Рећи или прећутати?

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Конкретна ситуација је само увод и пример за оно што ме занима:

Моја другарица је у озбиљној вези која траје око годину дана.

Пре 2-3 месеца је сазнала да се њен дечко три године забављао са рођеном сестром своје снаје.
Са супругом његовог брата ( са снајом) се упознала, а упознала се и са бившом, с тим што је њен дечко тад још увек ћутао о томе да су њих двоје били заједно.

Сазнала је из споредног извора за ту његову везу.
Каже да је његово прећуткивање доживела као стравичан удар на лојалност.

''Зашто ме је довео у ситуацију да пијем кафу са његовом бившом, а да ми није пре тога рекао да су били заједно. Ја немам ништа против ње, нити имам осећај љубоморе, али због тог његовог потеза, урушило ми се поверење у њега!'': рекла ми је до сад небројено пута у мом покушају да јој објасним да он није мислио ништа лоше тиме, већ да је његов начин сагледавања те ситуације такав.

Такође сам јој рекла да је људима често лакше да иду линијем слабијег отпора, понашајући се у конкретном случају у стилу: боље је да не зна, да не би било евентуалних непријатности, а ако сазна, видећу шта ћу''.

...................................................................................................

Питања:
1. Да сте Ви били-биле у ситуацији да се забављате дуго са братом свог зета-снаје, да ли бисте то рекле свом новом дечку-девојци са којим имате озбиљну везу, с обзиром на ту чињеницу да ће ваш дечко-девојка морати да упозна ту особу ?
2. Или бисте као и он прећутали?

3. Ако бисте прећутали, који су разлози и како бисте објаснили свој став особи са којом сте у вези и која је то доживела као нелојалност?


Значи, занима ме Ваш генерлани приступ том проблему!
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam bila za opciju prećutkivanja, jer istina izađe na videlo pre ili kasnije. Da se nađem u takvoj situaciji, koju si ti, Sofija, navela, definitivno bih sve rekla i to što pre, jer smatram da je bolje da dečko to čuje od mene nego od nekoga drugog.
Ma, narode, šta god da prećutite obije vam se o glavu... Provereno i dokazano na mnooooogo primera...
 
Pre samog upoznavanja bih mu sigurno rekla...e, onda bi na njemu bilo da odluci da li uopste zeli da se upozna sa tom osobom i da pijucka kaficu...malo degutantno...
Cutala sigurno ne bih, rekla bih, jer upravo cutanjem mogu da se dovedu u neprijatnu situaciju i jedna i druga strana....jos ako je tom/toj povredjena sujeta, pa pocne da kopka, ceprka, a on se nadje u cudu, to je uzas...
A posle koliko vremena su se one upoznale...?
 
Pre samog upoznavanja bih mu sigurno rekla...e, onda bi na njemu bilo da odluci da li uopste zeli da se upozna sa tom osobom i da pijucka kaficu...malo degutantno...
Cutala sigurno ne bih, rekla bih, jer upravo cutanjem mogu da se dovedu u neprijatnu situaciju i jedna i druga strana....jos ako je tom/toj povredjena sujeta, pa pocne da kopka, ceprka, a on se nadje u cudu, to je uzas...
A posle koliko vremena su se one upoznale...?

Ја сам покушала да је уразумим, да то што је прећутао не значи да му је лагање или прећуткивањ особина, што и јесте тако.
Али разумем је, и ја бих била повређена.

Иначе, упознале су се на рођендану код братовог сина, почетком јула, да би она у августу то сазнала од његове куме, која је успут њена другарица.
Глупо мушко, шта рећи!:roll:
Прећути, а зна да имају заједничку пријатељицу која може да јој каже за то.

А још бољи моменат је тај што снајкина сестра илити бивша има МУЖА који не зна за њихову везу.
Иначе, само да напоменем да се веза завршила поодавно, пре седам година...али свеједно, нису ни он ни она тад били клинци, имали су обоје преко двадесет година, значи веза није била клиначки-неозбиљна.
 
Joj Sofija...ovo kao spanska serija...jetrvine zaova mala....:mrgreen:

Mislim samo da je napravio gresku sto je nije obavestio bar pred taj rodjendan...cisto da bude informisana...ne mislim da je nesto strasno, ali prijatno nije...takodje, ne treba niko da podnosi referat, pa tako ni on, i naravno da joj nije trebao reci posle 5 dana zabavljnja> e, ja sam bio sa tom i tom, ona je sestra....
Kao sto rece lJUBAV, kad je sazrelo trebao je reci...;)
 
Kad vi zene vodite abrove :lol::lol:

Meni nije jasno sto toliko dize frku oko nevazne stvari.

Bas i nije neki problem ako nije rekao da mu je to bivsa.

Meni to ne bi bio problem da mi devojka ne kaze.

Sad je samnom i bas me briga ako pijem kafu sa bivsim :mrgreen:
Ја поштујем различитости, али како њој да помогне да израционалише и да схвати да је само још један од људи који иду линијем слабијег отпора?

Како да израционалише да не треба да му неверује, да не треба да сумња у све што јој каже?

То је проблем.
Тај његов гаф је је довео до урушавања поверења с њене стране.
Жена је дошла у стадијум да му не верује.

Она је таква, воли искреностпре свега и верујем да јој је јако тешко да се носи с тим што јој је прећутао.;)
 
Ја сам покушала да је уразумим, да то што је прећутао не значи да му је лагање или прећуткивањ особина, што и јесте тако.
Али разумем је, и ја бих била повређена.

Иначе, упознале су се на рођендану код братовог сина, почетком јула, да би она у августу то сазнала од његове куме, која је успут њена другарица.
Глупо мушко, шта рећи!:roll:
Прећути, а зна да имају заједничку пријатељицу која може да јој каже за то.

А још бољи моменат је тај што снајкина сестра илити бивша има МУЖА који не зна за њихову везу.
Иначе, само да напоменем да се веза завршила поодавно, пре седам година...али свеједно, нису ни он ни она тад били клинци, имали су обоје преко двадесет година, значи веза није била клиначки-неозбиљна.

mislim da cu morati nekoliko puta da procitam da bih shvatila ko je tu kome sta:mrgreen:
uglavnom ako postoji mogucnost da se sazna ili neki zajednicki prijatelj, nikako precutati
 
Ј

Како да израционалише да не треба да му неверује, да не треба да сумња у све што јој каже?



Она је таква, воли искреностпре свега и верујем да јој је јако тешко да се носи с тим што јој је прећутао.;)
Onda je to dublji problem :cool:
Ona mora da promeni razmisljanje

90 % njih bi precutalo - lakse je nego da kazu pa da partner reaguje negativno :P
 
Joj Sofija...ovo kao spanska serija...jetrvine zaova mala....:mrgreen:

Mislim samo da je napravio gresku sto je nije obavestio bar pred taj rodjendan...cisto da bude informisana...ne mislim da je nesto strasno, ali prijatno nije...takodje, ne treba niko da podnosi referat, pa tako ni on, i naravno da joj nije trebao reci posle 5 dana zabavljnja> e, ja sam bio sa tom i tom, ona je sestra....
Kao sto rece lJUBAV, kad je sazrelo trebao je reci...;)
Па јесте Нево, требало је тако поступити, али он то није урадио.:lol:И сад имају свађе на сваких три дана јер је она изгубила поврење, плус је, претпостављам мало таствар стрефила и сујету.

Не могу баш да се поставим у њену ситуацију, али видим да јој је јако тешко .
 
Па јесте Нево, требало је тако поступити, али он то није урадио.:lol:И сад имају свађе на сваких три дана јер је она изгубила поврење, плус је, претпостављам мало таствар стрефила и сујету.

Не могу баш да се поставим у њену ситуацију, али видим да јој је јако тешко .

Verujem..ali mislim da ce je proci brzo..verovatno bismo se sve mi nasle pogodjenom, ali sta je, tu je...ako je sve ostalo ok....;)
 
Verujem..ali mislim da ce je proci brzo..verovatno bismo se sve mi nasle pogodjenom, ali sta je, tu je...ako je sve ostalo ok....;)

Хехехе, централно питање!:lol:

Да ли је све о.к. ако она не може с тим толико дуго да се помири?
То сам јој рекла данас...надам се да сам погрешно слутила....ако нисам, надам се да ће бити искрена према себи.
 
Хехехе, централно питање!:lol:

Да ли је све о.к. ако она не може с тим толико дуго да се помири?
То сам јој рекла данас...надам се да сам погрешно слутила....ако нисам, надам се да ће бити искрена према себи.

Eh sad...! Poljuljana sigurnost, poverenje...dugo se to leci...;)
 
Па јесте Нево, требало је тако поступити, али он то није урадио.:lol:И сад имају свађе на сваких три дана јер је она изгубила поврење, плус је, претпостављам мало таствар стрефила и сујету.

Не могу баш да се поставим у њену ситуацију, али видим да јој је јако тешко .

Свашта!
А да ли је она њему баш сваки детаљ из живота испричала???

Мсилим, ја ионако увек причам све...али не разумем шта се она, који ђаво, штреца због нечега што је било у давној прошлости? Каве то везе има? Шта, зар је проблем седети у истом друштву са неким из прошлог живота свог момка-девојке?
 
Хехехе, централно питање!:lol:

Да ли је све о.к. ако она не може с тим толико дуго да се помири?
То сам јој рекла данас...надам се да сам погрешно слутила....ако нисам, надам се да ће бити искрена према себи.

Онда она заиста има неки озбиљнији проблем, који нам везе са њим...:confused:
 

Back
Top