Islam i Terorizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hajde ti fino postavi online Kuran da svi mogu da vide ko laže a ko ne .
Ti možeš i da tvrdiš da je zemlja četvrtasta , tvoj problem .
Ne sanjam IB to bi bila noćna mora znaš .
Dok ne ispuniš šta sam tražila nemam nameru da raspravljam dalje sa tobom .

Ma to se lako moze naci..imas google;)

Nego pokazi nam taj link vec jednom. Bas me zanima ko je to tamo bas tako napisao kako si ti, naivna, citirala.

Ne vrdaj, malena;)
 
Ma to se lako moze naci..imas google;)

Nego pokazi nam taj link vec jednom. Bas me zanima ko je to tamo bas tako napisao kako si ti, naivna, citirala.

Ne vrdaj, malena;)

ma problem je sto ona nisakim ne raspravlja. ona samo optuzuje i osudjuje. ne nudi nikakve odgovore. Od kad sam je pitala da li kao muslimanka mogu u raj iako Isusa(as) ne smatram nit Bogom nit Bozijim sinom, vec samo covekom..ukoliko mi je dobro srce. Kao sto mi citiramo kuran, trazila sam i od nje dokaze.. ali do sada nista. steta :(


a evo prevod kurana za one koji zele. http://www.bhmed.org/islam/musaf/index1.htm
 
Ja ne razumem zasto se ovde raspravlja o religiji u kontekstu ratova i terorizma.
Koji se od ratova na ovom svetu vodio zbog verskih razloga?
Nijedan! (Cak ni rat u Iraku, koji je G.W.Bush-glupan - javno nazvao "krstashki rat")
Uvek su u pitanju teritorija ili novac. Verovati u Boga i praktikovati religiju nisu jedna te ista stvar.
Koriscenje religije u politicke svrhe je oduvek postojalo u mehanizmima vlasti. Drugo, uzimo uvek u obzir kada su svete knjige pisane ( ili primljene). Ne mozete danasnjim arsinom da merite svaki citat, psalm ili ajet.
Trece, vidim da je glavni problem rat u bivsoj YU i Kosovo.
Ni jedna od zaracenih strana nije bila pokrenuta verskim motivima, vec politicki i vojno organizovana
od strane svojih vlasti.Sumnjam da je i jedan od dobrovoljaca citao na frontu Bibliju ili Kur'an i inspirisao
se da ubija u ime vere. Jedino ako se vec toliko naubijao da je morao sebe da smiruje lazima da je to
verski ispravno da ne bi poludeo (takvih primera ima u malom broju).

Samo otvaranje teme "Islam i terorizam" vec kao premisu ima znak jednakosti (islam=terorizam),
sto bi uglavnom bilo shtivo za americke seljake koji u McDonalds u slusaju kresh kurs o Bin Ladenu.
Svi znamo koliki su vernici bili muslimani u Bosni pre rata (verovatno je najvechi broj Titoista i
Komunista na kugli zemaljskoj bio u Bosni - i dan danas je). Albanci su uvek drzali naciju ispred vere.
Kosovski konflikt i dalji dogadjaji nemaju veze sa religijom. Nije nemoguce da se religija koristi kao izgovor
za razne prljavshtine, ali to je vec tehnika specijalnog rata i opsti metod koji mnogi koriste.
To sto se s kraja osamdesetih i devedesetih citava bivsa YU odjednom pretvorila u vernicko -antagonisticku chorbu je socioloski fenomen druge vrste - verovatno vezan s padom komunizma.
Zato:
zatvorite ova amatersko - religiozna prepucavanja, ako vec niste fratri, imami ili popovi.
Vecina civila koja se glozhi po pitanju vere nije ljudski procitala ni svoju, a kamoli tudju versku knjigu da bi
uopste mogla da diskutuju o bilo cemu. Ponajmanje o tudjoj veri.

ja se trudim da sam objektivna, ali verovatno mi ne uspeva koliko bih htela.
Ali mislim da se ovome nema sta dodati.hvala za konstruktivan post.
 
Šta se desava u palestini?? oni se tu nisu naselili,oduvek su tu. Neki hriscani(sorry pravim hriscania, ovo se samo spustam na vilin nivo, drugacije izgleda ne razume..uistinu znam da je daeko od hrisanskog ucenja)-nemci ubijali, muslimani u palestini ispastaju. Kad su dva vojnika jevrejska pre dve godine(bese li tad?) uhvacena od strane libanona, koliko je hiljada civila libanonskih poginulo :otkacio: znas li to? vise nego u svim napadima el kaide. Informisi se molim te na objektivnim svetskim stranicama, ako meni ne verujes. Allah ne voli nepravdu, tako ni ono sto se desilo 11. sept. (ako su to bili muslimani., al recimo da jesu..)london i madrid..pa to su civili, sta Allah na to da kaze?? Allah je rekao, ko ubije jednog neduznog ko da je ubio citav svet. Rekao je da patnja bolna ceka one koje bez osnova tlace/ubijaju narod. To vazi za muslimane, kao za nemuslimane. Njegov Poslanik saws je rekao da u bitkama se ne smiju ubiati zene ni deca, a ni oni muskarci koji nemaju veze sa bitkom, kao sto su recimo radnici na njivi(tadasnji primeri). Ja nemam problema da osudim svaki zlocin prema neduznima, jer ih iz dna srca prezirem. ALi ako imas imalo pojma o istoriji, onda znas da su krstaski ratovi
pocinjeni od strane hriscana(logicno zar ne, to kaze sama rec)..da nemuslimanski istoricari tvrde kako su najmanje zla u istoriji naneli muslimani drugima, da su drugima najveca prava pruzali.
Vilo, Hoces li dokaz? reci mi cije izvore priznajes, i dacu ti dokaz..za razliku od tebe ne pricam napamet i ne fantaziram. Informisem se, a ne kupim predrasude gde stignem.. ja da i ima toliko predrasuda, ja to ne bi odavala..sramila bih se jer bi to bio pokazatelj mog uskog razmisljanja. Bebeto ima barem neko osnovno znanje o islamu i niej bas toliko providno ono sto kaze, i zna barem da se izvuce strucno, ali ti ne, zato molim te za tvoje dobro, ili ne pricaj ili daj dokaze(a to isto bi bebeto mogla).
Nisi odgovorila na pitanje. AKo te neko napadne, hoces li hteti da te muz zastiti, ili da se moli za toga sto te napada?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne, nije bilo vredjanja. Ponovo si pristrasna. Sacuvan je post, koji mene proziva i koji propagira mrznju, a moj post, koji se samo pita o islamskoj teroristickoj delatnosti je obrisan. Ipak, vazi tu staro latinsko pravilo Manus manum lavat.
 
Ako bi se svi 'religijski' teroristicki aktovi sabrali u grupe, podrvgli rejtingu, i posle stavile na top listu njabrojnjih i nanemilosrdnijih teroristickih akcija, lista bi manje vise izgledala ovako:

1. Hriscani
2. Ateisti
3. Muslimani
4...

Mozda bi neko prigovorio na ovu top listu, no ono sto sam hteo da kazem jeste da Muslemi nisu cak ni u poziciji vodeceg, a ako se pridoda jos i to da se namenski pravi losa slika o njima, a uz to ih se i nemilosrdno tamani pomocu NATO i drugih sistema za sprovodjenje pava jacega, o Muslimanskom terorizmu skoro je neumesno i govoriti. Zalosno je samo to da jedan slomljenog duha Musliman kojemu je sve u zivotu oduzeto, prevaren ili mozda i prisiljen, ode i ubije nevine ljude zajedno sa sobom cineci tako uslugu bas onima koji su mu najvise bola i nepravde u zivotu i doneli.
 
Jao, otvorile su mi se oci. Pa ja sam skroz luda. Markale su ipak, ucinili pravoslavci, pucnji na svadbu na Bas Carsiji, pa svatovi se ponapijali, pravoslavci piju rakiju, 11. septembar, pa Majkl Mur je poptuno u pravu, Amerikanci su pobili svoje da bi mogli da ubijaju po svetu muslimane. Kada bolje razmislim, pa ni ti Talibani nisu bili losi, treba ljude masakrirati, ali to nisu radili muslimani, nego opet hriscani, Cecenija? Ma to se hriscani medjusobno ubijaju. Rat u Izraelu, ma ti Jevreji sebe ubijaju da bi ih zalili u medjunarodnoj zajednici, a ubijaju ih i Arapi hriscani, kojih je sve manje, jer vrse masovna samoubistva na teritorijama pod arapskom (vecinski muslimanskom) samoupravom. Jao, meni, jao meni, kako sam samo glupa bila i svoje mlade godine ludima napravila. Ono sto opisuje Ivo Andric, nabijanje na kolac je covek sam sebi uradio. Pa, u kakvoj sam zabludi bila. ceo hriscanski svet se okomio na sacicu tih poboznih ljudi, samo zbog njihove nafte, a oni ne bi ni mrava zgazili.
 
Ako bi se svi 'religijski' teroristicki aktovi sabrali u grupe, podrvgli rejtingu, i posle stavile na top listu njabrojnjih i nanemilosrdnijih teroristickih akcija, lista bi manje vise izgledala ovako:

1. Hriscani
2. Ateisti
3. Muslimani
4...

Mozda bi neko prigovorio na ovu top listu, no ono sto sam hteo da kazem jeste da Muslemi nisu cak ni u poziciji vodeceg, a ako se pridoda jos i to da se namenski pravi losa slika o njima, a uz to ih se i nemilosrdno tamani pomocu NATO i drugih sistema za sprovodjenje pava jacega, o Muslimanskom terorizmu skoro je neumesno i govoriti. Zalosno je samo to da jedan slomljenog duha Musliman kojemu je sve u zivotu oduzeto, prevaren ili mozda i prisiljen, ode i ubije nevine ljude zajedno sa sobom cineci tako uslugu bas onima koji su mu najvise bola i nepravde u zivotu i doneli.

Objektivan post:ok:

Na sledecim linkovima imate skup fetvi od eminentnih Islamskih ucenjaka koji su osudili samoubilacke napade i ubijanje nevinih osoba. Dakle to u Islamu, NIJE ok.

Grand Mufti and Others Denounce London Bombings
http://www.fatwa-online.com/news/0050709.htm
Palestine
http://www.fatwa-online.com/worship/jihaad/jih003/index.htm
WTC - New York, USA - 9/11
http://www.fatwa-online.com/worship/jihaad/jih007/index.htm
Terrorism and Suicide bombings
http://www.fatwa-online.com/worship/jihaad/jih004/index.htm
Hijacking and kidnapping
http://www.fatwa-online.com/worship/jihaad/jih002/index.htm
"Don’t Abuse the Concept of Jihaad"
http://www.fatwa-online.com/news/0030822.htm

“Ignorance is a killer disease because a person thinks that he is right when he is wrong”
__

O vjernici, dužnosti prema Allahu izvršavajte, i pravedno svjedočite! Neka vas mržnja koju prema nekim ljudima nosite nikako ne navede da nepravedni budete! Pravedni budite, to je najbliže čestitosti, i bojte se Allaha, jer Allah dobro zna ono što činite!(El-Maide, 8)
 
Poslednja izmena:
Neka mi neko objasni kakve veze imaju krstaski ratovi od pre hiljadu godina sa terorizmom muslimana danas . Na kraju , rat je rat , pa makar i verski ,a terorizam je nesto potpuno drugacije , i nije postojao u vreme krstaskih ratova , svakako ne u obliku pod kojim se danas podrazumeva terorizam kao pojava .
 
Ako bi se svi 'religijski' teroristicki aktovi sabrali u grupe, podrvgli rejtingu, i posle stavile na top listu njabrojnjih i nanemilosrdnijih teroristickih akcija, lista bi manje vise izgledala ovako:

1. Hriscani
2. Ateisti
3. Muslimani
4...

Mozda bi neko prigovorio na ovu top listu, no ono sto sam hteo da kazem jeste da Muslemi nisu cak ni u poziciji vodeceg, a ako se pridoda jos i to da se namenski pravi losa slika o njima, a uz to ih se i nemilosrdno tamani pomocu NATO i drugih sistema za sprovodjenje pava jacega, o Muslimanskom terorizmu skoro je neumesno i govoriti. Zalosno je samo to da jedan slomljenog duha Musliman kojemu je sve u zivotu oduzeto, prevaren ili mozda i prisiljen, ode i ubije nevine ljude zajedno sa sobom cineci tako uslugu bas onima koji su mu najvise bola i nepravde u zivotu i doneli.

da ti Bog podari sve najlepse. nemam reci :) Zbog ljudi kao sto si ti bila bih nepravedna ako bih i na tren hrisantsvo povezala za bilo kakvim zlocinima. sve sto sam do sada spominjala je bilo samo u smislu ako idemo vilinom i bebetinom logikom.

meni sad na pamet pada jedna prica koja je u duhu ove teme. bila tri sina i otisla u istanbul. Vratili se i pricaju ocu kako im je bilo. Jedan kaze " o oce, siguran sam tamo ima najvise dzamija na svetu. gde god sam se okrenuo, nasao sam jednu." drugi nastavlja:"o oce, nema na svetu vise kafana nego u istanbulu, sve kafana do kafane, oni tamo drugo nista ni nemaju." I treci sin je rekao: "nema na svetu toliko muzeja koliko ih ima tamo, na svakom koraku jedan."
Kako to svi da idu u isti grad, a da su videli skroz razlciite stvari? pa sta trazimo- to cemo i naci. Ako trazimo mir, onda cemo u svim religijskim knjigama to i uociti, citate na taj nacin
tumaciti. Ako trazimo nesto drugo, onda cemo to i naci. Tako zavisi ko ide u Rom, neki ce naci bezbroj crkvi, drugi bezbroj diskoteka, treci nesto drugo. Sve zavisi od nas samih.

On tebi objavljuje Knjigu, u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige, a drugi su manje jasni. Oni čija su srca pokvarena - željni smutnje i svog tumačenja - slijede one što su manje jasni. A tumačenje njihovo zna samo Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: "Mi vjerujemo u njih, sve je od Gospodara našeg!" - A samo razumom obdareni shvaćaju.(Kuran)
toliko jasnih kuranskih ajeta koji govore o miru, o tome da se red ne sme remetiti. O tome da Allah voli pravedne, da trazi da se dobra dela cine, da se prasta, i pomaze onima kojima je potrebno.. i kad nadjes nekog muslimana da sve to ignorira, vec samo trazi nejasne ajete u kojima moze sebi umisliti neko odobrenje da pocini neki zlocin..onda se setimo ovog ajeta i sta Bog misli o srcima takvih.
U danasnjem vremenu je zaista tekso biti objektivan, jer mediji cine svoje(a to je njihov posao da dramatiziraju), neki muslimani svojim ponasanjem doprinose tome.. i u takvom haosu biti ovako objektivan, kao sto si ti. :klap::klap::klap:

veliko hvala moderatorima koji su zaista korektni do kraja. Ako sam ista napisala sto se kosi sa pravilima foruma, ili u necemu preterala, izvinjavam se i razumem naravno ako se treba brisati.
 
Jao, otvorile su mi se oci. Pa ja sam skroz luda. Markale su ipak, ucinili pravoslavci, pucnji na svadbu na Bas Carsiji, pa svatovi se ponapijali, pravoslavci piju rakiju, 11. septembar, pa Majkl Mur je poptuno u pravu, Amerikanci su pobili svoje da bi mogli da ubijaju po svetu muslimane. Kada bolje razmislim, pa ni ti Talibani nisu bili losi, treba ljude masakrirati, ali to nisu radili muslimani, nego opet hriscani, Cecenija? Ma to se hriscani medjusobno ubijaju. Rat u Izraelu, ma ti Jevreji sebe ubijaju da bi ih zalili u medjunarodnoj zajednici, a ubijaju ih i Arapi hriscani, kojih je sve manje, jer vrse masovna samoubistva na teritorijama pod arapskom (vecinski muslimanskom) samoupravom. Jao, meni, jao meni, kako sam samo glupa bila i svoje mlade godine ludima napravila. Ono sto opisuje Ivo Andric, nabijanje na kolac je covek sam sebi uradio. Pa, u kakvoj sam zabludi bila. ceo hriscanski svet se okomio na sacicu tih poboznih ljudi, samo zbog njihove nafte, a oni ne bi ni mrava zgazili.
niko ne kaze da ne bi ni mrava zgazili. Bilo je primera gde su muslimai ucinili i vise nego da su mrava zgazili. I za to ce kod Boga odgovarati. Znas li onaj vic Bosanac otisao u Arabiju i nekako uspeo alkohol da ponese sa sobom. Napio se i kad su ga uhvatili, hteli ga
bicevati. On mislio spasice se sto je musliman, i rece sudiji da je musliman. Sudija mu odredi duplo vecu kaznu :mrgreen: ;) tako ti je bilo i u osmanskom carstvu. Kad bi musliman neki zakon prekrsio, onda su odmah kaznjavali, hriscane nisu, nego bi ih u vecini slucajeva prvo opomenuli. Iz razloga sto se od muslimana vise od cekuje da ne pije, jer njemu to njegova religija zabranjuje, hriscanima ne. To sto su placali zato sto nisu bili muslimani je jedan nesporazum. Oni jesu placali, ali ne direktno zato sto su nemuslimani vec zato sto nisu morali zato ici u vojsku. Ako neko napadne jednu muslimanski drzavu, muslimani moraju da se brane. I njih mogu svako vreme pozvati u vojsku. Nemuslimane ne. Jer to nije nemuslimanska zemlja, i od nemuslimana se ne moze ocekivati da se bore i ginu za nju. Tad je postojao isto vojni rok, i morali su svi muslimani to obaviti, osim bolesnih. Ali su oni placali. Isto kao i danas u mnogim zemljama kad neko ne moze/ne zeli u vojsku, on plati. U osmanskom carstvu su samo nemuslimanski muskarci placali, ali citava pordica je bila zasticena. Ako bi se desio neki rat, oni bi mogli da beze, i imali bi pravo da ih muslimanska vojska brani, jer su za to i placali. Postoji jedan slucaj, nije vezan za osmansko carstvo, ali neko drugo muslimansko. Muslimanska vojska je uzimala na taj nacin novac od gradjana. To mesto je pripadalo rimljanima, i kad su opet dosli sa vojskama, muslimani su videli da ne bi mogli da se ponovo izbore, vratili su narodu novac.

To sto su neki na kolac nabijani, u Boga se nadam da su to bili izuzetci. Da je to bilo pravilo, nikog po Balkanu ne bi bilo, zar ne. Sta ja mogu drugo osim da osudim to? Ja te koji su pocinili te gnusne zlocine ne mogu kazniti. Ali moze Bog. Onaj koji jeste milostiv, ali koji i kaznjava zestoko. :) I hvala Bogu sto ce biti pravde!! kad je vec nema uvek na ovome svetu uvek, bice je tamo.
Na pocetku osmanskog carstva kad su zauzeli pola evrope sultan je svakog nemuslimana uzeo pod svoju zastitu, i zabranio da im se nepravda cini. Pismeno je to uradio, i taj dokumenat postoji i dan danas. Ako se potrudim, verovatno cu naci kopiju od toga u internet. Ako si zainteresovana. Na kraju su se osmanlije uzoholili i poceli biti nepravedni.
tako da su porazeni. I neka su. :ok: pa ako Bog da bice porazen svako ko cini nepravdu!!!

sta svo vreme pokusavam reci, ako neko pocini neki zlocin, onda zato sto mu je takvo srce.Nacices zlikovaca i u vernicima i u ateistima. Ali ces naci i pravednih i divnih ljudi i medju vernicima i medju ateistima. Naci ces i ateiste lepseg ponasanja od vernika, i suprotno.
na ostalo sto si rekla necu nista odgovarati. Ocigledno ne citas tudje odgovore. Ta igra o nabrajanju je sasvim glupa. Svaka zrtva za sebe je jedan svet. Ako je ubijen jedan covek, bez obzira da li svi ostali ziveli ili ne, njegov svet je srusen. Tako da je svaka zrtva vec katastrofa za sebe, i brojiti boli ne mozemo. Ako zelis da to cinimo, onda nemoj ignorisati ono sto je Mihal napisao, sto ce ti i svi istoricari reci. Brojcano su daleko vise ljudi pobili oni koji su hrisanstvo zloupotrebili.


pozdrav
 
Poslednja izmena:
@Mihal

Ti čoveče ne razlikuješ osnovne pojmove , ne postoji hriščanski terorizam , teroristički akti koje su počinili hrišćani ili ateisti su ideološki ili politički terorizam .
Muslimanski terorizam spada u verski terorizam jer mu je religija pozadina eksponenti su mu poremećeni verski fanatici !
 
@Mihal

Ti čoveče ne razlikuješ osnovne pojmove , ne postoji hriščanski terorizam , teroristički akti koje su počinili hrišćani ili ateisti su ideološki ili politički terorizam .
Muslimanski terorizam spada u verski terorizam jer mu je religija pozadina eksponenti su mu poremećeni verski fanatici !


Izvini, Bebeto, ali gresis. Meni su se oci otvorile, posto sam bila zabludela, a sada sam, eto, na pravom putu. To sto ti pricas nije istina. To nisu muslimani i to nije islam, to sve rade hriscani sami sebi. Dzihad nije krvavi, rusilacki rat protiv svega nemuslimanskog, vec rat protiv greha u sebi i to je oduvek tako bilo od kada je Muhamed, bambalalalaaa ba, otkrio ono sto mu je Allah, tanlalalalala. To sto se to objavilo 50. tih godina, tokom pojave ekumenistickog pokreta to je nesto drugo.
Ako muslimani i ucestvuju u nekom ratu, kao sto je Izrael, to je odbrambeni rat. To sto ubijaju civile, nije istina, to su okupatori na njihovoj zemlji. Itd... Okani se borbe protiv islama, te miroljubive religije, koja siri cvece mira po svetu, kao sto su i muslimani bili nekada oznaceni kao "cvece hrvatskog naroda".
 
Pozdrav Vilo , ovde su stavili u jedan koš i rat , i mir , i ratne zločine , i zločine kao uopšte , neverovatni su .
Pritom to rade namerno , nećemo da menjamo teze jer terororizam nije isto što i ratovi , ratne borbe , zločini ...
Terorizam je vid borbe u kojoj žrtve uglavnom služe kao simbolične mete !
Nasilni akteri , tj. teroristi stvaraju hroničan osećaj straha upotrebom nasilja van okvira normalnog ponašanja . Na taj način dobija se auditorijom veći od neposrednih žrtava i dolazi do promena u javnim stavovima i akcijama .
Znači nekoga terorišu a reč potiće od - meta !
Postoji nekoliko vrsta terorizma .
Mogu hrišćanima da prišiju osvajačke ratove , ubijanje nedužnog stanovništva i sl . Ono što pogrešno govore je da postoji terorizam hrišćana koji je verski , to se nikada nije dogodilo .
Ok mi je da kažu da nisu svi muslimani islamski teroristi , verujem da nisu , ali da islamski terorzam kao trenutno najveće planetarno zlo pravdaju krstaškim ratovima i sl , van svake pameti je .
Svedoci smo svi istog , islamski terorizam je najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo .
 
Ma skroz ste mi simpatične vas dve, kad se udružite pa se skroz izlupetate.:)

Vi prvo treba da naučite definiciju terorizma.

http://dictionary.reference.com/browse/terrorism

ter⋅ror⋅ism
   /ˈtɛrəˌrɪzəm/ Show Spelled Pronunciation [ter-uh-riz-uhm] Show IPA Pronunciation
–noun
1. the use of violence and threats to intimidate or coerce, esp. for political purposes.
2. the state of fear and submission produced by terrorism or terrorization.
3. a terroristic method of governing or of resisting a government.


od reči terror

ter⋅ror
   /ˈtɛrər/ Show Spelled Pronunciation [ter-er] Show IPA Pronunciation
–noun
1. intense, sharp, overmastering fear: to be frantic with terror.
2. an instance or cause of intense fear or anxiety; quality of causing terror: to be a terror to evildoers.
3. any period of frightful violence or bloodshed likened to the Reign of Terror in France.
4. violence or threats of violence used for intimidation or coercion; terrorism.
5. Informal. a person or thing that is especially annoying or unpleasant.


E kad ste ovo savladale, i slepci mogu videti da je i ludi hrišćanin koji se zakuca u kliniku koja vrši abortuse - terorista, da je terorista i onaj jevrejin što je streljao ljude sa ledja u džamiji u Palestini kome su podigli spomenik u okupiranoj zemlji tzv. izraelu, da su i snajperisti koju su pucali na nevine ljude u Sarajevu - teroristi, da su Nepal Defence Army hindu teroristi koji su bombardovali hrišćansko sirotište u Indiji, da je NATO bombardovanje Srbije bio terorizam....itd.
Isto tako po ideologiji postoji komunistički terorizam, narkoterorizam, nacionalistički terorizam, etnički motivisan terorizam itd.

Evo malo za čitanje pre spavanja:

Hrišćanski terorizam
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism

Jevrejski terorizam
http://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_terrorism
http://usa.mediamonitors.net/content/view/full/55337

Hindu terrorizam
http://deletionpedia.dbatley.com/w/index.php?title=Hindu_terrorism_(deleted_29_May_2008_at_17:18)

etnički motivisan terorizam
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_violence

narkoterorizam
http://en.wikipedia.org/wiki/Narcoterrorism

nacionalistički terorizam
http://en.wikipedia.org/wiki/Nationalist_terrorism
 
Wikipedia je internet enciklopedija , znači može je pisati ko želi i nije relevantna .
Postavi ti definiciju ili ekspertizu nekog eminentnog stručnjaka sa domaćeg ili stranog Univerziteta !
Evo ja ti postavih Dzevada Galijaševića , antiteroristički ekspert , musliman .
 
@Mihal

Ti čoveče ne razlikuješ osnovne pojmove , ne postoji hriščanski terorizam , teroristički akti koje su počinili hrišćani ili ateisti su ideološki ili politički terorizam .
Muslimanski terorizam spada u verski terorizam jer mu je religija pozadina eksponenti su mu poremećeni verski fanatici !

'Ti' si ljuta, a to je pocetak terorizma i nasilja, 'ja' sam smiren i nasmejan, a to je pocetak prastanja i druzenja, tu ti lezi osnovna razlika.

;)
 
Svedoci smo svi istog , islamski terorizam je najveće zlo koje je zadesilo čovečanstvo .

Sta reci na ovo sto kazes, ti verovatno i ne zivis u Srbiji, no ja bas za vreme NATO bombardovanja sam bio u vojsci a neki NATO projektili su padali sasvim nedaleko od mene. NATO pakt je za mene Hriscanska teroristicka organizacija, sto u korist argumenta mogu priloziti da sami USA predsednici izjasnjavaju sebe kao pripadnike raznih Hriscanskih organizacija. Jesu oni to ili ne i nije tako vazno, ono sto je vazno je da zbog toga imaju podrsku 90% Hriscanskog sveta za svoja nedela. Napad na Srbiju nije bio rat, bila je to dobro osmisljena prica u kojoj su stradavali samo nevini, a to se zove terorizam. Ako ti mislis da je Islamski terorizam najvece zlo na svetu, mogao bi cak i posumnjati u tvoje posedovanje objektivog rasudjivanja.

;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top