Medojević: Đukanović otplaćuje dugove albanskoj mafiji

Darksis

Primećen član
Poruka
698
Ovo je javna tajna.


http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Medojevic-Dukanovic-otplacuje-dugove-albanskoj-mafiji.lt.html

Medojević: Đukanović otplaćuje dugove albanskoj mafiji

Predsednik crnogorskog opozicionog Pokreta za promene Nebojša Medojević juče je teško optužio premijera Crne Gore Mila Đukanovićada nagoveštenim priznavanjem nezavisnosti Kosova „otplaćuje dugove albanskom narkokartelu”.„Mesecima upozoravamo javnost da snažni narkokartel sa Kosova distribuira ogromne količine droge preko severnog dela Crne Gore dalje u Evropu, a to ne može bez podrške vlasti, odnosno Službe državne bezbednosti”, rekao je Medojević u intervjuu agenciji Fonet.

Medojević je objasnio da takozvani heroinski put vodi od Avganistana preko Turske, Kosova i severne Crne Gore u EU i dodao da je narkokartel crnogorskom premijeru činio „kako političke, tako i poslovne usluge”.

Medojević je pozvao crnogorskog premijera da podnese ostavku, ako „pritiscima narkokartela nije u stanju da se odupre”, a ne da „zbog privatnih obaveza” donosi odluke koje nanose štetu državi i građanima Crne Gore.„Realno je očekivati da će Srbija najviše zameriti Crnoj Gori ako prizna nezavisno Kosovo. Očekivana je i reakcija šefa srpske diplomatije Vuka Jeremića. Odluka o priznavanju nezavisnog Kosova bila bi doneta bez ikakve vidljive koristi po državu”, rekao je Medojević.

On je upozorio crnogorske vlasti da „ne mogu ići u EU tako što će stvarati dobre odnose sa jednom državom i istovremeno pogoršavati odnose sa drugim, mnogo važnijim susedom”.

Medojević je rekao da priznavanje nezavisnosti Kosova nije nikakav uslov za ubrzavanje integracija Crne Gore u EU, već je uslov smanjenje stope organizovanog kriminala i demokratizacija društva.

Priznavanje nezavisnosti Kosova, prema Medojevićevim rečima, Crnoj Gori bi nanelo štetu, pošto bi produbilo podele u toj republici na kojima „može da profitira samo Đukanović”.„Pogoršanje odnosa sa Srbijom ugroziće i interese Crne Gore. Crna Gora planira povezivanje sa Srbijom autoputem i povezivanjem sa Koridorom 10. Dovoljno je samo da Srbija kaže da koridor više nije prioritet”, kazao je Medojević.

On je još upozorio da će biti ugrožen i zajednički nastup Srbije i Crne Gore na treća tržišta, da je pitanje šta će biti sa crnogorskim državljanima koji žive u Srbiji i da je „realno očekivati” da bude smanjen dolazak srpskih turista na Crnogorsko primorje.

Na pitanje zašto nije učestvovao u skupštinskoj debati i glasanju o rezoluciji o crnogorskim evroatlantskim integracijama, Medojević je rekao da je njegova partija samo poštovala dogovor sa ostalim opozicionim partijama.„Mi smo imali dogovor da ne učestvujemo u raspravi dok ne budu obezbeđeni televizijski prenosi, a potvrdu toga nismo imali na dan zasedanja”, rekao je Medojević.

On je dodao da je „opozicija nasela na Đukanovićevu podvalu da je na dnevnom redu rezolucija o evroatlantskim integracijama, a zapravo je bilo reči o priznavanju nezavisnosti Kosova”.

Fonet
[objavljeno: 08/10/2008]
 
Medo, sad ce zima, aj spavaj:lol:


Nemoj tako, nas Medo je nasa panda a svi znamo da je ona ugrozena pa je treba jeßat da se razmnozava, steta da takva vrsta zivotinje izumre... :hahaha:

Ovakve informacije moze samo da rece neko ko se bavi narko biznisom i ko je i sam narkoman a to Medo i sam zna, zna on i da je dugo godina surovao sa Zemuncima a sad mi nesto palamudi i sakuplja jeftie poene uoci izbora!!! Jeßo ga Milo, ne znam koji je gori od njih dvojice!!! :otkacio:
 
evo stizu milovi kerovi da brane gazda mila koji je najveci kriminalac bandit i fukara medju svim politicarima na balkanu.

Vala fukara da mu ravnog nema.

Ali svemu dodje kraj jednog dana,i to mnogo pre nego sto pojedini misle.

A,kerovi su posebna prica,oni laju koji god je karavan,samo da je na celu.

Takav je to sklop.

Ali takvih je uvek bilo,i bice,jeftina potrosna roba,kao toalet papir
 
Nemoj tako, nas Medo je nasa panda a svi znamo da je ona ugrozena pa je treba jeßat da se razmnozava, steta da takva vrsta zivotinje izumre... :hahaha:

Ovakve informacije moze samo da rece neko ko se bavi narko biznisom i ko je i sam narkoman a to Medo i sam zna, zna on i da je dugo godina surovao sa Zemuncima a sad mi nesto palamudi i sakuplja jeftie poene uoci izbora!!! Jeßo ga Milo, ne znam koji je gori od njih dvojice!!! :otkacio:

Ima tu istine, ali je Medo majstor za j**anje u zdrav mozak, samo mi nije jasno kako ubijedi ovaj narod da je glasao za nezavisnu Crnu Goru:lol:
 

Back
Top