Istina ili tradicija – šta?

Weißenberg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
194
Primetio sam da ljudi veličaju religiju kojoj pripadaju, a koju su nasledili od roditelja. To znači da ste svi vi koji ste sada veliki pravoslavci ili hrišćani bilo koje crkve, da ste se kojim slučajem rodili u Turskoj, bili biste veliki muslimani ili možda jihad ratnici. Šta to znači? To znači da vam je tradicija važnija od istine. Tradicija! Ako prihvatate religiju svojih bliskih predaka, zašto ne biste prihvatili religiju svojih dalekih predaka, postali pagani, uperili bojažljiv pogled prema nebu, kleknuli i rekli: «O Sunce, ti koje obasjavaš brda i doline, ti koje greješ naše njive...» Za razliku od većine ljudi, ja sam slobodan čovek, jer sam sâm odabrao religiju kojoj pripadam; nisam obraćao pažnju na to što su moji preci bili pravoslavci, jer za mene tradicija ne znači ništa.
 
Нисам ни ја обраћао пажњу на то што су моји преци били православци, али традиција је веома битна за један народ.

Нема он осећај за традицију. Живи чојк у њемачкој...још и написао, то му изгледа много значи..:dash:
Да га питамо шта мисли о Њемачкој традицији?
 
Primetio sam da ljudi veličaju religiju kojoj pripadaju, a koju su nasledili od roditelja. To znači da ste svi vi koji ste sada veliki pravoslavci ili hrišćani bilo koje crkve, da ste se kojim slučajem rodili u Turskoj, bili biste veliki muslimani ili možda jihad ratnici. Šta to znači? To znači da vam je tradicija važnija od istine. Tradicija! Ako prihvatate religiju svojih bliskih predaka, zašto ne biste prihvatili religiju svojih dalekih predaka, postali pagani, uperili bojažljiv pogled prema nebu, kleknuli i rekli: «O Sunce, ti koje obasjavaš brda i doline, ti koje greješ naše njive...» Za razliku od većine ljudi, ja sam slobodan čovek, jer sam sâm odabrao religiju kojoj pripadam; nisam obraćao pažnju na to što su moji preci bili pravoslavci, jer za mene tradicija ne znači ništa.

E majstore ljudima kojima se obracas nekontaju ni sta ti govoris, da kontaju skontali bi dosada sami to.
Ja sam barem to skonto odavno sam, ali svet mora da ima religiju inace bih ljudi pobudalili. Religija ipak pravi vise dobro nego zlo.

Kao zlo, pravi ratove.
Kao dobro, spasava milijardu ljudi da ne pobudale. Majoritet ljudi na zelji mora da ima neku vrstu zastite iz neba kad muje tesko.
 
Poslednja izmena:
Nije problem postojanja različitih religija već čovekovog neshvatanja potrebe za njihovim postojanjem. Otuda, religije ne započinju ratove već ljudi koji ništa ne nauče u religiji kojoj pripadaju. Lepo je popričati sa ljudima o njihovoj religiji ali nikako ne shvatati da greše zato što slede ono što su odabrali po bilo kojoj osnovi i na bilo koji način.
Suštinski, svako od nas sledi onu religiju kojoj i treba da pripada nezavisno da li je se drži zato što je dedovska ili je lično odabrao po bilo kom ključu. Bi li neko hteo da sazna nešto o religiji koju ja sledim - ECKANKAR, Religija o Svetlosti i Zvuku Boga.
 
Postoje ljudi koji, iako su "u nekoj tradiciji", zaista prihvataju tu tradicuju racionalno, a ne po inerciji. Ja sam pravoslavkam jer mi se dopada pravoslavlje, a ne sto su to moji roditelji bili, kao sto mise dopao i hinduizam, ne zato sto su mi roditelji to bili nego sto sam ga proucavala. Dugo godina sam bila i medju Jevrejima, rimokatolicima, protestantima i gledala sam muslimanski terorizam, pa mi je hriscansko obelezje ipak ostalo najjace.
 
Postoje ljudi koji, iako su "u nekoj tradiciji", zaista prihvataju tu tradicuju racionalno, a ne po inerciji. Ja sam pravoslavkam jer mi se dopada pravoslavlje, a ne sto su to moji roditelji bili, kao sto mise dopao i hinduizam, ne zato sto su mi roditelji to bili nego sto sam ga proucavala. Dugo godina sam bila i medju Jevrejima, rimokatolicima, protestantima i gledala sam muslimanski terorizam, pa mi je hriscansko obelezje ipak ostalo najjace.
Eh, Vilo, Đavo je ušao danas u mnoge, pa hrišćanstvo vide kao najvećeg svetskog bauka.
 
Poslednja izmena:
Постављач теме је обманут.Вера личи на ону од предака али то што имамо данас је ЕКУМЕНИЗАМ или нека верзија протестантизма са примесама православне иконографије (обред)
 
Постављач теме је обманут.Вера личи на ону од предака али то што имамо данас је ЕКУМЕНИЗАМ или нека верзија протестантизма са примесама православне иконографије (обред)

Zapravo je skroz ornuto. Imamo veru koja liči na pradedovsku, ali sa snažnim uticajima hrišćanstva sa primesama protestantizma (zilotarenje). :D
 
Primetio sam da ljudi veličaju religiju kojoj pripadaju, a koju su nasledili od roditelja. To znači da ste svi vi koji ste sada veliki pravoslavci ili hrišćani bilo koje crkve, da ste se kojim slučajem rodili u Turskoj, bili biste veliki muslimani ili možda jihad ratnici. Šta to znači? To znači da vam je tradicija važnija od istine. Tradicija! Ako prihvatate religiju svojih bliskih predaka, zašto ne biste prihvatili religiju svojih dalekih predaka, postali pagani, uperili bojažljiv pogled prema nebu, kleknuli i rekli: «O Sunce, ti koje obasjavaš brda i doline, ti koje greješ naše njive...» Za razliku od većine ljudi, ja sam slobodan čovek, jer sam sâm odabrao religiju kojoj pripadam; nisam obraćao pažnju na to što su moji preci bili pravoslavci, jer za mene tradicija ne znači ništa.

A kojoj ti religiji pripadas?
Izjasni se da znam prvo sa kim imam posla...
 

Back
Top