Samokntrola

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Koliko je to dobra a koliko losha osobina u vezi?
Ja umem dosta dobro da iskontrolishem primarni instinkt kad me neko zulja bio blizak ili ne(mada kod bliskih ljudi nekako manje osetjam potrebu za tim)
Ali chesto ume da bude mnogo mnogo zadovoljavajutje jednostavno oterati personu u tri lepe momka,devojku,tatu,mamu,babu,psa,ortaka...whatever...al onda se zaustavish i kazesh sebi ipak ne ne ovog puta...jer procenish da je smaranje svadjom vishe kontraproduktivno od satisfakcije iskazivanja emocije:)
ja sam negde prochitao da mushkarci u vetjem procentu riknu od zena od srchke
mozda samokontrola i nije toliko dobra stvar...
 
Koliko sam razumeo, ovde se priča o samokontroli, ne o ispoljavanju emocija, a pogotovo ne o tome da li prećutkujemo stvari koje nam smetaju.
Npr. ja uvek kažem ako mi nešto smeta, ali vrlo, vrlo retko (skoro nikad) gubim kontrolu.
 
Istog momenta kazem sta mi smeta. Ne kapiram samokontrolu u vezi, valjda odnos treba da se razvija, a kako ce da se razvija, ako gutamo knedle...:P
Samokontrola (kao što samo ime kaže) znači da kontrolišeš svoje emocije i postupke, ne da ih skrivaš ili potiskuješ. Osoba koja ima samokontrolu će reći šta joj smeta, mirno i razložno. Ona koja nema samokontrolu počeće da razbija, da se bije, da se dere...
 
lago bih kad bi reko da nije dobro...ali to je samo priča bez pokrića....pošo ja to ne radim u praksi....al kad bih hteo, vidim zaebo sam se... ...već je kasno....tako da, ko može......samo napred sa samokontrolom.....
 
Mislim da je tu stvar do karaktera i temperamenta
Ja je prilichno imam ali mi ne prija
lepshe bi se osetjao da oteram u tri lepe ali mi racionalni deo ne dozvoljava jer iskalkulishem pre nego shto odreagujem i to me zaustavi
nekima sretjnijima verujem da zbog drugachijeg karaktera i temperamenta samokontrola prija
 
meni su bitniji ljudi i oni su mi primarni kada treba da odreagujem
ako mi je neko drag i vrijedi spreman sam mnooogo da tolerishem i imam strpljenja
a zauzvrat ne ocekujem nista
mislim da je to lijepa osobina
sto uradim uradim
mrzim kad mi neko nesto ucini pa nabija na nos
 

Back
Top