Posao u Norveškoj?

M

MK

Gost
Ako neko zeli da podeli informacije molim da se javi
gde se mogu naci sezonski poslovi u Norveskoj, ili poslovi koji ne zahtevaju znanje norveskog?
pogledao sam mnoge nor. websajtove koji se bave job search-om ali tu nema takvih poslova
ako neko ima korisnu informaciju hvala unapred
bg2m@yahoo.com
 
Mislim da je prilicno tesko naci posao. Za neke dobro placene poslove moras imati diplomu ili ici na kojekakve kurseve, a slabije placeni se bas i ne isplate. Sve u svemu moras imati neku vezicu da te bar malo pogura.
 
treba da idem u norvesku i interesuje me kako mogu naci posao idem sa zenom koja je zavrsila fakultet pomorski u kotoru i diploma je tamo priznata.ako mozes daj mi kakve informacije bio bih ti zahvalan.pozdrav
 
vs:
A treba li znanje noveskog za elektronicarske poslove?
Ima li stalnog posla za ovu struku(naravno sa diplomom fakulteta)?I dobro placenog naravno!

Norveshki ti je potreban za tu struku ali takvi poslovi mogu se naci i na crno da radish ali ja barem mislim ako znash Engleski isto ti moze dosta pomoci u pocetku dok ne savladash Norveshki jezik.
Shto se tice placanja mogu ti reci da je jedan od najboljih placenih poslova ovde barem u Oslu gde sam ja.
 
vs:
Pa fino.A znas li da li je moguce dobiti stipendiju od nekih kompanija?Ja sam trenutno 4. godina studija.
A sta ti radis u Oslu?
Zavisi koja firma je u pitanju,moguce je da ti oni plate stan gde zivis,ali vazno je da vide da si dobar radnik i da dolazis na vreme na posao,onda nema zime za tebe...kao sto rece loodica takvi poslovi su odlicno placeni,moj poznanik je dosao pre 2 godine iz BGa ovde u Norvesku,on je preko interneta nasao posao u bolnici i sad ima stalan posao.
 
Master_Chief:
vs:
Pa fino.A znas li da li je moguce dobiti stipendiju od nekih kompanija?Ja sam trenutno 4. godina studija.
A sta ti radis u Oslu?
Zavisi koja firma je u pitanju,moguce je da ti oni plate stan gde zivis,ali vazno je da vide da si dobar radnik i da dolazis na vreme na posao,onda nema zime za tebe...kao sto rece loodica takvi poslovi su odlicno placeni,moj poznanik je dosao pre 2 godine iz BGa ovde u Norvesku,on je preko interneta nasao posao u bolnici i sad ima stalan posao.

Tachno je to shto moj komsha kaze :P Samo se treba uvaliti u jednoj dobroj firmi koja ce ti garantovati za sve ,znachi plata,stan itd. Najbolje bi ti bilo ako bih mogao nehsto da nadjesh u Oslu jer ovde stvarno ima posla samo ako covek hoce da radi :P
 
A znas li neki dobra sajt za pretragu poslova u Norveskoj?Na engleskom,naravno.Ili jos bolje,predlog neke kompanije koja se bavi elektronikom(hardver racunara,telekomunikacije,projektovanje...)?

A posebno me zanima neko ko daje garancije preko interneta za posao,stan,obezbedjenu vizu,pa cak ako moze i avio-kartu.
Kako se zivi tamo?
 
Pa...ovako ja sam ovde od malena i navikla sam se na ovaj zivot ovde i super mi je, ne zalim se ali opet patim naravno za svojim zavicajem.
Mogu ti dati jedan sajt ali na norveshkom je.
www.finn.no tamo imash stalno neke ponude shto se tice poslica.Ali mogu se raspitati za josh neki pa da ti javim :P
 
looodica:
Pa...ovako ja sam ovde od malena i navikla sam se na ovaj zivot ovde i super mi je, ne zalim se ali opet patim naravno za svojim zavicajem.
Mogu ti dati jedan sajt ali na norveshkom je.
www.finn.no tamo imash stalno neke ponude shto se tice poslica.Ali mogu se raspitati za josh neki pa da ti javim :P
Jao looodice bas si looodica,pa gde mu dade sajt na norveskom kad covek ne ume ni da bekne norsk...prevedi mu... :wink:
 
Master_Chief:
looodica:
Pa...ovako ja sam ovde od malena i navikla sam se na ovaj zivot ovde i super mi je, ne zalim se ali opet patim naravno za svojim zavicajem.
Mogu ti dati jedan sajt ali na norveshkom je.
www.finn.no tamo imash stalno neke ponude shto se tice poslica.Ali mogu se raspitati za josh neki pa da ti javim :P
Jao looodice bas si looodica,pa gde mu dade sajt na norveskom kad covek ne ume ni da bekne norsk...prevedi mu... :wink:

Pa rekao je da stoji ili na norveshkom ili na engleskom :roll: Neka pita nekoga i ovako ima dosta ljudi dole shto idu i uche Norveshki a ako poznaje nekog ko zna Shvedski moze mu i taj pomitji i ovako su jezici malte ne isti.A kada bi mu ja prevodila trebalo bi mi dosta vremena jer bash ima mnogo.
Idi pogledaj sam pa cesh videti ajd da je to jedna stranica nego ih ima hiljade i hiljade ebiga :?
 
mala natasa:
Nego ludice kako ja najbrze da naucim norway?Neki savet il samo ono "knjigu u ruke"? :roll:

Najbrze da nauchish Norveshki jezik :?:Mozesh da kupish cd sa knjigom i ponavljati kako taj sa cd govori tako i ti ili da vidish ako postoji neki film ili neki kanal ako imash satelitsku i da ucish putem toga.Znam nekoliko njih koji su ovde doshli naravno bez koju rec Norveshkog i da su dosta savladali samo shto su gledali tv ili filmove na kojima pricaju americki a prevod je na Norveshkom,opet sve zavisi koliko te taj jezik zanima.Poznajem isto jednu devojku koja je skoro doshla ovde i studira norveshkii super joj ide jer je bash interesuje.
 
looodica:
mala natasa:
Nego ludice kako ja najbrze da naucim norway?Neki savet il samo ono "knjigu u ruke"? :roll:

Najbrze da nauchish Norveshki jezik :?:Mozesh da kupish cd sa knjigom i ponavljati kako taj sa cd govori tako i ti ili da vidish ako postoji neki film ili neki kanal ako imash satelitsku i da ucish putem toga.Znam nekoliko njih koji su ovde doshli naravno bez koju rec Norveshkog i da su dosta savladali samo shto su gledali tv ili filmove na kojima pricaju americki a prevod je na Norveshkom,opet sve zavisi koliko te taj jezik zanima.Poznajem isto jednu devojku koja je skoro doshla ovde i studira norveshkii super joj ide jer je bash interesuje.

Hvala ludice , bacam se na posao. Ma naucicu ga i ja, videces, ima posle sve da ti pisem na norway :wink:
 
mala natasa:
looodica:
mala natasa:
Nego ludice kako ja najbrze da naucim norway?Neki savet il samo ono "knjigu u ruke"? :roll:

Najbrze da nauchish Norveshki jezik :?:Mozesh da kupish cd sa knjigom i ponavljati kako taj sa cd govori tako i ti ili da vidish ako postoji neki film ili neki kanal ako imash satelitsku i da ucish putem toga.Znam nekoliko njih koji su ovde doshli naravno bez koju rec Norveshkog i da su dosta savladali samo shto su gledali tv ili filmove na kojima pricaju americki a prevod je na Norveshkom,opet sve zavisi koliko te taj jezik zanima.Poznajem isto jednu devojku koja je skoro doshla ovde i studira norveshkii super joj ide jer je bash interesuje.

Hvala ludice , bacam se na posao. Ma naucicu ga i ja, videces, ima posle sve da ti pisem na norway :wink:

Ako samo ti meni da nauchish pa mozesh mi pisati na koji jezik hotjesh posle :P Nego kad cesh ovamo :?:
 
looodica:
mala natasa:
looodica:
mala natasa:
Nego ludice kako ja najbrze da naucim norway?Neki savet il samo ono "knjigu u ruke"? :roll:

Najbrze da nauchish Norveshki jezik :?:Mozesh da kupish cd sa knjigom i ponavljati kako taj sa cd govori tako i ti ili da vidish ako postoji neki film ili neki kanal ako imash satelitsku i da ucish putem toga.Znam nekoliko njih koji su ovde doshli naravno bez koju rec Norveshkog i da su dosta savladali samo shto su gledali tv ili filmove na kojima pricaju americki a prevod je na Norveshkom,opet sve zavisi koliko te taj jezik zanima.Poznajem isto jednu devojku koja je skoro doshla ovde i studira norveshkii super joj ide jer je bash interesuje.

Hvala ludice , bacam se na posao. Ma naucicu ga i ja, videces, ima posle sve da ti pisem na norway :wink:

Ako samo ti meni da nauchish pa mozesh mi pisati na koji jezik hotjesh posle :P Nego kad cesh ovamo :?:

Ludice gde ovako? Pa ja vec stigla bre, jedino stp nisam u oslu vec malooo nize po karti gledano :D ups ustvari malo vise levo.... :D
 

Back
Top