Savremen muskarac balkanac

ne mora,
dozvoljeno mu je da evoluira.
Nisu nasi momci uopste tako losi, bas sam jednom gledala u Grckoj, u nekoj diskoteci, gomila zabara, engleza, grka, ne znam ni ja koga jos...i sve ribe su se bacile na mog druga, koji je srbin, naravno...super su mu maniri i humor..i gentleman je :)
Tako da ako se potrude mogu da budu Numero uno :)
Volim vas sve 8)
 
Da ne bude opet generalizacija... ali vecina (znaci ne svi) i jesu u pocetku tako fini i divni i pazljivi i nekako uvek pomislimo da boljeg nema :roll: A onda polako stvari pocinju da se menjaju. Odjednom im se pojavljuje zelja za kontrolisanjem, moraju da znaju i gde smo bile i sa kim i koliko dugo smo se vec negde zadrzale i ako je to njima predugo obavezno mora da se navede i razlog zbog kog smo se zadrzale. Naprasno postaju ljubomorni i tu ne pricam o onoj zdravoj dozi ljubomore nego o onoj bolesnoj.
Da ne bude zabune kazem da se ovo ne odnosi na sve muskarce, ali dosta ih je kojima gore naveden opis odgovara. Zasto posle izvesnog vremena pocinju tako da se ponasaju ne znam ali da je ovo cest slucaj, jeste.
 
Naravno da necemo da generalizujemo, ali se meni vrlo cesto desavalo kod mojih muskaraca da traze odredjenu slobodu i navodno nude to i zauzvrat. Medjutim, vremenom se to sve pokaze kao jedna velika laz.
Dali postoji neki nacin da se izborimo sa tim ili treba da se jednostavno pomirimo sa cinjenicom da je vecina nasih savremenih muskaraca upravo takva kakva jeste. Pa onda je mozda i najbolje nemate ga pored sebe?!
Volela bih da cujem misljenje i nekog savremenog muskarca. Mozda se cak i javi neko savremen, ko ne odgovara mome opisu od ranije...
 
na zalost, moram se sloziti sa littlefoot. u pocetku je sve divno...ali kasnije se pojavljuju te `bubice`...provjeravanja, ispitivanja. sve kao nehajno ali meni smeta...i to obrazovani momci, za koje se ne bi pretpostavilo da `boluju` od bilo cega slicnog.
elem, takvo je moje iskustvo, uz varijacije.
 
Kao sto je vec u gore dva posta navedeno i ja imam ista iskustva sa svim bivsim momcima, sem sa sadasnjim. Kad sam mog sadasnjeg decka upoznala na samom start am mu objasnila koliko mi znaci moje slobodno vreme, drugarice i da strasno ne volim gusenje i pritisak i tako je pao dogovor da nema potrebe za kontrolisanjem i stalnim pravdanjem.
To je dosta dugo potrajalo, ali morala je kad tad izbiti iz njega zelja za kontrolom. U ranijim vezama sam uvek popustala, a ovog puta sam odlucila da maksimalno drzim do svojim stavova i principa. Rekla sam mu da me njegovo ponasanje gusi i da me tera od sebe i ako tako nastavi svarno ce me i oterati (sve je to bio blef, ali otkud on to moze znati :wink: ). Okomio se i na jednog mog prijatelja (ljubomora neopravdana), ni tu nisam popustila rekavsi mu da je on moj drug godinama i to ce i ostati i da ga niko pa ni on (moj decko) nece potisnuti iz mog zivota. Za divno cudo eto i pozitivnog efekta! Nemam problema sa izlascima bez mog decka, niti naknadna ispitivanja gde sam bila i do kad. Jedino me pita jesam li se lepo provela i da li sam mislila bar malo na njega. Naravno ni ja njemu ne pravim frku oko njegovih solo izlazaka. Uspeli smo da izgradimo vezu na cvrstom poverenju tako da mog decka ne bih svrstala medju "balkance" bar ne one kakvim ih je autorka ove teme opisala :D
Naravo ima i ostale odlike savremenog muskarca, kao npr. ravnopravna podela kucnih poslova, pa cak i kuvamo zajedno. He, he, pa cak i kafu kuvamo zajedno. Ja stavim secer i kafu a on sipa mleko. Smesno? Pa jeste, ali svarno tako funkcionisemo. Uigrani tim rekla bih. :wink: :D 8)
Eto, znaci ne mora savremen muskarac da ima osobine "balkanca"!
 
Ajde da se i jedno muško umeša ...
Sve je to OK, i sve ste u pravu. Ima samo jedna stvar koja mi smeta. A to je spominjanje Balkana, Srba i ostalog, usko vezanog za naše podneblje. Naravno, ne opravdavam opisano ponašanje, ali, da li mislite da su Španci, Grci, Englezi, Nemci, Amerikanci i ostali drugačiji ?
Da ne bi bilo jednostrano, ja takođe smatram da nije odlika Srpkinja ili Balkanka (pandam terminu Balkanac) da se ugoje, prestanu da vode računa o svom izgledu i izgube sav svoj šarm, čim se osete sigurno u nekoj vezi, pa i pre braka.
 
Milojko Vasic:
Ajde da se i jedno muško umeša ...
Sve je to OK, i sve ste u pravu. Ima samo jedna stvar koja mi smeta. A to je spominjanje Balkana, Srba i ostalog, usko vezanog za naše podneblje. Naravno, ne opravdavam opisano ponašanje, ali, da li mislite da su Španci, Grci, Englezi, Nemci, Amerikanci i ostali drugačiji ?
Da ne bi bilo jednostrano, ja takođe smatram da nije odlika Srpkinja ili Balkanka (pandam terminu Balkanac) da se ugoje, prestanu da vode računa o svom izgledu i izgube sav svoj šarm, čim se osete sigurno u nekoj vezi, pa i pre braka.


Tako je Milojko!Mnoge se raskrmače mesec dana posle svadbe,računaju, sad su se udale, pa su mirne. Posle per godina počnu strašno da se čude kad im mužu zvrcne mobilni a on odmah mora negde da izađe....
No izađoh iz teme, mislim da je zena ta koja će postaviti pravila ponašanja i suzbijati bezrazložnu ljubomori i zelju za kontrolom kod muškarca. Ja recimo kad izađem sa svojim društvom obavezno mu naglasim da me čeka budan jer ću se vratiti napaljena ko zver (slobodno veče uvek tako utiče na mene) i pod blagim gasom. Kad se vratim ,s vrata, bez mnogo reči,nastane strašno bludničenje, neprimereno roditeljima maloletne dece i to je ono što bih ja nazvala "ne davanje trunke povoda za sumnju" ili "kako da se muž raduje ženinim izlascima"
 
E ja moram da se suprtstavim prethodno iznetom.

Kad odem na more a da nije u pitanju Crnogorsko primorje, cudom se cudim onim zenama i devojkama sto iz Holandije, sto iz Engleske i mnogih drugih zemalja (daleko daleko od Balkana) na sta lice. Retkost je videti zgodnu ribu i ako je vidis ispostavi se da je nase gore list :wink: Mozda je malo pristrasno razmisljanje ali je stvarno tako. Ipak mislim da su nase devojke a i zene poprilicno vode racuna o svom spoljasnjem izgledu.

A sto se tice sindroma Balkan man, ni tu se ne slazem... U jatu feminiziranih muskih faca koje sve cesce imam priliku da vidim na TV ovi nasi balkanci mi izgledaju sve lepsi i sve bolji :wink: ... Ma nek su i malo posesivni i ljubomorni, sve im oprastam samo dok lice na muskarce (i dok su ispravno orijentisani) :D
 
lady me:
E ja moram da se suprtstavim prethodno iznetom.

Kad odem na more a da nije u pitanju Crnogorsko primorje, cudom se cudim onim zenama i devojkama sto iz Holandije, sto iz Engleske i mnogih drugih zemalja (daleko daleko od Balkana) na sta lice. Retkost je videti zgodnu ribu i ako je vidis ispostavi se da je nase gore list :wink: Mozda je malo pristrasno razmisljanje ali je stvarno tako. Ipak mislim da su nase devojke a i zene poprilicno vode racuna o svom spoljasnjem izgledu.

A sto se tice sindroma Balkan man, ni tu se ne slazem... U jatu feminiziranih muskih faca koje sve cesce imam priliku da vidim na TV ovi nasi balkanci mi izgledaju sve lepsi i sve bolji :wink: ... Ma nek su i malo posesivni i ljubomorni, sve im oprastam samo dok lice na muskarce (i dok su ispravno orijentisani) :D


E, ovo za Nemice i Holanđanke stoji, ukrmošu se do deformiteta...
 
lady me:
... cudom se cudim onim zenama i devojkama sto iz Holandije, sto iz Engleske i mnogih drugih zemalja (daleko daleko od Balkana) na sta lice ...
Da, upravo sam na to mislio. Brate, a tek Amerikanke ! To je tek katastrofa ! Mislim naravno na prosečnu američku devojku/ženu.

Dakle, nisu samo naše žene takve i nisu samo naši muškraci onakvi. Takav je svet.
 
lady me:
E ja moram da se suprtstavim prethodno iznetom.

Kad odem na more a da nije u pitanju Crnogorsko primorje, cudom se cudim onim zenama i devojkama sto iz Holandije, sto iz Engleske i mnogih drugih zemalja (daleko daleko od Balkana) na sta lice. Retkost je videti zgodnu ribu i ako je vidis ispostavi se da je nase gore list :wink: Mozda je malo pristrasno razmisljanje ali je stvarno tako. Ipak mislim da su nase devojke a i zene poprilicno vode racuna o svom spoljasnjem izgledu.
A sto se tice sindroma Balkan man, ni tu se ne slazem... U jatu feminiziranih muskih faca koje sve cesce imam priliku da vidim na TV ovi nasi balkanci mi izgledaju sve lepsi i sve bolji :wink: ... Ma nek su i malo posesivni i ljubomorni, sve im oprastam samo dok lice na muskarce (i dok su ispravno orijentisani) :D


mnoge samo to na žalost ,a ta činjenica se nameće kao kontra pitanje gore postavljenom u topicu!
 
mr. I:
littlefoot:
Nesto me zanima dali savremen muskarac sa naseg podneblja mora neminovno da bude i balkanac :?:
Pod balkanac podrazumevam zelju za posedovanjem, apsolutnu dominaciju i minimalnu toleranciju :o

sa koliko si ti to muškaraca bila ,mislim na osnovu kolikog uzorka ,da bi mogla da izvučeš taj zaključak?



U svakom slucaju je dvocifren broj u pitanju. A ti sad kontaj, jer je dvocifren i 10 a i 99 :twisted:
 
Milojko Vasic:
littlefoot:
Dragi moj Milojko Vasicu
a dali ti je nekad palo napamet da se "balkanke" namerno opustaju da bi izbegle maltretiranje svog partnera:)
E šio mi ga Đura ! Čuj, namerno se opuštaju da bi izbegle maltretiranje svog partnera ! Svašta !

Ma ja se samo salila :D

Sve se zene opuste onog trenutka kad se ne osecaju vise sexepilno odnosno kad prestane da ih interesuje sex. Bar je to moje misljenje...
 
littlefoot:
Milojko Vasic:
littlefoot:
Dragi moj Milojko Vasicu
a dali ti je nekad palo napamet da se "balkanke" namerno opustaju da bi izbegle maltretiranje svog partnera:)
E šio mi ga Đura ! Čuj, namerno se opuštaju da bi izbegle maltretiranje svog partnera ! Svašta !

Ma ja se samo salila :D

Sve se zene opuste onog trenutka kad se ne osecaju vise sexepilno odnosno kad prestane da ih interesuje sex. Bar je to moje misljenje...
:D :D odlichno kapirash sexipil....retko neshto :?
 
littlefoot:
Milojko Vasic:
littlefoot:
Dragi moj Milojko Vasicu
a dali ti je nekad palo napamet da se "balkanke" namerno opustaju da bi izbegle maltretiranje svog partnera:)
E šio mi ga Đura ! Čuj, namerno se opuštaju da bi izbegle maltretiranje svog partnera ! Svašta !

Ma ja se samo salila :D

Sve se zene opuste onog trenutka kad se ne osecaju vise sexepilno odnosno kad prestane da ih interesuje sex. Bar je to moje misljenje...
Pa znas i nije da se zene bas i samo tad opustaju.
Cim sam procitala tvoj post pomislila sam da mora biti da si veoma mlada ili da nisi osetila losu stranu zivota. Drugim recima, da bas i nisi nesto zatrpana problemima.
Zene se uglavnom opustaju zbog prevelikog broja problema, ako su u stalnoj stresnoj situaciji, ako su prezauzeti kucom, decom, poslom, losa materijalna situacija.
Ne sve, naravno, ali mnoge zene tada izgube volju da budu nasminkane, utegnute etc etc.
Pored svega toga zena zaboravi na sebe jer je sve podredila recimo deci i spremanju kuce, a jos ako se uzme u obzir da lose finansijski stoji odakle joj novac da kupuje novu garderobu, da visi po kozmetickim i frizerskim salonima. A besparica nije redak slucaj u nasoj drzavi.
Postoji dosta zena koje su malodusne i recimo za vreme trudnoce se poprilicno ugoje i kad se pogledaju u ogledalo pomisle kako vise nikad nece moci skinuti te kilograme. I tu idu linijom manjeg otpora. Ubede sebe da to ne moze da se skine, naviknu se na svoj izgled i kraj price. Neke zene ni ne vole da budu mrsavice. Znam dosta zena kojima to nije sexi, jer tako gube sve osobine zenstvenosti. Nema oblina, ni grudi, ni kukova, ni guze. Neke zene dozive neki hormonski poremecaj i njima nema spasa koliko god drzale dijetu ili vezbale kilaza ostaje.
A vidis, sexipil nema veze sa opustanjem!!! Sexipil je nesto sto odredjena osoba ili ima uvek ili ga nikad nije ni imala, bila ona tvigi, elegantno popunjena ili buca. Isto kao i sarm, s tim se ili rodis ili ne. Ne moze svako da bude seksipilan i sarmantan!
 
littlefoot:
mr. I:
littlefoot:
Nesto me zanima dali savremen muskarac sa naseg podneblja mora neminovno da bude i balkanac :?:
Pod balkanac podrazumevam zelju za posedovanjem, apsolutnu dominaciju i minimalnu toleranciju :o

sa koliko si ti to muškaraca bila ,mislim na osnovu kolikog uzorka ,da bi mogla da izvučeš taj zaključak?



U svakom slucaju je dvocifren broj u pitanju. A ti sad kontaj, jer je dvocifren i 10 a i 99 :twisted:

čim je dvocifren to govori da ti "balkanci" prije "leže" nego te "žuljaju" :wink:

Što se tiče kvalitetnog uzorka za izvlačenje zaključka kakvi su muškarci određenog podneblja trebalo bi da budeš barem sa 1500 njih ,znači kontam tebi fali još 1490 ili 1401 u svakom slučaju broj je četverocifren :twisted:
 

Back
Top