Zene patuljaka...

Incognito

Poznat
Poruka
8.226
Setio se jedne interesantne stvari kojom vec 20 godina knjizevnici i filosofi na Oxford-u kubure, i jos niko nikoga ne moze da ubedi...

A sve je nastalo od naivnog opisa fizickog izgleda patuljaka od strane Tolkien-a, po kome su patuljci karakteristicni po tome sto obavezno imaju crvenkastu kosu i bradu... Pitanje na koje doticni pisac nije stigao da odgovori je:

Da li zene patuljaka imaju bradu?

Pa, da cujem vase misljenje ;)
 
A,зашто ли се они убеђују око тога?Па,ваљда су Толкинови романи плод његове фасцинантне маште.А,пошто је нестваран свет у питању,не могу никако да се прибаве докази да ли су жене Патуљци имале браду или не!А,ко да је то и од невиђеног значаја за целу причу.Не могу да верујем око чега полемишу књижевници и филозофи на Оксфорду!!!??? :shock: :shock: :shock:
Него да одговорим на тему,ја мислим да жене Патуљци нису имале браду,зато што патуљци као раса личе на људе,само су мали односно патуљци су.А,пошто жене људске расе немају браде(сем неких,услед хормоналног поремећаја) ваљда је логично да ни жене патуљци немају браде.
 
anakin:
aha....i onaj demon iz Charmed nije pravi demon....
Не буди паметна на мој рачун,ја сам то прва рекла.Тако да заслуге за просветљавање умова по том питању иду само мени.
П.С.молим те провери има ли која граматичка или правописна грешка,хватам белешке.И пуно ти хвала што ми излазиш у сусрет по том питању,уштедела си ми доста времена.Поред тебе ми граматика и правопис нису потребни. :D
 
pa majku mu, sto tako grubo?
demoni nisu pravi, patuljci su plod Tolkinove maste...
ne mozes tako surovo da me sukobljavas sa realnoscu! buaaa! surova si! sram te bilo!

a Highlander??? Ewoksi??? Han Solo???
neeeeee, nemoguce....ups, pardon, ne moguce...
 
anakin:
pa majku mu, sto tako grubo?
demoni nisu pravi, patuljci su plod Tolkinove maste...
ne mozes tako surovo da me sukobljavas sa realnoscu! buaaa! surova si! sram te bilo!

a Highlander??? Ewoksi??? Han Solo???
neeeeee, nemoguce....ups, pardon, ne moguce...
Јој,пуно извини,нисам намерно.Немој да паничиш,проћи ће,и ја сам исто тако реаговала прекјуче када су ми рекли.Сада ми је мало боље,мада и даље не могу да прихватим да Балтазар не постоји.Веруј ми време лечи све.
П.С.Ма што се тиче те правописне грешкице,ништа не брини,ко то још гледа овде на форуму.Знаш овде је много битније шта си написао него како.Тако да нема разлога да се бринеш.
 
divlja-u-srcu:
Cini mi se neko ne zna da svaka nova recenica pocinje velikim slovom!A posto se stavio u funkciju lektora na forumu,nek pripazi da ne dobije otkaz!!! :lol: :lol:
Blago nama polupismenima!!!! :lol: :lol:
Где си бре лепојко?Е,што се онога тиче,што смо се договориле,нисам могла да се искулирам,просто је јаче од мене :cry: :cry: :cry:
 
anakin:
zar ne gleda Bog? :lol: :lol:
Ако ти је ово била провокација,sorry направила си тотални промашај упутивши је мени.Ја верујем у Бога али ме много заболе верују ли други. И шта мисле о њему или религији.Ако ниси приметила на бившој религији Slayer никада није био.
 
Ma rekoh da malo unesem vedrine u forum... Kad mogu ovi sa Oxford-a, mozemo vala i mi...

A to da li su fiktivni likovi ili ne, to nema veze... Pa mozda smo mi u Matrix-u pa je sve oko nas fiktivno samo mi to ne znamo ;)
 
Ne dajte se zavarati. Patuljci su hermafroditi, kao puževi, paprati... Dakle, onako kako izgleda jedan patuljak, tako izgledaju svi... Pogrešnu predstavu o patuljcima stvorili su likovi iz filmova i crtaća, gde se "muški" patuljci prikazuju kao da imaju primarne muške osobine, a ženski kao male žene. To je, naravno, pogrešno - svi patuljci su isti, i razmnožavaju se kao hermafroditi.
 

Back
Top