ALBANCI UZIMAJU SRPSKE PASOŠE!

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Policijska ispostava u Prištini ne izdaje biometrijske pasoše i lične karte, pa sam zato došao u Niš da podnesem zahtev za nova dokumenta. Bavim se trgovinom tekstilom i stalno putujem u Kinu, pa mi je pasoš neophodan. Ne verujem da će Kina ikada priznati Kosovo, pa šta mi onda vredi takav pasoš
Kako kaže, Kosovo je počelo sa izdavanjem pasoša, ali interesovanje za dokumenta sa obeležjima nove države je malo.

- Šta će mi takav pasoš kada sa njim ne mogu nikuda? Ja moram da radim i pasoš mi treba. Naša država zna kako stvari stoje, pa nam je omogućila da imamo dva državljanstva, i albansko i srpsko. Mnogi Albanci rade po zemljama zapadne Evrope i ne mogu da čekaju da ove države uspostave diplomatske odnose sa Kosovom i počnu da priznaju naše pasoše. Zato tražimo pasoše od Srbije i dobijamo ih bez problema. Takođe, niko na Kosovu nam ne pravi probleme zato što uzimamo srpska dokumenta - kaže ovaj kosovski Albanac.
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=48963&sectionId=33
 
izvor je krajnje sumnjiv,
al ako se neko u nasoj drzavi pita, a izda im siptarima pasos, otpala mu ...

zahteve primati to da, pasose izdavati kad budu nase vlasti u pristini. jedino tako, ili smo pukli za belu sengensku vizu.pa i kandidaturu. eu i hoce da nas primi bez kosova zbog narko dilera i ostalih kriminalaca.

pu, pu, pu. dalekko bilo
 
Svi da ste mi živi i zdravi.Šiptari nikada nisu prestajali da uzimaju Srpske pasoše a ni Srbija nije prekidala da im ih ne daje.:rtfm: Mada kad uzme Srpski pasoš a živi na Kosovu znači ujedno i da priznaje državu Srbiju.Pa je to za nas i jedan od pozitivnih argumenata pred međunarodnim sudom pravde UN,:whistling:
 
Svi da ste mi živi i zdravi.Šiptari nikada nisu prestajali da uzimaju Srpske pasoše a ni Srbija nije prekidala da im ih ne daje.:rtfm: Mada kad uzme Srpski pasoš a živi na Kosovu znači ujedno i da priznaje državu Srbiju.Pa je to za nas i jedan od pozitivnih argumenata pred međunarodnim sudom pravde UN,:whistling:
Pa nije to bas tako.Priznaju drzavu Srbiju,isto kao i one drzave koje su priznale Kosovo,znaci bez Kosova.A s druge strane imaju svoje legitimne pasose,ovo je jednostavno samo dvojno drzavljanstvo,koje mu treca drzava ne moze osporiti.Tako da ovde nema nista pozitivnog,cak cemo jos vise najebati,svi sipci ce uzeti srpski pasos i defilovati kroz zemlju Srbiju,praviti sranja,prodavati drogu,i prosirivati veliku Albaniju.Blago si ga nama sa ovom vladom:worth::worth::worth:
 
Pa nije to bas tako.Priznaju drzavu Srbiju,isto kao i one drzave koje su priznale Kosovo,znaci bez Kosova.A s druge strane imaju svoje legitimne pasose,ovo je jednostavno samo dvojno drzavljanstvo,koje mu treca drzava ne moze osporiti.Tako da ovde nema nista pozitivnog,cak cemo jos vise najebati,svi sipci ce uzeti srpski pasos i defilovati kroz zemlju Srbiju,praviti sranja,prodavati drogu,i prosirivati veliku Albaniju.Blago si ga nama sa ovom vladom:worth::worth::worth:

Ne verujem da su Šiptari potrčali da uzmu srpske pasoše, ili dvojno državljanstvo.... Imam neke ljude u SUPu, baš ću da se raspitam... Koji će im, kad treba viza za sve zemlje?

U svakom slučaju ko ima kosovski, od srbije ne bi smeo da dobije Srpski pasoš...
 
Ne verujem da su Šiptari potrčali da uzmu srpske pasoše, ili dvojno državljanstvo.... Imam neke ljude u SUPu, baš ću da se raspitam... Koji će im, kad treba viza za sve zemlje?

U svakom slučaju ko ima kosovski, od srbije ne bi smeo da dobije Srpski pasoš...

ima dosta njih koji imaju srpski pasos. i to niko ne "komentarise"... treba ti, idi pa ga vadi. zna se sta je od dokumentacije potrebno i ... inace u mitrovici postoje ljudi [neki advokati] kojima je osnovna delatnost srpska dokumenta. cena je od 30-50 e. kada sakupi desetak "musterija" ode do kraljeva i za par dana dobijes nov pasos ili licnu kartu.
 
ima dosta njih koji imaju srpski pasos. i to niko ne "komentarise"... treba ti, idi pa ga vadi. zna se sta je od dokumentacije potrebno i ... inace u mitrovici postoje ljudi [neki advokati] kojima je osnovna delatnost srpska dokumenta. cena je od 30-50 e. kada sakupi desetak "musterija" ode do kraljeva i za par dana dobijes nov pasos ili licnu kartu.

Advokat СРБIN? QQ LELE:mrgreen:
 
ima dosta njih koji imaju srpski pasos. i to niko ne "komentarise"... treba ti, idi pa ga vadi. zna se sta je od dokumentacije potrebno i ... inace u mitrovici postoje ljudi [neki advokati] kojima je osnovna delatnost srpska dokumenta. cena je od 30-50 e. kada sakupi desetak "musterija" ode do kraljeva i za par dana dobijes nov pasos ili licnu kartu.

Samo?

Kad smo kod toga... Priča se da u PR može da se završi fakultetska diploma (RS) za 6000 -8000€, sa datumom od pre 99' god.... Navodno su sačuvani svi pečati, knjige..itd.
 
Advokat СРБIN? QQ LELE:mrgreen:

jeste srbin, ali posten:hahaha::hahaha:
inace pre par meseci moj je brat izvadio i LK. i pasos za jedno prepodne. mislim da je neku zensku castio deset e. iako nije trazila, jednostavo je ubrzala postupak jer je videla da nije iz KV. i....
i jedna pohvala za vas, ako se nekom nasem daju dokumenti da se izvadi LK. npr. on trazi vise, i do 200, jer se podrazumeva da ne znas tarifu i kako se to radi, onda on to nosi onom prvom i...
 
jeste srbin, ali posten:hahaha::hahaha:
inace pre par meseci moj je brat izvadio i LK. i pasos za jedno prepodne. mislim da je neku zensku castio deset e. iako nije trazila, jednostavo je ubrzala postupak jer je videla da nije iz KV. i....
i jedna pohvala za vas, ako se nekom nasem daju dokumenti da se izvadi LK. npr. on trazi vise, i do 200, jer se podrazumeva da ne znas tarifu i kako se to radi, onda on to nosi onom prvom i...

To su ovi Kraljevčani jeftini!... U Nišu bi te odrali i plus razvlačili nedelju dve!:lol:
 
Ništa čudno... Znam čoveka koji ima tri pasoša: srpski, CG i ovaj tzv. Rep.Kosovo... Nemam pojma da li je to legalno, al' da nije normalno, nije...
...i nije što je naš, al' srpski je ubedljivo najlepši... mada i ovaj kosovarski tj. kosovski nije loš... Svidja mi se što sve piše i na srpskom... (jes' da bi pravilno bilo R.Kosovo, a ne Republika Kosova, al' to je već njihov problem)
 
siptari govore kako se podmicuju srpske vlasti za dobijanje dokumenata, ma hajte... vadio sam dokumenta u jagodini pre dvadesetak dana

nek se malo obaveste o `intelektualnim` dostignucima tzv kosovske policije ili kak se vec zove, samo sto ih nema, mislim `intelektualnih` dostignuca osim maltretiranja srba civila
 
Pa o tome i pričamo - i na tablama i u pasošu "na srpskom" piše Kosova. Verovatno će kroz par stotina godina i Kos postati albanski naziv za neku pticu. Ili možda Ilirski toponim :D

Slažem se da imaju pravo da imaju pasoše, tako priznaju državu, a ako neko nema državljanstvo, mora da da pisanu izjavu da priznaje državu Srbiju, prilikom podnošenja zahteva. Šteta što verovatno mali broj uopšte ima bilo kakve pasoše - to će se sigurno koristiti na sudu...

Za akcije je već druga priča, jer Srbija nije imala nadležnost u procesu privatizacije imovine na Kosovu i smatram da ne bi trebalo da dobiju akcije. Da li su ih dobijali?
 
Poslednja izmena:

Back
Top