Propala štednja: 300.000 Engleza ostalo bez uštedjevina u Icesave banci

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.090
Engleski premijer Gordon Braun izjavio da ce Britanija tuziti Island zbog toga sto je 5 milijardi dolara depozita tj stednje britanskih gradjana u ovoj islandskoj banci PROPALO, i englezi te pare ne mogu da dignu. 300.000 engleskih gradjana je stedelo u ovoj banci i jos mnogo drugih engleza u drugim islandskim bankama

PRe par dana sam citao da su Englezi javljali novinama da kad pokusaju da povuku pare preko interneta da im softver javlja "gresku u sistemu" :hahaha: a danas vec je jasno da je stednja zamrznuta i da se pare vise ne mogu podici :hahaha:

--------------------------------------------------

Brown Says UK to Sue Iceland Over Icesave Deposits (Update1)
Bloomberg - 1 hour ago
By Poppy Trowbridge Oct. 8 (Bloomberg) -- Prime Minister Gordon Brown said Britain will sue Iceland over deposits belonging to 300000 UK account holders ...

Oct. 8 (Bloomberg) -- Britain froze the U.K. assets of Landsbanki Islands hf and threatened to sue Iceland on behalf of 300,000 bank customers who are blocked from accessing deposits through its online savings unit Icesave.

``We are taking legal action against the Icelandic authorities,'' Prime Minister Gordon Brown told journalists at a press conference at 10 Downing Street today. ``We are showing by our action that we stand by people who save.''

Iceland's biggest banks have racked up foreign debts equivalent to as much as 12 times the size of the economy, compounding investor gloom worldwide following the collapse of firms including Lehman Brothers Inc. U.K. authorities expected Landsbanki to be declared in default, the Treasury said.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601102&sid=ayfAvQTQYzOA&refer=uk

-------------------

da mi je ovo neko pricao pre 5 godina da ce se srpski scenario otimanja devizne stednje desavati na zapadu rekao bi mu da je poludeo ili da je pijan :hahaha: :hahaha: :hahaha:

ZAIGRALA MECKA I PRED NJIHOVIM VRATIMA :super:
 
Haha, pa koje je zlo tebi ucinio neki Najdzel iz Krojdona?

Подсети ме, јели Британија била перјаница у увођењу санкција Србији 1992 године!?
Мислим јели то онај Најџел коме Стеван из Врања ништа ниеј учинио, па је Најџелова земља Стеванову ставила под санкције које свет видео није!?

Најџеле, Најџеле... Што си 1993 сејао, сада жањеш... а гласао си за своју владу,м демократски, нико те није терао...
 
УКРАТКО:
Слажемо ми Исланду и Британији хуманитарну помоћ у замену за оснивање невладиних организација које ће блатити Исланд и Британију и тражити испоручивање Београдском трибуналу њихових политичара који се нама не свиђају.

Тона српске пшенице=2 премијера+3 генерала
Молим!
 
nemoj slucajno da zaboravis na jadne indijance i sirotu iracku nejac :sad2:

А што теби није жао оних који су страдали од истих злотвора као и Срби што су страдали...
Ни мени није жао Харија Потера... мислим Великог Реформатора:mrgreen:
 
исландске банке су имале веће камате на штедњу у крунама а не у другим валутама.на ту штедњу и те камате су се ухватили ти енглези па су куповали круне и полагали на орочене рачуне у исланс банци нпр. камате су биле ако је нпр.улог већи од 250000 круна око 12.5%.ја сам почео тако да остављам паре али кад сам видео да је курс круне у паду више него што је проценат камате подигао сам то у крунама наравно и послао кући у србију.е сад енглези хоће да подигну евре а уложили су круне.то ће ићи мало теже преко нет-банке.нека дођу на исланд директно у банку и добиће новац па нека онда купе фунту.иначе трансфери преко нет-банке функционишу нормално.
 
исландске банке су имале веће камате на штедњу у крунама а не у другим валутама.на ту штедњу и те камате су се ухватили ти енглези па су куповали круне и полагали на орочене рачуне у исланс банци нпр. камате су биле ако је нпр.улог већи од 250000 круна око 12.5%.ја сам почео тако да остављам паре али кад сам видео да је курс круне у паду више него што је проценат камате подигао сам то у крунама наравно и послао кући у србију.е сад енглези хоће да подигну евре а уложили су круне.то ће ићи мало теже преко нет-банке.нека дођу на исланд директно у банку и добиће новац па нека онда купе фунту.иначе трансфери преко нет-банке функционишу нормално.

bas mi ih je nesto zao...:rotf: ma pokidah se koliko mi krivo za njih:rotf:
 

Back
Top