Vize se ukidaju samo za Makedonce / Ništa od ukidanja viza...

Bukefild

Zainteresovan član
Poruka
336
desk - 04. oktobar 2008. u 06.24

Makedonija je jedina država zapadnog Balkana koja može do kraja ove godine da dobije preporuku za ukidanje viza za ulazak njenih građana u EU, javljaju makedonski mediji.

Prema pisanju skopskog „Utrinskog vesnika”, na sastanku Saveta za zapadni Balkan naglašeno je da je Makedonija „otišla najdalje” u ispunjavanju uslova za ukidanje viza i da bi takva odluka mogla da stupi na snagu tokom naredne godine.

Makedonija već tri godine ima statut kandidata za članstvo u EU i, s obzirom da neće otpočeti pregovori za članstvo, ukidanje viza se smatra utešnom nagradom.

List piše da će odluka u tom pogledu biti donesena na skupu Saveta ministara u decembru, nakon preporuke Evropske komisije, koja treba da bude donesena tokom novembra. (Srna)

http://www.serbiancaffe.com/
 
desk - 04. oktobar 2008. u 06.24

Makedonija je jedina država zapadnog Balkana koja može do kraja ove godine da dobije preporuku za ukidanje viza za ulazak njenih građana u EU, javljaju makedonski mediji.

Prema pisanju skopskog „Utrinskog vesnika”, na sastanku Saveta za zapadni Balkan naglašeno je da je Makedonija „otišla najdalje” u ispunjavanju uslova za ukidanje viza i da bi takva odluka mogla da stupi na snagu tokom naredne godine.

Makedonija već tri godine ima statut kandidata za članstvo u EU i, s obzirom da neće otpočeti pregovori za članstvo, ukidanje viza se smatra utešnom nagradom.

List piše da će odluka u tom pogledu biti donesena na skupu Saveta ministara u decembru, nakon preporuke Evropske komisije, koja treba da bude donesena tokom novembra. (Srna)

http://www.serbiancaffe.com/

kakva je ovo tema?? makedonija (severna grcka) je odavno u EU, sta ce njima vize??
 
Albanci željno isčekuju ovu odluku,tako od friziranih 25 % ostaće nam nekih 10% sve više odlaze u strane države ,a ovo će im olakšati put.

ponovo ne vidim nista lose po makedoniju.... ako je "onako" kako kazete.
a da neko iz vase elpe urgira da se kosovu ukinu vize i sl. ???
ps. jedino sto ne znam kakav ce biti rezultat, kosovo bez srba, ili kosovo bez albanaca:roll:
 
@ tema

g34.gif
 
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=65138&sectionId=37

Bio sam skeptičan da će nam do kraja godine ukinuti vize i to se nažalost potvrdilo. A naši političari lažu pa lažu, nemaju ljudi ni trunke morala pa to ti je. Jasno je kao dan da EU ne želi istinski Srbiju ( barem ne u nekoj bližoj budućnosti ). Mislim da će biti potrebno još par godina da većina naroda to shvati pa da se već jednom okrenemo sebi. Možda zvuči paradoksalno - ali tek kad manje budemo razmišljali o EU moći ćemo da se menjamo i biće nam bolje...
 
Ови са запада као да су намерно решили да пусте низ воду ДС. Последњих месец дана интезивно воде кампању против ДС, посебно преко Б92. Ено, она емисија "Инсајдер" просто је унередила ДС са изношењем оноликих махинација њихових челних људи. Ове приче око шенгена, па да нема даљег ширења ка ЕУ и све остало, само су додатно забијање прста у око Тадићу. Све ми се чини да је ДС пуштена низ воду!
 
Види, све говори у том правцу. Или Пајтић жели да преузме странку, па Американци уништавају преко медија Тадића и ДС, или су се и Американцима скроз смучили. Мислим, ово је баш брутално што им раде из дана у дан!
 
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=65138&sectionId=37

Bio sam skeptičan da će nam do kraja godine ukinuti vize i to se nažalost potvrdilo. A naši političari lažu pa lažu, nemaju ljudi ni trunke morala pa to ti je. Jasno je kao dan da EU ne želi istinski Srbiju ( barem ne u nekoj bližoj budućnosti ). Mislim da će biti potrebno još par godina da većina naroda to shvati pa da se već jednom okrenemo sebi. Možda zvuči paradoksalno - ali tek kad manje budemo razmišljali o EU moći ćemo da se menjamo i biće nam bolje...

Naprotiv Evropa zeli Srbiju...To sam se uverio kada sam izasao iz Srbije...Ali Evropa ne zeli nase lose navike..I ne zeli nase vacarose od politicara..
No da pojasnim: moramo ispuniti Standarde.Ekologija.Kriminal.LJudska prava.
Naravno ja mislim da znas sta pod tim sve spada...A mogu nabrajati do beskonacnosti...Zdravstvo, I tako dalje.....
 
Naprotiv Evropa zeli Srbiju...To sam se uverio kada sam izasao iz Srbije...Ali Evropa ne zeli nase lose navike..I ne zeli nase vacarose od politicara..
No da pojasnim: moramo ispuniti Standarde.Ekologija.Kriminal.LJudska prava.
Naravno ja mislim da znas sta pod tim sve spada...A mogu nabrajati do beskonacnosti...Zdravstvo, I tako dalje.....

o cemu ti trabunjas majke ti.

evo da uzmemo za primer hrvatsku i ukidanje viza hrvatskoj.

Zivo me zanima kako je Hvatska dospela na belu sengensku
listu pre 10 godina, bez ikakve mape puta, bez ikakvih biometrijsko
kosmickih pasosa, bez policije na granicama, sa slicnim emigrantskim stanovnistvom, znaci bez ijedne stavke koje se sad traze od
nas i ovog jadnog ostatka Evrope?

znaci hrvatskoj nisu trazili bilo sta od ovoga sto traze nama

hrvatska takodje deli pasose sakom i kapom hercegovcima i svima ostalima koji se izjasne ko hrvati pa to im ne predstavlja problem.
 

Back
Top