Odvojene spavaće sobe

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Čitam u nekim časopisima (o klasičnoj literaturi i da ne govorimo) kako u mnogim brakovima supružnici (koja čoljava, suvoparna reč, ali osim bračni drugovi ništa mi ne pada na pamet) spavaju u odvojenim spavaćim sobama ili u odvojenim krevetima.:dontunderstand:
Moj stav o tome je :dash::dash:
Mislim, nema ničeg lepšeg i prirodnijeg nego da spavaš u naručiju svojeg Alfe, pogotovu ako je uvek topao pa je i izvor grejanja. Ništa ne deluje tako smirujuće kao njegova ruka preko mene, njegov miris i još kad se nekako konplamentarno prosto uguram u nejga. (već mi se prispava, ili pošteno prileže)
Uvek mislim da je to kako dva tela priležu jedno uz drugo jedan od momenata za uspeh jedne veze.
Osim toga, izgovori tipa on , ona hrče, čita do kasno, gleda TV ne pale, jer je to sitnica u odnosu na osećaj ljubavi, sigurnosti i nežnosti koje takvo uspavljivanje i spavanje donosi
Dakle, kakv je vaš stav o odvojenim spavaćim sobama i da li ta odvojenost govori i o odvojenosti u emocionalnom smislu
 
Poslednja izmena:
Joj, ja ne volim da spavam solo bez moje ljubavi!!!!
Kad ode na put i kad sam sama, oma trpam i decu i psa u krevet samo da oteram onu gadnu hladnu usamljenost...
Mislim da bi nama odvojene spavace sobe bile kao korak pred razvod ili bar dobar znak pitanja !!!!!
Ne znam... ne bi ja mogla tako, ja sam , kao i Donamileva balkanska zena i potrebno mi je da imam tu sigurnost koju dobijam od mog balkanskog( ali u najpozitivnijem smislu) muza!!!!!
 
Meni je to zajedničko spavanje i buđenje jedna od najlepših stvari u braku. I ne verujem da postoji razlog zbog kojeg bih to menjala.
A slušala sam i ja dosta priča, pogotovo kad se rodi beba, pa su mama i beba u jednoj sobi, a suprug i otac u drugoj :eek: :thumbdown:
Ili, kad ćerka i mama spavaju u jednoj sobi, a sin i otac u drugoj; kao da deca različitih polova ne bi delila sobu :(

S druge strane razumem šta muvalo misli, ali onda je neophodno da oboje supružnika imaju takvu želju... Ja bih se osećala baš usamljeno i loše da moj muž poželi da spava u drugoj sobi :(
 
Čitam u nekim časopisima (o klasičnoj literaturi i da ne govorimo) kako u mnogim brakovima supružnici (koja čoljava, suvoparna reč, ali osim bračni drugovi ništa mi ne pada na pamet) spavaju u odvojenim spavaćim sobama ili u odvojenim krevetima.:dontunderstand:
Moj stav o tome je :dash::dash:
Mislim, nema ničeg lepšeg i prirodnijeg nego da spavaš u naručiju svojeg Alfe, pogotovu ako je uvek topao pa je i izvor grejanja. Ništa ne deluje tako smirujuće kao njegova ruka preko mene, njegov miris i još kad se nekako konplamentarno prosto uguram u nejga. (već mi se prispava, ili pošteno prileže)
Uvek mislim da je to kako dva tela priležu jedno uz drugo jedan od momenata za uspeh jedne veze.
Osim toga, izgovori tipa on , ona hrče, čita do kasno, gleda TV ne pale, jer je to sitnica u odnosu na osećaj ljubavi, sigurnosti i nežnosti koje takvo uspavljivanje i spavanje donosi
Dakle, kakv je vaš stav o odvojenim spavaćim sobama i da li ta odvojenost govori i o odvojenosti u emocionalnom smislu

Potpuno se slazem sa tobom i mislim da je to jos jedna od fora koju nam proturaju da se otudjimo i postanemo masine koje idu na posao, trose, brinu samo o sebi, imaju samo potrebe a ne i osecanja itd.

Mislim da to spavanje u istom krevetu jako doprinosi osecaju bliskosti i zajednistva, sem ako im iz nekog razloga bas ne odgovara (imaju mali krevet, jedan od njih jako hrche, mnogo se prevrce nocu, smeta onom drugom da se odmori i sl). U tom slucaju bih se slozio, dok bi odvojene spavace sobe za mene licno bile malo previse.
 
Ali, moze covek i spavati pored nekoga pa opet kao da nije tu i ne zeli...mislim da je to bolja varijanta nego okrenuti ledja, cutati, ne dodorivati se....osecati netrpeljivost...jos ne daj boze ako ne okine ispod jorgana da te ugreje....mislim da je to dobar razlog za razvod braka....:think:
 
Nezamislivo mi je spavati u odvojenim krevetima,a kamoli za spavace sobe.....:)
Mada prica mi jedna draga osoba koja zivi u inostranstvu,da neki psiholozi kazu kako je to pravo resenje za smanjenje broja razvoda,koji su u duzem periodu bili u velikom porastu....cak neki partneri zive u odvojenim stanovima,i kao to funkcionise "diiiivno".....
Znajuci jedan par koji ne mogu zajedno a opet ne mogu jedno bez drugog,ispostavilo se da je to stvarno ideano rjesenje i funkcionisu tako godinama,sad imaju i cerku.....:)
Mislim da bi na nasim prostorima to bilo strasno....tj super za trac partije :lol:.....smatram da je svaki par za sebe,posebna prica....pa ako i postoje razne solucije,stvar izbora,sto da ne.....:)
 
I pri tom se ceskaju medjusobno....:dash::hahaha:
:p

Nezamislivo mi je spavati u odvojenim krevetima,a kamoli za spavace sobe.....:)
Mada prica mi jedna draga osoba koja zivi u inostranstvu,da neki psiholozi kazu kako je to pravo resenje za smanjenje broja razvoda,koji su u duzem periodu bili u velikom porastu....cak neki partneri zive u odvojenim stanovima,i kao to funkcionise "diiiivno".....
Znajuci jedan par koji ne mogu zajedno a opet ne mogu jedno bez drugog,ispostavilo se da je to stvarno ideano rjesenje i funkcionisu tako godinama,sad imaju i cerku.....:)
Mislim da bi na nasim prostorima to bilo strasno....tj super za trac partije :lol:.....smatram da je svaki par za sebe,posebna prica....pa ako i postoje razne solucije,stvar izbora,sto da ne.....:)
Mislim da mi je čak i ovo jasno... Ali, mi nekako živimo tako da baš mali deo dana provedemo zajedno; pa ako bismo živeli i spavali odvojeno... Ne bismo se ni viđali :lol:
A kad bismo ceo celcati dan bili upućeni samo jedno na drugo... hmmm :think: Ne znam ni kako bi to funkcionisalo :dash:

Što se tiče jorgana i jastuka, tj. otimanja, to svako ima svoj :cool:
A i dete je često između nas :lol:
 
Mislim da to nema nikakve veze sa bliskoscu...sta fali da se spava u odvojenim sobama...ja sam navikla da gledam tv, neke moje interesantne serije a on bi mozda spavao i sl.. Mozemo bliski biti koliko hoces al kad mi se pridrema ja bi da me najradije ostave na miru...o hrkanju da i ne pricam...pa on ustaje ranije od mene i ako me probudi nema mi spavanja...Mislim da onaj ko ima prostor a time i mogucnosti pravilno radi...ja vam kazem ako nema ljubavi mozete biti i u istom krevetu a opet biti sami...Hvala bogu uvek zaspim zadovoljna pa me ne opterecuju misli da li ce leci pored mene ili zaspati na kaucu u dnevnoj sobi uz tv...
 
U pravu si ariela.
Mislim, nije to spavanje neophodan uslov da ljudi budu bliski i da se vole, posebno kad se vole ali imaju prosto razlicite ritmove, jedan ima cvrst drugi lak san, jedan leze ranije drugi kasnije, jedan mirno spava drugi udara kolenima u rebra i sl.
Ipak, kao sto rekoh, potpuno odvojeno spavanje all the time, meni bi bilo previse i siguran sam da bi vremenom, uticalo da se ljudi nekako otudje.
 

Back
Top