Philips 190SW9FS - odlicna kupovina

CyberPatuljak

Zainteresovan član
Poruka
280
Zdravo svima

Zelim da sa vama podelim svoje odusevljenje monitorom koji sam kupio.

U pitanju je Philips 19" wide TFT monitor, crne boje sa srebrnim okvirom.

200WS8FS_sn.jpg


Platio sam ga oko 9500 dinara u racunarskoj firmi (ne u Metrou ili na nekoj akciji).
Uz njega sam dobio originalnu Philips-ovu garanciju sa spiskom ovlascenih servisa.
Ono sto me je posebno iznenadilo je sto je Philips u uputstvu za upotrebu na 41. strani naveo detaljnu garanciju na mrtve piksele.

Tek sam se iznenadio kada sam procitao garanciju. Mnogo je bolja od standardne garancije prema ISO 13406 standardu.

Ako monitor ima makar i 1 mrtav ceo pixel (ceo pixel je ili beo ili crn) monitor se menja.

Za subpixele je tolerancija malo veca: 3 svetlih, 5 crnih ili 5 ukupno.


Ako pogledate standard ISO 13406 videcete da je Philipsova garancija mnogo bolja:

"Prema standardu ISO 13406-2 monitor koji spada u ekonomsku klasu monitora (klasa 2) biće primljen na servis u garantnom roku zbog defektnih piksela na LCD panelu samo u sledećim slučajevima:
- LCD panel ima više od 3 tamna ( konstantno neosvetljena – crna) piksela, ili
- LCD panel ima više od 3 bela (konstantno osvetljena – bela) piksela, ili
- LCD panel u polju od 5x5 piksela ima više od 1 tamnog ili svetlog piksela, ili
- LCD panel ima više od 7 defektnih sub-piksela (piksel konstantno svetli u boji), ili
- LCD panel u polju od 5x5 piksela ima više od 3 defektnih sub-piksela (piksel konstantno svetli u boji)

Prema standardu ISO 13406-2 displej klase 2 koji fabrički ima defektne piksele ali njihov broj ne zadovoljava ni jedan od gore navedenih kriterijuma smatra se ISPRAVNIM i ne moze biti zamenjen novim."

Mislim da je zakljucak jasan, ako se uzme u obzir da su ostale tehnicke karakteristike iste kao i kod ostalih modela u ovoj klasi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top