Odstranjena žučna kesa i hrana?

Tri lekara - tri različite priče.
Od stroge dijete, do toga da mogu ponekad jaje, pa čak i iznutricu, jedino pohpvani mozak da zaboravim zauvek, a treći mi je zabranio vino čak i pola čaše i sve što je zeleno (spanać, grašak, salate...)

A kakva je to operacija bila uopste?
Mislim,sta se sve desavalo pre i posle operacije.
Da li je jetra bila ostecena znacajnije8posto treci lekar kategoricki zabranjuje alkohol i zelenis)?
Par meseci nakon nekomplikovanog odstranjenja zucne kesice se moze jesti gotovo sva hrana,ali namirnice poput jaja u manjim kolicinama i redje(mada jaja ni ne treba cesto jesti).
A mozak(pohovan ili ne) ja bih "zaboravio" zauvek i bez operacije.;)
 
Bilo je to laporaskopsko odstranjivanje žučne kese zbog kamena i povremenih intenzivnih bolova.
Jetra na ultrazvučnim snimcima nije oštećena, ali pošto teba da preuzme funkciju žučne kese treba da je čuvam, a kako sam imala žuticu kao dvanaestogodišnja devojčica, jetra je već pokazala odeđenu "slabost"... eto to ti je. Čitam da je i Dalaj Lama operisao žučnu kesu. eto, Dalaj Lama i ja : ) Kažu homeopate da je žučna kesa "organ odluke". Pa jeste, sita sam morala da se naodlučujem u životu!
 
Prvih par nedelja posle operacije zaista se treba držati dijete (u svakoj bolnici pacijent dobije spisak), bar dok se organizam malo ne privikne na novi način rada. Dalje je sve individualno, a ako nešto telu ne odgovara reagovaće prolivom ili ređe mučninom. Neki imaju problem sa ishranom doživotno, neki nemaju ni malo. Sve je individualno.
 
Prvih par nedelja posle operacije zaista se treba držati dijete (u svakoj bolnici pacijent dobije spisak), bar dok se organizam malo ne privikne na novi način rada. Dalje je sve individualno, a ako nešto telu ne odgovara reagovaće prolivom ili ređe mučninom. Neki imaju problem sa ishranom doživotno, neki nemaju ni malo. Sve je individualno.

Kao sto rece Kaja, sve je individualno.
Ne mozes znati kako ce tvoje telo reagovati dok ne probas, videces vremenom sta ti smeta a sta ne.
 

Back
Top