Anketa

Moje trenutno stanje ispod haube je:
1. AMD
2. MSI
3. ATI (kad nabavim kuler)
4. Maxtor.

Ovo ne znaci da mislim da je ovo najbolja kombinacija, ali jeste najbolja koju sam mogao da uzmem za kintu koju sam imao kad sam kupovao racunar.
 
Intel Xeon
Tyan 4xXeon ploča
3DLabs (Wildcat!) (ili kao baš mora onda ATI FireGL)
Fujitsu (UWSCSI MAS serija) (ili WD RAPTOR, ako mora WD ili SATA)
 
Sizif:
Intel Xeon
Tyan 4xXeon ploča
3DLabs (Wildcat!) (ili kao baš mora onda ATI FireGL)
Fujitsu (UWSCSI MAS serija) (ili WD RAPTOR, ako mora WD ili SATA)

Daj, o kojem hardveru ti pricas?
Nista od nabrojanih stvari nisi video.
Mislim da i Microsoft razmislja da li da izdvoji 10k$ za ovakav server, a sam WB-ov studio skuplja pare godinama za WildCat-a.

Ili si ti ovo napisao cisto sta sanjas da imas...

Kod mene u masini je:
-Abit NF7-s
-AMD T'bred "B" 1700+@2420MHz
-1GB TwinMOS pc3200
-Abit FX5900ultra(nije bas da radi 100% ispravno ali imam sliku na monitoru :d )
-Hitachi DeskStar 120GB,7.2k rpm,8mb
 
slayer:
Daj, o kojem hardveru ti pricas?
Nista od nabrojanih stvari nisi video.
Mislim da i Microsoft razmislja da li da izdvoji 10k$ za ovakav server, a sam WB-ov studio skuplja pare godinama za WildCat-a.
Аh, što volim kad mi mudrica dođe ovako slatko na penal.

Prvo, ja sam za svoju firmu kupio IBM-ove dual Xeon 3.0 eServer 235 koji koštaju 11000 i kusur evra po komadu kod SBS-a, a upravo ovih dana sastavljam novi za ArcIms koji će ove IBMove da jede za doručak. Mašina ima 4G rama i 6 UW SCSI diskova, služi za ArcIms GIS sistem (naši klijenti su, između ostalih i američki kongres, USAID, itd.). Dakle, Microsoft ne bi trebao da ima finansijskih problema da izdvoji 10k$ ako moja mala firma može da izdvoji 15k$. Ako nisi imao prilike da vidiš ovakve kompjutere, i ako te ne mrzi da se prošetaš, ja te zvanično pozivam na prezentaciju.

Dalje, anketu nisam razumeo kao sastavljanje jednog sistema već kao listu najboljih komponenti. Istina je da GCHE nema AGP kao i 90% serverskih ploča, ali ako baš teramo mak na konac, Wildcat postoji u PCI izvedbi kao add-on card, te si nenamerno ispao glup u društvu.
slayer:
Kod mene u masini je:
-Abit NF7-s....
To je dobra mašina, mada ni moja nije za bacanje. Kući imam P4 3.06HT @3.2, MSI 865PE ploča, 1GB Kingston HyperX na 400 (+512MB na 333 koju sam izvadio i ne znam šta da radim s njom), MSI 5900XT VIVO, Pinnacle Studio, DVDRW, Maxtor 80GB sistemski disk plus Maxtor 160GB externi USB2.0 za poneti, Log. cordless, Altec Lansing 4.1... spremam se ovih dana da nabavim Aquarius III hlađenje, iako radi sa box coolerom na finih 45-47 stepeni voleo bih da je još malo tiše.

Svejedno, i dalje je više nego dovoljno za moje omiljene igre - NFSU i Pocket Tanks... 8)
 
slayer:
...sam WB-ov studio skuplja pare godinama za WildCat-a.
Daaaa... tek sad videh ovu "mudrost"... ne znam zašto bi Warneri skupljali pare godinama za kartice koje koštaju od tristotinak dolara pa na gore... pa njihovi vrhunski modeli koštaju po dve-tri hiljade dolara a to je za njih kao za tebe i mene po pet kinti. Prosto prihvati kao činjenicu to da smo mi zemlja koja generalno nema para kao zapad. Ja kad kupim za firmu originalni Adobe Designer Collection i dam hiljadu i kusur evra za softver mene srce zaboli kao svakog normalnog Balkanca, ali postoje hiljade firmi i ljudi kojima to ne znači ama baš ništa. (Jer od tih par desetina hiljada datih na softver i hardver oni zarađuju milione...)
 
Ti si decko stvarno ...(sa velikim "D" 8) )
Zar stvarno mislis da sam ozbiljna bila kada sam rekla da "big bad M" i WB odvajaju kes za ove, za njih jaaaakooo jeftine stvari :?:

Naveo si 4xXeon Tyan plocu sa WildCat g.kartom, pa koji bi som izdvojio tolike pare(pa i 300+$) za server koji ce raditi sa S3 Trio+ kartom :wink:


by the way,dobar izbor servera. Mora da imas 200-250 a i vise racunara u firmi, to pozdravljam :D

Solidna kucna masina, nego sto si toliko klokovao cpu nemoj da izgori :D to je preko 140MHz-a :twisted:
Zasto da bacas kes na TTAq.II da ne dobijes ali bas nikakav pomak u tom overkloku.
Bolje prodaj plocu i procesor pa lepo pazari P42.4 sa C1 stepeningom, neku Abit plocu i Vapo-a pa teraj procesor na 4.0GHz-a sa temperaturom od -100C :wink: .
 
slayer:
Zar stvarno mislis da sam ozbiljna bila kada sam rekla da "big bad M" i WB odvajaju kes za ove, za njih jaaaakooo jeftine stvari :?:
Mislim da si bila ozbiljna i da se malo vadiš.
slayer:
Naveo si 4xXeon Tyan plocu sa WildCat g.kartom, pa koji bi som izdvojio tolike pare(pa i 300+$) za server koji ce raditi sa S3 Trio+ kartom :wink:
Kao što rekoh, naveo sam kvalitetne komponente a ne neku konkretnu konfiguraciju. Zar ne vidiš da sam naveo omiljene IDE a i SCSI diskove, zašto bih stavljao IDE u takav server? Uostalom, verovala ili ne ali u grafičkim studijima mašine koštaju bez problema 6k+$. Moj prijatelj radi u General Motorsu u Detroitu kao auto dizajner i njegov SG na poslu je svojevremeno bio slabiji od mašine koje smo mi koristili u našoj firmi koja nema veze sa 3D. (Doduše, imao je kick-ass monitor od 20 i kusur inča)
slayer:
by the way,dobar izbor servera. Mora da imas 200-250 a i vise racunara u firmi, to pozdravljam :D
Imam pedesetak računara, ali oni nemaju veze sa tim serverima, kao što sam napisao te mašine rade GIS (ESRI ArcIms) i poželjno je da budu jake.
slayer:
Solidna kucna masina, nego sto si toliko klokovao cpu nemoj da izgori :D to je preko 140MHz-a :twisted:
Sasvim dovoljno, testirao sam stabilnost do 3.6. Tih sto i kusur sam ostavio bez veze jer nisam hteo da grejem mašinu preko 50 stepeni kad već nemam potrebe, i na normalnoj frekvenciji je dovoljno brza.
slayer:
Zasto da bacas kes na TTAq.II da ne dobijes ali bas nikakav pomak u tom overkloku.
Isključivo zbog tišine i geek-faktora! Nisam mislio na Aq. II nego na III, onako plav izgleda fantastično, zaljubio sam se čim sa ga video. Mislim da samo kao kutija vredi tih 200$, a još ako hladi kao najbolji vazdušni kuleri i pri tom se skoro ne čuje - zašto da ne!
slayer:
Bolje prodaj plocu i procesor pa lepo pazari P42.4 sa C1 stepeningom, neku Abit plocu i Vapo-a pa teraj procesor na 4.0GHz-a sa temperaturom od -100C :wink: .
Na poslu radim na P4 na 2.4 sa Asusom koji sam podigao na 3.15 (Box cooler), radi odlično ali tamo mi ne smeta buka jer je kancelarija. Kući kad gledam DivX želim kompjuter bez ventilatora ako je moguće... :wink:
 
Sizif:
Mislim da si bila ozbiljna i da se malo vadiš.
e na ovo je svaki komentar suvisan.

Sizif:
Imam pedesetak računara, ali oni nemaju veze sa tim serverima, kao što sam napisao te mašine rade GIS (ESRI ArcIms) i poželjno je da budu jake.
nema potrebe da budu toliko brze, pa i bilo koja masina sa cpu-om od preko 2.5GHz-a i 2 giga rama je mogla da zavri posao, a takvih si mogao pazariti 5 za kolicinu kesa koju si dao za 1. IBM-ov server.
Sizif:
Sasvim dovoljno, testirao sam stabilnost do 3.6. Tih sto i kusur sam ostavio bez veze jer nisam hteo da grejem mašinu preko 50 stepeni kad već nemam potrebe, i na normalnoj frekvenciji je dovoljno brza.
3.6ghz je solidan skor, nego koja volataze su u pitanju, koja magistrala?
sta 50 stepeni? izmeri temperaturu procesora sondom pa nastavi da sanjaris da temperatura u load-u ne prelazi 50 stepeni!
a vidis mozda i ne prelazi 50C ako komp. ne vadis iz standby-a :D
Sizif:
Isključivo zbog tišine i geek-faktora! Nisam mislio na Aq. II nego na III, onako plav izgleda fantastično, zaljubio sam se čim sa ga video. Mislim da samo kao kutija vredi tih 200$, a još ako hladi kao najbolji vazdušni kuleri i pri tom se skoro ne čuje - zašto da ne!
Ima mnogo boljih(tisih) i lepsih solucija od Aq3,Corsair-ovo vodeno hladjenje,Swiftech mcx462+ Peltier kuler i najlepsi i ubedljivo najbolji Vapochill.
Sizif:
Na poslu radim na P4 na 2.4 sa Asusom koji sam podigao na 3.15 (Box cooler), radi odlično ali tamo mi ne smeta buka jer je kancelarija. Kući kad gledam DivX želim kompjuter bez ventilatora ako je moguće... :wink:

pa pazari Vapo-a i resio se se buke,bilo koje vrste toplote u kucistu i 800 evra :D
 
Hmmmm... zasto bi temperatura bila cudna? ... Ja imam PIV 2.8c na Abit IC7-MAX3 ploci sa 1GB Kingston HyperX KHX4000K2/1G memorije... teram ga bez problema na 3.5 GHz, magistrala 250MHz, vCore 1.575V, memorija 2.8V, odnos 1:1... temperatura core-a pri normalnom radu ne prelazi 49°C (uglavnom oko 46°C) (i to tako prijavljuje Abit-ova ploca, a svi se zale da ista prikazuje za skoro 10 stepeni vise nego bilo koja druga ploca), dok u heavy-load-u (recimo CPUBurnIn test nakon sat vremena rada) ne prelazi 68°C... Sve to sa vazdusnim hladjenjem... Mozda moze i vise od toga, ali ja sam sasvim zadovoljan stabilnoscu u ovom trenutku, a i ne treba mi 5GHz-a ;) ( http://akiba-pc.com/article.php?29.0 :lol: )

Dakle, zasto bi bilo nenormalno poterati 3.06 na 3.6 i imati temperaturu ispod 50°C???
 

Back
Top