da li cilj opravdava sredstvo?

coca88

Početnik
Poruka
16
e ovako..ja sam ovde nova pa sam eto htela da pitam razlicite ljude(vas) da li smatrate da kroz istoriju je vredelo zrtvovati mnoge ljude radi nekih ciljeva?
naravno to se ne odnosi na Hitlera i comp..nego na neka dela od cega ce kasnije generacije imati koristi a tadasnje se zrtvovati i protiv svoje volje?
 
Poslednja izmena od moderatora:
e ovako..ja sam ovde nova pa sam eto htela da pitam razlicite ljude(vas) da li smatrate da kroz istoriju je vredelo zrtvovati mnoge ljude radi nekih ciljeva?
naravno to se ne odnosi na Hitlera i comp..nego na neka dela od cega ce kasnije generacije imati koristi a tadasnje se zrtvovati i protiv svoje volje?
Енглези и Американци, заједно са Ротшилд компанијом је изнедрила Хитлера, као мотива оснивања Израела, због исценираног холокауста над Јеврејима, од стране самих Јевреја, како би се светска јавност изиграла и направила фама о антисемитизму од стране самих Јевреја.
Нажалост, такви су жртвовали Јевреје у холокаусту размишљајући : циљ оправдава средство.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tu krilaticu da "cilj opravdava sredstva" pripusuju Makijaveliju, autoru "Vladaoca", u kome se to, navodno, pominje. Medjutim, Makijaveli to nije napisao nego je to izvuceno iz recenice: "A kad se ocenjuju postupci svih ljudi, narocito vladalaca, protiv kojih se ne moze povesti sudska istraga, gleda se samo na krajnji ishod." To znaci da bi pravilnije bilo reci da "cilj odredjuje sredstva". A to da li su sredstva opravdana ili ne... pa zavisi...
 
Po meni "Cilj opravdava sredstvo" je mnogo lose!! To je opravdanje losih ljudi koji gaze druge ljude ispred sebe da bi postigli neki cilj !!! Zbog ovoga sam se posvadjao sa najboljim drugarom koji je u praksi koristio ovu uzrecicu !!!! Na kraju je ostao bez ikoga, ali cujem i dalje tera svoje CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO..
 

Back
Top