АМЕРИКА - НАЈВЕЋИ ЗЛОЧИНАЦ ПРОТИВ СРБА

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
dot.gif

dot.gif

Stravicna saznanja ‘Vesti’ o bombardovanju Srbije osiromasenim uranijumom
Amerika posejala smrt na Kosovu

Italijanski admiral Falko Akame dao na uvid Upustvo s mrtvackom glavom o zastiti vojnika KFOR-a od uranijuma, a od Srba i Albanaca se krije da ga ima

Po ulasku na Kosovo u novembru 1999. godine pripadnici KFOR-ove multinacionalne brigade Zapad dobili su nuklearno-biolosko-hemijski prirucnik na cijoj se naslovnoj strani nalazi mrtvacka glava koja upozorava na radiolosku opasnost i na kojoj pise : "KFOR - Zapad Osiromaseni uranijum - prirucnik" (KFOR International Brigade West Depleted Uranium - Infromation book).


Sadrzaj ovog prirucnika rezimiran je na poslednjoj stranici u uokvirenom tekstu naslovljenom "Zlatna pravila": "Drzite se dalje od tenkova, vozila i zgrada pogodjenih projektilima ili krstarecim raketama s osiromasenim uranijumom (OU). Nosite zastitnu masku ukoliko radite na udaljenosti od 500 metara od tenka, vozila ili zgrade pogodjenih OU-projektilom ili OU-krstarecom raketom. Udisanje nerastvorljivih cestica uranijumske prasine dugorocno je povezano sa zdravstevnim posledicama ukljucujuci kancer i deformacije novorodjencadi. Ove posledice mogu da postanu vidljive tek nekoliko godina kasnije. Pod nazivom "Osiromaseni uranijum informacije i instrukcije" prirucnik je potpisao 22. novembra 1999. pukovnik Osvaldo Bizari.



U poglavlju prirucnika "Kako izbeci izlaganje (uticaju osiromasenog uranijuma) vojnicima se preporucuje: "Perite cesto uniformu". Na kraju sledi poglavlje naslovljeno "Upozorenje": "Hrana i voda postace nejestive zbog kontaminacije OU-prasinom. Nikako ne jedite hranu koja nije kontrolisana. Udahnute cestice mogu da pricine dugorocnu stetu..."



Ova zastrasujuca upozorenja nikada nisu dobili civili koji zive na Kosovu ili koji su na Kosovo dolazili sa strane bilo kao clanovi nevladinih organizacija bilo kao novinari, strucnjaci ili slicno. Naprotiv, nakon bombardovanja bivse SR Jugoslavije, NATO i zapadni i americki lideri u vise navrata su izricito negirali da je upotreba oruzja sa OU opasna po zdravlje ljudi i zivotnu okolinu. Oni su redovno isticali da "nema dokaza".



Od 2001. godine svi izvestaji Svetske zdravstvene organizacije (SZO) i Ujedinjenih nacija (UN) o dejstvu osiromasenog uranijuma, kako je istrazivanje "Vesti" pokazalo, bili su drasticno cenzurisani. Ujedinjene nacije su vec u junu 1999. godine imale izvestaj o posledicama OU na Kosovu, funkcionera UN Bakari Kantea. Ovaj izvestaj u cije smo delove imali uvid zabranjen je za objavljivanje jer sadrzi upravo ono sto sadrzi prurucnik za pripadnike KFOR-a. Svetska zdravstvena organizacija postupila je slicno. Kako je u intervjuu za "Vesti" u aprilu ove godine izjavio britanski fizicar dr Kejt Baverstok, SZO je 2001. godine iz izvestaja o OU izbacila osam njegovih poglavlja koja govore da upotreba ovog oruzja izaziva kancer i ostecuje gene.



Kopiju prirucnika za pripadnike KFOR-a redakciji "Vesti" ustupio je Falko Akame, italijanski admiral u penziji koji je do 1975. godine sluzio u Pomorskoj floti NATO-a u Sredozemlju. Akame je po napustanju vojske postao poslanik i predsednik odbora za odbranu u parlamentu u Rimu, da bi se poslednjih godina potpuno posvetio radu Udruzenja za zastitu vojnika koji su se razboleli od posledica upotrebe osiromasenog uranijuma u "mirovnim" misijama (ANAVAFAF).

Nuklearno-biolosko-hemijski prirucnik (NBC) nedvosmislena je potvrda da su NATO i SAD 1999. godine pouzdano znali da je oruzje sa osiromasenim uranijumom kancerogeno i genotoksicno. Vojnike su u prirucniku upozoravali na opasnost, a civile i javnost u isto vreme obmanjivali da nema opasnosti kao sto pokazuje vise izjava bivseg GS NATO-a Lorda Robertsona. Takodje, tekst prirucnika je, prema misljenju poznavalaca problematike, prva zvanicna i eksplicitna potvrda da je NATO upotrebljavao ne samo OU-projektile, vec i krstarece rakete sa osiromasenim uranijumom.





Izvor: Frankfurtske “VESTI” 29.septembar 2008







+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

И уместо да људи широм планете схвате да НЕМА ВЕЋИХ ЗЛОЧИНАЦА НА ПЛАНЕТИ ОД АМЕРИКАНАЦА, ДА СЕ УЈЕДИНЕ И ДА ИХ НАЈУРЕ СА СВИХ КОНТИНЕНАТА - повинују се сили и још је многи и подржавају.
 
U poglavlju prirucnika "Kako izbeci izlaganje (uticaju osiromasenog uranijuma) vojnicima se preporucuje: "Perite cesto uniformu". Na kraju sledi poglavlje naslovljeno "Upozorenje": "Hrana i voda postace nejestive zbog kontaminacije OU-prasinom. Nikako ne jedite hranu koja nije kontrolisana. Udahnute cestice mogu da pricine dugorocnu stetu..."

Hhehe :):)
A kad sam ja ovo pricao, smejao si mi se :):):)
 
Na listu zlocinaca bih dodao i kompanije koje prave avijone, i oni koriste osiromaseni uranijum :)

Ово морам да урамим, болдујем и офарбам у црвено ДА СВИ ВИДЕ СА КАКВИМ КОРИСНИКОМ ИМАЈУ ПОСЛА. Не могу да верујем да си ти особа која нема намеру ДА ОСУДИ невиђени злочин Американаца и НАТО-камариле. Имаш апсолутно поремећен систем вредности - не знам, можда је то последица "озрачења"...
 
Ово морам да урамим, болдујем и офарбам у црвено ДА СВИ ВИДЕ СА КАКВИМ КОРИСНИКОМ ИМАЈУ ПОСЛА. Не могу да верујем да си ти особа која нема намеру ДА ОСУДИ невиђени злочин Американаца и НАТО-камариле. Имаш апсолутно поремећен систем вредности - не знам, можда је то последица "озрачења"...

Prvo, iz tog posta se ne zakljucuje da ja nemam nameru da osudim koriscenje OU, a drugo, zaboravio si da komentarises moj prvi odgovor na ovoj temi, a i to sto Rusi koriste isto to.
Cekam te da Ruse svrstas u zlocince koji koriste OU.
 
Naravno ovi podaci su strašni. Ja sam apsolutno protiv ratova, ali njih je bilo i biće od kada je ljudi na planeti zemlji.
To da je NATO zločinačka organizacija koja teroriše sve koji im stoje na putu je takođe poznato...međutim, iz teksta tačno naslovljenog izveo si potpuno pogrešan zaključak.

Naime, na Kosovu danas, nažalost, uglavnom žive Albanici... the USA i NATO gaze i one koje 'brane'...
 
Naravno ovi podaci su strašni. Ja sam apsolutno protiv ratova, ali njih je bilo i biće od kada je ljudi na planeti zemlji.
To da je NATO zločinačka organizacija koja teroriše sve koji im stoje na putu je takođe poznato...međutim, iz teksta tačno naslovljenog izveo si potpuno pogrešan zaključak.

Naime, na Kosovu danas, nažalost, uglavnom žive Albanici... the USA i NATO gaze i one koje 'brane'...

Хех... опет "лимун-жута политика"... па наравно да ће Шиптари ПЛАТИТИ НАЈВИШЕ ... није случајно да они уопште и не смеју да објаве податке о здрављу становништва.
Али ја њихову малоумност не могу а и нећу да коментаришем, али хоћу да коментаришем оне који своје мишљење о НЕПОСТОЈАЊУ АЛТЕРНАТИВЕ желе да наметну и Србији - А НЕМОЈ ДА ПОЧНЕМ ДА ИЗНОСИМ ПОДАТКЕ СА ЧИМЕ СУ И КОЛИКО И КАКО БОМБАРДОВАЛИ СРБИЈУ - И СА КАКВИМ ПОСЛЕДИЦАМА.........

Највеће убице на Планети су Американци и чланице НАТО!
 
Naravno ovi podaci su strašni. Ja sam apsolutno protiv ratova, ali njih je bilo i biće od kada je ljudi na planeti zemlji.
To da je NATO zločinačka organizacija koja teroriše sve koji im stoje na putu je takođe poznato...međutim, iz teksta tačno naslovljenog izveo si potpuno pogrešan zaključak.

Naime, na Kosovu danas, nažalost, uglavnom žive Albanici... the USA i NATO gaze i one koje 'brane'...


BKI...nisi dobro razumela Mitu...ONI tamo...(OTAN-NATO) imaju neverovatno velike ventilatore...usmerene u pravcu SrBije...i ukljucheni su u 'truju chitav dan...i duvaju...na nas...
...shta mislish...zashto je Djeri onakav...tachno iznad njegovog prozora struji taj zagadjeni vazduh...

Majku im OTANOVSKU...

...ali Wusi...ma odakle Wusima UWanijum...:mrgreen:
 
BKI...nisi dobro razumela Mitu...ONI tamo...(OTAN-NATO) imaju neverovatno velike ventilatore...usmerene u pravcu SrBije...i ukljucheni su u 'truju chitav dan...i duvaju...na nas...
...shta mislish...zashto je Djeri onakav...tachno iznad njegovog prozora struji taj zagadjeni vazduh...

Majku im OTANOVSKU...

...ali Wusi...ma odakle Wusima UWanijum...:mrgreen:

Е сада размисли сам какав си ти човек, ако си човек уопште јер имаш за аватар распалу очерупану крпену лутку, када се овако СПРДАШ СА ЖРТВАМА АМЕРИКЕ И НАТО-злочинаца... каква си ти особа. Не могу да верујем да уопште живиш у Србији, а ако живиш - онда си свакако регистровани пацијент.

ПОГЛЕДАЈ ИЗВЕШТАЈЕ ЗДРАВСТВЕНИХ СЛУЖБИ СРБИЈЕ... срам да те буде!
 
Ово морам да урамим, болдујем и офарбам у црвено ДА СВИ ВИДЕ СА КАКВИМ КОРИСНИКОМ ИМАЈУ ПОСЛА. Не могу да верујем да си ти особа која нема намеру ДА ОСУДИ невиђени злочин Американаца и НАТО-камариле. Имаш апсолутно поремећен систем вредности - не знам, можда је то последица "озрачења"...

taj gopodin je jednom davno kada sam ja izjavio-ub*j amerikanca-sto zapravo i nisam trebao na forumu.............jedini poceo da histerise kako to smem da kazem......za amerikance,pa ti vidi.
 
Naravno ovi podaci su strašni. Ja sam apsolutno protiv ratova, ali njih je bilo i biće od kada je ljudi na planeti zemlji.
To da je NATO zločinačka organizacija koja teroriše sve koji im stoje na putu je takođe poznato...međutim, iz teksta tačno naslovljenog izveo si potpuno pogrešan zaključak.

Naime, na Kosovu danas, nažalost, uglavnom žive Albanici... the USA i NATO gaze i one koje 'brane'...


Pa, naravno.

Nisi valjda mislila da je cilj pokretanja tolike vojne mašinerije bio odbrana "jadnih malih" Šiptara od "varvarskih koljača" Srba ili da je cilj bio stvaranje druge šiptarske države.
Zabole Amerikance patka za Šiptare. Oni bi najviše voleli da tamo nema ni Srba ni Šiptara, niti bilo koga drugog do njih.

Cilj te akcije je još jedno bazno pozicioniranje u očekivanju "velikog praska".

Pa nisu oni zbog Šiptara napravili najveću evropsku vojnu bazu, čije potencijale kriju k'o zmija noge.
Evo, doći će valjda i dan kada će im se Šiptari zahvaliti na pomoći i otkazati im dalje gostoprimstvo. Šta misliš, hoće li se Yankee-ji spakovati i otići kući?
 
Muerte - Žao mi je, ali ja ostajem kod tog da sam, ovog puta, saglasna sa Mitkeom...sem u zakljuku da su samo Srbi žrtve.

NATO je zločinačka organizacija i šteta je da njima nikada niko neće moći da sudi.

Nemoj biti toliko sigurna.

Možda im neće suditi u pravom smislu reči, ali će im presuditi jednog dana, kao što su svojevremeno i tzv. varvari presudili Rimskom carstvu.
 
Muerte - Žao mi je, ali ja ostajem kod tog da sam, ovog puta, saglasna sa Mitkeom...sem u zakljuku da su samo Srbi žrtve.

NATO je zločinačka organizacija i šteta je da njima nikada niko neće moći da sudi.

Onda bi bilo postenije da kazes da nisi ni za ulazak srbije u EU
Posto su skoro sve zemlje EU clanice nato, a ako je nato zlocinacka org.onda su i te zemlje zlocinacke,pa sto bi im se prikljucili.Ne mozes da budes za evropu,a istovremeno tvrdis da su te zemlje zlocinacke
 

Back
Top