Ah taj novac...

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Dragi forumovci,

ovde necu traziti savet vec samo bih zelela da cujem vase misljenje na vise pitanja.
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?

Hvala na svim odgovorima

P.S. Dacu svoj komentar kad budem cula najmanje 10 odgovora jer necu da uticem na ostale
 
Meni je novac jako važan, zato što može da mi obezbedi lagodan i lep život .... usled toga, radim dva posla, zaradjujem i trudim se da ga imam dovoljno. Nisam alava na novac, ali da je za normalno funkcionisanje u braku bitno - jeste.

Nisam štedljiva, volim da trošim ..... teško ga sačuvam .... ali sve u svemu - novac mi je jako bitna stavka.

Ne mislim da ako nema novca, nema ni ljubavi ...... ali da ljubav ne bi bila opterećena finansijama i da se ne bi gasila usled nedostatka istih, smatram da novac igra veliku ulogu u svemu tome.
 
Meni je novac jako važan, zato što može da mi obezbedi lagodan i lep život .... usled toga, radim dva posla, zaradjujem i trudim se da ga imam dovoljno. Nisam alava na novac, ali da je za normalno funkcionisanje u braku bitno - jeste.

Nisam štedljiva, volim da trošim ..... teško ga sačuvam .... ali sve u svemu - novac mi je jako bitna stavka.

Ne mislim da ako nema novca, nema ni ljubavi ...... ali da ljubav ne bi bila opterećena finansijama i da se ne bi gasila usled nedostatka istih, smatram da novac igra veliku ulogu u svemu tome.

i ovim je sve receno... :ok:
 
ja sam uvek radila super placene poslove ali se desavalo da nekad nemam pare kad nisam bila u mogucnosti da radim.....ne mogu da definisem svoj odnos prema parama.......
ljubav i pare....desavalo se da nemamo parice ali nismo se oko i zbog toga svadjali pregurali smo sve krize.....vec duze vreme samo je zaradjujem i to mi je sasvim ok jer moj muz nikada nece zaraditi koliko ja mogu....
drugari su nam skroz sareni od ljudi koji imaju previse para do ljudi koji se strasno muce......naravno ljude ne gledam kroz novac.....
ja ne znam da se kontrolisem sa parama.....ali tu je moj muzic da me malo spusti na zemlju.....
 
Slazem se sa vama da su pare bitne da brak normalno funkcionisao u nekoj meri, ali da nije presudan.
A sta je sa novcem kao statusnim simbolom i jedinim merilom u drustvu?
Da li mislite da je novac postao jedino sto nas pokrece? Ili mislite da nije, ali da je u drustvu zauzeo primat nad duhovnim vrednostima kao sto su posten rad i cestitost, pa i moral?
Sta mislite o tome?
 
Slazem se sa vama da su pare bitne da brak normalno funkcionisao u nekoj meri, ali da nije presudan.
A sta je sa novcem kao statusnim simbolom i jedinim merilom u drustvu?
Da li mislite da je novac postao jedino sto nas pokrece? Ili mislite da nije, ali da je u drustvu zauzeo primat nad duhovnim vrednostima kao sto su posten rad i cestitost, pa i moral?
Sta mislite o tome?
licno ne.....ali sto se celog drustva tice mislim da jeste......
 
Dragi forumovci,

ovde necu traziti savet vec samo bih zelela da cujem vase misljenje na vise pitanja.
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?

Hvala na svim odgovorima

P.S. Dacu svoj komentar kad budem cula najmanje 10 odgovora jer necu da uticem na ostale

1. Važno je, mada ne i presudno da supružnici budu finansijski situirani. Ne zato što novac zamenjuje ljubav (to su dve potpuno različite stvari) već je lakše uživati u bračnim zgodama i nezgodama kada ne mislite gde ćete živeti, da li imate dovoljno da platite komunalije, kada ne preživljavate već živite od prvog do poslednjeg dana u mesecu.
2. Ne volim novac, već pogodnosti koje on donosi. Samostalnost, slobodu da putujem gde želim, kupim šta želim, upišem tri kursa stranih jezika ili postdiplomske na kojem god fakultetu poželim....Ne volim kad sam švorc. Nedostatak novca u kući me čini nervoznom. Teško da bilo ko može biti srećan i zadovoljan ako mu je kartica u minusu ili nema sa čime da kupi detetu doručak.
3. Uvek je bilo i biće onih kojima je novac malter kojim krpe svaku pukotinu u svom obrazovanju, karakteru, fizičkom izgledu, braku.... Neko će od 1000 evra stvoriti carstvo a nekome ni bilion neće biti dovoljan. Sve je stvar percepcije. I sve te materijalne stvari su ok. Ali....juče sam kupila predivne čizme i suknju. I osećaj je bio dobar. Ali ono što me čini tužnom nije nestalo. I dalje je tu.... Tako da novcem možeš kupiti samo ono što je na prodaju. I ništa više.
 
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani?
Ako je reč samo o paru, onda mislim da je novac u braku važan isto koliko je važan i dok nisu bili par već zasebno.

Ako taj brak podrazumeva i decu što je najčešći slučaj, onda je novac važniji jer odgajanje dece podrazumeva najveću moguću odgovornost.

Da bi deca bila gajena kvalitetno potreban je novac, i te kako, i to na svim uzrastima.

Ipak, da napomenem da se užasavam ucenjivača po tom pitanju. Onaj ko nije dao svoj maksimalan doprinos nema prava da to zahteva od drugog. Moje lično iskustvo je raznovrsno. Situirani samo prosečno, situacija se postepeno popravljala tokom godina i nije uvek bilo lako, ali je to bio naš izbor. Ovo govorim kao osoba koja ne zaradjuje mnogo i kao osoba koja je izvestan broj godina bila domaćica.

Dakle, stvar je prioriteta, okolnosti, sposobnosti da li će neko težiti velikom novcu ili ne, ali ići ispod nivoa normalnog funkcionisanja nije prihvatljivo.

Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
Zavisi o čemu pričamo. Kada se pominje novac obično se misli da mnogo novca, na pohlepu. Nije neophodno da imamo privatni avion:mrgreen:

Tamo gde novca nema dovoljno za pristojan život to mnogo otežava funkcioinisanje porodice i to zato što se ni jedan dan ne može bez novca. Zavisimo od materijalnih stvari i besmisleno je to ignorisati.
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate,
Vaspitavana sam da nije bitan. Sa godinama uvidjam naravno da je bitan i to mnogo. Na racionalnom nivou mi je to jasno, ali još uvek to nije postalo deo mene. Nisam odgovorna prema novcu koliko bi trebalo i to smatram veoma neodgovornim. Zaista smatram da ko ima neodgovoran odnos prema novcu ima neodgovoran odnos i prema životu i nažalost jednim delom tu i sebe ubrajam.

Imam granicu koju ne prelazim kada trošim, ali nije to ono što smatram ispravnim: plan, štednja za ovo, za ono, za ne-daj-Bože, planska nabavka odeće, obuće, nameštaja... daleko sam od takve discipline...a i dragi...
jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
Naravno :D
3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu?
Novac je UVEK bio važno merilo vrednosti.

Dugo sam i ja sa prezirom posmatrala ljude koji drže do novca, a onda sam konačno shvatila da nije slučajno što se novac poštuje. Ne može svako da zaradi novac i ne ume svako da uštedi novac. To jeste sposobnost. (naravno apsolutno isključujem nepoštene načine sticanja, pričam o regularnom sticanju)

Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
Nije postao nego je ODUVEK BIO jedino merilo na globalnom planu, ali na ličnom planu mislim da nije i da neće. To je duga dimenzija.
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?
Pa ako ne možeš normalno da živiš bez novca, valjda je jasno koliko je važan.

Već nekoliko puta insistiraš na tome sada i ovde. Tako je bilo uvek i svuda, nije naše vreme manje humano od nekog drugog niti naš prostor.

Na jednoj od sličnih tema je neko nekoga citirao, ne sećam se tačno koga ali otprilike:

U odnosu na bogatog čoveka jedino siromašan čovek više razmišlja o novcu.

Malo me ova tema podsetila na Munjimu temu o skromnosti koja je data u širem kontekstu, ali mislim da je suština veoma slična.

Da li je siromašan čovek bolji od dobrostojećeg?
 
Da li mislite da je novac postao jedino sto nas pokrece? Ili mislite da nije, ali da je u drustvu zauzeo primat nad duhovnim vrednostima kao sto su posten rad i cestitost, pa i moral?
Znala sam!!! Zašto konfrontiraš novac sa duhovnim vrednostima, poštenim radom, čestitošću i moralom???

Čovek koji ima novac i drži do duhovnih vrednosti može biti mnogo korisniji drugim ljudima nego neko ko nema novca. On može sve što može i siromašan a pri tom može da pomogne i materijalno. Nekada nije dovoljna topla reč, nekada se mora platiti lečenje, školovanje... To je nešto što bogat čovek može uraditi za drugoga i ne reci mi molim te da je to niže vredno zato što je materijalno.

Još jedan od mitova da je poštenije biti siromašan.
Mnogi su siromašni zbog nedostatka vrednoće, sposobnosti, obrazovanja, pasivnosti, ali to ostavlja utisak poštenja. Biti siromašan nije vrlina (ne kažem ni da je mana).
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem da ne bih bila pogrešno shvaćena.
Nemam dovoljno motiva da zapnem da radim iz petnih žila da bih imala više novca.
Zato poštujem spremnost ljudi da ulože veliki rad i energiju da bi ga zaradili.
Ne smatram da je ta osobina vrednija poštovanja od nekih drugih, ali nije ni manje vredna poštovanja.
 
1. Važno je, mada ne i presudno da supružnici budu finansijski situirani. Ne zato što novac zamenjuje ljubav (to su dve potpuno različite stvari) već je lakše uživati u bračnim zgodama i nezgodama kada ne mislite gde ćete živeti, da li imate dovoljno da platite komunalije, kada ne preživljavate već živite od prvog do poslednjeg dana u mesecu.
2. Ne volim novac, već pogodnosti koje on donosi. Samostalnost, slobodu da putujem gde želim, kupim šta želim, upišem tri kursa stranih jezika ili postdiplomske na kojem god fakultetu poželim....Ne volim kad sam švorc. Nedostatak novca u kući me čini nervoznom. Teško da bilo ko može biti srećan i zadovoljan ako mu je kartica u minusu ili nema sa čime da kupi detetu doručak.
3. Uvek je bilo i biće onih kojima je novac malter kojim krpe svaku pukotinu u svom obrazovanju, karakteru, fizičkom izgledu, braku.... Neko će od 1000 evra stvoriti carstvo a nekome ni bilion neće biti dovoljan. Sve je stvar percepcije. I sve te materijalne stvari su ok. Ali....juče sam kupila predivne čizme i suknju. I osećaj je bio dobar. Ali ono što me čini tužnom nije nestalo. I dalje je tu.... Tako da novcem možeš kupiti samo ono što je na prodaju. I ništa više.

:ok::ok:
 
Znala sam!!! Zašto konfrontiraš novac sa duhovnim vrednostima, poštenim radom, čestitošću i moralom???

Čovek koji ima novac i drži do duhovnih vrednosti može biti mnogo korisniji drugim ljudima nego neko ko nema novca. On može sve što može i siromašan a pri tom može da pomogne i materijalno. Nekada nije dovoljna topla reč, nekada se mora platiti lečenje, školovanje... To je nešto što bogat čovek može uraditi za drugoga i ne reci mi molim te da je to niže vredno zato što je materijalno.

Još jedan od mitova da je poštenije biti siromašan.
Mnogi su siromašni zbog nedostatka vrednoće, sposobnosti, obrazovanja, pasivnosti, ali to ostavlja utisak poštenja. Biti siromašan nije vrlina (ne kažem ni da je mana).

Данас сам бахато већ испуцала све бодове за репутацију (3 пута:confused:) и сад ми жао што не могу да дам још који. А овај пост га свакако заслужује! :ok:
 
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?

Новац је потребан за функционисање породице, нарочито ако су и деца ту (као што рече Хармони). Наравно да је лепше и лакше када ниси оптерећен бригама пуког преживљавања, али новац сам по себи није гаранција љубави, нити недостатак новца мора довести до престанка љубави...
У време кризе 1993. ми смо се највише волели, можда баш зато што ништа друго нисмо имали и што смо морали бити упућени једно на друго...


2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?

Свако се осећа добро кад има новаца, али моји материјални захтеви су скромни, ја се задовољавам малим (Није то што сте помислили! :P), а и никад нисам била у ситуацији да имам нешто много новаца...:(

3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?

У неким друштвеним круговима јесте тако. Али ја се не крећем у њима.:)

4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?

Потребан је, али није пресудан!
Да јесте, Мајкл Џексон би био један од најсрећнијих људи на свету.:roll:
 
Ja se stidim svoje osobine da novac najvise volim da gledam...Potrosim, naravno, ne dopustim da mi porodica oskudeva u bilo cemu ali uvek mi je zao trositi. Prava sam skrtica a uzrok tome je mozda horoskopski znak kojem pripadam :) mozda tesko prozivljene cetiri godine rata, mozda sam se takva rodila. Ko zna?
 
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
Pa to je 1 od bitnijih faktora..kao i to da svako treba imati svoj i ne zavisiti od drugog ako dodje do razvoda..mada dok ima novca teze ce se neko posvadjati bas zbog njega;)
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
Kod sebe ne volim imati previse..ne dize mi trenutno samopouzdanje..ali sigurnost na duze staze da..ne plasim se sve potrositi i krenuti od nule..to mi ponekad bas prija.
3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
Postao je cak i od sitnica tipa mobilni tel..garderoba..automobil..sredina se ne vidi
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?
Ovo pitanje mi se najvise dopada..posto ovde ne bih bio srecan ni sa zilion miliona
 
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
Ili ili? Ne može tako, jedno drugo uslovlja, čini, sve je isprepletano

2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
Važan je puno, ne možeš da preživiš bez njega, ali gomilanje ne

3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
Najbitnije je merilo kod većine

4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?
Potreban je, omogućava lepe trenutke, ali nije dovoljan samo on, novac je samo jedan od podsticaja i mogućnosti dolaženja i ostvarenja naših želja
 
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
zavisi od supružnika
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
važan mi je u meri u kojoj mi omogućava nezavisnost
dakle novac je samo sredstvo

3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
zavisi od definicije društva
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?
sada i ovde kao bilo kada i bilo gde ljudi se razlikuju
ako ima onih koje novac i njegova količina čini srećnim ok
mislim to je njihova stvar
mislim sve dok novac ne uzimaju od mene:)
 
1. Važno je, mada ne i presudno da supružnici budu finansijski situirani. Ne zato što novac zamenjuje ljubav (to su dve potpuno različite stvari) već je lakše uživati u bračnim zgodama i nezgodama kada ne mislite gde ćete živeti, da li imate dovoljno da platite komunalije, kada ne preživljavate već živite od prvog do poslednjeg dana u mesecu.
2. Ne volim novac, već pogodnosti koje on donosi. Samostalnost, slobodu da putujem gde želim, kupim šta želim, upišem tri kursa stranih jezika ili postdiplomske na kojem god fakultetu poželim....Ne volim kad sam švorc. Nedostatak novca u kući me čini nervoznom. Teško da bilo ko može biti srećan i zadovoljan ako mu je kartica u minusu ili nema sa čime da kupi detetu doručak.
3. Uvek je bilo i biće onih kojima je novac malter kojim krpe svaku pukotinu u svom obrazovanju, karakteru, fizičkom izgledu, braku.... Neko će od 1000 evra stvoriti carstvo a nekome ni bilion neće biti dovoljan. Sve je stvar percepcije. I sve te materijalne stvari su ok. Ali....juče sam kupila predivne čizme i suknju. I osećaj je bio dobar. Ali ono što me čini tužnom nije nestalo. I dalje je tu.... Tako da novcem možeš kupiti samo ono što je na prodaju. I ništa više.

lepo razmišljanje:super:
 
Ja se stidim svoje osobine da novac najvise volim da gledam...Potrosim, naravno, ne dopustim da mi porodica oskudeva u bilo cemu ali uvek mi je zao trositi. Prava sam skrtica a uzrok tome je mozda horoskopski znak kojem pripadam :) mozda tesko prozivljene cetiri godine rata, mozda sam se takva rodila. Ko zna?
u to baš nisam sigurna,jer moj znak je sa parama vrlo galantan,raskošan da ne kažem bahat (lav) a ja nisam takva. Volim osećaj sigurnosti zvani bele pare za crne dane.
Možda i zato što sam osetila 7 mršavih krava,pa sad kad su došle one debele ipak znam da uvek sve može da se okrene ponovo na gore:bye::bye:
 
ovde necu traziti savet vec samo bih zelela da cujem vase misljenje na vise pitanja.
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?

Hvala na svim odgovorima

1.vrlo je važan
2.volim da zaradim pare, jako mi se sviđa.... kao nagradu za uloženi rad...a još više uživam u tome da ga trošim....
3. u drooštvu da..misim, drooš. zajednici...u okviru porodice moraju da presoodni boodu ljoobav i porodična toplina........dooh vrednosti nisu umrle, samo su trenootno obezverđene ..čemu su doprineli oni šo se smatraju nosiocima doohovnosti....oni su krivi, jer su bezvredni....nije narod....ša narod zna...to se inaće negooje indivodooalno..ae, kad si posl. poot bila na kolarcu.....na nekoj izložbi slika..??
4. potreban je i valja biti vredan i zaraditi pare....ne prevelike...ti ljoodi nisu srećni..

nea na čemu....
 
Poslednja izmena:
1. Koliko je vazno za uspesnost jednog braka da supruznici budu finansijski situirani? Da li mislite da gde nema novca nema ni ljubavi, ili je sve je lako dok se volimo?
Zavisi od partnera, koliko oni sami mogu da se nose sa (ne)imanjem novca i koliko njima novac znaci. Moguce su sve kombinacije: imati i novac i ljubav, imati novec i nemati ljubav, ne imati novac i imati ljubav, ne imati ni novac ni ljubav. a koliko ima ljubavi, obicno se pre pokaze kad se nema novac nego kad se ima.
2. Koliko je vama novac vazan u zivotu? Jel ga volite, jel volite da ga brojite, cuvate, jel se nekako osecate dobro kad imate nesto vise novca kod sebe, ili ne?
Novac mi je jako vazan. Olaksava mi zivot i ispunjava zelje. Ne brojim ga. Cuvam ga. Bolje se osecam, kad znam, da ga imam.
3. Koliko je danas novac postao merilo vrednosti u drustvu? Da li mislite da je postalo jedino merilo, i da su duhovne vrednosti umrle u duhu novog materijalistickog sveta? Ili mozda ne?
Mislim, da se duhovne vrednosti sve vise pominju i sve vise uvazavaju. Onaj, kome je novac merilo uspeha i vrednosti, nema bas velike mentalne sposobnosti. Poznato je, da vecina ljudi, koji su sami stekli bogatstvo, imaju i duh/karizmu.
4. Koliko je novac zaista potreban da bi neko bio srecan, sada i ovde?
Potreban je. Ako zelim, da steknem obrazovanje ili da se uzdizem u duhu, treba mi novac. Sve knjige, svi seminari, sva predavanja se placaju. I za sve ostale male ili velike zelje novac je potreban. Ali nije sva sreca samo u tome, da imas novac. nemalo ljudi nema pojma, sta jih cini srecne, pa jim ni novac ne bi pomogao. Tako da, prvo treba razcistiti sam sa sobom, sta te cini srecnim i sta zelis, pa onda upotrebiti novac za postizanje toga.
 
Ja se stidim svoje osobine da novac najvise volim da gledam...Potrosim, naravno, ne dopustim da mi porodica oskudeva u bilo cemu ali uvek mi je zao trositi. Prava sam skrtica a uzrok tome je mozda horoskopski znak kojem pripadam :) mozda tesko prozivljene cetiri godine rata, mozda sam se takva rodila. Ko zna?

Ovde niko nikog ne osudjuje i ne mislim da pljujem ili pravim svadju na racun tudjih postova. Zelim samo da vidim kako razmisljamo kada je novac u pitanju.
 

Back
Top