ISLAND NA PRODAJU !

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Island na prodaju na eBay-u, Bjork i Grenland nisu u ponudi
Autor: Beta, Blic online | 10.10.2008. - 19:23


Jedan Britanac je ove nedelje ponudio Island na prodaju, na aukcijskom sajtu eBay, po početnoj ceni od 99 penija.

Njegova ponuda, koja glasi "jedinstvena prilika za kupovinu jedne države Severne Evrope", objavljena je u utorak a do danas posle podne javila su se 84 zainteresovana kupaca. Najviša ponuda dostigla je sumu od 10 miliona funti (12,6 miliona evra).
"Usred severnog dela Atlantskog okeana, Island će srećnom kupcu pružiti okruženje u kojem se može živeti, islandske konje i prilično nestabilnu finansijsku situaciju", dodao je autor oglasa koji je precizirao da Grenland i pevačica Bjork nisu u ponudi.
Pobednik na aukciji će Island morati da preuzme lično i to u Južnom Krojdonu.

Prodavac je prilično predusretljiv i odgovara na brojna pitanja zainteresovanih, među kojima je i "da li Island dolazi i u nekoj drugoj boji?", a spreman je da izađe u susret ženi koja bi suprugu kupila Island za Božić, ali ima samo 9.999.999.99 funti. Naravno, ta ponuda će biti prihvaćena samo u slučaju da odustane osoba koja trenutno vodi na aukciji.

http://www.blic.rs/slobodnovreme.php?id=60424

:rotf: :rotf: :rotf:

Sad će braća Crnogorci i Šiptari da se zalete da ga pazare. Ili će možda Kole da ga kupi za 3 marke.

Ajmo, navali narode, Island na prodaju ! Još malo pa nestalo !!!

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

100 ojra 1. put....100 ojra 2. put....100 ojra 3. put....PRODATO !!!

Kupac-gospodin iz drugog reda sa žuto-crvenom kravatom i naočarima-Miroslav Mišković, u narodu poznatiji kao tata Miško.

Braćo Islandjani, spasavaj se ko može !!! :hahaha:
 
Danas sam odgledala neki snimak s neke islandske televizije... Neki mali i miran protest. Ne razumem, ali se vidi da, kao što nam je i jedan forumaš koji je tamo preneo, nema panike, straha... Većina ljudi izgleda skoro opušteno. Da li je u pitanju mentalitet ili to što jednostavno ne znaju šta ih čeka?

Braun je inače počeo da preti i iskoristio je neke odredbe iz antiterorističkog zakona da bi zamrzo imovinu u Britaniji... Možda ovo čak bude i povod za početak cepanja NATO-a?!
 
Danas sam odgledala neki snimak s neke islandske televizije... Neki mali i miran protest. Ne razumem, ali se vidi da, kao što nam je i jedan forumaš koji je tamo preneo, nema panike, straha... Većina ljudi izgleda skoro opušteno. Da li je u pitanju mentalitet ili to što jednostavno ne znaju šta ih čeka?

Braun je inače počeo da preti i iskoristio je neke odredbe iz antiterorističkog zakona da bi zamrzo imovinu u Britaniji... Možda ovo čak bude i povod za početak cepanja NATO-a?!

Evo, sad sam malo detaljnije slušao o tome. Naime, Island je spreman da garantuje za ušteđevinu samo svojih građana, a Britanci se ljute, jer imaju dosta institucija i običnih ljudi koji čuvaju pare na Islandu, koji nisu uključeni u tu garanciju.

Isto tako, Island i Britanija se prepucavaju oko toga ko je kriv. Islanđani smatraju zamrzavanje imovine islandskih banaka jednim od razloga krize.
Bilo kako bilo, Britanci nastupaju arogantno, kao i uvek.
 
Zamrzavanje imovine je došlo tek pošto su Islanđani nacionalizovali banke i pošto su odbili da garantuju dug. S druge strane tačno je da su Britanci arogantni.

Biće zanimljiv sastanak G7 i G20 večeras - možda zamrznu sve preko vikenda i izađu s novim "Breton - Vud" sporazumom...
 
Poslednja izmena:
nema ustedjevine - nema problema
zar ima neko stariji od 8 godina da veruje bankama ?

Zar ima neko stariji od 8 godina koji ne shvata da su upravo banke motori razvoja kapitalnih zemalja već vekovima?:???:

Ne sviđa mi se situacija u svetu nimalo. Samo čekam da nas udari svom silinom, a pošto nas ni jedno zlo u poslednje vreme ne zaobilazi, neće ni ovo.
Najsmešnije (ili najtragičnije, zavisi kako čovek gleda na život) je to što će raznorazni kvazi analitičari, babe tračare i ostale ovce ponovo da krive vladu i DS zbog toga što nas pogađa svetska kriza.
 
Britanci su se polakomili na kamatne stope u krunama pa su putem interneta pare menjali i drzali gore. O, kakva greska mladih i neiskusnih Britanaca!

Nek' ih isplati Braun sad, sta su njemu dve milijarde funti kad obecava petsto milijardi za RBS, Lloyds i ostale gubitase. Posto tih petsto milijardi nema, moze i ove dve da izvuce iz istog mesta za ove domisljate finansijere-amatere.
 
Zar ima neko stariji od 8 godina koji ne shvata da su upravo banke motori razvoja kapitalnih zemalja već vekovima?:???:

Ne sviđa mi se situacija u svetu nimalo. Samo čekam da nas udari svom silinom, a pošto nas ni jedno zlo u poslednje vreme ne zaobilazi, neće ni ovo.
Najsmešnije (ili najtragičnije, zavisi kako čovek gleda na život) je to što će raznorazni kvazi analitičari, babe tračare i ostale ovce ponovo da krive vladu i DS zbog toga što nas pogađa svetska kriza.

mi nismo kapitalna zemlja (ni kapitalicticka)

sa ostalim se slazem :ok:
 
ma DS-u je svetska kriza doshla ko kec na 11
tek shto su izgubili dezurnog krivca za sve falinke i promashaje opet im se osmeshilo
neko tamo dole ih mnogo voli
"...shto je posledica nepravednih i nichim izazvanih sankcija...."fleshbek refren RTS Dnevnika 90-tih...
 
Sto pitas, jel ovi nase prave probleme u bankama oko podizanje devizne stednje?

Pozzzz

Šuška se danas po gradu... Navodno, u nekim bankama mora da se najavi, pa da se podigne sledeće nedelje. A gde ćemo da budemo sledeće nedelje i mi i svet, sam bog zna.


I G17 jeste odgovoran - čvrsta monetarna i labava fiskalna politika nisu mogli ništa dobro da nam donesu..
 
Island na prodaju na eBay-u, Bjork i Grenland nisu u ponudi

jel to samo jedno polje?:mrgreen: il su sva tri?:mrgreen:

hoću moć da gradim kučice i hotele?:think:

300px-German_Monopoly_board_in_the_middle_of_a_game.jpg


ako ne...
strpit ću se kad budu polja Zurich i Basel (ona ljubičasta na kraju table) na prodaju:mrgreen:
 

Back
Top