Živi u inostranstvu,prijavljen u Srbiji

propelerhead

Primećen član
Poruka
549
Zanima me jedno pravno-imovinsko pitanje. Recimo da se osoba odseli u jednu zapadnoevropsku zemlju,radi i živi tamo dugi niz godina,stekne državljanstvo te zemlje.. U isto vreme ta osoba je i dalje prijavljena u Srbiji,ima zdravstveno osiguranje,imovinu,dobija pozive za glasanje..iako u Srbiju navraća jednom godišnje za praznike. Da li je tako nešto krivično delo,pre svega po pitanju poreza na imovinu i da li je potrebno prijavljivati promenu statusa nadležnim organima?
 
Zanima me jedno pravno-imovinsko pitanje. Recimo da se osoba odseli u jednu zapadnoevropsku zemlju,radi i živi tamo dugi niz godina,stekne državljanstvo te zemlje.. U isto vreme ta osoba je i dalje prijavljena u Srbiji,ima zdravstveno osiguranje,imovinu,dobija pozive za glasanje..iako u Srbiju navraća jednom godišnje za praznike. Da li je tako nešto krivično delo,pre svega po pitanju poreza na imovinu i da li je potrebno prijavljivati promenu statusa nadležnim organima?
A na osnovu cega ima ovde zdrvstveno osiguranje ako smatra da krsi zakon posto neplaca porez?
 
kakva provala mislim prijaviti vlastima smesno.
Ako covek placa sve regularno kakve veze ima,ja sam u inostransrvo a imam dole kafic autootpad i uskoro otvaram i frizerski salon placem sve regulòarno a i ovde sam prijavljem pa sta ovde volim da zivim a srbiju volim je sam se tamo rodio a prijavljen sam i u srbiji i ovde sto znaci da tako niko ne krsi pravila(ako ih ima u srbiji)
 

Back
Top