Таксисти су у праву - СРС је тастер организација

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
bia-radikali-v.jpg

Poslanik Srpske radikalne stranke Jadranko Vuković pet godina je prenosio izveštaje Bezbednosno-informacione agencije Vojislavu Šešelju, lideru radikala. Pet godina je BIA, između ostalog, preko Jadranka Vukovića, Šešelju punila glavu o tome da sam britanski špijun, tvrdi za „Blic“ Tomislav Nikolić, šef poslaničke grupe „Napred Srbijo“.

I sam Vuković je našem listu potvrdio da je odnosio informacije Šešelju, međutim, nije želeo da otkrije od koga je dobijao te informacije.
– Kao i niz kolega iz moje stranke, i ja sam bio jedan u lancu koji je odnosio informacije Šešelju, i to ne osporavam. Ali, to je mrvica u moru informacija koje je on dobijao. U tom brdu informacija, ja sam bio zadužen da proverim da li one imaju upotrebnu vrednost i kažem „ovo zaslužuje pažnju, a ovo je dezinformacija“ – kaže za „Blic“ Vuković, i dodaje da je ponosan ukoliko je „obeležen kao samo jedan od Šešeljevih špijuna ili takozvani mali Laufer“.
I Goran Petrović, bivši šef DB, odnosno BIA, tvrdi da su državna bezbednost i šef radikala bili u velikoj ljubavi.
– Vojislav Šešelj, lider radikala, imao je komunikaciju s Jovicom Stanišićem, bivšim šefom Službe državne bezbednosti, sve od početka pa do kraja 90-ih. Komunikacija se obavljala preko posrednika, i zna se ko je osoba koja je bila zadužena za taj kontakt. Ta osoba sada je u penziji i ja ne želim da vam otkrijem njegovo ime. Da li su Stanišić i Šešelj i danas u kontaktu, to ne znam – kaže za „Blic“ Goran Petrović, šef Službe državne bezbednosti posle petooktobarskih promena.
On kaže da je ovo opštepoznata stvar, ali da nije on taj kojeg treba da pitamo zašto je Stanišić držao na vezi Šešelja, te da li je na taj način upravljao državom ili je to rađeno po nalogu Miloševića.
On ne želi ni da potvrdi ni da demantuje da pojedinci iz službe i danas opskrbljuju Šešelja informacijama, ali naglašava da iako je na čelo BIA postavljen Tadićev čovek Saša Vukadinović, tamo su zadržani ljudi koje je postavio Rade Bulatović.
– Tamo nema ozbiljnih ljudi, profesionalaca, i ne znam šta i kako oni rade, ali sam ubeđen da imaju simpatije za radikale, a ne za Tadića i demokrate. Ako je Bulatović zaposlio 500 članova DSS i Nove Srbije, oni sigurno nisu obožavaoci lika i dela Borisa Tadića i svakako su pre naklonjeniji radikalima nego demokratama – kaže Petrović.
Petrović tvrdi da u periodu dok je on bio na čelu te službe niko iz nje ništa nije iznosio niti je iko mogao da se pohvali da ima izvore u državnoj bezbednosti i dobija izveštaje. On takođe dodaje da je pitanje kvaliteta i istinitosti izveštaja veoma bitno i da zavisi od nivoa izvora. Neko ko je samo operativac u službi, taj, kako kaže, nema mnogo šta da otkriva jer veoma malo i zna. Kvalitet informacije zato zavisi od pozicije.
Tomislav Nikolić je ranije ispričao da su do Šešelja dok je bio u Srbiji dolazili izveštaju iz DB, koje je u kovertama nosio Vuković, te da su odatle nastale knjige „Laufer mi javlja“ i „Laufer me nije zaboravio“. On je kazao da je Šešelj na osnovu tih izveštaja objavljivao imena ubica, u vreme dok je još trajala istraga. Trebalo je da ti izveštaji, prema Nikolićevim rečima, pripadnu njemu nakon Šešeljevog odlaska u Hag, ali je tada rekao Vukoviću „da mu to više ne donosi jer ga ne interesuje“.
Posle ubistva premijera Zorana Đinđića i hapšenja pripadnika zemunskog klana javnost je saznala i da je zamenik direktora BIA Milorad Bracanović bio jedan od ljudi preko koga su curile informacije do Legije i do zemunskog klana, a može se pretpostaviti i do lidera radikala.
Posledice saradnje državne bezbednosti i neke stranke, u ovom slučaju radikala, ogromne su, gotovo nesagledive. Državna bezbednost na taj način zapravo kontroliše čitavu državu, ona nameće teme za diskusiju u skupštini, ona odlučuje čiji kriminalni dosije će njihovi ljudi obelodaniti, kome će i zarad koga biti pokvaren posao, ko će s kim u koaliciju… Setimo se samo vremena iz devedesetih kada su SRS i SPO imali skupštinsku većinu a radikali su ušli u vladu s Miloševićem i Julom. Veliko je pitanje da li bi Srbija ikada ratovala da nije bilo koalicije SRS i SPS. Pojednostavljeno rečeno, Udba nas je preko radikala uvalila u ratove i sve nedaće.
Setimo se, koliko proletos BIA je činila sve da napravi vlast između socijalista i radikala.
Koliko god se činilo da vlast, odnosno pojedinac, kontroliše BIA, na kraju se ispostavi da služba nametne sebe kao gospodara. Služba je i moćnog Miloševića pustila niz vodu kada je procenila da joj više ne koristi.
Dakle, ona je iznad stranke, pojedinca i države. Zato je sada na Tadiću velika odgovornost da službu potpuno promeni i očisti, ne samo zato što će mu ona u pogodnom trenutku izvući tepih ispod nogu, već zato što služba ne sme da bude iznad naroda i vlasti, iznad interesa države.
[/U]Zato pristalice radikala prisluškuju i špijuniraju komšije. Na sednicima opštinskih odbora se često čuju polemike - odakle komšinici iz DS-a da skuva pasulj kad mužu kasni plata a ona ne radi? Eto, tako izgleda to udruženje...
 
Pet godina je BIA, između ostalog, preko Jadranka Vukovića, Šešelju punila glavu o tome da sam britanski špijun, tvrdi za „Blic“ Tomislav Nikolić, šef poslaničke grupe „Napred Srbijo“.

Ovo samo dokazuje da je Srbija pod privatnom dikaturom Borisa Tadica koji vlada drzavom preko tajnih sluzbi koje koristi za obracune sa politickim protivnicima.
 
[/U]Zato pristalice radikala prisluškuju i špijuniraju komšije. Na sednicima opštinskih odbora se često čuju polemike - odakle komšinici iz DS-a da skuva pasulj kad mužu kasni plata a ona ne radi? Eto, tako izgleda to udruženje...

Ja bih stavila naglasak na olajavanje.
Špijuniranje ti daje uvid u situaciju, međutim, kada kad krene žvaka od osebe A, do osobe C, a preko osobe B - zaboravi se šta je bilo na početku prave priče.
Šta reći nego - sramno! :otkacio:
 
Ovo samo dokazuje da je Srbija pod privatnom dikaturom Borisa Tadica koji vlada drzavom preko tajnih sluzbi koje koristi za obracune sa politickim protivnicima.

A šta zaključuješ kad pročitaš da su današnji DB-ovci samo uskostranački apartčiki neobaveštenog Voje?
Kako misliš da nam objasniš da ove dss-OVCE u "službi" mogu da rade za BoTu?
 
Ja bih stavila naglasak na olajavanje.
Špijuniranje ti daje uvid u situaciju, međutim, kada kad krene žvaka od osebe A, do osobe C, a preko osobe B - zaboravi se šta je bilo na početku prave priče.
Šta reći nego - sramno! :otkacio:

Na ulici pas prdno dok dodje do radikala ispadne da se pas usro
 
A šta zaključuješ kad pročitaš da su današnji DB-ovci samo uskostranački apartčiki neobaveštenog Voje?
Kako misliš da nam objasniš da ove dss-OVCE u "službi" mogu da rade za BoTu?

"BoTa"... odmah mi je jasno sa kakvim slucajem razgovaram kad vidim da upotrebljava to debilno tepanje svom voljenom predsedniku.
Voja i Tadic su sasvim lepo saradjivali godinama i sve su bratski delili tako da price o nekoj "vojinoj" sluzbi mogu da prodju samo kod dece.
 
Zbog ove izjave taksista trebali bi da snizu cenu voznje

Ne brini slavka, neće propasti taksisti...
Misliš da nas oni voze da bi zaradili?
Evo pazi ovo: "Alo Milisave, zahebava me radijo stanica ali da ti javim: jedna lujka u dopičnjaku sa boljom sisom upravo mi platila duplo jer je rekla tokom vožnje kako žuri da bi stigla do internet kafea da zahebava nekog Irona Lorda na Krstarici."
 
Ne brini slavka, neće propasti taksisti...
Misliš da nas oni voze da bi zaradili?
Evo pazi ovo: "Alo Milisave, zahebava me radijo stanica ali da ti javim: jedna lujka u dopičnjaku sa boljom sisom upravo mi platila duplo jer je rekla tokom vožnje kako žuri da bi stigla do internet kafea da zahebava nekog Irona Lorda na Krstarici."
A ti si taksista,ne razumem
Ako te muva sa dobrom sisom nisi valjda derpe pa da bezis od sise:dontunderstand::dontunderstand:
 

Back
Top