domaci sokovi

Daco, ja sam taj za krvnu sliku cedila u Power juiceru uz dodatak pomorandži i limuna, odličan je svež, pa možda malo razblažen vodom (po mogućnosti Jana od jagode) i svi koji su ga probali su bili oduševljeni. A od listova cvekle sam kuvala odlično varivo na fazon spanaća, i to važi za dobro sredstvo protiv anemije.

Nego, ima li neko recept za sirup od javora? Kažu da odlično ide uz palačinke a gde ga i ima, papreno je skup. Za javor ću se nekako i snaći, samo recept nemam.
 
Pravim sirup od nane po receptu za sirup od zove (znači koliko cvetova zove = toliko grančica nane). Nanu brati kad procveta, tada najlepše miriše.

Čekaj; koja nana, blaga ili ljuta? Blaga je sasvim zelena a ljutoj lićše vuče malo na bordo.
I kako to misliš "grančica"? Nana raste kao grm, znači puno grana, na svakoj nove grančice a na njima još novih.... :dontunderstand:
 
:rotf::hahaha:
drugi put nemoj da šokiraš ljude, nego samo napravi pa iznesi pred njih, e to će da bude pravi šok :lol:
A inače kako se pravi taj sokić?

Inace sam dragom izjavila kako pravim sok zato sto znam da on voli :per: I cale me izdao,rekao mu kako i ja obozavam taj sok i da sigurno ne bih samo zbog njega pravila :dash:

Recepat:

40 cvetova zove potopis u 7l vode i ostavis da prenoci,sutradan procedis i u vodu sipas 6kg secera,2 limuntusa i 1 konzervans pa opet da prenoci i posle samo sipas u flase :per:

Pa da nije tako prost ne bih ga pravila :mrgreen:
 
Ženske vrednice
imam jako lep recept za sok od zove (inače ja sirup od zove ne pijem ali u ovom soku se davim, čak ideca)
Daklem zove se Fanta šokata pošto ima isti ukus kao dotična fanta
ja ga pravim odokativno, pa će i recept biti takav pa ga doterujte po ukusu
U jedno tri četri litra vrele vode stavim osam cvetova zove ikilo šećera. Iscedim što više limuna (može od pola kila što je meni malo do kila što ja radim, pa se i one kore malo narendaju i ubace u tu vodu. Dodam 4 kesice limontusa i sutradan procedim PA DODAM POLA KOCKE KVASCA, i ujoš par litara vode. E sad koliko to je stvar ukusa jer volim jake sokove pa dodajem malo vode.(inače onaj čuveni sok of +d grejpa ili pomarandže gde u receptu piše 13 l mja pravim na 5l). Mora da stoji u frižideru i to ne predugo pošto kvasac radi. Pre upotrebe promućkati jer se kvasac taloži.
Sok je jjao osvežavajući, samo što ne može dugo da stojii.
 
I ne budite skeptične ko ja, mislim da sam znala od čega je ne bi ni probala sok, tek kada sam probala rekli mi šta je, tako i ja ne pričam od čega je i kada se svi oduševe i pitaju šta je nešto po mirisu liči nalimunadu, po mutnoći na bozu, tek onda im objasnim i svi kreću da ga prave
 
meni je tek sad zao sto sam ceo proces davno gledala od branja do cedjenja kod bake.Tad sam bila rana srednjoskolka i nije me doticalo,a sad baka vise nije sa nama pa prosto budem ljuta na samu sebe kad se setim tih divnih ukusa koje ne mogu da ponovim jer dok su mi bili dostupni delovali su tako" jeftino."
 
Juče smo nabrali zovu (tačnije, gospodin dragi se potrudio :per:... jer je baš bilo nedostupno, a ja u papučama i nedovoljno dugim pantalonama :hahaha:), sinoć je potopljena i danas završavamo proces! :)
Pripremila i jednu "turu" za varijantu sa kvascem, pa javljam utiske kad probamo.
 
Još ima zove, pa požurite!
Ovo je jedna od verzija, kod mene ih je isprobano više, pa se pokazala kao najbolja.
SIRUP OD ZOVE

Potrebno je:
10 krupnih cvetova zove
1l vode
1 - 1,5kg šećera
2 limuntusa
1 limun

Priprema: Cvetove zove potopiti u vodu. Ostaviti 24 sata. Odstraniti cvetove i procediti, dodati šećer, limuntus i limun isečen na kolutove. Povremeno mešati, a kad se šećer otopi (recimo za 24 sata), naliti u pripremljene flaše.

Super je!
zaforum7hj.jpg

Gotov sirup!
Modifikovala malo ovaj recept. Pola limuna sam isekla na tanke kolutove, pola iscedila i narendala koru. I dovoljno je 1kg šećera na litar vode... zove može i više (ja uvek stavim bar duplo).

PS Gledam ovu svoju sliku... Baš mi bile lepe čaše... i bokal ... dok sam ih imala :(
 
Čekaj; koja nana, blaga ili ljuta? Blaga je sasvim zelena a ljutoj lićše vuče malo na bordo.
I kako to misliš "grančica"? Nana raste kao grm, znači puno grana, na svakoj nove grančice a na njima još novih.... :dontunderstand:

U mojoj bašti raste blaga nana fine zelene boje, ali ne kao grm već svaka grana raste ponaosob iz zemlje.
Na ovoj slici je grana iščupana sa korenom
HPIM2234.jpg


A na ovoj slici kako raste u bašti
HPIM2236.jpg


Ovo su mladi primerci. Zrela nana bude visine 60-70 cm. Na vrhu se pojavi neugledan cvet plavo-ljubičaste boje, tada nana ima najintezivniji miris, posečem je (ne čupati koren, u toku leta naraste 2 puta za berbu, a sledećeg proleća opet sama nikne), odsečem donji deo ako ima suvih listova, a granu (oko pola metra dužine) koristim za pravljenje sirupa za sok ili sušim za čaj.
Gajim još i žalfiju i matičnjak (limun trava, melisa), one rastu kao žbunovi. Ako ima zainteresovanih, postavim slike.
 
Nisam do sad naišla na temu o sokovima a zanima me jedan recept za sok od smrznute rendane pomorandže koji sam izgubila. Inače kod mene se redovno pravi sok od višnje kao sirup, ali bez konzervansa pa ga držimo u zamrzivaču i vadimo po potrebi. Verujem da ima puno recepata za koje nisam čula pa žene u akciju.
 
Zalediš pomorandžu ( ja dodam i smrznuti limun)...i sve fino narendaš, narednano voće ubaciš u 5 litara vode, dodaš 23 kašike šećera i 1 limontus...izmešaš, dok se šećer otopi, procediš, sipaš u flaše i gotovo :)

...ja više ne smrzavam voće, jer i na taj način dolazi do gubljenja vitamina(mada je manje poguban od stavljanja konzervansa), nego lepo jedan limun i jednu pomorandžu iseckam u super secku (može i blender)...i sve ostalo uradim po gornjem receptu...:D

...e da ...pu, prva:)
 
Jeco, i ja svake godine , obzirom da imam svoje višnje, iscedim, ne stavljam ni šećer ni vodu, stavim u plastične flaše i u zamrzivač. Zimi po potrebi vadim, ko voli sa šećerom zašećeri i pije, ja pijem bez šećera, zdravije je a tako radim i sa dunjama, breskvama i sl. Onako bih morala da stavljam konzervans da bi se održalo a ovako je zdravije. A što se tiče soka od naranđe, ja ih operem u vreloj vodi, sameljem, stavim limontusa 3 kesice na 1 kg pomorandži i 3-4 litara vode i ostavim da odstoji preko noći. Sutradan lepo procedim kroz gazu, stavim šećer 1 kg i mešam s vremena na vreme dok se ne otopi. Ovako spremljen sok sačuva vitamin C i fantastičan je. Po želji se razblaži sa malo vode.
 
Ljudi pomoć plizzz:sad2:
Isčitala sam vaše recepte za sirup od zove i sve sam uradela po recepturi i super je ispalo,međutim nabrala sam baš puuuuuno zove i zanima me dali smem da je proceđenu ubacim u zamrzivač i po potrebi vadim i naknadno dodajem šećer:think:?
 
Ljudi pomoć plizzz:sad2:
Isčitala sam vaše recepte za sirup od zove i sve sam uradela po recepturi i super je ispalo,međutim nabrala sam baš puuuuuno zove i zanima me dali smem da je proceđenu ubacim u zamrzivač i po potrebi vadim i naknadno dodajem šećer:think:?

A što ne bi "smela"? :)
Moguće je da će izgubiti na aromatičnosti, tj. ukusu, ali - probaj.
Druga varijanta je da cvet zove osušiš.
Čaj je odličan, a možeš probati i na hladno (znači potopiš osušene cvetove u hladnu vodu i ostaviš 12 sati). Količinu prilagodiš ukusu.
 
Napravi i koju palačinku kad već imaš nabrano.
Umutiš testo kao za obične palačinke samo malo gušće, umočiš ceo cvet i ispržiš. Gotovo pospeš prah šećerom. Meni se jako sviđa.
Ja sam i sušila cvetove za čaj ili limunadu. Ceo veliki cvet ostavim na promaji da se osuši, a onda otresem da ostanu samo one sitne bele cvećkice. Malo promene boju, ali miris je fin, a i zimi je baš zanimljivo kad po nekoj limunadi pospeš kao dekoraciju.
 
Ja MLOOOGOO volim sok od zove. AL nemam pojma ni kako drvo izgleda. Postoje sanse da bih obrala kiselo drvo. Sto rece neko, a sve je izgledalo jeftino i dostupno dok se baba mucila.
Eto mi sad! :dash::dash:
 
Ja sam jedne godine nabrala zovu i stavila u kesu pa u zamrzivac.Manje mesta zauzima nego procedjen sok.A bitno je da se zadrzi polen koji se nalazi na cvetu,jer je on taj koji daje ukus i miris.Caj od zove je izuzetno zdrav.
 

Back
Top