Demokratija kao oblik vladavine

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Bas me zanima vase misljenje o demokratiji kao obliku vladavine,posto vidim da se svi zalazu za demokratiju.
Po meni demokratija je najgori oblik politickog delovanja,manjina vlada nad vecinom,zlo nad dobrim,transparentnost....i mnoge druge budalastine su upakovane u demokratiju.
Sta vi mislite o tome?
 
Ајде народе у циркус. Уписуј се у демократију. Гледај и уживај у циркусу. Када се будеш после преставе освестио немој кривити никога, па ни циркуског газду. Он ти је нудио за пет минута уживања, па је право да после тога гладујеш. Ко хоће циркуса нека му га буде! На теби је народе да бираш. Знамо да ћеш изабрати циркус, али знамо и то, да ако си трезвен, да ћеш окренути леђа циркусу.

Наш пут бр. 20, 5.јун 1938.
 
Bas me zanima vase misljenje o demokratiji kao obliku vladavine,posto vidim da se svi zalazu za demokratiju.
Po meni demokratija je najgori oblik politickog delovanja,manjina vlada nad vecinom,zlo nad dobrim,transparentnost....i mnoge druge budalastine su upakovane u demokratiju.
Sta vi mislite o tome?

Ja sam čuo od jedne babe isto ovo.
Izgleda da je tačno čim toliki svet priča isto.
 
Bas me zanima vase misljenje o demokratiji kao obliku vladavine,posto vidim da se svi zalazu za demokratiju.

Po meni demokratija je najgori oblik politickog delovanja,
jel? a shto? shta je bolje?
manjina vlada nad vecinom,
objasni
zlo nad dobrim,
objasni
transparentnost...
???? shta je loshe u transparentnosti
i mnoge druge budalastine su upakovane u demokratiju.
objasni
Sta vi mislite o tome?
ja mislim, chitajuci forum, da je mazohizam opasno rashiren po srbiji
 
Bas me zanima vase misljenje o demokratiji kao obliku vladavine,posto vidim da se svi zalazu za demokratiju.
Po meni demokratija je najgori oblik politickog delovanja,manjina vlada nad vecinom,zlo nad dobrim,transparentnost....i mnoge druge budalastine su upakovane u demokratiju.
Sta vi mislite o tome?

demokratija je latentni fashizam.
prvo kao svi imaju neka prava a onda kada se uzmu mediji ne moze ni bog otac da im se suprotstavi.......stvar je u tome sto kod diktature diktator ti kaze-ja sam dobar,ja sam najbolji,ja vladam.........a ovde kao imas prava a isti princip.
i manipulise se ljudima strasno.
 
jel? a shto? shta je bolje?
objasni
objasni
???? shta je loshe u transparentnosti
objasni
ja mislim, chitajuci forum, da je mazohizam opasno rashiren po srbiji

Satelit iliti kombi stranke ucenjuju sve zato sto su usle u vlast dok legalna vecina nije na vlasti :whistling:.
Transparentnost sve je javno cak i drzavne i vojne tajne???Zaludjivanje naroda i skretanje sa mnogo ozbiljnijih problema.
Zar vreme ne po kazuje da je zlo na vlasti u celom svetu pod plastom demokratije pobijeno je na milione ljudi...Zar to nije zlo ili ti treba terapeut mozda ?:whistling::dash:
Zar zli ljudi,koji su u manjini,nisu porobili covecanstvo???
U Srbiji nisu mazohisti vec je vecina ljudi ispranih umova,ljudi koji malo citaju,slabog su ili nikakvog obrazovanja ali su im usta puna demokratije....
Jedan moj prijatelj,koji sve iznosi kroz pricu,to ovako obrazlaze:"Jedan bogati vojskovoja je hteo da bude izabran za vladara,pa je organizovao izbore,na kojima je pobedio.Kada su ga pitali ko ce da koristi svo bogatstvo i dobit,odgovorio je:Demokrat i ja.":super:
 
gosn istorichar
poznavanje demokratije vam je adekvatno poznavanju istorije
ili Danije tuzno, bilo bi smeshno :D

Satelit iliti kombi stranke ucenjuju sve zato sto su usle u vlast dok legalna vecina nije na vlasti :whistling:.

prvo, demokratija nije samo oblik vladavine vec drushtveno uredjenje.

drugo, ovaj goreopisani nachim izbora vlasti je demokratski, ali nije ekvivalent za demokratiju. demokratija je mnogo shiri pojam.

a vidimo da vam ni matematika bash ne lezi :D
kazete: "dok legalna vecina nije na vlasti"
vecina je 50% +1 glas. ko god skupi predstavnike te vecine pod kojim god programom, to je legalna vecina. sad shto je vama zao shto vashi fashisti nikad vishe nece biti u situaciji da zavedu diktaturu, vash problem :cool: imali su vecinu pre godinu dana, shto je nisu realizovali - pitaj ih :cool:

Transparentnost sve je javno cak i drzavne i vojne tajne???Zaludjivanje naroda i skretanje sa mnogo ozbiljnijih problema.

ovo jednostavno nije tachno. vojne tajne, chim su tajne, nisu transparentne.
:mrgreen:

Zar vreme ne po kazuje da je zlo na vlasti u celom svetu pod plastom demokratije pobijeno je na milione ljudi...Zar to nije zlo ili ti treba terapeut mozda ?:whistling::dash:
pa pod plashtom demokratije su i spasheni milioni ljudi...
ako ce mo listu zlochina
definitivno staljin - autokrata, pa hitler-autokrata, pa totalitaristichke hriscanske monarhije srednjeg veka...

Zar zli ljudi,koji su u manjini,nisu porobili covecanstvo???

:rotf::rotf::rotf:

(neke stvari su tolko glupe da prosto chovek zanemi :( )

U Srbiji nisu mazohisti vec je vecina ljudi ispranih umova,ljudi koji malo citaju,slabog su ili nikakvog obrazovanja ali su im usta puna demokratije....
Jedan moj prijatelj,koji sve iznosi kroz pricu,to ovako obrazlaze:"Jedan bogati vojskovoja je hteo da bude izabran za vladara,pa je organizovao izbore,na kojima je pobedio.Kada su ga pitali ko ce da koristi svo bogatstvo i dobit,odgovorio je:Demokrat i ja.":super:

a ne ne ne. mashtanje o Despotu kom poveravash zivot
kao shto ti sad to radish
nije odlika nachitanosti, definitivno. uostalom, srbi su na dnu liste pismenosti :D


Jedan bogati vojskovoja je hteo da bude izabran za vladara,pa je organizovao izbore,na kojima je pobedio.Kada su ga pitali ko ce da koristi svo bogatstvo i dobit,odgovorio je:Demokrat i ja


Jel Ninov Beli? :rotf::rotf::rotf:

elem, kakve veze njegovo lichno bogatstvo, koje je imao pre izbora na vlast, sada ima veze sa drzavom?

iliti: "Neznalico Bobe - SEDI 1!"

p.s. aj nas sad zasmej svojim mashtarijama o dobrom sistemu nasuprot strashnoj demokratiji...
 
Poslednja izmena:
gosn istorichar
poznavanje demokratije vam je adekvatno poznavanju istorije
ili Danije tuzno, bilo bi smeshno :D



prvo, demokratija nije samo oblik vladavine vec drushtveno uredjenje.

drugo, ovaj goreopisani nachim izbora vlasti je demokratski, ali nije ekvivalent za demokratiju. demokratija je mnogo shiri pojam.

a vidimo da vam ni matematika bash ne lezi :D
kazete: "dok legalna vecina nije na vlasti"
vecina je 50% +1 glas. ko god skupi predstavnike te vecine pod kojim god programom, to je legalna vecina. sad shto je vama zao shto vashi fashisti nikad vishe nece biti u situaciji da zavedu diktaturu, vash problem :cool: imali su vecinu pre godinu dana, shto je nisu realizovali - pitaj ih :cool:



ovo jednostavno nije tachno. vojne tajne, chim su tajne, nisu transparentne.
:mrgreen:


pa pod plashtom demokratije su i spasheni milioni ljudi...
ako ce mo listu zlochina
definitivno staljin - autokrata, pa hitler-autokrata, pa totalitaristichke hriscanske monarhije srednjeg veka...



:rotf::rotf::rotf:

(neke stvari su tolko glupe da prosto chovek zanemi :( )



a ne ne ne. mashtanje o Despotu kom poveravash zivot
kao shto ti sad to radish
nije odlika nachitanosti, definitivno. uostalom, srbi su na dnu liste pismenosti :D


Jedan bogati vojskovoja je hteo da bude izabran za vladara,pa je organizovao izbore,na kojima je pobedio.Kada su ga pitali ko ce da koristi svo bogatstvo i dobit,odgovorio je:Demokrat i ja


Jel Ninov Beli? :rotf::rotf::rotf:

elem, kakve veze njegovo lichno bogatstvo, koje je imao pre izbora na vlast, sada ima veze sa drzavom?

iliti: "Neznalico Bobe - SEDI 1!"

p.s. aj nas sad zasmej svojim mashtarijama o dobrom sistemu nasuprot strashnoj demokratiji...

koja gomila gluposti ispisana na brzinu .................:hahaha:

pa kakvo je to drustveno uredjenje gde vlada manjina :hahaha:

jes skupili su sps,dss i srs vecinu pod istim programom ali je tadic onako demokratski izasao i rekao-JA NE DAM DA DRUGI VLADAJU,SAMO JA :rtfm:

Ostale baljezgrije necu ni da komentarisem,a i tadiceva demokratska izjava je sasvim dovoljna.............:mrgreen:
 
koja gomila gluposti ispisana na brzinu .................:hahaha:

pa kakvo je to drustveno uredjenje gde vlada manjina :hahaha:

jes skupili su sps,dss i srs vecinu pod istim programom ali je tadic onako demokratski izasao i rekao-JA NE DAM DA DRUGI VLADAJU,SAMO JA :rtfm:

jes skupili su sps,dss i srs vecinu pod istim programom ali je tadic onako demokratski izasao i rekao-JA NE DAM DA DRUGI VLADAJU,SAMO JA :rtfm:

ruzni sa ruznom sekom :D :D :D
jel chitash ti sebe???


pa kakvo je to drustveno uredjenje gde vlada manjina :hahaha:

odgovor: moze da bude autokratija, a moze i oligarhija, neka vrsta despotizma u svakom sluchaju :cool:


jes skupili su sps,dss i srs vecinu pod istim programom ali je tadic onako demokratski izasao i rekao-JA NE DAM DA DRUGI VLADAJU,SAMO JA :rtfm:

odgovor: da su skupili vecinu, bili bi na vlasti. al ivica sabrao 2 i 2, i sad mozete da puknete od muke :D :D :D

Ostale baljezgrije necu ni da komentarisem,a i tadiceva demokratska izjava je sasvim dovoljna.............:mrgreen:


odgovor: nemash chime da smislish odgovor. a i to nije tadiceva izjava vec tvoj pacenichko laganje samog sebe :cool:
 
ruzni sa ruznom sekom :D :D :D
jel chitash ti sebe???


pa kakvo je to drustveno uredjenje gde vlada manjina :hahaha:

odgovor: moze da bude autokratija, a moze i oligarhija, neka vrsta despotizma u svakom sluchaju :cool:


jes skupili su sps,dss i srs vecinu pod istim programom ali je tadic onako demokratski izasao i rekao-JA NE DAM DA DRUGI VLADAJU,SAMO JA :rtfm:

odgovor: da su skupili vecinu, bili bi na vlasti. al ivica sabrao 2 i 2, i sad mozete da puknete od muke :D :D :D

Ostale baljezgrije necu ni da komentarisem,a i tadiceva demokratska izjava je sasvim dovoljna.............:mrgreen:


odgovor: nemash chime da smislish odgovor. a i to nije tadiceva izjava vec tvoj pacenichko laganje samog sebe :cool:

:hahaha:
ne to je gosn lepi,ne znam gde sam rekao da sam ruzan :mrgreen:

jeste ivica je sabrao da bude mrtav ili sa ds-om,sto je i sam izjavio :rtfm::mrgreen:

:hahaha::hahaha:
a da ne spominjem licemerje :think:cuj mene licemerje klasican terorizam.........jes mi da puknemo od muke,pa zar to niste pricali sps-u pre par godina.........jos treba i da komentarisem nesto sa osobom koja je njalake o 90-tim a onda usla u vladu sa sps-om.........I TIME JE SVE RECENO.........

a ono jeste tadiceva izjava ali ti il si gluv ili si pao s marsa pa je nisi cuo........:mrgreen:

aj prestani da zamaras posten svet i pricaj nam malo o vasim 90-tim :mrgreen::hahaha:
 
:hahaha:
ne to je gosn lepi,ne znam gde sam rekao da sam ruzan :mrgreen:

jeste ivica je sabrao da bude mrtav ili sa ds-om,sto je i sam izjavio :rtfm::mrgreen:

:hahaha::hahaha:
a da ne spominjem licemerje :think:cuj mene licemerje klasican terorizam.........jes mi da puknemo od muke,pa zar to niste pricali sps-u pre par godina.........jos treba i da komentarisem nesto sa osobom koja je njalake o 90-tim a onda usla u vladu sa sps-om.........I TIME JE SVE RECENO.........

a ono jeste tadiceva izjava ali ti il si gluv ili si pao s marsa pa je nisi cuo........:mrgreen:

aj prestani da zamaras posten svet i pricaj nam malo o vasim 90-tim :mrgreen::hahaha:

da be, jeste mu pretio voja likvidacijom, i sam ivica reko
pa mu onda odgovorio: more mrsh dzukelo machkarska, ti da mi opet budesh premijer,

I TIME JE SVE RECENO......... (da citiram Ruznog :mrgreen: )

ono je tadiceva izjava kolko je ivichina da je ds teo da ga likvidira :D

iliti

svashta se deshava u tvojoj glavi oko 5-6 ujutru kad se prejedesh podrigushu pred spavanje, a ceo dan se trujesh Pravdom, Pechatom, Pinkom...

:D :D :D

mislim... to nije bio problem, dok to nisi pomeshao s realnoscu...
 
da be, jeste mu pretio voja likvidacijom, i sam ivica reko
pa mu onda odgovorio: more mrsh dzukelo machkarska, ti da mi opet budesh premijer,

I TIME JE SVE RECENO......... (da citiram Ruznog :mrgreen: )

ono je tadiceva izjava kolko je ivichina da je ds teo da ga likvidira :D

iliti

svashta se deshava u tvojoj glavi oko 5-6 ujutru kad se prejedesh podrigushu pred spavanje, a ceo dan se trujesh Pravdom, Pechatom, Pinkom...

:D :D :D

mislim... to nije bio problem, dok to nisi pomeshao s realnoscu...

ma jok nista od toga,znamo svi mi sta je rekao ivica,a to je doslovce da citiram-bilo je i pretji iz ds-a,da ako ne formiram vladu sa njima bicu likvidairan i svasta nesto :mrgreen:
a to sta je pricao za voju me ne interesuje,ja samo gledam greske i fashizam uko ds-a:mrgreen:
 
to shto svi vi znate, u svetu se zove Mashta, a u nekim sluchajevima i Shizofrenije.

argument je link na izjavu pomenutog gospodina...

to naravno nece da se desi, jer takav link ne postoji.

a ivica je prichao gde je stigo da je machkar svojevremeno pretio da ce da pushti albijanica, chuvenu pederchinu, na njega, da nece da zna shta ga je snashlo...

elem
druze ruzni i druze nino beli,
koje je to uredjenje bolje od demokratije?
 
a sad, opishi tvoje vidjenje idealnog drushtvenog uredjenja i biranja vlasti B-)

Ja nemam neko posebno miljenje povodom biranja vlasti sto se toga tice(komunizam,socijalizam,demokratija) posto na kraju ispadne sve isto.......dobro mozda je socijal. neka zlatna sredina ali......

Mene ne zanima toliko uredjenje vlasti kao celina ili naziv,nego pojedini zakoni i moral u toj zemlji......jer kada zemlja izgubi moral onda ti ni jedna vladavina prava ne moze pomoci.

To znaci da bi prvenstveno glasao za partije koje zabranjuju napr.abortus,drzava koja ni pod razno nece dozvoliti da pevac ili pevaljka imaju vise novca od gradjevinskog radnika a o lekarima da ne pricam,gde prostitucija nije legalna,gde ce se svaki vid velicanja kriminala cenzurisati .......po tome gledam idealno drustvo,a dok vlada demokratija ovakve stvari se ne mogu ispraviti jer je to vladavina novca i moze da se tumaci kako se kome svidi,cemu je klasican primer amerika.

Znaci bem ti sistem u kom mozes da javno kazes-e ja znam da je ovo sto radim lose ali imam prava na to.

Demokratija je donela i to da niko ne gleda zajednicki tj drzavni interes,nego iskljucivo svoj po sistemu glasam za ono sto znam da nije u redu ali sam se pronasao u toj prici......
 
to shto svi vi znate, u svetu se zove Mashta, a u nekim sluchajevima i Shizofrenije.

argument je link na izjavu pomenutog gospodina...

to naravno nece da se desi, jer takav link ne postoji.

a ivica je prichao gde je stigo da je machkar svojevremeno pretio da ce da pushti albijanica, chuvenu pederchinu, na njega, da nece da zna shta ga je snashlo...

elem
druze ruzni i druze nino beli,
koje je to uredjenje bolje od demokratije?

aha ima link naravno nego mene mrzi da trazim snimke izjava doticnog gospodina........a moj argument je i tvoj ........jer......i ti si naveo a nisi postavio link,a postavljanjem svog linka ces argumentovati i moj post,zato sto je doticni dacic sve to naveo u jednoj recenici......a on pocinje otprilike ovako-bilo je pritisaka sa obe strane.....od dss-a ovo,od ds-a ono........a ja sam naveo ono za ds ;)
 
aha ima link naravno nego mene mrzi da trazim snimke izjava doticnog gospodina........a moj argument je i tvoj ........jer......i ti si naveo a nisi postavio link,a postavljanjem svog linka ces argumentovati i moj post,zato sto je doticni dacic sve to naveo u jednoj recenici......a on pocinje otprilike ovako-bilo je pritisaka sa obe strane.....od dss-a ovo,od ds-a ono........a ja sam naveo ono za ds ;)

bravo ruzni
upravo tako

pretnja smrcu od strane ds na nachin na koji ti iznosish je isti argument ko kad ja kazem da mu je voja pretio albijanicem. :cool:

daklem, koje je to uredjenje bolje od demokratije?
 

Back
Top