Шутановац: Мрш западе, идемо код Руса

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
Шутановац: Ако нас еу не прими, окрећемо се русима

ПАРИЗ - Mинистар одбране Драган Шутановац изјавио је да би Европска унија (ЕУ) требало што пре да отвори врата Србији јер ће у противном Србија "тражити друга решења с Русијом".

"Ако нас Европска унија не прихвати брзо, бићемо приморани да тражимо друга решења с Русима", рекао је Шутановац у интервјуу париском дневнику "Фигароу".

Шутановац је рекао да Србија може да буде мост између Истока и Запада, али да је Србији неопходна Европа.

"Европа, међутим, успоравајући наше приближавање Бриселу, наставља да нас кажњава због прошлости и што још нисмо испоручили Ратка Младића, тражећи истовремено да не будемо много блиски с Русијом", рекао је Шутановац.

Шутановац је рекао да је Запад у тренутку проглашења независности Косова очекивао "жестоку реакцију српских оружаних снага".

"Међутим, први пут после неколико деценија, војска се није мешала у политику. Покренули смо дипломатску инцијативу у УН, што је цивилизован начин покушаја решавања конфликта. Да је Београд тако раније реаговао, избегли бисмо ратове и распад Југославије", рекао је српски министар.

Пo његовим речима, од 90-тих власти су систематски користиле силу, без обзира на исход.

"Тај период је завршен. Сада је дипломатија на првом месту. Та промена је била дуга и сложена и нико на Западу је није приметио".

Шутановац је рекао да власти чине све да се ухвати Младић.

"Од када је Караџић ухапшен, Младић је без сумње опрезнији и, дакле, теже га је пронаћи. Оно што је сигурно јесте да сви, у оквиру нове владе, желе да Младић буде ухапшен, што раније није био случај", рекао је Шутановац.

Српски министар је додао да "Србија пати због тог такозваног хероја".

Шутановац је рекао да ни један активан војник не користи државни новац да крије Младића.

"Сигурно да постоје неки војни пензионери који покушавају да му помогну, али они нису организовани у оквиру војске", рекао је он.

извор


:klap: :klap: :klap: :klap: :klap: :klap:

Одосмо и ми десно, већ видим како Тупољев слећe на Батају!!!

tu95_03.jpg


Амери и запад губе сферу утицаја и то се не може оспорити, средња Азија је отишла, Немци конфронтирају Енглезима, Украјинци одоше на изборе, Арапи се зближају са Русима, Јужна Америка, Куба...

Изгледа да и од ШуНтановца и реТАрДИЋА можемо очекивати мало памети.
 
Па је л' ти видиш шта прича тај што се представља, јадна нам мајка, за Министра одбране..... невероватно, погледај поново - он наводи ДА ЋЕ СРБИЈА БИТИ ПРИМОРАНА ДА СЕ ОБРАТИ РУСИМА... што другим речима значи да СРБИЈА НЕЋЕ И НЕ ЖЕЛИ АЛИ ДА МОРА... ништа том смраду не верујем, баш као ни Тадићу.
 
Па је л' ти видиш шта прича тај што се представља, јадна нам мајка, за Министра одбране..... невероватно, погледај поново - он наводи ДА ЋЕ СРБИЈА БИТИ ПРИМОРАНА ДА СЕ ОБРАТИ РУСИМА... што другим речима значи да СРБИЈА НЕЋЕ И НЕ ЖЕЛИ АЛИ ДА МОРА... ништа том смраду не верујем, баш као ни Тадићу.

Јесте слажем се за тобом али за ове западне послушнике и ово је напредак :ok: Боље и то него парола "ЕУ нема алтернативу". Погледај колико се ова изјава разликује од такве.
 
Мало је прерано за закључак „мрш западе,...”. Можда за пар година, мада ово личи на неко ситно уцењивање ЕУ. Додуше, што нам Русија буде ближа, то смо пре у Унији.

2010. биће расписан тендер за набавку нових авиона за ваздухопловство. Уколико се ту одлучимо за руски производ, што је генерал Катанић најавио, дилеме нема.

Набавка авиона као ударне песнице сваке војске у најужој је вези са будућом политичком орјенатацијом земље.
 
Lukav diplomatski potez, koji je trebalo povući i ranije. Nisam se nadao da će doći od ministra odvrane, ali svejedno nosi težinu. Ni Evropi ni SAD-u nije u inreresu da se Rusija ustoliči tako duboko u Evropi i treba igrati na tu kartu blagog ucenjivanja.
Sada bi stvarno trebalo intenzivirati saradnju sa Rusima, recimo na vojnom polju čisto da se pokaže da smo ozbiljni i da nas ne može baš svako zayebavati za svaku sitnicu, kao Holanđani.
 
2010. биће расписан тендер за набавку нових авиона за ваздухопловство. Уколико се ту одлучимо за руски производ, што је генерал Катанић најавио, дилеме нема.

Набавка авиона као ударне песнице сваке војске у најужој је вези са будућом политичком орјенатацијом земље.

Наравно, али да заиста имали ту ударну песницу, треба нам доста авиона, сигурна пар десетина. Колико то кошта и да ли имамо новац за то? О логистици да не говоримо... Мало је и чудно да Борис Тадић, који је уништио српску војску, сад исту наоружава.
 
ПАРИЗ - Mинистар одбране Драган Шутановац изјавио је да би Европска унија (ЕУ) требало што пре да отвори врата Србији јер ће у противном Србија "тражити друга решења с Русијом".
Jel ja haluciniram ili šta?
 
Наравно, али да заиста имали ту ударну песницу, треба нам доста авиона, сигурна пар десетина. Колико то кошта и да ли имамо новац за то? О логистици да не говоримо... Мало је и чудно да Борис Тадић, који је уништио српску војску, сад исту наоружава.

Према свему што сам читао и чуо ми нове вишенаменске авионе добијамо 2011, а тендер ће бити расписан 2010, што су рекли и Понош и Катанић.

Ниси ме разумео. Када се једна држава одлучи за куповину авиона она постаје зависна у домену технологије и снабдевања. Ми себи не можемо приуштити и западну и источну технологију односно и западни и источни авион из простог разлога јер би одржавање истих био велики проблем, јер није исто оджавати само једну или две различите технологије. Број и није толико битан, а ми ћемо набавити једну или две ескадриле значи до 24,26 авиона.

А за Тадића ћемо видети још, за сада је радио лоше што се војске тиче али ове године је видљив помак.
 
Наравно, али да заиста имали ту ударну песницу, треба нам доста авиона, сигурна пар десетина. Колико то кошта и да ли имамо новац за то? О логистици да не говоримо... Мало је и чудно да Борис Тадић, који је уништио српску војску, сад исту наоружава.

Čudno, ha? Lazanski je rekao da je Šutanovac najbolji ministar odbrane u 17 godina. U vojsku se ulaže i ponovo joj se diže ugled. Načelnik generalštaba kineske armije je bio na maršu mladih oficira. To govori nešto.
Možda je vojska morala biti dovedena u red da bi ponovo ojačala. Možda Tadić nije 'uništavao vojsku' kako su dežurni analitičari počeli da vrište. Možda je počeo graditi iz početka, jer je tako moralo.
 
Председник рекао да свет више неће бити исти, сада је и ШуНАТОвац изгледа схватио одакле ветар дува. Ма кур-мој је он то схватио, добио је директиву. Схватио је неко други за њега ;)

За нас то нема много значаја док је схватио.
 
Čudno, ha? Lazanski je rekao da je Šutanovac najbolji ministar odbrane u 17 godina. U vojsku se ulaže i ponovo joj se diže ugled. Načelnik generalštaba kineske armije je bio na maršu mladih oficira. To govori nešto.
Možda je vojska morala biti dovedena u red da bi ponovo ojačala. Možda Tadić nije 'uništavao vojsku' kako su dežurni analitičari počeli da vrište. Možda je počeo graditi iz početka, jer je tako moralo.

Сигурно није тако морало, да се најбољи официри пензионишу и да се функционална опрема уништи. Очигледно је да је то урадио по директиви запада и да би се Слобина гарнитура генерала отерала као потенцијална опасност... Али шта је ту је. Тема је мање о унутрашњој политици.
 
Председник рекао да свет више неће бити исти, сада је и ШуНАТОвац изгледа схватио одакле ветар дува. Ма кур-мој је он то схватио, добио је директиву. Схватио је неко други за њега ;)

To nije argument ni za šta. Uostalom, ne kroji jedan ministar spoljnu politiku jedne zemlje.
 
... Možda Tadić nije 'uništavao vojsku' kako su dežurni analitičari počeli da vrište. Možda je počeo graditi iz početka, jer je tako moralo.

Можда је и морало... У реду је да имамо јачу војску, само да ови сулејмани не праве нека глупости. Бар док се не наоружамо.
 
Čudno, ha? Lazanski je rekao da je Šutanovac najbolji ministar odbrane u 17 godina. U vojsku se ulaže i ponovo joj se diže ugled. Načelnik generalštaba kineske armije je bio na maršu mladih oficira. To govori nešto.
Možda je vojska morala biti dovedena u red da bi ponovo ojačala. Možda Tadić nije 'uništavao vojsku' kako su dežurni analitičari počeli da vrište. Možda je počeo graditi iz početka, jer je tako moralo.

Можда је ово аргумент.
Да ли можда мислиш да сам ја априори против ове власти? Можда зато што сам мало изврнуо нечије презиме? Ја сам отворио једну тему о заблудама националне опозиције, нажалост они са заблудама избегавају дијалог...
Тако да ако не волим Амере не значи аутоматски да ћу подржати сваку пљувачину по Тадићу.
 
"Ако нас Европска унија не прихвати брзо, бићемо приморани да тражимо друга решења с Русима", рекао је Шутановац у интервјуу париском дневнику "Фигароу".



Kad su to procitali ovi iz NAT-a oblio ih je hladan znoj od shoka sto ce izgubiti srbiju a sledeca reakcija ima je bila ova: :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Bice ono sto mora da bide - Srbija u NATO/OTAN i EU, a Rusiji sut u...naravno, dotle treba balasirati i iz pozicije u kojoj se nalazimo izvuci najvise od NATO/OTAN i EU, a sa Rusima ostvariti privremenu saradnju, koja ce se kasnije lako prekinuti i od koje ce imati koristi prvenstveno NATO.

Ајде ми дај здраворазумско објашњење за ову тврдњу, а не твоју жељу.
 
А онда је мрмот завио чоколаду у фолију...

Је ли хоће ли Грузија у ОТАН, шта мислиш? Да ли ће онда ОТАН кренути у успостављање "територијалног интегритета и уставног поретка" Грузије. Јер ако не крене, мало је смешан...
Колико се ја разумем перидактику, они имају неку обавезу одбране сваке чланице :)
 
Ајде ми дај здраворазумско објашњење за ову тврдњу, а не твоју жељу.

:)

To uopste nije moja zelja...moje zelje se odnose na neke sasvim druge stvari. Ovo je faktografija a svako sa iole zdravim razumom to odlicno zna...doduse, ima mali broj tih koji se iz, samo sebi znanih suludih razloga, plase da to sebi priznaju.
 

Back
Top