pretrazuje arhive koje su zasticene pasword-om...mogu misliti sta bi mi tek tada uradio,da mu dam i tu naredbu.
Kazem ti kada radi sa stanardnim opcijama zaledi se na 40-ak % scan-a ali kada iz opcija odstikliram pretragu svih arhiva uradi full scan system-a bez frke...ne uzima mi preko 40% ram-a tokom cjele pretrage.
Prelistao sam cjeli forum Kasperskog i nista...jos nista.Jedini savjet je to sto sam naveo...da se odstiklira pretraga svih arhiva...za sada...do nekog drugog rjesenja.

Inace imam 32bit-nu Vistu...ko zna mozda mu je to problem kod Viste.
 
Ja ga koristim i nemam problema.Jedino hoće da obriše rar,zip arhive koje su zaštićene,naravno i sve što je zaštićeno t.j. gde nemože pristupiti skeniranju.
Inače koristi ga i moj drug na starom računaru bez problema kad kažem starom računaru mislim na P3.
 
Nabavio sam KAV 2009 verziju 8.0.0.454 i ne mogu da ga instaliram. Imao sam prethodno instaliran AVG 8 i zbog nekih novonastalih problema morao sam da ga deinstaliram. Medjutim KAV ga idalje detektuje kao instaliranog i zbog nekompatibilnosti sa njim nece da se instalira dok se ovaj ne ukloni, a AVG je vec obrisan! Chak sam radio i jedan registry clean (CCleaner) i tu je uklonio par key-eva koji su se odnosili na AVG. Restartovao sam rachunar i probao ponovo, ali idalje isto.

Ima li neko ideju kako reshiti problem?

* Inache, problem kod AVG-a je sledeci:
- Nakon poslednjeg update-a samog programa (ne baze nego programa), AVG je pocheo da mi blokira internet vezu iz nepoznatog razloga. Konektujem se na internet, ali ne mogu da uchitam ni jednu web adresu, niti mogu da se konektujem na MSN. Znachi, ponasha se kao da nisam konektovan uopshte! I otkrio sam da je to do AVG-a, jer kada sam ga ugasio, sve je radilo ok.

Ako neko zna i na ovo odgovor, neka bude ljubazan da ga napishe. Hvala.
 

Back
Top