Posao u Norveškoj?

Hvala na pomoci, zvao sam za sobu ,za sada cu biti ovde jer nema coveku da platim za dva meseca unapred ovde mi je sada ok .Gledam da razvlacim novac i nasao sam gde mogu da kupim jefrino tunjevinu,hleb,mleko i voce sto mi je dosta da klopam normalno a da me ne kosta mnogo.Nisam dosao na bum ali ono sto je trebalo da me saceka ovde ,nije... Hostel u kome se nalazim je sentrum pansion i ispada me 6000 kr mesecno soba .Ostalo mi je jos za neki posao da se snadjem na crno a nakon toga kada mi sve ovo ne bude samo trosak onda cu da jurim papire,svestan sam da ovde ne mogu da radim za iste pare kao neko moje struke sa dozvolim za rad ali trudicu se da opstanem jer znam koja me ludnica ceka u Srbiji.Ako se nadje neko ko procita ovo a da mu treba dobar i vredan radnik u Norveskoj tu sam.Nemojte coveku suditi sto je posao u potragu za normalnijim zivotom nego sto je u Beogradu jer da valja tamo ne bi dzabe ljudi bezali glavom bez obzira,malo sam ovde ali vidim da je bolje ziveti ovde sa malo para nego u Beogradu za mnogo.Ovde je zdravo,ljudi se smeju i normalni su,

https://tjenester.nav.no/stillinger/stilling?sort=akt&rpp=50&q=haugesund&p=0&ID=5069635&rv=al
Ovo je jako jaka kompanija iz Haugesunda, posalji CV ..traze elektricara...jbg..mozda nesto moze
 
Pozdrav svima. Ja i prijatelj polovinom aprila planiramo da krenemo gore traziti posao i da probamo ostati neko vreme, 2-3 meseca. Planirali smo da krenemo vozom od severa prema jugu i da trazimo sezonski posao. Da obilazimo fabrike za preradu ribe, lucka skladista, farme- branje voca, itd.Cuo sam da je lakse dobiti radne papire za takve poslove. Spavali bi po hostelima i kampovali bi sve dok ne nadjemo nesto i onda potrazimo stan. Znaci ne biramo posao. Nesto sezonski da se odradi, bilo sta. Inace mi smo iz Beograda i Novog Sada, momci 30tih godina.Engleski pricamo, diplome fakulteta cisto sumnjam da mozemo iskoristiti u ovom slucaju bez znanja Nor.... Ako neko zna nesto ili nekoga ko radi nesto slicno ili ima neku ideju, kontakt, gde bi se mogli obratiti i traziti posao bili bi vam mnoogo zahvalni. .I oduzili bi vam se na neki nacin ako je potrebn. Mi krecemo polovinom aprila/pocetkom maja.U svakom slucaju ako i ne nadjemo nista sezonski da odradimo,spisakacemo novac i vraticemo se i upisati ovo kao jos jednu avanturu.. Mada nama je do rada a ne zezancije :D Svako dobro i pozdrav. Miki
 
Pozdrav svima. Ja i prijatelj polovinom aprila planiramo da krenemo gore traziti posao i da probamo ostati neko vreme, 2-3 meseca. Planirali smo da krenemo vozom od severa prema jugu i da trazimo sezonski posao. Da obilazimo fabrike za preradu ribe, lucka skladista, farme- branje voca, itd.Cuo sam da je lakse dobiti radne papire za takve poslove. Spavali bi po hostelima i kampovali bi sve dok ne nadjemo nesto i onda potrazimo stan. Znaci ne biramo posao. Nesto sezonski da se odradi, bilo sta. Inace mi smo iz Beograda i Novog Sada, momci 30tih godina.Engleski pricamo, diplome fakulteta cisto sumnjam da mozemo iskoristiti u ovom slucaju bez znanja Nor.... Ako neko zna nesto ili nekoga ko radi nesto slicno ili ima neku ideju, kontakt, gde bi se mogli obratiti i traziti posao bili bi vam mnoogo zahvalni. .I oduzili bi vam se na neki nacin ako je potrebn. Mi krecemo polovinom aprila/pocetkom maja.U svakom slucaju ako i ne nadjemo nista sezonski da odradimo,spisakacemo novac i vraticemo se i upisati ovo kao jos jednu avanturu.. Mada nama je do rada a ne zezancije :D Svako dobro i pozdrav. Miki


Mislim da cete saamo potrositi novac ... ustvari ako dolazite sa Srpskim pasosima onda cete sigurno samo potrositi novac a ovo nije bas neka zamlja za trosenje.

Pozzzz
 
Здраво свима.
Молим неког упућенoг да ми каже какве су ми шансе за налажење посла са дипломом математике, смер за рачунарство и информатику.
Хвала унапред.
 
Mislim da cete saamo potrositi novac ... ustvari ako dolazite sa Srpskim pasosima onda cete sigurno samo potrositi novac a ovo nije bas neka zamlja za trosenje.

Pozzzz
Ok. To je vase misljenje. Ali nista konkretno ne navodite zasto bi to bilo tako :) Bili su ljudi gore radili, znaci, ti, da kazem "nepopularni" poslovi postoje a postoje i ljudi koji su ih radili... Sa Srpskim pasosos naravno, sad barem ne treba viza pa je lakse nego pre par godina.. Ljudima van Eu daju sezonske vize u poljoprivredi i sumarstvu. Hajdemo malo sa pozitivnim stavom :D i da se javi neko ko je upucen u tematiku sezonskog rada... ;)
 
Ok. To je vase misljenje. Ali nista konkretno ne navodite zasto bi to bilo tako :) Bili su ljudi gore radili, znaci, ti, da kazem "nepopularni" poslovi postoje a postoje i ljudi koji su ih radili... Sa Srpskim pasosos naravno, sad barem ne treba viza pa je lakse nego pre par godina.. Ljudima van Eu daju sezonske vize u poljoprivredi i sumarstvu. Hajdemo malo sa pozitivnim stavom :D i da se javi neko ko je upucen u tematiku sezonskog rada... ;)


Uopste nemam negativan stav vec samo realan (bar ja to tako mislim) ZELIM Vam da uspete u svojoj nameri ali moja iskustva kazuju da to sto ste namerili ne ide bas tako lako i da cete uzaludno potrositi keshovinu ... Ako vec zelite da se domognete Skandinavije mislim da je bolje da se okrenete istrazivanju i ulaganju u to sto Vam moze doneti legalnu radnu i boravisnu dozvolu.
Za te sezonske poslove i rad na crno probajte u nekim juznijim zemljama ovde to ne ide tako lako.
Za likove sa EU pasosima je najbolja opcija sommerjob i to u okolini Kristiansenda ali ko ima privilegiju EU soshke ...
Pozzz

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uopste nemam negativan stav vec samo realan (bar ja to tako mislim) ZELIM Vam da uspete u svojoj nameri ali moja iskustva kazuju da to sto ste namerili ne ide bas tako lako i da cete uzaludno potrositi keshovinu ... Ako vec zelite da se domognete Skandinavije mislim da je bolje da se okrenete istrazivanju i ulaganju u to sto Vam moze doneti legalnu radnu i boravisnu dozvolu.
Za te sezonske poslove i rad na crno probajte u nekim juznijim zemljama ovde to ne ide tako lako.
Za likove sa EU pasosima je najbolja opcija sommerjob i to u okolini Kristiansenda ali ko ima privilegiju EU soshke ...
Pozzz

- - - - - - - - - -




Jbg ovde nema pijace ...

Sa EU pasosem moze naci normalan posao 100%, uopste ne mora sezonski, mozda da pokusate navatati neke norvezanke...pa brak,papiri..itd..:)
 
Sa EU pasosem moze naci normalan posao 100%, uopste ne mora sezonski, mozda da pokusate navatati neke norvezanke...pa brak,papiri..itd..:)
Nemam u planu da se selim u Norvesku pa da tracim zivot na te opcije sa brakom :D Samo zelim da odradim par meseci sezonskoga posla... Zamisli kad i Norvezani sami kazu da daju radne dozvole u sektoru poljoprivrede i sumarstva za nas sto smo van Eu... Sta je onda toliki problem sa branjem jagoda,raznih bobica i povrca, radu na farmama, ciscenjem ribe :roll: Eu pasos da imam bavio bih se malim preduzetnistvom u Eu, to vec i radim Srbiji. Hajde ljudi, nije valjda da niko od vas nije cuo za varijantu da je tamo neko dosao iz Srbije, odradio par meseci nesto sezonski i vratio se nazad? :) Nije valjda da ste svi sykepleier, informaticari, masinci? Ok shvatam da Norveska uvozi strucan kadar u navedenim oblastima ali valjda su joj potrebni i radnici tezaci :cool: Shvatam da ako ste iz ove prve skupine ne znate neke ljude iz ove druge oblasti rada. Njihove price, iskustva, kontakte itd... Ili oni ni ne prate ove forume :roll: Rade ljudi po vas boziji dan :mrgreen:
 
Zdravo svima,
Ja sam vec par nedelja u Oslu ,cekam papire,trazim posao... u kontaktu sam sa mnogo nasih ljudi i reci cu vam da je jako tesko naci posao! Posebno bez papira i znanja norveskog jezika... Posla na crno nema! Ne zavaravajte se sa tom mislju:) Ovdje je sistem mnogo drugaciji i crno trziste ne postoji. Mnogo rizikujete ako dodjete a posao vas ne ceka,zato pratite sajtove,ponude poslova,konkurisite i ako vam upali,iskalkulisite da li vam se zapravo isplati da dodjete jer je ovdje mnooogo skupo,i jedva da moze da se ustedi...osim ako se bas dobro ne organizujes i dijelis troskove sa nekim.
Sezonskih poslova ima,ali mislim da treba ranije da se prijavite... Cak i za neke od volonterskih poslova je kasno.
Norvezanke su opasne,lijepe spolja ali kamenog srca,zato norvezani traze zene van Norveske :super:

Evo iskusva drugih:
http://www.expat-blog.com/forum/viewtopic.php?id=177893

A evo i link za neki od sezonskih poslova:
http://www.seasonaljobs365.com/country/norway

Neko je vec pomenuo i finn koji jeste na norveskom ali je najbolji i ima najsvjezije oglase,pa koristite google translate;)
http://www.finn.no/jobb/

Nadam se da ce nekome dobro doci :D
 
Zdravo svima,
Ja sam vec par nedelja u Oslu ,cekam papire,trazim posao... u kontaktu sam sa mnogo nasih ljudi i reci cu vam da je jako tesko naci posao! Posebno bez papira i znanja norveskog jezika... Posla na crno nema! Ne zavaravajte se sa tom mislju:) Ovdje je sistem mnogo drugaciji i crno trziste ne postoji. Mnogo rizikujete ako dodjete a posao vas ne ceka,zato pratite sajtove,ponude poslova,konkurisite i ako vam upali,iskalkulisite da li vam se zapravo isplati da dodjete jer je ovdje mnooogo skupo,i jedva da moze da se ustedi...osim ako se bas dobro ne organizujes i dijelis troskove sa nekim.
Sezonskih poslova ima,ali mislim da treba ranije da se prijavite... Cak i za neke od volonterskih poslova je kasno.
Norvezanke su opasne,lijepe spolja ali kamenog srca,zato norvezani traze zene van Norveske :super:

Evo iskusva drugih:
http://www.expat-blog.com/forum/viewtopic.php?id=177893

A evo i link za neki od sezonskih poslova:
http://www.seasonaljobs365.com/country/norway

Neko je vec pomenuo i finn koji jeste na norveskom ali je najbolji i ima najsvjezije oglase,pa koristite google translate;)
http://www.finn.no/jobb/

Nadam se da ce nekome dobro doci :D


Surova realnost!
:dash:
 
Molim za pomoc,Dosao sam u Oslo ,iz Beograda sam,Covek mi je obecao da ce mi naci stan a ja da se potrudim oko posla.Za stan sam izvisio,jedva sam se snasao za smestaj.Trenutno se nalazim u hotelu i platio sam za narednih 15 dana.Novca za hranu imam.Posedujem srpski pasos,elektricar sam po struci,radio sam jako dugo video nadzor i alarmne sisteme.U Beogradu imamo firmu za montazi i projektovanje rashladnih komora.Znam da popravljam frizidere,zamrzivace,servisiram i ugradjujem klima uredjaje,Popravljao sam i racunare,Imam vise nego osnovno poznavanje elektronike. Dobar sam automaticar. Imam jako sirok spektar znanja iz razloga sto radim od svoje 17 godine,sada imam 28. Molim za pomoc jer iskreno kostalo me je mnogo sve ovo.Cilj mi je da se zaposlim ovde za start ne ocekujem bogatstvo vec da mogu da zaradim za sebe i da imam za stan i hranu.Nisam nikakav probisvet i nisam ovde da bih dosao neposteno do novca.Ne kukam ali ne znam sta cu sa sobom ,pokusavam vec tri dana ali tesko ne zele ljudi Srbe... Govorim engleski.Ljudi molim vas ako neko ima resenje makar i privremeno neka me kontaktira. moj telefon je 4796959553 .Hvala vam u Napred... GORAN.

Zdravo Gorane, i ja sam isto tako dosao kao i ti :-) pre dve godine. Nisam nikog poznavao. Na zalost nas Beogradjana je veoma malo i uglavnom se pomazu Bosanci i juzni deo Srbije posebno uzicki kraj. Sa malo para se tesko opstaje, a bez depozita niko nece da ti izda sobu, a kamoli stan, pa makar bili to i nasi. Idi u nasu crkvu nedeljom. Ovo ti je njihov sajt www.vasilijeostroski.no, pa mozes upoznati mnoge nase. Ima tu raznih, generalno ne pomazu al se nadje tu i tamo koji je voljan.
Sto se tice automatike i elektro poslova imas automehanicarsku radnju u Jar-u sto drze nasi ljudi, pa probaj kod njih da pitas. Tamo uglavnom rade nasi,al ima i Svedjana i drugih. Mehanicarska radnja se zove Alex Autoservice u Vollsveien 74 i ovo ti je tel: 67 14 50 20. Pa ti pozovi, al ti je bolje licno da odes i pitas. Pa ako ti i krene kod njega, nadam se da cu imati neki popust za pregled kola :-) Salim se naravno. Idi pa nek ti je sa srecom, pa pisi. Poz
 
Poslednja izmena:
Zdravo Gorane, i ja sam isto tako dosao kao i ti :-) pre dve godine. Nisam nikog poznavao. Na zalost nas Beogradjana je veoma malo i uglavnom se pomazu Bosanci i juzni deo Srbije posebno uzicki kraj. Sa malo para se tesko opstaje, a bez depozita niko nece da ti izda sobu, a kamoli stan, pa makar bili to i nasi. Idi u nasu crkvu nedeljom. Ovo ti je njihov sajt www.vasilijeostroski.no, pa mozes upoznati mnoge nase. Ima tu raznih, generalno ne pomazu al se nadje tu i tamo koji je voljan.
Sto se tice automatike i elektro poslova imas automehanicarsku radnju u Jar-u sto drze nasi ljudi, pa probaj kod njih da pitas. Tamo uglavnom rade nasi,al ima i Svedjana i drugih. Mehanicarska radnja se zove Alex Autoservice u Vollsveien 74 i ovo ti je tel: 67 14 50 20. Pa ti pozovi, al ti je bolje licno da odes i pitas. Pa ako ti i krene kod njega, nadam se da cu imati neki popust za pregled kola :-) Salim se naravno. Idi pa nek ti je sa srecom, pa pisi. Poz


E to se ceni, konkretni saveti i konkretna pomoc a ne sve nesto "nemoj, ne moze, nece..." a sve pod izgovorom "realnosti". Bas sam namrz'o tu rec!
 
cao svima nova sam na sajtu i nadam se da cu ovde naci odg na neka pitanja naime imam 23god i planirala sam da krajem god idem u Norvesku da radim imam tamo poznanike i oni ce mi pomoci ali me zanima sta mi je potrebno da odem tamo ,inace sam frizer zavrsila sam redovno skolu i radim vec duze ovaj posao i to bih radila i tamo ali me zanima sta mi sve treba pored jezika naravno koji sam polako preko nekih sajtova vec pocela da ucim hvala unapres pozic :
 
cao svima nova sam na sajtu i nadam se da cu ovde naci odg na neka pitanja naime imam 23god i planirala sam da krajem god idem u Norvesku da radim imam tamo poznanike i oni ce mi pomoci ali me zanima sta mi je potrebno da odem tamo ,inace sam frizer zavrsila sam redovno skolu i radim vec duze ovaj posao i to bih radila i tamo ali me zanima sta mi sve treba pored jezika naravno koji sam polako preko nekih sajtova vec pocela da ucim hvala unapres pozic :

Lepa ideja, ali moras da das vise informacija o celoj prici. :)
Najbitnije je pitanje pasosa [!] . Ukoliko dolazis sa nasim srpskim MORAS da spajas diplomu sa obrazovanjem.Ja koliko znam frizeri nisu u deficitu u Norge, i ne izdaje se radna dozvola za ovakav tip posla.To je za sve nas non-EU zemljake, i to je jedna dobra kocnica.Naravno, ova prepreka se rusi ukoliko imas pasos EU zemlje.Tada mozes da radis sta zelis.Jezik je druga stvaka koja stupa na snagu u ovakvim slucajevima , ali to se lako sredi uz trud.
Dakle, napisi malo vise ukoliko zelis preciznije info.
Pozdrav.
 
hvala na odg e ovako pasos nemam nikakav tj treba u avgustu da ga izvadim nisam dosad nikada putovala pa mi nije trebao ,a reci te mi kako da spojim diplomu sa obrazovanjem.....i nerazumem za varioce i sl zanimanje se izdaje dozvola a za frizere ne :dontunderstand: zbog cega to?uglavnom poznanik mi je rekao da mogu da dodjem tamo da ce mi naci posao nisam htela puno da se raspitujem sta i kako dok ne izvadim pasos i naucim jezik....ali koliko vidim to ce biti jako tesko :confused:
 
Pozdrav svima.Zanima me da li se moze naci neki posao na gradjevini.Znam sve da radim sto se gradjevine tice. Kakva je procedura,kome se obratiti za pomoc? Moze li neko bar nesto da mi kaze,savetuje,uputi na dobar put?!
 

Back
Top