Evo sta se desi kada se deca izmaknu kontroli

Mirko BGD

Zainteresovan član
Poruka
367
Postovani roditelji, ovde mozete videti sta se sve desava, kada se deca "izmaknu kontroli" roditelja.

sve ovo se dogadjalo oko 22.30 uvece, po mojim informacijama, a ucestvovla su deca od 5-10 godina starosti.

Pricenjana je materijalna steta u iznosu od 150e, a koja je inace nastala iz zabave, igre ili cega god.

Nestasni malisani su uleteli u dvoriste i poceli da razbijaju stakla, prvo na kiosku, a po tom su presli i na kucu na kojoj su uspeli da razbiju "samo" dva prozora, od garaze jer su komsije na svu srecu reagovale...







 
Postovani roditelji, ovde mozete videti sta se sve desava, kada se deca "izmaknu kontroli" roditelja.

sve ovo se dogadjalo oko 22.30 uvece, po mojim informacijama, a ucestvovla su deca od 5-10 godina starosti.

Pricenjana je materijalna steta u iznosu od 150e, a koja je inace nastala iz zabave, igre ili cega god.

Nestasni malisani su uleteli u dvoriste i poceli da razbijaju stakla, prvo na kiosku, a po tom su presli i na kucu na kojoj su uspeli da razbiju "samo" dva prozora, od garaze jer su komsije na svu srecu reagovale...







Malu gamad u koncentracioni logor ... Da sam im ja cale ...
 
Poslednja izmena:
Teško da ne bi i gay roditeljima izmakli kontroli:thumbdown:
Mada se ovde ne radi o izmicanju kontrole,već nedovoljne zainteresovanosti roditelja gde su im deca,sa kim se druže:thumbdown:
Nego najlakše na ulicu da ne moraju oni njima da se bave.
Vremena jesu teška,ali dobar nastup,razgovor sa detetom još od malena,okupirati ga sportom.....itd.(što i spada u roditeljstvo)..doneće pozitivne rezultate..
Znam puno pozitivnih primera iz različitih socijalnih sredina:)...zato ne odustaj te od pravljenja dece,nikad ne znate kolko dobar roditelj čuči u vama dok ne dobijete svije sopstveni:ok:
 
Teško da ne bi i gay roditeljima izmakli kontroli:thumbdown:
Mada se ovde ne radi o izmicanju kontrole,već nedovoljne zainteresovanosti roditelja gde su im deca,sa kim se druže:thumbdown:
Nego najlakše na ulicu da ne moraju oni njima da se bave.
Vremena jesu teška,ali dobar nastup,razgovor sa detetom još od malena,okupirati ga sportom.....itd.(što i spada u roditeljstvo)..doneće pozitivne rezultate..
Znam puno pozitivnih primera iz različitih socijalnih sredina:)...zato ne odustaj te od pravljenja dece,nikad ne znate kolko dobar roditelj čuči u vama dok ne dobijete svije sopstveni:ok:

Слажем се.
Проблем је много већи да би се решавао батинама.
Потребна је превентива таквог понашања, усвајање правих вредности од малена.
Пишем касније, за сад оволико.
 
Ja tu krivim roditelje

1. Sta traze deca tog uzrasta u toliko sati napolju???
2. Otkud im ideja da lupaju stakla u opste??? sta ce raditi za 5-10 godina? ubijati ljude po ulici?

strasno

inace po mojim informacijama, nakon ovoga, usledila je kazna zabrane izlaska napolje par dana i to je to. od troje dece koliko je ucestvovalo, samo jedan roditelj je znao sta se desilo, a druga dva su bila sokirana kada su im komsije saopstile.

zaista mi nije jasan ovakav odnos. To znaci da su ta deca mogla da obiju trafiku, pretuku nekoga i sl. a roditelji bi bili van toka.. :(

opet i ja sam necije dete, i bio sam mali i nestasan, ali kod nas u kuci vaze totalno druga pravila... i dan danas bez obzira sto imam 20 i kusur godina, moji skoro uvek znaju gde sam ja, i ja skoro uvek znam gde su oni i to mi je sasvim normalno...
 
Malu gamad u koncentracioni logor ... Da sam im ja cale ...


Ćaleta, treba, bre! Ako bi decu smestio u neku ustanovu, skotu bi laknulo! (da ne mora da misli na njih) A on ih je i napravio takve!
Po meni, kada bi za svaki dečiji "nestašluk" (da se ne izražavam) roditelje drmnuli po džepu, i to po dva osnova:
1. Da nanoknadi štetu (nekima, koji imaju novaca to bi bio najmanji problem, na žalost).
2. Da plati novčanu kaznu, u sumi "da se smrzneš"! E to bi ga već nateralo da se zapita šta mu deca rade.

A ako dete stigne do popravnog doma (sad smo fini, pa to zovemo vaspitne ustanove, pa su nam i deca takva kakva su), roditelj bi to isto vreme morao da provede u zatvoru - a ne, što neki roditelji jedva dočekaju da im decu smeste tamo, da "danu dušom"!
 
Ja tu krivim roditelje

1. Sta traze deca tog uzrasta u toliko sati napolju???
2. Otkud im ideja da lupaju stakla u opste??? sta ce raditi za 5-10 godina? ubijati ljude po ulici?

strasno

inace po mojim informacijama, nakon ovoga, usledila je kazna zabrane izlaska napolje par dana i to je to. od troje dece koliko je ucestvovalo, samo jedan roditelj je znao sta se desilo, a druga dva su bila sokirana kada su im komsije saopstile.

zaista mi nije jasan ovakav odnos. To znaci da su ta deca mogla da obiju trafiku, pretuku nekoga i sl. a roditelji bi bili van toka.. :(

opet i ja sam necije dete, i bio sam mali i nestasan, ali kod nas u kuci vaze totalno druga pravila... i dan danas bez obzira sto imam 20 i kusur godina, moji skoro uvek znaju gde sam ja, i ja skoro uvek znam gde su oni i to mi je sasvim normalno...


Najlakše je praviti se lud...Šta van toka, pa valjda su primetili da dete nije kod kuće?
Pitam se kada (i šta) to dete večeram kada (i da li) se okupa pre spavanja, i kada leže?
Nije normalno da deca tog uzrasta ležu posle 22 h!
A pre toga treba večerati, spremiti odeću za sutra, okupati dete, možda pročitati neku priču... pregledati domaće zadatke, i da li je torba spremna za školu (ili vrtić)... U takvim slučajevima nema šanse da dete bude napolju posle 20 h.! A na tom uzrastu bi, u stvari, to sve trebalo i ranije.
 
У таквим случајевима, наравно и обавезно, позвати полицију. Нека направе записник, нека проследе центру за социјални рад, а родитеље лупити по џепу...то ће их болети више него да их лупе по детету...
 

Back
Top