Društvance ili "pojedinačni" prijatelji

Imam samo ove tzv. "pojedinačne" prijatelje :cry: ...pa sam htela da vas pitam -ako se to neko tzv. društvance ne stekne u školi,ili na poslu, može li uopšte da se stekne ? imate li iskustvo da može ,kako vam se čini -jel da je bolje imati društvance ?:D
i ja isto... :D... ali ih ja s vremena na vreme ukrstim i okupim na nekoj veceri koju spremim ili nekoj akciji tipa koncert-pozoriste-izlet do ns i okoline... i napravim drustvance... jedno vreme su se navadili da ja pravim zurke... pa kao kad ce opet... :)... al odraslo se sad, mora da se sljaka... xixxixix
 
Imam samo ove tzv. "pojedinačne" prijatelje :cry: ...pa sam htela da vas pitam -ako se to neko tzv. društvance ne stekne u školi,ili na poslu, može li uopšte da se stekne ? imate li iskustvo da može ,kako vam se čini -jel da je bolje imati društvance ?:D

Pa mora preko nekog zajedničkog interesovanja, ja mislim. Ne mora u školi i na poslu samo, može i preko nekoga. Lepo je to. Ja volim takve stvari. Mnogo je zanimljivije nego "pojedinačni" prijatelji. I lakše, pošto ne možeš da se istripuješ da je to društvance nešto više od društvanceta. Odnosi su jasniji i lakši.

note to admin: evo gde je devojka otvorila temu o prijateljima, a da li baš pripada muškarcima? Otvorite više taj podforum za prijateljstva.
 
A jes, otvorila sam ovde, jer na Ženama stvarno jako brzo potone tema ,a ja ne mogu uvek često da pristupam netu,pa ....inače ,jeste ,mora da se radi i to je nezgodno:)...a ono za zajednička interesovanja -ima ono što je kao fora u amer.filmovima da kad neko hoće da nađe društvo ,onda se upiše na neku aktivnost :) ...ja bih se upisala na neku aktivnost zbog same aktivnosti,inače bi mi bilo glupo:)...al dobro pretpotstavljam da to bude kombinacija faktora..
 
Pa ima tih tako "drushtavanca" koje se kao izdvajaju:)

Najvesh kod devojaka,one kao "fenserke" :P

I one se nedruzhe sa ostalim nego npr. njih pet,a ostale su za njih "nizhi sloj :(

Ono kao idemo u shoping,jao ja sam kupila maicu u zari ili benetonu i te scene xD :)

Pa ako mezesh druzhi se sa svima :)

:lol: sta ti napise...svaka cast

@tema Imam svoje drustvo,iz kraja,i pored njega imam i nekoliko pojedinacnih prijatelja.
Vise volim to drustvance,najopustenije se osecam kad sam sa njima. :heart:

Moze i "drustvo" kasnije da se nadje,sto da ne
 
Poslednja izmena:
Fora sa tim drustvom sto se kasnije nadje, je sto se kad tad uglavnom raspadne.
jer se uvek nadje neko pametan iz tog drustva da nesto izmislja i tripuje se da je bolji,ne voli nekog,pa ogovara...
ili se smuvaju 2 pripadnika istog,pa raskinu...pa smaraju ostatak ekipe...:)
Srecom,to nije slucaj sa ovim mojim.
Druzimo se od detinjstva
 
Nema to veze da li je od detinjstva ili ne, prosto se raspadne po difoltu jer odrastemo. Pa se ovaj odseli, ova se uda, ona ode preko grane a onaj tamo radi 24/7 i znaš da postoji ali ga ne vidiš nekako više uopšte, na kraju neko i pogine, neko se posvađa, dvoje se smuvaju (dada i to :( ), neko se promeni pa mu se razviju neke bolesne osobine, neko uđe u sektu, neko se jednostavno smori od života, a neko utripuje da je "prevazišao to" i td..... ali najčešći su ovi raspadi usled sasvim objektivnih razloga - nedostatka vremena i promene životnog prostora.
Tako možeš i kao udata sutra da pronađeš "društvance" ali će ono neminovno uključivati i njega (što svakako nije loša varijanta, samo je retka i rizična :lol: ), ipak se mnogo češće dešava da prosto nađeš drugaricu koja će ti biti izduvni ventil. A i ti njoj, inače ne bi funkcionisalo.

Lično volim "mešovita" društvanca, tj. ono strogo žensko je, prosto, dosadno (ne bih da mrsomudim ali devojke u određenim godinama umeju biti jako dosadne jedna drugoj), strogo muško društvo je malo bolja varijanta ali se vrlo često raspadne jer se posvađaju i sl, mešovito je super ako su svi savršeno svesni toga da su i da će uvek biti "samo drugovi" što ume da bude savršeno dovoljno, i previše, ali to retko ko želi da prihvati.
 
Nema to veze da li je od detinjstva ili ne, prosto se raspadne po difoltu jer odrastemo. Pa se ovaj odseli, ova se uda, ona ode preko grane a onaj tamo radi 24/7 i znaš da postoji ali ga ne vidiš nekako više uopšte, na kraju neko i pogine, neko se posvađa, dvoje se smuvaju (dada i to :( ), neko se promeni pa mu se razviju neke bolesne osobine, neko uđe u sektu, neko se jednostavno smori od života, a neko utripuje da je "prevazišao to" i td..... ali najčešći su ovi raspadi usled sasvim objektivnih razloga - nedostatka vremena i promene životnog prostora.
.

Jeste...jos uvek smo na okupu i u istom sastavu.
Mesovito,da...
Mislim da je bolje kad je to drustvo iz detinjstva jer si na te ljude navikao,
srodio si se sa svim njihovim manama i vrlinama,volis ih takve kakvi jesu,
jer godinama covek postaje iskljuciv,sve primecuje kod drugih,svaka sitnica je povod za netoleranciju,
i tesko pusta nove ljude u zivot,pa i kad ih pusti ako se ne pokazu,brzo ih izbrise.
 
Imam samo ove tzv. "pojedinačne" prijatelje :cry: ...pa sam htela da vas pitam -ako se to neko tzv. društvance ne stekne u školi,ili na poslu, može li uopšte da se stekne ? imate li iskustvo da može ,kako vam se čini -jel da je bolje imati društvance ?:D

u mom iskustvu,
nikad nisam "sticala" drustvance....uvijek je tu neka grupica ljudi (od kojih nekima ponekad ne znam ni imena) koju ujedinjuje potreba da gube vrijeme, izmedju ostalog
uglavnom samo tome i sluze

pojedinacni prijatelji su mi daleko vazniji
 
srodio si se sa svim njihovim manama i vrlinama,volis ih takve kakvi jesu,
Hm... moje se "društvo" raspalo kad se osoba koja ga je povezivala promenila, tačnije, kad smo se nas dve posvađale. Pre možda godinu i po'. A to je osoba koju poznajem od prvog osnovne. Zvučalo subjektivno ili ne, ona je stvarno postala druga osoba kako je krenula na fakultet, proradili joj neki kompleksi šta li, prestala je da se ophodi prema nas par kao da smo joj prijatelji i preuzela ulogu roditelja, i to onog isfrustriranog, koji se duri i besni kada mu deca ne rade tačno sve što on hoće. E sad, da nisam i dalje besna, verovatno ne bih ovako pisala, ali stvari koje je (u)radila i dalje mi izazivaju gađenje. Ovaj put nisam mogla da pređem preko toga. Jaooo ispovest :D

U suštini nije se "društvo po sebi" raspalo, samo su svi tako našli neka nova društva u parovima i sl. ali sve je to sad nekako ljigavo i jadno.

Zaista mnogo ljudi iz moje prošlosti, pojedinaca i onih koji su išli u paketu, odmarširali su lagano ka zalasku sunca i otišli nekim svojim putem, ma koliko obećavali da ćemo ostati u kontaktu uviđam da je to prilično neizvodivo a, na kraju, i besmisleno. Ne verujem, zato, u neko neraskidivo prijateljstvo, jer sam videla u previše primera da i ona koja 100% deluju tako mogu da se raspadnu u momentu. Da ni ne naslutiš.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa Lexom
I moje iskustvo je slicno.
Covek moze da stekne prijatelja skoro u svakoj fazi zivota, ljudi slicnog razmisljanja, iskustava, ljudi koji dele iste vrednosti, mogu uvek da se prepoznaju i odvoje vreme za druzenje.
Plus, ja licno od prijateljstva ne ocekujem nikakve mitske podvige i zrtvovanja, samo da mogu da racunam na coveka/zenu onda kad su mi zaista potrebni i da oni te trenutke umeju da prepoznaju
 
Hm... moje se "društvo" raspalo kad se osoba koja ga je povezivala promenila, tačnije, kad smo se nas dve posvađale. Pre možda godinu i po'. A to je osoba koju poznajem od prvog osnovne.

Bas mi je zao zbog vas dve,jer moja najbolja drugarica i ja smo ista prica,spona koja povezuje ostatak.
I znamo se od pelena bukvalno,mame su nas zajedno setale kao bebe.
Ne mogu da zamislim da se jednog dana raspadnemo i udaljimo,tesko bih to podnela.
Razumem zasto ne verujes u neraskidiva prijatejstva,i ja bih bila ogorcena i besna da se tako nesto desi,ali za sada sam jos uvek optimista i zaista verujem da cemo docekati starost kao najbolje drugarice,opijajuci se po nekim kockarnicama,igrajuci bingo :rumenko:
kad sahranimo muzeve :-)
 
I jedno i drugo imaju i minusa i plusa...Recimo, imala sam drustvo mesano, jedan deo iz osnovne, pa krenuli u srednju i tu pokupili njih par...stvorila se ekipica od nas 5/6...svi upisali razlicite fakultete, ali i dalje se druzili...medjutim, ja sam prva izasla iz te price...prva diplomirala, i krenula ozbiljno da radim, dok su oni i dalje ziveli kod mame i tate na hlebu, neodgovorno....i sad, postala su nam razlicita interesovanja...ja sam zaradjivala, oni nisu...ja sam castila, ponekad i oni, mada meni to nije smetalo, jer boze mo, sve za drugove i dobro zezanje...ali, nekako pocela sam da osecam malu zavist kako sam ja pocela da napredujem....sve bolji poslovi, sve bolje plate, momak, ljubav....i na kraju, moj odlazak iz tog drustva je povezan sa mojim preseljenjem za drugi grad....mislim da mi je to najvece razocarenje ikada...ebes ti takve prijatelje koji nisu u stanju da dodju da te vide, posete, a sve pod izgovorom da nemaju para, da su zauzeti...mislim da je tu, ustvari znam da je tu u pitanju cist azavist....nazalost, ja ni dan danas ne mogu da dodjem sebi od toga....kao da se sve srusilo i nesto vise od 1o godina....
Elem, sad sam u mogucnosti da upoznajem ljude pojedinacno ...posao, forum, komsiluk koji je sastavljen od mlade populacije i preko njih upoznajem druge....ne verujem da cu se ikad vise povezivati u " copore " ....suvise se bolno ujedaju....
 
ali za sada sam jos uvek optimista i zaista verujem da cemo docekati starost kao najbolje drugarice,opijajuci se po nekim kockarnicama,igrajuci bingo :rumenko:
kad sahranimo muzeve :-)
M, mi smo više ulazile u detalje oko staračkih domova pa sam ja, od strane sad već pokojne babe trebala da nasledim šizofreniju, a njoj je od njene sledovao šlog. Pri takvom scenariju ona bi upravljala, a ja gurala..... kolica :whistling:
Naravno, ovo dole se podrazumevalo :lol:
No, izgleda da ću za to naći neku drugu babu :lol:
 
Ја никад нисам имала групно друштво.
Само појединачно.
Сви су са различитих страна: неки из краја, неки из основне, из гимназије, па са факултета, па сам неке упознала и преко површних другова/другарица, а наставила да се дружим с њима блиско...кад сам, раније, славила рођендане, увек је на гомили било по 15-ак људи који се срећу само на мојим рођенданима.:)

Шта да радим, нисам тип за чопор, и увек сам таква била...можда мало већи индивидуалац, који успут пати хронично од недостатка времена.
 
M, mi smo više ulazile u detalje oko staračkih domova pa sam ja, od strane sad već pokojne babe trebala da nasledim šizofreniju, a njoj je od njene sledovao šlog. Pri takvom scenariju ona bi upravljala, a ja gurala..... kolica :whistling:
Naravno, ovo dole se podrazumevalo :lol:
No, izgleda da ću za to naći neku drugu babu :lol:

:lol:
A j.b.g.
Nista...nadji neku drugu babu,neku koja ima egzoticnu bolest u porodici,npr. Paranoju
Ima da vam bude ludo :lol:
 
Ah gde baš paranoju nađe, igrom slučaja i ona je moja, to jest babina, mislim, ove dve su išle u paketu. Potrebna mi je baba kljakava spolja ali da nije trula iznutra (to sam ja rezervisala) kako bismo mogle bolje funkcionisati kad budemo šmekale dede po susednim domovima. Jer zna se da se u svoju kuću ne dira :lol:
 
što se baba i deda tiče ,ja bih radija da ostarim s muškim ,da se gnjavimo po parku držeći se za ruke..

a znate šta mi se još sviđa u društvu - što ne moram mnogo da pričam ,tj svako po malo priča i nema neprijatne tišene,a kad smo samo dve-dvoje onda stignemo da laprdamo o koječemu i zaboli me glava :l ...dobro nisam ja jedina koja je neuklopljiva u društvanca izgleda,ali opet bi bilo lepo imati društvance ,pa idemo zajedno na letovanja , zimovanja...i tako ...:)
 
...dobro nisam ja jedina koja je neuklopljiva u društvanca izgleda,ali opet bi bilo lepo imati društvance ,pa idemo zajedno na letovanja , zimovanja...i tako ...:)

To je tek specijalna prica...
Mi se dogovaramo vec par godina da idemo zajedno na letovanje,ali nikako da svi uklopimo odmor u isto vreme,uvek neko ne moze da uzme odmor ili nema posao pa nema ni para...
Jedva smo nasli 4 dana letos da odemo na rafting zajedno,ali je bilo super! :)
 

Back
Top