Ko sam u stvari ja?

jovana ns

Zainteresovan član
Poruka
230
Znači, ako ste videvši naslov teme pomislili na izguben slučaj koji pati od amnezije-prevarili ste se.

Prava pitanja su: Koliko sami sebe poznajete i koliko volite sebe?

Znam da smo već pisali o predrasudima, fizičkom izgledu i sl. , al' ovu temu zamišljam potpuno drugačije.

Mislim da je najteže upoznati samoga sebe, da li vi uspevate u tome il' da li bar mislite da uspevate?

Kada biste sebe morali da opišete jednom rečju, koja reč bi to bila?

P. S. Unapred se izvinjavam ako slična tema postoji, al' ja koristeći pretragu nisam našla ništa slično ovome.

:bye:
 
Znači, ako ste videvši naslov teme pomislili na izguben slučaj koji pati od amnezije-prevarili ste se.
Prevario sam se. :D


Prava pitanja su: Koliko sami sebe poznajete i koliko volite sebe?
U jeee.... Teško pitanje. A tačno znam šta će svi da odgovore. :D
...
Recimo da, pošto sam već stabilna i formirana ličnost, poznajem sebe, svoje osobine, sposobnosti, mogućnosti i namere. A to koliko volem sebe - pff, jok ću da više volim nekog drugog. :roll:

U suštini, ova tema je namenjena nekome ko se još nije formirao kao persona. Jer takvi svakim danom uvidjaju šta mogu i dokle su napredovali u stvaranju sebe.
 
Recimo da, pošto sam već stabilna i formirana ličnost, poznajem sebe, svoje osobine, sposobnosti, mogućnosti i namere.

Mishljenja sam da ne postoji neshto kao shto je formirana lichnost i da chovek zri i razvija se u svakom pogledu do poslednjeg daha. A chak i da postoji neshto takvo, to se ne dogadja pre negde 24. godine. Druga pricha je shto je jedan od delova adolescencije i umishljanje o navodno natprosechno brzom sazrevanju, pa tako 70 % tinejdzera umishlja da je zrelije od prosechnog vrshnjaka. Narochito devojke.


A to koliko volem sebe - pff, jok ću da više volim nekog drugog. :roll:

Apsurdno je porediti ljubav prema sebi sa ljubavlju prema bilo chemu ili bilo kome drugom. Kao shto je apsurdno porediti ljubav prema majci sa ljubavlju prema chokoladi ili klasichnoj muzici.
 
Mishljenja sam da ne postoji neshto kao shto je formirana lichnost i da chovek zri i razvija se u svakom pogledu do poslednjeg daha. A chak i da postoji neshto takvo, to se ne dogadja pre negde 24. godine.
Ne postoji u svom apsolutnom obliku, ali je sigurno da je neko sa 30 godina daleko formiraniji nego neko sa 18.

ja sebe uopste ne poznajem
Stani ispred ogledala, pruži ruku i kaži "Dobar dan". :mrgreen:
Ja sam to jednom uradio, i onaj iz ogledala mi je lupio šamar! :sad2:
 
skoro mi se desilo nesto sto je na tren potreslo sliku koju imam o sebi,zapitala sam se da li sam ja stvarno ono sto mislim da jesam,i tad mi je u trenutku bilo vazno sta drugi misle,a time se ne ponosim jer sam vazila za nekoga kome ni najmanje nije stalo sta drugi misle. Dobro znam sta sam i ko sam,hvala jednoj osobi koja je sve vratila na mesto,utesila me....
jednom recju ja ne mogu da se opisem,sam tvrdoglava,luda i kad volim,volim kao moron,a to ne valja.....
 
Prava pitanja su: Koliko sami sebe poznajete i koliko volite sebe?

Mislim da je najteže upoznati samoga sebe, da li vi uspevate u tome il' da li bar mislite da uspevate?

Kada biste sebe morali da opišete jednom rečju, koja reč bi to bila?

Sebe poznajem dovoljno da mogu da vidim pattern reakcija na odredjene stvari i uticem na to ako mi se ne svidja....
U volim/ne volim stilu ne razmisljam o sebi

Najteze je upoznati sebe ako se pred nama ne pojavljuju neki izazovi, situacije koje nas testiraju, koje nas tjeraju da reagujemo/razvijamo se/mijenjamo nesto.
Ako nema takvih situacija u nasem zivotu, osoba moze vrlo lako zakljuciti da poznaje sve u vezi sa sobom, sto nije slucaj.
Mislim da je upoznavanje sebe/ucenje proces koji traje dozivotno sa sasvim mogucom opcijom da sebe ne upoznamo do kraja, do kraja zivota.

unsaie :mrgreen:
 
Oduvek sam imao problema s ovakvim temam.

Ja ne razumem pitanje. Iliti "ne znam na sta se misli". Pitanje se moze shvatiti na vise nacina. A ja da odgovorim na svaki nacin ili da biram samo jedan pa na njega da odgovorim ne mogu.

Ajde to malo konkretnije.
 
Svašta umem, stvarno umem, samo sebe ne razumem. :neutral:

Iliti u prevodu - ne poznajem se. Ne mogu da posmatram sebe kao što mogu druge ili pak kako drugi mogu da me posmatraju.
I nisam svesna sebe kao bića. Prilično sam nedefinisana.

Kada pokušavamo da upoznamo sebe,mi koristimo saznanja koja drugi imaju o nama.

To je tačno.
Ali neprijatno mi bude da ispitujem nekog da me definiše, pošto ja sebe ne mogu nikako. :neutral:
 
Poslednja izmena:
Znači, ako ste videvši naslov teme pomislili na izguben slučaj koji pati od amnezije-prevarili ste se.

Prava pitanja su: Koliko sami sebe poznajete i koliko volite sebe?

Znam da smo već pisali o predrasudima, fizičkom izgledu i sl. , al' ovu temu zamišljam potpuno drugačije.

Mislim da je najteže upoznati samoga sebe, da li vi uspevate u tome il' da li bar mislite da uspevate?

Kada biste sebe morali da opišete jednom rečju, koja reč bi to bila?

P. S. Unapred se izvinjavam ako slična tema postoji, al' ja koristeći pretragu nisam našla ništa slično ovome.

:bye:

Pa mhhmhmhm. . .veoma sam neodlucna i ne znam sta zelim. . to je. . :mrgreen:
A uvek ali uvek mislim na druge, nikad na sebe. . .sto po meni znaci da ne volim bas nesto sebe. . .u normalu mi je to. . niti razmisljam o tome, nista. .
Mislim da je tesko upoznati sebe, zato sto se menjamo, razlicite faze imamo u zivotu i to . . . :confused:
 

Back
Top