Otimanje Vojvodine

Sine, probudi se i počni da misliš svojom glavom.Mani se priča o tome kako je Vojvodina krava muzara i kako bi živeli kao Švajcarci samo da se otcepimo.Lopuže grabe svuda , ne samo u Vojvodini. I koje to resurse poseduje sve Vojvodina osim plodnog tla i malo nafte? Gde su elektrane, rudnici,šume,izvori vode...Na kraju krajeva zbog čega su nam se preci vekovima borili i ostavljali kosti po celoj Evropi,da bi mi sada rekli e nećemo da budemo Srbija.Što se tiče nekog životnog standarda Vojvođani žive bolje od ostatka Srbije ako ne uzmemo u obzir pojedine gradove.


Fruska gora i ima sigurno jos ali mi ne pada nista na pamet! Vidi , da ti dam jedan primer zbog cega mi je jos krivo . Recimo , dodje srbijanac sa sljivama , pun kamion ladno prodaje ovde u vojvodini . Ok je , nema frke , ko oce kupi ko ne ne mora , ali , kada vojvodjanin namerava da predje pancevacki most ,i namerava da proda nesto u srbiji tamo dole , on biva zaustavljen na pancevackom i poslat je nazad sa svim zitom i kukuruzom . To je tacno , to nije izmisljotina
 
Fruska gora i ima sigurno jos ali mi ne pada nista na pamet! Vidi , da ti dam jedan primer zbog cega mi je jos krivo . Recimo , dodje srbijanac sa sljivama , pun kamion ladno prodaje ovde u vojvodini . Ok je , nema frke , ko oce kupi ko ne ne mora , ali , kada vojvodjanin namerava da predje pancevacki most ,i namerava da proda nesto u srbiji tamo dole , on biva zaustavljen na pancevackom i poslat je nazad sa svim zitom i kukuruzom . To je tacno , to nije izmisljotina

Slusaj , , Svo zito koje se trosi u juznoj, istocnoj , i zapadnoj srbiji je iz Vojvodine . To sto pricas je sigurno produkt propagande . Moze biti da je taj covek zbog necega vracen, ali sigurno nije zbog prodaje zita . Da je tako cela Toplica nikad leba ne bi jela( npr ). A jede i to sve iz Vojvodine , gdfe ga kupuju . Svaki vlasnik mlina u juznoj Srbiji , jide u Vojvodinu da kupi zito ., ili mu neko iz Vojvodine zito donosi . Ovo znam iz prve ruke .

Od 100 % sredstava iz fonda za razvoj 70 % odlazi na Vojvodinu , jer Vojvodjani najbrze prave biznis planove . to je fond za razvoj , a Vojvodina je najrazvijeniji deo Srbije .

Na drugom mestu si pomenuo placanje interneta . Pa vidis , cenu interneta formira provajder, bez da pita Vladu .

I trece , Pre tri dana je u dnevniku rts bilo objavljenio iz govora nekog od ovih tamo, strvinara, kako ce u buduce EU, finansirati u Srbiju , i to gotovo iskljucivo u Vojvodinu .

To se zove populizam , i to nije bez razloga .

Prema tome , ako je problem sto vam se cini da neko otima vasu lovu, sto nije istina , nego je samo deo vesto ( nevesto ) napravljene propagande , onda bi najbolje resenje bilo da se napravi potpuna decentralizacija ,na nivou gradova , ili opstina , ili nekih okruga . Nikako ne neka pokrainska . Zato sto bi to bilo krajnje opasno , i pre svega zato sto su pokraine u Srbiji krajnje vestacka stvar , koju su organizovali komunisti , to jest ustase sa zvezdom .
 
Poslednja izmena:
msm ne znam, stvarno zaebano sve ovo . pretprosle godine kada je bila berba ostalo u vocnjaku oko 3000 kg-a visnja , jer nismo imalo kome da prodamo. To se npr meni desilo,i ima od onih koji su imali duplov vece vocnjake , ja imao hektar ipo i 80% visnja toga ostalo tamo...a pre nekih 5-6 godina odneli mi visnje u hladnjaci i pobego onaj kupac sa parama , aaaa , uzas , tuzili se dosta vremena dok nije vratio pare , i zamisli, na kraju smo morali banci ili sudu da platimo kao neku kamatu , od ne znam tacno koliko % , nadam se da nije bilo18%
 
msm ne znam, stvarno zaebano sve ovo . pretprosle godine kada je bila berba ostalo u vocnjaku oko 3000 kg-a visnja , jer nismo imalo kome da prodamo. To se npr meni desilo,i ima od onih koji su imali duplov vece vocnjake , ja imao hektar ipo i 80% visnja toga ostalo tamo...a pre nekih 5-6 godina odneli mi visnje u hladnjaci i pobego onaj kupac sa parama , aaaa , uzas , tuzili se dosta vremena dok nije vratio pare , i zamisli, na kraju smo morali banci ili sudu da platimo kao neku kamatu , od ne znam tacno koliko % , nadam se da nije bilo18%

Visanja ,;. Njih ima tamo u Gredi a i oko Krstura . Pa odakle sui i . Ove godine su proizvadjaci super prosli na malinama u Arilju , ali ce sledece da nadrljaju . tako je to , a zato su prosle godine straobalno zaradili na kupinama u Macvi i u celoj Srbiji , a ove godine vcena za kupine sa 130 dinara , za proizvodjace , pala na 18 , i jos ni to nisu sve hladnjace isplatile jer nemaju kome da prodaju . Pa niiko zbog toga ne mrzi drzavu , a ni Rumune , ni Rusine . Nema diktiranih cena vise , sem vestacki , kad krenu mediji da pumpaju stvar ,. Sada, u trzisnoj Ekonomiji , sve je ponuda i potraznja , a to opet nema veze ni sa drzavom ni sa regionalizacijom . Ja se licno sa time ne slazem . Mislim da je ovaj oblik Liberalnog kapitalizma poguban za nas ( za Srbiju ) ., te da bi nam vise odgovarao drzavni kapitalizam , kakov postoji u mnogim zremljama . Ali sta ces sami smo birali , pa nam je tako kako nam je . Skinuli smo svinje , doveli vukove... ko i u gotovo svim drzavama oko nas . Osim naravno Hrvatske i Slovenije . tamo je nesto drugo . Al o tome neki drugi put ;)
 

Back
Top