Ko ometa rad skupštine?

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Novi saziv Skupštine Srbije skoro puna tri meseca je u faktičkoj blokadi. Nju, prvenstveno, sprovode radikali kao stari majstori opstrukcije i kompromitovanja parlamentarizma. A sve pod izgovorom da se ponašaju u skladu sa skupštinskim poslovnikom.

Zato u protekla tri meseca Skupština nije efektivno raspravljala o pitanjima na dnevnom redu ni cela tri dana. Sama po sebi, parlamentarna opstrukcija od opozicije, čiji cilj je suprotstavljanje donošenju ili što duže odlaganje donošenja predloženih zakona, predstavlja legitimni oblik njenog delovanja.

Ta vrsta opstrukcije sprovodi se, pre svega, podnošenjem velikog broja amandmana na vladine predloge zakona, izostankom sa sednica parlamenta i njegovih radnih tela, dugim poslaničkim govorima, reklamiranjem povrede poslovnika i sl. U Skupštini je, naravno, veoma prisutna ova vrsta opstrukcije od opozicije.

Ali, u novije vreme daleko su više zastupljeni drugi vidovi opstrukcije, koji nisu dozvoljeni skupštinskim poslovnikom. Reč je, pre svega, o bezbrojnim javljanjima opozicionih, u prvom redu radikalskih poslanika za reč radi navodnog reklamiranja povreda poslovnika i radi replika, od kojih daleko najveći deo nema pravno uporište u samom poslovniku.

Poslovnik predviđa ovlašćenje predsednika Skupštine da u takvim situacijama uskrati pravo poslanika na reklamaciju povrede poslovnika ili na repliku.

U slučaju učestalih povreda poslovničke procedure, predsednik je ovlašćen da poslanicima izriče disciplinske mere - opomene, novčane kazne i udaljenje sa sednice. Preterana tolerantnost i neodlučnost predsednika Skupštine da u korenu saseče pojave nedozvoljene opstrukcije rada parlamenta, što traje godinama, doveli su do faktičke blokade njegovog rada i pretvaranja u kozačku skupštinu.
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=59374

Da li je neko primetio slično ponašanje njihovih sledbenika na forumu?
Mislim, kao neko otvori temu koja im ne prija a oni se jave sa komentarima "lupaš", "nisi ti svoj", "ko te plaća" itd?
 

Da li je neko primetio slično ponašanje njihovih sledbenika na forumu?
Mislim, kao neko otvori temu koja im ne prija a oni se jave sa komentarima "lupaš", "nisi ti svoj", "ko te plaća" itd?


Да си којим случајем детаљније прегледао теме, бар на овом пдф, твој закључак би морао да буде потпуно ОБРНУТ! :mrgreen:
 
ocigledno je
icon10.gif

samo mi nije jasno zasto se ne pohapse svi koji ometaju (a kamoli blokiraju) rad skupstine zarad nekih unutarstranachkih interesa i neresenih pitanja
boli nekog levo jaje sto je kurta ostavio murtu i sada murta vija kurtu
a sve to nas kosta 5 000 000 dinara DNEVNO, kao da ne znamo sta cemo sa parama, ali zabole vjericu i ostale pop-rock lazicke koje su se nafatirale dovoljno
a da ne spominjem ono istorijsko ukidanje viza koje, izgleda kao obican narod, nismo zasluzili u ovom zivotu
a posle kazu da se radikali nista ne pitaju

PA ZASTO ONDA NE RADI SKUPSTINA!?!?!?
 
..ma ja bi to zapalio prvi put kada se napravi puni saziv..i cheko ispred sa sharcem, pa kako koji istrchi..ratatata..mislish da ovima smeta opstrukcija? jok batice, tako je od uvodjenja vishestranachkog zivota u ovoj zemlji..radikali bajagi opstruishu, a ovi za to vreme lapaju..narod se nervira..psi laju..karavani prolaze..
 
Ja sam primetila takvo neprilično ponašanje samo od strane sledbenika DSS-a, članova uže familije Miloševića Slobodana i još neki koji su spomenuti poslednji, ali nisu manje važni.
Šta reći nego - sramno!

Radikali se ne bave opstrukicijom tuđih tema zato što su zauzeti pljuvanjem žutih na temama koje sami otvaraju. Ukratko, naši domaći radikali su konstruktivniji od ovih što žive od poreza građana i građanki Srbije. Eto.
 
..ma ja bi to zapalio prvi put kada se napravi puni saziv..i cheko ispred sa sharcem, pa kako koji istrchi..ratatata..mislish da ovima smeta opstrukcija? jok batice, tako je od uvodjenja vishestranachkog zivota u ovoj zemlji..radikali bajagi opstruishu, a ovi za to vreme lapaju..narod se nervira..psi laju..karavani prolaze..

Е, Марко... стварно... иди у п...ершун..........
a115.gif





 
А што идеш за мном к'о сенка Петра Пана - хајде, иш ! :evil:

п.с. И научи да правиш разлику између правописа и штампарских грешака...:whistling:

ma kada neko kompetentan napravi gresku onda mi upada u okce. daleko bilo da te pratim
imam druga interesovanja


a sto brises postove? nije valjda da sam bio u pravu :eek:
 

Back
Top