upala usiju i neodeksacin kapi

natam

Početnik
Poruka
41
Moje djete ima 3 i po godine.Od kad je krenuo u vrtic (sa 2 g.)cesto ima prehlade pracene i upalom uha,zapravo curenjem sekreta iz njega.Pedijatri i ORL su mu davali razlicite antibiotike uz savjet,higijena nosa i stavljanje nekih kapi u isti.
Nas pedijatar ima 2-3 antibiotika koja mu stalno prepisuje.Danas smo morali da odemo kod drugog (kod dezurnog zbog vikenda),pogledao je grlo-crveno,uvo-malo crveno a drugo ima malo vise sekreta.terapija:PANKLAV I NEODEKSACIN KAPI (3X3).
Ja sam htjela da Vas pitam sledece:s obzirom da mu nikad do sad nisu propisivali kapi za usi (cak ni ORL uz konstataciju da se u usi ne smije nista stavljati )koliko je bezbjedno da mu ih stavljam i ako jeste koliko je to neophodno?Rado bih to preskocila.Malo me je strah.Ovaj antibiotik takodje do sad nije pio.Da li da cekam naseg pedijatra?U nos mu stavljam olint kapi.

Unaprijed hvala!
 
ne bih da vas plasim,ali se javljam jer se setih nasih muka...i moje dete je u tom periodu imalo tih problema..i usled dugog a neadekvatnog lecenja (ispiranje uva i sipanje kapi)...zaradio je i perforaciju bubne opne..Bogu hvala pa je dete `palo` u ruke vrsnog dr orl,koji mu je operisao to uvo....to vreme je daleko iza nas,i nikakvu posledicu nema,a sluh mu je perfektan.
p.s.dijagnoza mu je bila `otitis media`..
 
Moje djete ima 3 i po godine.Od kad je krenuo u vrtic (sa 2 g.)cesto ima prehlade pracene i upalom uha,zapravo curenjem sekreta iz njega.Pedijatri i ORL su mu davali razlicite antibiotike uz savjet,higijena nosa i stavljanje nekih kapi u isti.
Nas pedijatar ima 2-3 antibiotika koja mu stalno prepisuje.Danas smo morali da odemo kod drugog (kod dezurnog zbog vikenda),pogledao je grlo-crveno,uvo-malo crveno a drugo ima malo vise sekreta.terapija:PANKLAV I NEODEKSACIN KAPI (3X3).
Ja sam htjela da Vas pitam sledece:s obzirom da mu nikad do sad nisu propisivali kapi za usi (cak ni ORL uz konstataciju da se u usi ne smije nista stavljati )koliko je bezbjedno da mu ih stavljam i ako jeste koliko je to neophodno?Rado bih to preskocila.Malo me je strah.Ovaj antibiotik takodje do sad nije pio.Da li da cekam naseg pedijatra?U nos mu stavljam olint kapi.

Unaprijed hvala!

Neodeksacin su kapi za oci, postoji kombinacija istih lekova kao kapi za usi ali to nisu neodeksacin kapi.
Sto se tice antibiotika, ne mora uvek da se ordinira isti antibiotik, na Vasem mestu zbog vikenda i upale ne bih cekala sa uzimanjem antibiotika, sa kapima sacekajte.
 
Nisam dete :) ali me mnogo boli uvo, ne znam sta da radim? Skroz mi je zapuseno, jedva nesto cujem, i boli me cela leva strana lica. Stavljala sam neke kapi, ali me ceo dan jako boli. Da li da popijem nesto za bol, ili da cekam sutra? Nikad nisam bolesna, pa ne znam sta se radi, da li da sad uzmem neki antibiotik, i koji, ili postoji neki prirodan lek? Da idem u apoteku pa da mi oni daju nesto? Imam ponekad problema sa ovim uvom, ali nikad mi nije bilo ovako. :( :( :(
 
Zato sto so dobro i dugo drzi toplotu a uvrezeno je misljenje da ako te nesto boli treba nesto toplo da trpas na bolno mesto pa ce proci (sto ne mora da bude, i nije pravilo). Svakako je neophodno da odes kod lekara sto pre pogotovu obzirom na taj bol koji se siri na lice, moguce je da imas upalu srednjeg uha, svakako ne stavljaj nista na svoju ruku u uho i ne uzimaj lekove bez saveta lekara.
 
Od jutros me uvo manje boli, ali mi je skroz zapuseno i ne cujem nista. Bila kod lekara, dao mi je Marocen kapi i Panklav tablete, rekao da imam upalu, i da mi je to zbog uvecanih krajnika i sinusa, tako nesto (nisam lepo cula :lol:) Sad mi je cudno, razumem da je sve to povezano, ali kako to da onda nikad nisam imala problema sa sinusima i krajnicima, osim nekih manjih i ne tako cestih prehlada? A sa usima sam imala vise puta problema. Sta da radim sad sa tim sinusima i krajnicima? Da ih pustim tako kako su, sve dok se nesto ne desi, ili sta? Lekar je bio u guzvi, pa nisam stigla da ga pitam.
WithdrawnWater hvala na odgovoru :heart:
 
Da, da... u stvari, mislim da je bio on. Rekli su mi da idem u tu i tu sobu kod specijaliste, verovatno je bio otorinolaringolog. Ma dobro, danas mi je mnogo bolje nego juce, pa ce biti valjda sve biti dobro. Izvinjavam se svima ako su pitanja bila glupa i dosadna, malo sam se uspanicila. :)
 
od svih kapi na svetu, pomazu mi za usi, .......... kapi za oci.
ali bukvalno za dva dana sve prodje.ne znam da li mogu da se koriste za decu, ima uputstvo, nisam obratila paznju.meni je to orl dao, apotekarke se zgrozile, kapi za oci u usi, zaboga!ali radi!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top