BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja vama odgvoram non stop a vi meni nikako?
Jer se slazes da ucitelj biologije zna matematiku iako uci da je covek nastao od mamuna?
Pa se tako i ja slazem sa ovom zenom oko jevreja.

Za sta sam citirao tu zenu?
Neku vaznu teolosku stvar ili samo istorisjku informaciju?

I trece, pise li ta zena nesto o Pavlu?

Nesto ste mi skrenuli sa teme???

Da li je u pravu i što se ovoga tiče:

The Bible is not the word of God but the word of men.
That God does exist in three persons is imagination of men.
Jesus is man and not God.
Mary is the mother of Jesus and not the mother of God.
God created heaven and earth, hell is a product of human fantasy.
The devil and original sin do not exist.
A bloody redemption at the Cross is a pagan sacrificial slaughtering of a human being, based on a model from the religious Stone Age.
 
Ovo to nije fora. Večeras sam baš na tom sajtu našao to o Pavlu i htedoh postaviti ali si me preduhitrio. A kada sam pre neki dan Glasniku pisao nešta slično...proglasio me je svakakvim.

I šta će sada Glasnik da kaže...baš me interesuje...

A zanimljivo je da on sa tog sajta uzme samo ono što odgovara adventističkom učenju.....

Služim narodu.:mrgreen:
 
LukiBale opet ista prica kao sa Mudirm Logicarem?
Obajsnis mu a on posle opet to isto pita?
U tekstu pise vecno ali nema rec MUKU nego kaznu vecnu.

Saberi se čoveče...šta ti je...Već sam ti objasnio da je irelevanto kako je Vuk preveo...Suština je u onom....

večnu kaznu i večni život...

Možeš skpairati ...gde će se doživljavatia ta.... večna kazna...

možda u raju...:hahaha1:
 
LukiBale ovde je tema o paklu a oni bi o nekoj zeni da pricaju?
Ocigledno u nedostatku argeumenta isto kao svedoci sto rade.
Isti duh i tehnika.
Kada posatvim pitanja ne odgovaraju mi ni na jendo?

Šta ti je LokiBale, poslednja nada, uteha i spas, pa ga prizivaš? Onoga koji je napisao da je Biblija gomila gluposti, a Jevanđelja pisana od nepismenih ribara?
 
Da li je u pravu i što se ovoga tiče:

The Bible is not the word of God but the word of men.
That God does exist in three persons is imagination of men.
Jesus is man and not God.
Mary is the mother of Jesus and not the mother of God.
God created heaven and earth, hell is a product of human fantasy.
The devil and original sin do not exist.
A bloody redemption at the Cross is a pagan sacrificial slaughtering of a human being, based on a model from the religious Stone Age.

Ja sam tebi vise puta odgovrio na pitanja ti meni ni jednom.
Odgovori na moja pitanja istog monmeta cu ja an tvoja.
Ako si pratio moju diskusiju sa svedocima neznam zasto postavljas ovakva pitanja?
 
Šta ti je LokiBale, poslednja nada, uteha i spas, pa ga prizivaš? Onoga koji je napisao da je Biblija gomila gluposti, a Jevanđelja pisana od nepismenih ribara?

Rekoh ja da poznajete pisma nebiste iznosili mnoga netcna tvrdjenja ovde:

Mt 9:11 I videvši to fariseji govorahu učenicima Njegovim: Zašto s carinicima i grešnicima učitelj vaš jede i pije?
 
Šta ti je LokiBale, poslednja nada, uteha i spas, pa ga prizivaš? Onoga koji je napisao da je Biblija gomila gluposti, a Jevanđelja pisana od nepismenih ribara?

Rekoh ja da poznajete pisma nebiste iznosili mnoga netcna tvrdjenja ovde:

Mt 9:11 I videvši to fariseji govorahu učenicima Njegovim: Zašto s carinicima i grešnicima učitelj vaš jede i pije?



LukiBale je nesto otvoreno rekao ali je daleko iskreniji i posteniji nego ovaj tvoj kolega sto lazno napada Pavla a ti nista nekazes na to?

Ja trosim vreme za njega ali za ovog tvog nebih vise nikako.
Zato nezelim ni da ga pomenem
 
Kao sto smo videli primerima i dokazima aionios ne znaci samo vecnost nego i kratko vreme zavisi od mnogih stvari i vise konteksta. Koteksta, i konteksta cele Biblije.

Reč ...αἰώνιον u smislu ....večnu..... u Matej 25:46...

u smislu njenih značenja imaš .....O V D E ...


pa tako nemoj više mantrati nebuloze, svega ti...

I pokušaj da shvatiš da ne pričaš o bibliji sa nekim ko je juče čuo za nju...
 
Rekoh ja da poznajete pisma nebiste iznosili mnoga netcna tvrdjenja ovde:

Mt 9:11 I videvši to fariseji govorahu učenicima Njegovim: Zašto s carinicima i grešnicima učitelj vaš jede i pije?



LukiBale je nesto otvoreno rekao ali je daleko iskreniji i posteniji nego ovaj tvoj kolega sto lazno napada Pavla a ti nista nekazes na to?

Ja trosim vreme za njega ali za ovog tvog nebih vise nikako.
Zato nezelim ni da ga pomenem

On lažno napada Pavla? Pa taj sajt i ti "teolozi" koje citiraš napadaju Pavla. :D
 
Da li je u pravu i što se ovoga tiče:

The Bible is not the word of God but the word of men.
That God does exist in three persons is imagination of men.
Jesus is man and not God.
Mary is the mother of Jesus and not the mother of God.
God created heaven and earth, hell is a product of human fantasy.
The devil and original sin do not exist.
A bloody redemption at the Cross is a pagan sacrificial slaughtering of a human being, based on a model from the religious Stone Age.


To sam ga i ja pitao u nekom ranijem postu...
 
Reč ...αἰώνιον u smislu ....večnu..... u Matej 25:46...

u smislu njenih značenja imaš .....O V D E ...


pa tako nemoj više mantrati nebuloze, svega ti...

I pokušaj da shvatiš da ne pričaš o bibliji sa nekim ko je juče čuo za nju...

On je tu da nam iznese istinu, da nas prosvetli, jer on je profesor fakulteta, a mi smo u obdaništu... :D
 
On lažno napada Pavla? Pa taj sajt i ti "teolozi" koje citiraš napadaju Pavla. :D

Pa navedi argumnetovano gde i koji teolog kojeg ja citiram napada Pavla?

Ako ti toliko muka za Pavla zasto nisi ovome nesto rekao za to nego si samo cutao dok sam ja branio tu stvar a sada znas nesto da kazes?
To je isto kao kada smo svi isli da gasimo vatru u kuci koja gori a ti se sakrijes a posle me optuzujes sto sam gasio?
Ti koji nije hteo da gasi?

Zasto nisi odgvorio na moja pitanja???

ZASTO JE DISKUSIJA PRESLA NA NEKU ZENU I PAVLA A BILA JE CELO VREME PAKAO??? :D
 
Ista škola kao i JS, nema apsolutno nikakve razlike.

Zasto se sluzis nepostenjem kao i tvoj prijatelj?
Zar ti nisam nekoliko puta rekao da mi odgvoris na pitanja pa cu i ja tebi?

Nesto neces a zasto?

Zasto diskusija nije vise o paklu, nesto ste se razbezali od teme pakao?

Sta to govori?

Pazi moji su argmunti bili te zene Dr. teologije.
Tvoji argumetnhi su argumenti tvog prijatelja koji je protiv Pavla a njegov argument glasi:
MA JA NE POZNAJEM BIBLIJU OD JUCE?

To je argument?

Ti mene optuzujes za tu zenu za koju nisam video da li je nesto pisala o Pavlu a ti citiras ovoga koji stavrno govori protiv Pavla???
 
Poslednja izmena:
LukiBale ovde je tema o paklu a oni bi o nekoj zeni da pricaju?
Ocigledno u nedostatku argeumenta isto kao svedoci sto rade.
Isti duh i tehnika.
Kada posatvim pitanja ne odgovaraju mi ni na jendo?

Da li ti je dobro...da li ti to nekog prosto rečeno zajebavaš...O čemu se radi. Ja se smorih pisanjem o paklu a onda mi ti tu neku ženu postaviš kao autoritet sa onog nemačkog sajta i sada kao...oni bi da pričaju o toj nekoj ženi...

Sada ti je to neka žena a kada si tu ženu u metar postova stavio kao autoritet onda je bila autoritet...

Uozbilji se malo čoveče...gubiš se...

I na koje ti toi pitanje ja nisam odgovorio...Pa vidiš li bolan da na svakai tvoj post nešta napišem...Čitaj malo...nemoj lagati da ti se ne odgovara...Nije lepo...
 
Ja sam tebi vise puta odgovrio na pitanja ti meni ni jednom.
Odgovori na moja pitanja istog monmeta cu ja an tvoja.
Ako si pratio moju diskusiju sa svedocima neznam zasto postavljas ovakva pitanja?

Ne znam za Serpenta ali ja nisam pratio tvoju diskusiju sa JS. Par puta sam navratio na onu temu.

Pa zar ti stvarno misliš da neko ima toliko vremena da prati sve tvoje diskusije...Čoveče bre...
 
LukiBale o toj zeni sam postavio samo dve recenice i pazi sta ovaj govori sada???
Zbog toga vec mozda sat vreme navode tu zenu kao neki svoj argument a batalili pricu o paklu.

Oni bi da opet iskrive istinu i da sve dovedu u vezu sa tom zenom a samo sam dodatno citirao sta je ona rekla o jevrejima?

Koje nepostenje?

Sada bi on da govori i o diskusij sa svedocima a da ipak izgleda kao da govori o paklu?

Sta mene briga za njega da li je on citao du diskusiju ili nije?

Ja sam pitao Serpenta on se javlja?
 
Poslednja izmena:
na koja tvoja pitanja nisam odgovorio?

Pa ne možeš kao autoritet za hrišćanstvo uzeti nekoga ko ne veruje u osnovne hrišćanske dogme.

Ma ti nemaš pojma....:hahaha1:

Ako neki autoritet jednom izjavom odgovara da se potkrepi neka priča onda se uzme za primer ali se zanemari sve ono drugo.

A pre će biti da adventista nije imao pojma o liku i delu dotične i njenim teološkim učenjima...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top