domaci sokovi

Sok od limuna za vrele dane
Samleti 1/2kg limuna sa korom,staviti 5 limuntusa i dodati 2l vode,to ostaviti da odsoji 24h,posle toga procediti kroz gazu i dodati 2kg secera,povremeno mesati dok se secer ne rastopi,potom sipati u flase. Ovako se dobija sirup od limuna.
 
Можда буде интересантно:
1. КОКТЕЛИ
- од лимуна
Помешати сок од 2 лимуна са 1½dl газиране минералне воде, додати 2 ситно исецкана листа свеже нане и по жељи осладити
- од јабуковог сока са циметом
У чашу ставити мало уситwеног леда, прелити га 1dl сока од јабуке и соком од ½ лимуна. Додати мало цимета и украсити кришком лимуна и зрном грожђа. Кришку лимуна мало засећи и ставити на руб чаше.
- индијски коктел "ласи"
Добро умутити јогурт са кашиком сока од лимуна, додатиа 1½dl ледене воде и мало уситњеног леда, прстохват кима или или неколико листова свеже нане.
 
Можда буде интересантно:
1. КОКТЕЛИ
- од лимуна
Помешати сок од 2 лимуна са 1½dl газиране минералне воде, додати 2 ситно исецкана листа свеже нане и по жељи осладити
- од јабуковог сока са циметом
У чашу ставити мало уситwеног леда, прелити га 1dl сока од јабуке и соком од ½ лимуна. Додати мало цимета и украсити кришком лимуна и зрном грожђа. Кришку лимуна мало засећи и ставити на руб чаше.
- индијски коктел "ласи"
Добро умутити јогурт са кашиком сока од лимуна, додатиа 1½dl ледене воде и мало уситњеног леда, прстохват кима или или неколико листова свеже нане.

Ovaj tvoj prvi koktel Mohito bez alkohola :) je super za ove vruce dane .
Ja sladim sa brown sugar i super je.
 
Nekoliko poslednjih godina nisam pravila sokove, džemove, kompote, mislila sam da više neću ni praviti ali ove godine sam nekako prelomila džemom od jagoda, nastavila džemom od kajsija, kompotom od kajsija, kašastim sokom od kajsija i, evo, danas sipala u flaše djus jabuka - šargarepa - breskva.
Moj problem je kada me ' uvati' ne umem malo već sam u zaletu k' o da će smak sveta.
Moji vole, ja izbegavam sokove, doyta razdelim :lol: , ali džaba, znam sebe kada me inspiracija ' uvati'.

Sok od bilo kojeg voća ( kajsija, breskva)

Opciono ( ja sve od prilike)
3 kg samlevenih kajsija preliti sa 7l vrele vode, dodati 1 konzervans, 5 limuntusa.
Treba da odstoji 15 - 20 h.
Procediti, dodati šećera po ukusu ( 700 -800 gr), prokuvati i spati u staklene flaše i pokriti ćebetom dok se flaše ne ohlade.
Oko 9 lit predivnog kašastog soka se dobije
 
IMG_20230716_152536.jpg


Još ' pritrpan' đus breskva - jabuka, šargarepa.
 
Prvo opereš flaše ( dok te kičma ne zaboli)
Opciono ( ja sam svega više)

5 kg jabuka oljuštiti i skuvati
2 kg bresaka, oljuštiti i posebno skuvati
1 kg šargarepe skuvati

Sve izblendati, u to sipati 15 - 16 l vode, 8 - 9 limuntusa, 1 konze4vans i oko 2 -2,5 kg šećera.
Prokuvati
Sipati u flaše, i odmah pritrpati.
Dobila sam 30 lit odličnog soka.
Jedan sam ohladila i probali smo.

Ti imaš kotlanku, možeš tu kuvati ja sam u kuhinji kuvala.
 

Back
Top