Proroci?

Dinosaurusi su se ubijali i činili "greh" mnogo pre Adama i Eve. Isus kao "put, istina i život" je za 1,5 milijardi ljudi na našoj planeti. Šta ćemo sa ostalih 5,5 milijardi ljudi? A šta ćemo za žitelje dalekih svetova koji ne znaju za Isusa Hrista, Budu, Muhameda, Krišnu i ostale zemaljske samozvance?

Ma i oni znaju za Isusa,samo ga drugacije zovu.
 
Па има разнијех пророчанстава...
Пишите мало и о Тарабићима...
Који НИСУ сами,тачније Митар,пророковали,
него им је ДАТО,или РЕЧЕНО...
Ко каже да је тако?
Па Тарабићи.
Ја и још неки.
Село Кремна.
А неки ће рећи НЕ,они су лагали.
Али морате ви секташи о псеудојудехришћанској теологији...
Ако,разумем Вас.
Ко зјала хвата пред компјутером,понеко пусти на Интернет...

Ne verujem u proroke, jer sledim princip slobodne volje. Ali sam i pored toga čitao neka proročanstva, između ostalog i Kremansko proročanstvo. Pre nekoliko godina u Gradskoj biblioteci našao sam izdanje iz 1940. i izdanje iz 1992. godine. Uzeo sam oba, uporedio ih i smejao se do suza. Naime, u izdanju iz 1940. se govori o tome kako su Tarabići sve što su „prorekli“ i pogodili, pa se navode detalji iz istorije itd. Ali se nigde ništa ne govori o budućnosti, recimo nijedna rečenica o Hitleru koji je tada već uveliko orgijao po Evropi. U izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići predvideli i Hitlera i Tita i televiziju i silazak ljudi na Mesec i Hladni rat i šta sve ne... Ali o budućnosti ni reči. A onda sam pročitao knjigu Kremansko neproročanstvo od Voje Antonića i učvrstio se u svom ubeđenju da ljudi (odabrana grupa ljudi) piše a zatim ispunjava proročanstva. Knjigu možete downloadovati ovde:

http://www.paralax.rs/index.html

I o njoj pročitati ovde:

http://www.nin.co.yu/2001-11/01/20441.html

Ne može niko da kaže zato što niko ne zna šta će se desiti u budućnosti, jer budućnost nije određena i zacrtana, već zavisi od slobodne volje svih nas. Masonski red B Nai B Rith piše proročanstva, naručuje ih, zatim ih ispunjava, a slepe narodne mase misle da ih ispunjava neka nadljudska sila...

Ja i dalje tvrdim da su "proroci" oni ljudi kojima su poznati potezi vladara sveta i imaju dozvolu da ih najavljuju, a slepe narodne mase misle da ih ispunjava neka nadljudska sila. U tom smislu bih i ja mogao biti nekakav prorok, ali me je sramota da padnem toliko nisko.
 
Proroci su Bogom prosvećeni i nadahnuti ljudi, koje je Bog u razna vremena izdvajao iz sredine izabranog naroda i odredjivao na odvojenu aktivnost od svešteničke službe.
Božji proroci su živeli pre Hrista, a svi koji su posle njega jesu lažni. U naša vremena jedini prorci kojima se možemo nadati jesu Enoh i Ilija.
 
Drugo pa muško. Nema veze sa životom. Prihvati mogućnost da je svet postojao pre Isusa Hrista i pročitaj uvodni post i ostale racionalne komentare. Proroci ne postoje!
 
Evo ga jedan krajnje logičan post. Naime, pošto se i Kurta i Murta trte da su proroci, danas, a trtili su se i u prošlosti, pa i u biblijska vremena, ja pri čistoj svesti i zdravoj pameti svečano izjavljujem da ću priznati samo onog proroka koji bi mogao pogoditi kombinaciju za loto – i nikoga više. Ali tu imamo jedan mali problem. Pošto se dobitna kombinacija za loto namešta jedan sat pre izvlačenja – ne postoji nijedan prorok koji bi je mogao pogoditi. Da li to znači da je niko ne može pogoditi? Naravno. Ne može, zato što ništa nije predestinirano (predodređeno).
 
Evo ga jedan krajnje logičan post:lol::lol:

pitati-traziti buducjnost
odgovoriti-utvrditi sadashnjost
tachno odgovoriti-uspostaviti bezvremenost
pronovo pitati-icji u proshlost
:hahaha::hahaha::hahaha:

mislim nisam hteo:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top