BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo tvopje smejanje je kao kada bi neko rekao da adam i eva nisu umrli a onda pcoines da se smejs?

Adam i eva su imali besmrtnost sve dok nisu bili poslusni?

Jeli tako ili nije?
da su slusali boiga 10000 godina ziveli bi toliko.

Da su ga lsuali 110.000 godina ziveli bi toliko.
Da su ga slusalo 1000.000. godina ziveli bi toliko.
Da su ga slusali 1 dan da se nije nasao Isus kao zamena ziveli bi samo 1 dan.
To je bemsrtnost koja nije vecna nego uslovna.
KO OVO NEZNA ONDA SE PITAM ZAR UOSTE DA VODIM DISKUIJU SA NEKIM KO NEZNA OSNOVNE STVARI I JOS SE TOME SMEJE???

Onda dolazimo do zaključka da besmrtnost u suštini ne postoji. Ne može se govoriti o besmrtnosti koja traje dok si poslušan ili dok te strefi kamion. Nije svako Highlander.
 
I kad otvori peti pecat, videh pod OLTAROM DUSE onih koji su bili poklani zbog reci Bozje I zbog svedocanstva koje su imali.
Otkrivenje 6,9.

Dakle, u Otkrovenju jasno piše "duše onih koji su bili poklani", dakle BILI, već su zaklani i mrtvi, a opet njihove duše viču. I ti se našao pametan da pričaš kako su to oni koji će tek biti poklani, iako u stihu veoma jasno piše da su to duše onih koji su već zaklani? Što praviš budalu od sebe, aman?

A STA JA MOGU ZA TO STO TI NEZNAS DA OTKRIVENJE GOVORI UNAPRED O ZADNJIM DOGADJAJIMA NA OVOJ ZEMLJI???
 
Onda dolazimo do zaključka da besmrtnost u suštini ne postoji. Ne može se govoriti o besmrtnosti koja traje dok si poslušan ili dok te strefi kamion. Nije svako Highlander.

JESI LI TI UOPSTE CUO ZA SLUCAJ ADAMA I EVE???

Pa da probamo ovako:

Da nisu Adam i eva zgresili dokle bi ziveli?

I jos jedno?

Da su Adam i eva ziveli 10.000.000 godina i da su zgresili sta bi bilo onda?

Hes 18:4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.

Hes 18:20 Koja duša zgreši ona će umreti, sin neće nositi bezakonje očevo niti će otac nositi bezakonje sinovljevo; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.
 
TO TVOJE PONAVLJANJE POKAZUJE SAMO TVOJU NERVOZU JERIHONAC.

Jos uvek mi nisi odgvorio na pitanje kako to krv moze da vice?

Postavim ti jedno pitanje i puknes odma u startu???

Zašto lažeš da ti nisam odgovorio...Lepo sam ti objasnio nešta o biblijskim metaforama...U Bibliji i ono Valamovo magare govori...Nemaš pojma u vezi sa Biblijom a bivaš u iluziji da štancovanje metarskih pamfleta znači neko znanje o Bibliji.

Nisam nervozan već veoma precizno pronadjem ono što tebe boli u kontekstu priče o kojoj pričamo...

Otkrivenje 6:9-11...

'' I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu. I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krv našu na onima što žive na zemlji? I dane biše svakome od njih haljine bele, i rečeno im bi da počinu još malo vremena, dokle se navrše i drugari njihovi i braća njihova, koji valja da budu pobijeni kao i oni.''

Kako je Jovan video duše umrlih ako duše nisu besmrtne...kako...samo mi to reci jednom...kako...
 
JESI LI TI UOPSTE CUO ZA SLUCAJ ADAMA I EVE???

Pa da probamo ovako:

Da nisu Adam i eva zgresili dokle bi ziveli?

I jos jedno?

Da su Adam i eva ziveli 10.000.000 godina i da su zgresili sta bi bilo onda?

Hes 18:4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.

Hes 18:20 Koja duša zgreši ona će umreti, sin neće nositi bezakonje očevo niti će otac nositi bezakonje sinovljevo; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.

Bilo bi da nisu bili besmrtni.
 
Šta se bre dereš?

Govori unapred, ali u prošlom vremenu? :D

Ne derem se nego naglsavam i ja nisam cuvao ovce sa tobom da mi se obracas sa bre. I ja se tebi tako ne obracam.

Pa da li je do danas bilo progostvo zveri od koje ce 144000 biti pobijene?

Da nemogu kupiti ni prodati ako se ne poklone zveri?

Mozes li mi ti objasniti kako to krv moze da vice???

Posto je Jerihonac puko na tom pitanju?

Primeri:
Kain ubija avelja:
A Bog rece: šta učini! GLAS KRVI brata tvojega VICE sa zemlje k meni.
1 Mojsijeva 4,10.


I krv Isusu posredniku zaveta novoga, I KRVI kroplenja koja BOLJE GOVORI (vice) nego li AVELJEVA.
Jevrejima 12, 24.


Ili kako ovo moze?

Verom prinese Avelj Bogu veću žrtvu nego kain, kroz koju dobi svedocanstvo da je pravednik, kad Bog posvedoci za dare njegove; I KROZ NJU ON MRTAV JOS GOVORI.
Jevrejima 11,4.


Ali nejedite mesa s DUSOM njegovom, a to mu je KRV.
1 Mojsijeva 9,4

Jevrejski način izrazavanja dozvoljava takođe I predmeti da VICU:
Jer će kamen iz zida vikati I cvor iz drveta svedocice.
Avakum 2,11.

Placa zetalaca vice k Nebu je im je uskracena.
Jakov 5,4.

Isus se isto tako izrazava:
Kažem vam ako oni usute, KAMENJE CE POVIKATI.
Luka 19,40.

Tako I krv mucenika ili dusa mucenika sam covek njegov zivot simbolicki vice za osvetom za pravdom u Otrkivenju.

Jer ne primiste duha ropstva, opet da se bojite; nego primiste Duha posinickoga, KOJIJEM VICEMO: Ava Oce.
Rimljanima 8,15.


PRAVDA ZAHTEVA VICE JEDNOSTAVNO JER PLATA Ne moze MIMOICI ONE KOJI SU UBILI OVE DUSE I NJIHOVA PROLIVENA KRV I POLOZENI ZIVOT NEćE SE ZABORAVITI.
A PLATU CE OCIGLEDNO PRIMITI TEK KADA ISUS DODJE.
 
OPET BETIS OD TEME PAKAO OPET BEZIS OD PITANJA KOJA SAM TI POSTAVIO JERIHONAC???

Ukrstanje ljudi sa zivotinja je sekuslani greh a ne da su iz toga anstali potomci.
O tome govri pisac.

Kada je covek ucinio takvu strasnu stavr, pokvario je totlani lik bozji u sebi.

Greh koji ljudi cine unistava lik Bozji.

Naravno ti i u Bibliji vidis pakao da stoji na mnogo mesta ali kada trazim da nam to pokazes onda cut???

Ti nisi posten nego se sluzis izvrtanjem teksta bilo koji da je.

O OVOME GOVORI TAJ PISAC KOGA POMINJES:

5.Mo 27:21 Proklet da je koji bi obležao kakvo god živinče. A sav narod neka kaže: Amin.


I gde u bibliji ima zapisano koliko je naroda nastalo seksualnim odnosom čoveka sa recimo ...magarcem ili kamilom....

A pisac je ....:think:
 
Bilo bi da nisu bili besmrtni.

Pa niko nije bemsrtan samo je to Bog.

Covek ima uslovnu bsmrtnost dok je poslusan Boogu:

Jer sto biva sinovima ljudskim to biva I stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu I oni, I SVI IMAJU ISTI DUH I covek ništa nije BOLJI OD STOKE.
Propovednika 3,19.


Hes 18:20 Koja duša zgreši ona će umreti, sin neće nositi bezakonje očevo niti će otac nositi bezakonje sinovljevo; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.


Sve dok covek ne zgresi zivece.

Kad zgresi nece.

Dok ne zgresi nemoze nikako da umre.

U tome je njegova bemsrtnost.

BIBLIJA KAZE DA SAMO BOG IMA BESMTRTNOST:

1.Tim 6:16 Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin.

KADA BI COVEK IMAO TAKVU BESMRTNOST ONDA BI ON BIO BOG.
 
I gde u bibliji ima zapisano koliko je naroda nastalo seksualnim odnosom čoveka sa recimo ...magarcem ili kamilom....

A pisac je ....:think:
Pa pisac nekaze da je time nastalo ljudi ili nesto slicno.
nego da su takvim opstenjem ljudi toTalno iskvarili Bozji lik u sebi.

To drugo ti ucitavas kao sto radis i sa Biblijom.
NEGO STA TO SADA IMA VEZE SA OVIM TEMAMA OVDE???

NE IDE TI NESTO?

ODGOVORE MI JOS NISI DAO???
 
Ne derem se nego naglsavam i ja nisam cuvao ovce sa tobom da mi se obracas sa bre. I ja se tebi tako ne obracam.

Pa da li je do danas bilo progostvo zveri od koje ce 144000 biti pobijene?

Da nemogu kupiti ni prodati ako se ne poklone zveri?

Mozes li mi ti objasniti kako to krv moze da vice???

Posto je Jerihonac puko na tom pitanju?

A Jerohinac ti je lepo odgvorio na to pitanje čim si ga postavio. I posle toga sam ponovio odgovor. A evo i treći put. Krv moiže da viće baš onako kako i Valamovo magare može da govori.

A zašto bežiš celu noć od odgvora na ovo...

Otkrivenje 6:9-11...

''I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu. I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krv našu na onima što žive na zemlji? I dane biše svakome od njih haljine bele, i rečeno im bi da počinu još malo vremena, dokle se navrše i drugari njihovi i braća njihova, koji valja da budu pobijeni kao i oni.''


Kako je Jovan mogao da vidi te duše umrlih ako one nisu bile besmrtne.....kako...
 
KAKO?
JOVAN JE IMAO VIZIJE:

Off 4:2 I odmah bih u duhu; i gle, presto stajaše na nebu, i na prestolu seđaše neko.

Jovan kaze da je imao vizije kako vidis!

Bejah u duhu znaci da je video viziju buducih dogadjaja.

Off 21:10 I odvede me u duhu na goru veliku i visoku, i pokaza mi grad veliki, sveti Jerusalim, gde silazi s neba od Boga,
 
Poslednja izmena:
Pa niko nije bemsrtan samo je to Bog.

Covek ima uslovnu bsmrtnost dok je poslusan Boogu:

Jer sto biva sinovima ljudskim to biva I stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu I oni, I SVI IMAJU ISTI DUH I covek ništa nije BOLJI OD STOKE.
Propovednika 3,19.


Hes 18:20 Koja duša zgreši ona će umreti, sin neće nositi bezakonje očevo niti će otac nositi bezakonje sinovljevo; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.


Sve dok covek ne zgresi zivece.

Kad zgresi nece.

Dok ne zgresi nemoze nikako da umre.

U tome je njegova bemsrtnost.

BIBLIJA KAZE DA SAMO BOG IMA BESMTRTNOST:

1.Tim 6:16 Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin.

KADA BI COVEK IMAO TAKVU BESMRTNOST ONDA BI ON BIO BOG.

A kako to "nije ništa bolji od stoke" razumeš u kontekstu sa " Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste?"

I u kom kontekstu je zgrešilo dete koje se raspada od raka na dečijoj Onkološkoj klinici? Prošetaj onuda...ali pazi, moraš da budeš veoma, veoma jak za to...
 
Koja pitanja? O čemu? Na svako pojedinačno pitanje ti je odgovoreno.

I meni kazes da lazem?

A SADA MI POKAZI GDE SI NA OVO ODGVORIO???


Mozes li mi ti objasniti kako to krv moze da vice???

Posto je Jerihonac puko na tom pitanju?

Primeri:
Kain ubija avelja:
A Bog rece: šta učini! GLAS KRVI brata tvojega VICE sa zemlje k meni.
1 Mojsijeva 4,10.

I krv Isusu posredniku zaveta novoga, I KRVI kroplenja koja BOLJE GOVORI (vice) nego li AVELJEVA.
Jevrejima 12, 24.

Ili kako ovo moze?

Verom prinese Avelj Bogu veću žrtvu nego kain, kroz koju dobi svedocanstvo da je pravednik, kad Bog posvedoci za dare njegove; I KROZ NJU ON MRTAV JOS GOVORI.
Jevrejima 11,4.

Ali nejedite mesa s DUSOM njegovom, a to mu je KRV.
1 Mojsijeva 9,4

Jevrejski način izrazavanja dozvoljava takođe I predmeti da VICU:
Jer će kamen iz zida vikati I cvor iz drveta svedocice.
Avakum 2,11.

Placa zetalaca vice k Nebu je im je uskracena.
Jakov 5,4.

Isus se isto tako izrazava:
Kažem vam ako oni usute, KAMENJE CE POVIKATI.
Luka 19,40.

Tako I krv mucenika ili dusa mucenika sam covek njegov zivot simbolicki vice za osvetom za pravdom u Otrkivenju.

Jer ne primiste duha ropstva, opet da se bojite; nego primiste Duha posinickoga, KOJIJEM VICEMO: Ava Oce.
Rimljanima 8,15.

PRAVDA ZAHTEVA VICE JEDNOSTAVNO JER PLATA Ne moze MIMOICI ONE KOJI SU UBILI OVE DUSE I NJIHOVA PROLIVENA KRV I POLOZENI ZIVOT NEćE SE ZABORAVITI.
A PLATU CE OCIGLEDNO PRIMITI TEK KADA ISUS DODJE.
 
ne laži, jer sam ti odgovorio:


Simbolički, naravno. Kao kad Sicilijanci kažu "sangue chiama sangue", "krv zove krv", podrazumevajući pod tim osvetu. I kako t nije bre sramota da kažeš kako ti jeroh nije odgovorio ni na jedno pitanje?
I šta sve to znači o krvi, da li ti podržavaš transfuziju krvi ili je odbijaš?

A ti nisi odgovorio podržavaš li transfuziju krvi?

u kom kontekstu je zgrešilo dete koje se raspada od raka na dečijoj Onkološkoj klinici? Prošetaj onuda...ali pazi, moraš da budeš veoma, veoma jak za to...

Odgovori.
 
Naveo sam ti biblijske stihove o kojima se govori o tome. Nije moguće da ne znaš o kom Josifu se radi?

Nemoj da se pravis, jer tu se odgvor na moja pitanja ne nalazi niti si dao odgvor.

Znam ja o kom se Josifu radi nego bih ja to tebe pitao DALI TI ZNAS KADA TVRDIS DA JE ON U PAKLU ILI TAKO NEKAKO?

A SADA :

OVO TE PITAM VEC OD JUCE 5,6 PUTA:

Navedi mi gde si ovo odgvorio?

A koji je to sin Josifov i sve one koje gore pominjes u Paklu?
Sta im sluzi oruzje u paklu?
 
Gde mi je to odgvorio jerihonac?

Kakve sada tranfuzije krvi???

Naravno da podrzavam.
Sve sto sluzi da se spasi covekov zivot podrzavam.

KAZES SIMBOLICKI?

TAKO JE!!!
TAKO JE I SA DUSAMA KOJE VICU POD OLTAROM, SIMBOLICKI JOVAN IH VIDI U VIZIJI.

Dakle svaki biblijski stih koji pominje dušu treba shvatiti simbolički? Onda i kompletnu Bibliju treba shvatiti simbolički.

I, u kom kontekstu je zgrešilo dete koje se raspada od raka na dečijoj Onkološkoj klinici? Prošetaj onuda...ali pazi, moraš da budeš veoma, veoma jak za to...
 
Pa pisac nekaze da je time nastalo ljudi ili nesto slicno.
nego da su takvim opstenjem ljudi toTalno iskvarili Bozji lik u sebi.

A ovo...

''Sve vrste životinja koje je Bog stvorio su sačuvane u barci. Mešane vrste koje Bog nije stvorio, koje su bile rezultat ukrštanja, su uništene potopom. Nakon potopa bilo je ukrštanja ljudi i životinja, kao što se može videti u skoro beskrajnom nizu vrsta životinja i u nekim rasama ljudi"

To drugo ti ucitavas kao sto radis i sa Biblijom.
NEGO STA TO SADA IMA VEZE SA OVIM TEMAMA OVDE???

Kako nema veze sa biblijom...To je bre tumačenje osnovnog razloga zbopg kojeg je morao da usledi potop...Jasno tvrdi ona koja je imala preko 2000 vizija i susreta sa Bogom...

NE IDE TI NESTO?

ODGOVORE MI JOS NISI DAO???

Kako si tako ljigavo bezobrazan...Koji ti to odgovor nisam dao...Koliko puta treba da ga ponovim...

A ti si taj koji od ovog...

Otkrivenje 6:9-11...

'' I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu. I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krv našu na onima što žive na zemlji? I dane biše svakome od njih haljine bele, i rečeno im bi da počinu još malo vremena, dokle se navrše i drugari njihovi i braća njihova, koji valja da budu pobijeni kao i oni.''

beži kao od ...kuge...Reci nešta...odgovori kako je Jovan mogao da vidi duše umrlih ako one nisu besmrtne...
kako...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top