Da li neko zna kako se moze spreciti opadanje kose kod zene usled hormonske terapije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mallena85

Početnik
Poruka
6
Potrebna mi je vasa pomoc.Najbolja drugarica mi je imala transplantaciju pre dve ipo godine i koristi malo tezu imunosupresivnu terapiju,ukljucujuci pronizon i prograf.Kada je koristila lekove u velikim dozama kosa joj je jako opadala,sada sa smnanjenom kolicinom lekova kosa zaista manje opada,ali deluje kao da joj nova ne raste sto dovodi do proredjivanja same kose.Ako neko zna neki nacin ili terapiju za zaustavljanje opadanja i novi rast kose bila bih zahvalna da ga podeli samnom!Hvala
 
Pantenol joj niko nije spominjao.Davali su joj lekove da pije ( neke grcke ne znam tacno kako se zovu ) ali joj nisu pomogli.NJo nije kosa skroz opala,daleko od toga.Samo joj se kolicina kose prepolovila.Pa je sa izrazito guste kose spala na relativno retku.Razdeljak joj se vidi vise,sa strane kosa je opala i tu je jedan deo kose izbio,ali kosa i dalje opada a na nekim delovima se ne vide mlade dlake kako izbijaju.
 
Koлико знам, постоје лекови који могу помоћи.
Нека оде код Дерматовенеролога. Они ће јој рећи шта да ради. С обзиром на њено здравствено стање, није упутно да сама узима препарате. Не верујем да могу да нашкоде, али стручњак је стручњак.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top