Kazne za vlasnike pasa ?

joj,to je komplikovano,mislim, jer kod nas se zakon i za gore stvari uzima uslovno, kao postoji ali za mene ne vazi...
ja obozavam pse...i imam dva...ali se narogusim kada vidim pustene kako setaju bez povodca i korpe,posebno one rase koje klinci uzimaju jer su krvolocni...razni...pitovi,terijeri i sl. :)
...pa pitaj veterinarsku inspekciju...
 
ZAKON O DRZANJU DOMAĆIH ŽIVOTINjA
Novčanom kaznom od 250 dinara, kazniće se za prekršaj fizičko lice koje:

1. izvodi psa bez kratkog povodnika (član 11);

2. izvodi psa bez zaštitne korpe na njušci (član 11);

3. pušta psa da se slobodno kreće protivno odredbama člana 12. ove odluke;

4. ne očisti javne površine koje pas zagadi prilikom izvođenja (član 13. stav 1);

5. ne očisti i ne opere, a po potrebi i ne dezinfikuje zajedničko stepenište ili druge zajedničke prostorije koje životinja uprlja (član 13. stav 2);

6. huška jednu životinju na drugu;

7. šiša psa u parkovima i na drugim javnim površinama.

Novčanu kaznu iz stava 1. ovog člana, naplaćuju na licu mesta
 
Dokoni Ume, svaka cast...Pa posto si pravnik,da li policija mora po pozivu da dodje i "regulise" takve prekrsaje? Hvala ti unapred... :)

Inace, pse volim ali NE MOGU DA SMISLIM osione vlasnike pasa koji ih pustaju da trce bez korpe na njusci(manje-vise za povodac ako imaju korpu) i to po ulicama,setalistima,parkovima. Taj problem sam poceo vise da primecujem od kada sam postao roditelj.Posle par situacija mi je doslo da pocnem da nosim pistolj, zlu ne trebalo,mada znam da tek to ne bi bilo resenje. Ali kada se uplasis za svoje dete, svasta ti pada na pamet.
 
solunac:
kad vidis kakvo je pseto, onda vidis i gazdu koliko je i kakvo pseto!!

obozavam pse i imam ih dva. ne setam ih iz razloga jer nemam korpe i mislim da bi svi koji pustaju pse da slobodno setaju parkovima trebalo da plate debele kazne, mada sam ranije imao obicaj da ih u gluvo doba noci prosetam pored jezera. Opasno mirisu lovokradice a ovih dana bas cuvamo jezero od njih
 
To sa pištoljem ti i nije pametno,ako se plašiš za dete uvek nosi motku i to veliku i debelu.Svi psi se plaše toga.

Stvarna priča:
Trče deca po parku i pojavi se čopor lutalica i uhvati dete za ruku i počne da grize.
Jedan komšija izlazi i puca u vazduh.
Psi se razbeže,roditelji odvode dete na infektivno.ovi traže da im se dovede i pas.
roditelji prave hajku,
Zovu policiju koja odgovara da nije nadležna,
zovu sve inspekcije koje takođe isto odgovaraju,
zovu "šintere" koji odgovaraju da nemaju kola.
Pas nije uhvaćen,dete je SREĆOM dobro.
I nakraju najsmešnije od svega.
Komšiju hapse posle samo 15 minuta,vode kod sudije za prekršaje i na licu mesta dobija 30 dana zatvora
zbog pucanja i oduzimaju mu pištolj.
Odležao je toliko i sada svuda po kraju nemamo više pasa jer on i otac ovog deteta truju sve što se kreće na dve noge.
Da se razumemo i ja imam dete i ja imam dva psa.
I pazim na njih.
Zaključak
Dok DRŽAVA(koju nemamo) ne postavi sve na svoje noge najbolje motku u ruke
 
Razmisli da ne preterujes malo?
Sad si roditelj i smetaju ti psi bez okorpe i povoca,kad ti dete bude starije smetace ti vozaci koji voze makar i kilometar iznad dozvoljenog,pa onda kako to da se u kaficima pusi i tako unedogled.Najbolje je da dete vaspitas da se ne plasi pasa ali i da ih ne dira jer nijedan pas(mislim na pse koji zive u porodicama pa se i setaju p[o parkovima sa povocem ili slobodni)nece da napadne dete.E to sto klinci imaju obicaj da cupaju vuku stipaju pse to je pre do roditelja.Kad je moj klinac povukao psa za rep ja sam njega za uvo i mislis da je to ponovio nekad.
Mozda da nabavis nekog ljubimca jer mio se cini da ne razumes najbolje kako se zivotinje ponasaju.
Pozdrav
Marko
 
Anonymous:
Razmisli da ne preterujes malo?
Sad si roditelj i smetaju ti psi bez okorpe i povoca,kad ti dete bude starije smetace ti vozaci koji voze makar i kilometar iznad dozvoljenog,pa onda kako to da se u kaficima pusi i tako unedogled.Najbolje je da dete vaspitas da se ne plasi pasa ali i da ih ne dira jer nijedan pas(mislim na pse koji zive u porodicama pa se i setaju p[o parkovima sa povocem ili slobodni)nece da napadne dete.E to sto klinci imaju obicaj da cupaju vuku stipaju pse to je pre do roditelja.Kad je moj klinac povukao psa za rep ja sam njega za uvo i mislis da je to ponovio nekad.
Mozda da nabavis nekog ljubimca jer mio se cini da ne razumes najbolje kako se zivotinje ponasaju.
Pozdrav
Marko

Размисли ти мало о понашању власника паса?
Ако не знаш ништа о томе, пробај да прошеташ Телепом увече, шлогираћеш се на сваких неколико метара, кад ти иза капије залаје нека џукела.
За идиоте који би да држе џукце у стану, прво бих извршио попис паса, а после тога наплаћивао месечни порез од 50 евра.
Срамота, али у Новом Саду у зградама живи више џукела и мачака, него деце.

А од пара које би се наплатиле таквим порезом, дао бих дечији додадак сваком детету у граду, без подношења силних докумената и малтретирања по шалтерима.
 
Ja nisam imao nameru da se upustam u polemiku kako vaspitati svog psa a jos manje da li su ljudi koji cuvaju pse u stanovima "idioti"nego sam pre hteo da ukazem na cinjenicu da je svet pasa i njhovih vlasnika neodeljiv od naseg narocito u velikom gradu tako da je pravilno ponasanje prema psima isto tako neophodno znati kao i ponasanje u gradskom prevozu.
Ma koliko da mi se ne svidja,na ono"idioti"moram da odreagujem.
Ne razumem otkud ta netrpeljivost prema psima?Da li je to neka trauma iz detinjstva ili neki kompleks?Mozda vise volis da sutiras pse?Jos bolje ako je pas manji tad ne moras da se plasis da li ce te ujesti.Najbolje bi bilo kad bi moglo da se svi psi a za njima i njihovi vlasnici strpaju u kafileriju.Pa za njima Cigani,zvezdasi,ljudi koji nose kosulje umesto majici i tako redom dok se ne resis svih strahova koje ocigledno imas.Toj deci,za koju toliko brines,bi jedan pas vise znacio nego gomila takvih dusebriznika.Jesi li ikad imao psa?Znas li sta znaci jedan pas detetu,cemu sve moze da ga nauci?Ne,ti svakako vise volis da zivis u sivilu i da napadas sve sto ti se ne svidja.Bas mi te je zao.
Nadam se da ce tvoje dete imati srecu da ne deli tvoje poglede na svet.
Marko
 
Anonymous:
Ja nisam imao nameru da se upustam u polemiku kako vaspitati svog psa a jos manje da li su ljudi koji cuvaju pse u stanovima "idioti"nego sam pre hteo da ukazem na cinjenicu da je svet pasa i njhovih vlasnika neodeljiv od naseg narocito u velikom gradu tako da je pravilno ponasanje prema psima isto tako neophodno znati kao i ponasanje u gradskom prevozu.
Ma koliko da mi se ne svidja,na ono"idioti"moram da odreagujem.
Ne razumem otkud ta netrpeljivost prema psima?Da li je to neka trauma iz detinjstva ili neki kompleks?Mozda vise volis da sutiras pse?Jos bolje ako je pas manji tad ne moras da se plasis da li ce te ujesti.Najbolje bi bilo kad bi moglo da se svi psi a za njima i njihovi vlasnici strpaju u kafileriju.Pa za njima Cigani,zvezdasi,ljudi koji nose kosulje umesto majici i tako redom dok se ne resis svih strahova koje ocigledno imas.Toj deci,za koju toliko brines,bi jedan pas vise znacio nego gomila takvih dusebriznika.Jesi li ikad imao psa?Znas li sta znaci jedan pas detetu,cemu sve moze da ga nauci?Ne,ti svakako vise volis da zivis u sivilu i da napadas sve sto ti se ne svidja.Bas mi te je zao.
Nadam se da ce tvoje dete imati srecu da ne deli tvoje poglede na svet.
Marko

BRAVO MAJSTORE :P :P :P
 
'preostar' komentar,naravno, ono za dzukce, ali ne bez osnova. veliki broj ljudi u ns drzi ljubmce u stanovima, a malo njih, nazalost, ima osnovnu 'kulturu' drzanja pasa i macaka u visoko urbanizovanim naseljima. korpa i povodac su obavezni bez daljnjeg, kuca ne moze da 'kaki' napolju, vec na povrsinama odredjenim za to (a to nisu javne povrsine, a da li ih u ns ima to ne znam), nevakcinisana zivotinja ne moze na ulicu... ima puno obaveza koje vlasnici treba da ispune, kako prema zivotinju tako i prema sredini koju dele sa drugima. najlakse je 'nabaviti' kucu. naravo da zivotinje nisu krive za to...
grad naplacuje taksu za drzanje pasa od 25,00 dinara za pse u dvoristu kuce, a 75,00 dinara za psa u stanu. taksa se placa prilikom vakcinacije protiv besnila u veterinarskoj stanici u ns. ta su sredstva 'namenjena' za uredjenje povrsina za setnju kucnih ljubimaca(?). za mace se taksa ne placa!!!
 
Arhangel NS:
:)

Inace, pse volim ali NE MOGU DA SMISLIM osione vlasnike pasa koji ih pustaju da trce bez korpe na njusci(manje-vise za povodac ako imaju korpu) i to po ulicama,setalistima,parkovima. Taj problem sam poceo vise da primecujem od kada sam postao roditelj.Posle par situacija mi je doslo da pocnem da nosim pistolj, zlu ne trebalo,mada znam da tek to ne bi bilo resenje. Ali kada se uplasis za svoje dete, svasta ti pada na pamet.

To ti je tako. Također volim životinje i pse. Ali ovo šta se radi. A radi se namjerno. Namjerno se gura. da se pokaže "zaostalim" balkancima. DA je OK vodit cucka u trgovinu sa hranom. Da je OK pustit pseto da šeće bez lanca.

Ma isti je to duh, to stalno govorim Kao u Hrvata, tako i u Srba. A ne pitaju se to im to tako fino prezentira preko televizije. Znaš, oni misle da, ono dobri ljudi sjede iza TV-a. :roll:
 
Obožavam pse i imam dva psa, i uvek kada bih odlučila da ih šetam stavim im povodac i korpu. Ali mi jedna stvar mi nije jasna ovde. Mogu da razumem one koji imaju strah od pasa, ali ne mogu da opravdam one koji nazivaju “idiotima” ljude koji drže pse u stanu i pse nazivaju “džukelama”. Ovo mogu samo reći ljudi koji nikada nisu imali psa, koji ne poznaju ponašanje životinje, za koje psi ne predstavljaju jednu među najlepšim stvarima koja može ispuniti život čoveku. Zaista ne mogu verovati da neko može reći da bi izvršio popis pasa, i ljudima koji drže pse u stanu naplaćivao 50 eura porez!!!
Pa to je sramota, a nije sramota držati psa u stanu! Sramota je što pojedinci gledaju da svakom čoveku uskrate deo sreće u životu, samo što im vazduh ne oporezuju, uskrate pravo na život! Ovde koliko vidim Max se plaši kada mu iza neke “kapije zalaje džukela”, kako on to kaže. Ljudi, pa ovo može da kaže samo neko ko ima veliki strah od pasa. Oni koji imaju pse znaju da ih pas neće dirati ako ga ne isprovociraju. Npr. moji psi ne laju na druge ljude dok osoba ne podigne ruku ili napravi neki nagao pokret dok samnom razgovara. Ako se normalno ponaša, i normalno razgovara bez podizanja tona, ili ruke, nema nikakvih problema. Poznato je da psi recimo, ne podnose da imaju vlasnike koji piju (alkoholičare) jer pas ne može da prepozna tu promenu ponašanja.
Ovde koliko vidim Max je govorio i protiv onih koji imaju u stanu mačke. Po njemu je izgleda najbolje držati u stanu igračke u obliku životinje. Ne pije, ne jede, ne laje, ne se_e… On hoće da “šlogira” kad vidi koliko ima pasa koji se pojavljuju iza vrata i zalaju. On bi da isplaćuje dečji dodatak od takvih poreza na kućne ljubimce!!! Pa ta strategija može dovesti samo do toga da ljudi neće imati ni decu a ni pse. U redu je što država želi da stvari postavi na svoje mesto, i da kažnjava neodgovorne vlasnike za njihov nemar prema okolini i društvu u kome žive, i što dovode tim u opasnost druge ljude. Ali pogledajmo sada stvari malo šire. Pa vidimo i zapitajmo se, šta je to država učinila po pitanju da se zbrinu psi lutalice, a to što viđate pse bez povodca, ne mora da znači da je to pas bez “savesnog vlasnika”, možda je to jedna životinja koju niko ne želi da prihvati, možda je to još jedan pas lutalica. Pogledajmo malo stvari iz drugog ugla, zapitajmo se i još nad jednom istinom. Da li stanete autom kada pregazite psa? Ili nastavite da vozite dalje, kao da se ništa pri tom nije dogodilo.Postoji jedna lepa pesma Generacije 5, preporučujem svima onima koji osuđuju pse, da je preslušaju, a refren ide ovako…
“…Da li će zakočiti neko,
na drumu leži zgažen pas,
svi će proći on će ostati,
daleko negde iza nas…”
Nisam ja protiv uvođenja kazni, niti ovde štitim na bilo koji način “nesavesne" vlasnike, ali nisam ni za one koji bi pse najradije u kafileriju predali.
 
pesmu smo slusali jos kada se pojavila, sto je bilo zaista davno.
nakon podrobnog razmatranja profila urbanog 'psetomrsca' od strane novcica koji se davi, ne mogu ostati ravnodusan prema kolicini entuzijazma koji je ulozen ne bi li se vaskoliki auditorijum 'krstasa' zgranuo nad osornim i neukusnim izjavama pojedinaca o omiljenim nam ljubimcima kucnim. cemu? neko ce se nakon toge promeniti? razmisliti? ili je u pitanju 'potreba da se izadje iz sebe' i javno potrvdi plemeniti stav prema bicima druge vrste. volimo zivotnje. ok. da li one 'vole' nas? (slobelix u beogradu). ili su bar zadovoljne sa nama kao vlasnicima. mi znamo kako ih treba odgajati, negovati, hraniti? da li? sve ovo ce neko procitati? ma dajte...
 
zoo:
pesmu smo slusali jos kada se pojavila, sto je bilo zaista davno.
nakon podrobnog razmatranja profila urbanog 'psetomrsca' od strane novcica koji se davi, ne mogu ostati ravnodusan prema kolicini entuzijazma koji je ulozen ne bi li se vaskoliki auditorijum 'krstasa' zgranuo nad osornim i neukusnim izjavama pojedinaca o omiljenim nam ljubimcima kucnim. cemu? neko ce se nakon toge promeniti? razmisliti? ili je u pitanju 'potreba da se izadje iz sebe' i javno potrvdi plemeniti stav prema bicima druge vrste. volimo zivotnje. ok. da li one 'vole' nas? (slobelix u beogradu). ili su bar zadovoljne sa nama kao vlasnicima. mi znamo kako ih treba odgajati, negovati, hraniti? da li? sve ovo ce neko procitati? ma dajte...


Ne znam šta ti ovo znači “od strane novčića koji se davi”, i stvarno ne znam čemu ove “metaforične” uvrede na račun mog nicka. Iza svega što sam rekla čvrsto stojim, i smatram da nije u redu što neko javno govori o tome i smatra kako su ljudi koji drže pse u stanu “idioti”.
No, uvek će biti onih koji će da postavljaju ovakva pitanja, mi volimo pse, ali “DA li psi vole nas”???.
Za nekog je dovoljan nežan pogled psa da shvati da ga pas voli, a za neke druge potrebni su jači dokazi (što uglavnom podrazumeva žrtvovanje njegovog života za gazdu), da bi tek onda….konačno….taj shvatio da je pas vredan njegove pažnje i ljubavi.
Time sam htela da kažem da psi uzvraćaju ukazanu ljubav na najveći mogući način, i ostaju verni vlasniku čak i posle njegove smrti.
Ja sam samo rekla da nije u redu ljude koji drže pse u stanovima nazivati “idiotima”, one koji nemaju decu a drže pse, jednostavno svako ima svoj razlog u životu zašto tako živi i ne treba ljude osuđivati zbog toga. Zašto ih osuđivati što su sebi ispunili život, bar na neki način.
Suština onog o čemu sam govorila, je u tome što sam htela da ukažem na to da je pas uvek bio čovekov najbolji prijatelj, da je kroz vekove mnogo puta žrtvovao svoj život zarad čoveka i da se čovek nije na pravi način “odužio” psu.
Nemam ja šta ovde na forumu da potvrđujem svoj plemeniti stav da volim pse i životinje, ja sam taj svoj stav o tome potvrdila u svom ličnom životu. I zato mi ne treba veća potvrda od toga. Ali možda nekima treba potvrda da opravdaju svoje napade na one ljude koji drže pse u stanu a ne decu.
 
Nikada mi nije bilo jasno zasto se povezuju deca i psi, kao drzi psa a bolje da ima decu ili sl.?
Jesu li deca i zivotinje isto? Meni je to sumanuto...
Kao da posedovanje psa iskljucuje imanje dece ili obratno...ma najlepse je upravo gledati kako se deca i zivotinje, npr. psi,lepo druze...
Nema nista gore nego uciti decu da su zivotinje prljava i zla stvorenja.Ljudi koji uce decu da prema zivotinjama treba biti brutalan i oni koji odobravaju mucenje ili bilo kakvo ponizavanje zivotina...zasluzuju prezir...
 
mali/37:
e ako si mu rekao svaka ti cast majstore
Svaka cast. Nisam zelela da se upustim u ovu diskusiju jer bih svasta rekla. A vi ste to lepse rekli. Imam dvojen NORMALNE dece, supruga i psa. Ne smatram sebe za idiotom naprotiv. Moja deca ne piju ne puse bave se kosarkom i rukometom i redovni su djaci. Svoju porodicu smatram normalnom za nenormalne uslove zivota. Psa setam bez povoca kada u okruzenju nema dece. Pas nije agresivan i nikada nece biti agresivan jer u kuci nema agresije. Ne reagije na ljude, od velikih pasa bezi, a male bi da onjusi. Drzim ga za okovratnik kada mu se priblizava dete jer i pored cinjenice sto u kuci imam dvoje dece nisam sigurna za reakciju deteta a ne psa.Komentari tipa "idioti" i sl. govore o onome ko ih izgovara. JEDINO VAM PAS NIKADA NECE OKRENUTI LEDJA.jEDINO ON NIJE NERVOZAN, LJUT, NE TRAZI PARE, NE ZAVIDI VAM, NE PODMECE VAM NOGU,ON VAS UVEK VOLI U UVEK JE TU ZA VAS.:D
Zasto niko ne postavi pitanje dali vezivati ljude. Dali je i jedna zivotinja ikad uradila svojoj vrsti ono sto covek radi coveku. Pocev od ratova i masakriranja svake vrste preko, silovanja, incesta, sadizma,mazohizma i treba puno vremena da se nabraje svi ljudski idiotluci. Pravo na planetu Zemlju imaji sva bica koja na njoj postoje, a covek je smislio pravila ko ce gde da zivi.
Stalno se dizu hajke na pse DUSEBRIZNICI ZASTITITE COVEKA OD COVEKA, a psu je dovoljna i zastitna korpa.
 

Back
Top