BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Recimo, ako duša nije besmrtna, zašto je Josif rekao da će sići kod svog sina u Šeol? Zašto Jov opisuje Šeol kao mesto sa vratima? Zašto se kaže da Jakov i dalje tamo oplakuje, David obitava u miru, a ratnici i dalje zadržavaju svoje oružje?
Nemogu o ovim stvarima kada nisam kuci.
Red bi bio da postavis Biblijski tekst da znam koji su dogadjaji?
A koji je to sin Josifov i sve one koje gore pominjes u Paklu?
Sta im sluzi oruzje u paklu?

Ovde ima nesto o tome:
http://forum.krstarica.com/entry.php/29837-Smrt-je-kao-SPAVANJE-bez-sna-to-je-ucenje-Biblije

http://forum.krstarica.com/entry.php/29831-Biblijska-istina-o-DUSI-!!!
 
Poslednja izmena:
Za tog Ljubu bi bilo bez ikakvog značaja da si se ti samo molio da lekari nisu obavili svoj deo posla. A sa tog krova bi pao sve i da nije psovao Boga. Padaju i vernici sa recimo jabuke koju beru kao jedan moj komšija prošle ..

Pa ti mislis tako ali Ljuba ne.
Ljuba ima veliko iskustvo na krovu.
Jer je to radio nekada to mu je bio zanat a posle samo na crno kada je pao.
Jeste da padaju i vernici ali padaju i oni koji to posebno izazovu.
A jeli svaki vernik ko se tako zove???
 
Poslednja izmena:
Nemogu o ovim stvarima kada nisam kuci.
Red bi bio da postavis Biblijski tekst da znam koji su dogadjaji?
A koji je to sin Josifov i sve one koje gore pominjes u Paklu?
Sta im sluzi oruzje u paklu?

Ovde ima nesto o tome:
http://forum.krstarica.com/entry.php/29837-Smrt-je-kao-SPAVANJE-bez-sna-to-je-ucenje-Biblije

http://forum.krstarica.com/entry.php/29831-Biblijska-istina-o-DUSI-!!!

Postaviću u toku dana kad budem imao vremena. Ne znaš ko je Josif, ne znaš ko je David?
 
Znam. Ali zasto da ja trazim stihove koje pominjes kad imam preca posla?
Daj stihove pa da vidimo o cemu je re9c?
Opet kao i uvek mi ne odgovori???

Na svako pitanje sam ti odgovorio, kao i jeroh. Izgleda si slep kao i Smeško, jer sam napisao:

Postaviću u toku dana kad budem imao vremena

Ako nemaš strpljenja, to je tvoj problem i ne interesuje me uopšte.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa to je takodje dvanaesti. Jer popunjava mesto dvanaestog.

To je tacno, ali ujedno i jedino mesto
gde se realno moze videti imena svih 13.
O tome je rec.

Naravno, ostalo ih je 12 jer ih toliko mora biti
jer je to simbolican broj kao sto znas.

Nisam mislio da treba shvatiti kao da ih ima 13
vec da upravo ovo sto sam rekao malo pre.

O ubacivanju 13og apostola u hriscanstvo
od strane onih koji zele da mimo biblije
kreiraju to isto hriscanstvo ne zelim da komentarisem.
To je jedan nonsens.

Zato sam pokazao da biblija ima odgovor
i na to pitanje opet u odredjenom kontekstu.

Pozdrav
 

Isto to ima i ....O V D E ... kako li stigneš na toliko mesta da štancuješ jedne te iste pamflete...

Da nisi možda trebao napisati ...to je adventističko verovanje a ne ono...učenje biblije...Neka druga učenja biblije ne bi se složila sa tim.



U Bibliji ima i ovaj stihić...jedan od mnogih...

Jov 24:12...''Ljudi u gradu uzdišu, i duše pobijenih viču, a Bog ne ukida to.''

A kako li duše pobijenih-mrtvih, mogu vikati ako duša nije besmrtna...
:think:

I nemopj da shvatiš da je verujem u besmrtnost duše samo pitam...onako...
 
Pa to je takodje dvanaesti. Jer popunjava mesto dvanaestog.

To je tacno, ali ujedno i jedino mesto
gde se realno moze videti imena svih 13.
O tome je rec.

Naravno, ostalo ih je 12 jer ih toliko mora biti
jer je to simbolican broj kao sto znas.

Nisam mislio da treba shvatiti kao da ih ima 13
vec da upravo ovo sto sam rekao malo pre.

O ubacivanju 13og apostola u hriscanstvo
od strane onih koji zele da mimo biblije
kreiraju to isto hriscanstvo ne zelim da komentarisem.
To je jedan nonsens.

Zato sam pokazao da biblija ima odgovor
i na to pitanje opet u odredjenom kontekstu.

Pozdrav

Da li ono Pavle bejaše trinaesti Apostol Isusov...Da li je na onom putu za Damask Pavle postao 13-i Apostol...:think:
 
A da li Isus nije znao koliko učenika ima ili Marko nije znao osnovnu radnju oduzimanja ...

Marko 14:13-17...

'' I posla dvojicu od učenika svojih i reče im: Idite u grad, i srešće vas čovek koji nosi vodu u krčagu; idite za njim, I gde uđe kažite gospodaru od one kuće: Učitelj veli: Gde je gostionica gde ću jesti pashu s učenicima svojim? I on će vam pokazati veliku sobu prostrtu gotovu: onde nam zgotovite. I izađoše učenici Njegovi, i dođoše u grad, i nađoše kao što im kaza, i ugotoviše pashu. I kad bi uveče, dođe sa dvanaestoricom.''

:think:
 
Isto to ima i ....O V D E ... kako li stigneš na toliko mesta da štancuješ jedne te iste pamflete...

Da nisi možda trebao napisati ...to je adventističko verovanje a ne ono...učenje biblije...Neka druga učenja biblije ne bi se složila sa tim.




U Bibliji ima i ovaj stihić...jedan od mnogih...

Jov 24:12...''Ljudi u gradu uzdišu, i duše pobijenih viču, a Bog ne ukida to.''

A kako li duše pobijenih-mrtvih, mogu vikati ako duša nije besmrtna...
:think:

I nemopj da shvatiš da je verujem u besmrtnost duše samo pitam...onako...

Hoces da nam kazes da ti neverujes u nista i da je sve slucajno da ti toliko smetjau adventiusti iako ih ne pominjem i citiram samo Biliju ali pravoslvni ti slucajno nikako ne smetaju?

Da je slucajno to verujes podrzavas ucenje u duse?

Da je slucajnos to verujes podrzavas ucenje u pakao???

Da bi to shvatio kako duse vicu moras u osnovnu skolu.

Zar nisam rekao da moram da te prvo ucim pa tek onda da diskutujem sa tobom.

A da bi mogao nekoga da ucis mora da se spusti malo na zemlju.

Stihove koje pominjes se odnose na njihovu prolivenu krv.
Ona je zivot i dusa coveku:

3.Mo 17:14 Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.

Nekada se kaze dusa njihova krv vice a nekada samo krv vice.

1.Mo 4:10 A Bog reče: Šta učini! Glas krvi brata tvog viče sa zemlje k meni.

Kako krv moze da vice Jerihonac?

Mozes li to da odgvoris???

Bojims e da naces kao ni do sada ni na jedno moje pitanje.

Ja bih da nastavimo o Paklu.

Imam mnogo toga da ti jos repliciram ostao sam ti duzan.

A dotle mozes da objasnis kako krv moze da vice?
 
Poslednja izmena:
NAUKA O DUSI NE POSTOJI U BIBLIJI.TO JE PLATONIZAMM

POSTOJI SAMO NERAZMEVCANJE TOGA STA ZNACI DUSA:

SVAKI BIBLIJSAKI KOMENTAR KOJI PISE O TOME KAZE TAKO.

Ja citiram onaj koji imam:

Evo da vidimo šta kažu neutralni Prevodioci komentatori Originalnog Biblijskog Teksta iz Svetog Pisma da li oni nalaze dusu koja živi u coveku posle smrti, u svetom pismu?
I da li nam i oni daju potvrdu za sve ovo gore receno?

BIBLIJSKI KOMENTAR BROCKHAUS KAžE SledećE:

Važno za pravo razumevanje reci DUSA u Starom i Novom zavetu je, da se sa tom reci dusa nesmatra nešto posebeno Zivo od tela od coveka; već se sa time uvek misli ceo covek od mesa i kostiju. Covek nema (psyhe ) DUSU; NEGO on je (psyhe) dusa. (covek je ziva dusa) ON CINI KAO JEDINKA ZIVU DUSU. S telom I kostimai.
Što se tiče stanja duse posle smrti u Novom zavetu je jasno da ona ne odstupa od celokupnog coveka ne u dva dela telo I dusa u smislu da živi van coveka posebno dalje.
U novom zavetu u originalnom tekstu pod dusom, se uvek misli na celokupnog coveka ne na dva dela gde jedan nastavlja da živi.
Ucenje Platonske filosofije I ucenje nekih religija o dusi koja živi izvan coveka Novi zavet NEPOZNAJE.

Biblijski komentar Brockhaus Elbelfeder Biblija sa Grckog na Nemacki strana 1042-1042.


Dakle profesionlani prevodioci I komentatori tekjsta kažu da se u biblijskom teksu o DUSI u stvari nalazi ucenje gore opisano pod brojem 2 a ne ucenje pod borjem 1 koje oni opisuju kao plkatonsko gde dusa nastvlja da živi.
U Bibliji ne postoji takvo ucenje illi ikakav dojam na tako nešto.

Brockhaus nije religiozna zajednica već jedna od najpoznatijih neutralnih izdvackih kuca u svetu.
Koja je napravila svoj cenjeni kvalitetni Elbelfelder prevod Bilbije sa komentarom na koji su radili najbolji strucnjacima.
Jer ime ove kuce ne dozvoljva drugacije ili neke izjave koje bi okrnjile njihov ugled ili ga poljuljale.
I ne samo njihov komentar mnostvo komentara koje mozete naći kažu takođe isto.

Zar ne moze neki teolog da se javi I u javnosti pobije ovu izjavu BROCKHAUSENA gore I hiljade stampnaih Biblija I komentara Kuce BROCKHAUS zavrse na otpadu papira jer ih niko više neće kupovati jer su lažni I nepouzdani.
Ne, to nikada nebi smeli da rizikuju.
Bas kada bi tvrdili suprotno desilo bi se tako jer bi to bila neistina koja se lako može pobiti i dokazati da nije istina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALI JOS NISMO ZAVRSILI SA PAKLOM DA BI PRESLI NA D USU MADA OVA ISTINA O DUSI RUSI LAZNO UCENJE O PAKLU
 
Simbolički, naravno. Kao kad Sicilijanci kažu "sangue chiama sangue", "krv zove krv", podrazumevajući pod tim osvetu. I kako t nije bre sramota da kažeš kako ti jeroh nije odgovorio ni na jedno pitanje?
I šta sve to znači o krvi, da li ti podržavaš transfuziju krvi ili je odbijaš?
 
NAUKA O DUSI NE POSTOJI U BIBLIJI.TO JE PLATONIZAMM

POSTOJI SAMO NERAZMEVCANJE TOGA STA ZNACI DUSA:

SVAKI BIBLIJSAKI KOMENTAR KOJI PISE O TOME KAZE TAKO.

Ja citiram onaj koji imam:

Evo da vidimo šta kažu neutralni Prevodioci komentatori Originalnog Biblijskog Teksta iz Svetog Pisma da li oni nalaze dusu koja živi u coveku posle smrti, u svetom pismu?
I da li nam i oni daju potvrdu za sve ovo gore receno?

BIBLIJSKI KOMENTAR BROCKHAUS KAžE SledećE:

Važno za pravo razumevanje reci DUSA u Starom i Novom zavetu je, da se sa tom reci dusa nesmatra nešto posebeno Zivo od tela od coveka; već se sa time uvek misli ceo covek od mesa i kostiju. Covek nema (psyhe ) DUSU; NEGO on je (psyhe) dusa. (covek je ziva dusa) ON CINI KAO JEDINKA ZIVU DUSU. S telom I kostimai.
Što se tiče stanja duse posle smrti u Novom zavetu je jasno da ona ne odstupa od celokupnog coveka ne u dva dela telo I dusa u smislu da živi van coveka posebno dalje.
U novom zavetu u originalnom tekstu pod dusom, se uvek misli na celokupnog coveka ne na dva dela gde jedan nastavlja da živi.
Ucenje Platonske filosofije I ucenje nekih religija o dusi koja živi izvan coveka Novi zavet NEPOZNAJE.

Biblijski komentar Brockhaus Elbelfeder Biblija sa Grckog na Nemacki strana 1042-1042.


Dakle profesionlani prevodioci I komentatori tekjsta kažu da se u biblijskom teksu o DUSI u stvari nalazi ucenje gore opisano pod brojem 2 a ne ucenje pod borjem 1 koje oni opisuju kao plkatonsko gde dusa nastvlja da živi.
U Bibliji ne postoji takvo ucenje illi ikakav dojam na tako nešto.

Brockhaus nije religiozna zajednica već jedna od najpoznatijih neutralnih izdvackih kuca u svetu.
Koja je napravila svoj cenjeni kvalitetni Elbelfelder prevod Bilbije sa komentarom na koji su radili najbolji strucnjacima.
Jer ime ove kuce ne dozvoljva drugacije ili neke izjave koje bi okrnjile njihov ugled ili ga poljuljale.
I ne samo njihov komentar mnostvo komentara koje mozete naći kažu takođe isto.

Zar ne moze neki teolog da se javi I u javnosti pobije ovu izjavu BROCKHAUSENA gore I hiljade stampnaih Biblija I komentara Kuce BROCKHAUS zavrse na otpadu papira jer ih niko više neće kupovati jer su lažni I nepouzdani.
Ne, to nikada nebi smeli da rizikuju.
Bas kada bi tvrdili suprotno desilo bi se tako jer bi to bila neistina koja se lako može pobiti i dokazati da nije istina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALI JOS NISMO ZAVRSILI SA PAKLOM DA BI PRESLI NA D USU MADA OVA ISTINA O DUSI RUSI LAZNO UCENJE O PAKLU

Alo bre, smiri se. :D

A šta ćemo s ovim?

Postanje 37:36, Isaija 7:11, Jezekilj 31:20, Izreke 29:18, Kraljevi 2:6, Isaija 14:9...

http://www.jewishencyclopedia.com/articles/13563-sheol

Ču, Brockhaus neutralan...
 
Hoces da nam kazes da ti neverujes u nista i da je sve slucajnod a ti toliko smetjau adventiusti iako ih ne pomin jem i citiram samo Biliju?
Pokušaj da shvatiš. Nisam vernik i ne verujem u Bibliju ali me to ne sputava da pričam o onom u Bibliji napisanom. Inače mi ne smetaju adventisti kao ni JS niti bilo koje drugo sektaško učenje.

Da je slucajnos to verujes u duse?

Da je lsucajnos to verujes u pakao???

Pokušaj da shvatiš da ne verujem ni u duše ni u pakao niti u bilo koju biblijsku priču. Možeš li to...

Da bi to shvatio kako duse vicu moras u osnovnu skolu.

Zar nisam rekao da moram da te prvo ucim pa tek onda da diskutujem sa tobom.

A i zbog ovoga moram u osnovnu školu...

2 Koričanima 5:6-8...

''Dobre smo, dakle, volje jednako, jer znamo da putujemo u telu, daleko od Gospoda.Jer po veri živimo, a ne po gledanju. Ali se ne bojimo, i mnogo volimo otići od tela, i ići ka Gospodu.''


3.Mo 17:14 Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.

2 Petrova 1:13-14...

''Jer mislim da je pravo dokle sam god u ovom telu da vas budim opominjanjem, Znajući da ću skoro telo svoje odbaciti kao što mi kaza i Gospod naš Isus Hristos.''

Nekada se kaze duse njihova krva vice a nekada krv.

1.Mo 4:10 A Bog reče: Šta učini! Glas krvi brata tvog viče sa zemlje k meni.

Kako krv moze da vice Jerihonac?

Nisi čuo za ono...metaforično, parabolično i tome slično...

Jovan 8:56...

''Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se.''

A kako li je mogao da ga vidi odmah po umiranju tela ako ga duša nije nadživela...

A moraću u osnovnu školu i zbog ovoga...

Jovan 12:27...

''Sad je duša moja žalosna; i šta da kažem? Oče! Sačuvaj me od ovog časa; ali za to dođoh na čas ovaj.''

Dela ap. 2:43...

''I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.''
 
Alo bre, smiri se. :D

A šta ćemo s ovim?

Postanje 37:36, Isaija 7:11, Jezekilj 31:20, Izreke 29:18, Kraljevi 2:6, Isaija 14:9...

http://www.jewishencyclopedia.com/articles/13563-sheol

Ču, Brockhaus neutralan...
Ovo je diskusija i ja to upravo radim.

Kakvi su to bezobrazni pridevi, smiri se itd???

O tim stihovimacu pisati polako.

Nemogu sve odjedared.
Ali zasto mi nisi jos uvek odgvorio na pitanja koja sam ti postavio u vezi sa time???

Evo treci put sada te pozivam da mi odgvoris???
 
NAUKA O DUSI NE POSTOJI U BIBLIJI.TO JE PLATONIZAMM
Kakav bre Platonizam. Učenje o besmrtnosti duše datira pre Platona. Možda si čuo za Talesa, a posebno za Protagoru. A uz Platona ima ono i Sokratovo učenje o besmrtnosti duše. A cela priča datira još od starih vavilonaca, Sumera i mnogih drugih.

Evo da vidimo šta kažu neutralni Prevodioci komentatori Originalnog Biblijskog Teksta iz Svetog Pisma da li oni nalaze dusu koja živi u coveku posle smrti, u svetom pismu?
I da li nam i oni daju potvrdu za sve ovo gore receno?

Čoveče zaslepljeni...Šta kažu ti neutralni sa sve onom nekom ženom koliko se puta u starom zavetu naznačuje reč duša...néphesh ... Neki koji se sa tim bave malo ozbiljnije utvrdili tačan broj 754 ...A da li ti stručnjaci znaju koliko se puta u novom zavetu pominje reč duša naravno kao...psykhé...

ALI JOS NISMO ZAVRSILI SA PAKLOM DA BI PRESLI NA D USU MADA OVA ISTINA O DUSI RUSI LAZNO UCENJE O PAKLU

A o paklu...

Matej 25:46...
''I otići će ovi u večnu kaznu, a pravednici u život večni.''



Otkrivenje 14:11...

I dim mučenja njihovog izlaziće va vek veka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zveri i ikoni njenoj, i koji primaju žig imena njenog.

Otkrivenje 20:10...

I đavo koji ih varaše bi bačen u jezero ognjeno i sumporito, gde je zver i lažni prorok; i biće mučeni dan i noć va vek veka.
 
Jerihonac, Pavla govori o nasem smrtnom i besmrtnom telu koje cemo dobiti porilikom isuovog dolaska ili vaskrsenja.
Kada neki nisu ucili brojeve oni neznaju sta je matematika.
Pa zato i navodis takve stihove tumaceci ih pogresno.

1.Kor 15:53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.

1.Kor 15:54 A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona reč što je napisana: Pobeda proždre smrt.


Kao sto vidis o tome govori Pavle!

Samo Bog ima besmrtnost.

1.Tim 6:16 Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top