Gas poskupeo, a ostale kletve?

Vendi9

Aktivan član
Poruka
1.586
Cim su nasi dragi Rusi, nasa braca Rusi - FUJ kako grozno zvuci - kupili Nis....ha ha ha

Ili kad cujem genijalno glupu izjavu - uh i tim Amerima ce da se smrke i propasce jednog dana - mi se povraca od muke...

Pa da li stvarno neko misli da ako se jednoj ekonomskoj sili u svetu desi nesto ruzno da to nece da ima posledice i na ostale?

Meni je definitivno potrebna vakcina za imunitet na ljudsku glupost
 
vendi9 ti zivis u mraku. Gas nema nikakve veze sa rusima i taj gas u Srbiji distribuira preduzece Srbijagas koje je u 100% drzavnom vlasnistvu i koje nije deo dila vezanog sa Rusima za gasovod i NIS. To drzavno preduzece ima potpuni monopol na distribuciju gasa i samo odredjuje cene gasa.

Bez konkurencije oni mogu da odrape narodu koju god hoce cenu i ljudi to placaju.

Eto recimo 2007 godine to preduzece Srbija gas je imalo dobit u toj 2007 godini skoro isti kao ceo NIS. A NIS je od Srbijagasa 50 puta veca firma. To pokazuje samo da oni uteruju astronomske cene , i tako kupe pare od gradjana ove zemlje tj pljackaju ih na taj nacin.
 
Cim su nasi dragi Rusi, nasa braca Rusi - FUJ kako grozno zvuci - kupili Nis....ha ha ha

Ili kad cujem genijalno glupu izjavu - uh i tim Amerima ce da se smrke i propasce jednog dana - mi se povraca od muke...

Pa da li stvarno neko misli da ako se jednoj ekonomskoj sili u svetu desi nesto ruzno da to nece da ima posledice i na ostale?

Meni je definitivno potrebna vakcina za imunitet na ljudsku glupost

ocigledno je u tvom slucaju vise nego kasno za vakcinu, glupost je odavno dobila bitku (verovatno ti je imuni sistem genetski veoma slab)
 
vendi9 ti zivis u mraku. Gas nema nikakve veze sa rusima i taj gas u Srbiji distribuira preduzece Srbijagas koje je u 100% drzavnom vlasnistvu i koje nije deo dila vezanog sa Rusima za gasovod i NIS. To drzavno preduzece ima potpuni monopol na distribuciju gasa i samo odredjuje cene gasa.

Bez konkurencije oni mogu da odrape narodu koju god hoce cenu i ljudi to placaju.

Eto recimo 2007 godine to preduzece Srbija gas je imalo dobit u toj 2007 godini skoro isti kao ceo NIS. A NIS je od Srbijagasa 50 puta veca firma. To pokazuje samo da oni uteruju astronomske cene , i tako kupe pare od gradjana ove zemlje tj pljackaju ih na taj nacin.

------------------------------------------
sve je ovako....razvaliće nas....poturili smo se sjajno....
 
vendi9 ti zivis u mraku. Gas nema nikakve veze sa rusima i taj gas u Srbiji distribuira preduzece Srbijagas koje je u 100% drzavnom vlasnistvu i koje nije deo dila vezanog sa Rusima za gasovod i NIS. To drzavno preduzece ima potpuni monopol na distribuciju gasa i samo odredjuje cene gasa.

Bez konkurencije oni mogu da odrape narodu koju god hoce cenu i ljudi to placaju.

Eto recimo 2007 godine to preduzece Srbija gas je imalo dobit u toj 2007 godini skoro isti kao ceo NIS. A NIS je od Srbijagasa 50 puta veca firma. To pokazuje samo da oni uteruju astronomske cene , i tako kupe pare od gradjana ove zemlje tj pljackaju ih na taj nacin.

Pa sta si se onda drao i navijao da Rusi kupe NIS?
Zar nisi predvideo tako nesto?
 
nisam nista pogresno prevideo. pokazalo se da sam u pravu i da je gasovod ruski potreban srbiji da ne bi srbi morali da placaju pljackaske cene gasa demokratske stranke i njenih lopova koji se u taj gas ugradjuju.

Cekaj, kako se pokazalo, kada vidi sad kolko je otiso gas? Ne moze to tako, ako predvidjas, moras to da napises precizno, a ne da ostavljas sebi "backdoor"....
 
gas je poskupeo ne sto su nam rusi digli cenu nego zato sto su nam demokrate digle cenu.

gas u hrvatskoj kosta 22 din za kubik a u srbiji 40 din tj duplo skuplje a i mi i hrvati se snabdevamo sa istog gasovoda.

i tebi je ok da placas taj iosti gas koji se distribuira preko istog gasovoda duplo skuplje nego hrvati?

pa i nisi za bolje. nek te deru dok ne crknes
 
gas je poskupeo ne sto su nam rusi digli cenu nego zato sto su nam demokrate digle cenu.

gas u hrvatskoj kosta 22 din za kubik a u srbiji 40 din tj duplo skuplje a i mi i hrvati se snabdevamo sa istog gasovoda.

i tebi je ok da placas taj iosti gas koji se distribuira preko istog gasovoda duplo skuplje nego hrvati?

pa i nisi za bolje. nek te deru dok ne crknes

A sto si onda navijo za taj gasovod i Ruse i NIS, kada si znao da ce demokrate dici cenu?
 
Uz više cene ogreva, gasa, struje, benzina... možete da očekujte još i veći pad dinara, pad standarda onih na "državnoj sisi" i otpuštanja budžetlija, poskupljenje kredita, pad cena nekretnina, više cene hrane, visoku inflaciju... Da ne smaram - povratak u devedesete.
 
pa navijao sam zato da se razbije monopol demokrata. demokrate vladaju drzavom i oni preko svojih drzavnih preduzeca pljackaju gradjane srbije. Najvise nas pljackaju preko nafte i gasa tj NIS-a i Srbijagasa. Srbija ima najskuplje gorivo u regionu i mozda najskuplji gas u evropi.

uvoznik gasa je ruskosrpsko preduzece
i ne zove se Srbijagas

nemaju demokrate monopol, vec drzava srbija
a tvoji bolesnici za 4 godina vlasti nisu pokazali volju da razbiju monopol

a s druge strane, bolje Rusi da pljachkaju gradjane Srbije od drzave Srbije

jer ipak, Tihom je rusija "majchica" a njegove instant recepte "kako zaebati drzavu srbiju" mozete naci na netu...

e zato srbiji nece nikad da svane :(

pola stanovnishtva ima majchicu rusiju a ne majku srbiju :(
 

Back
Top