Program za stampanje slika sekvencijalno?

simovina

Početnik
Poruka
27
Koristio sam pretragu ali nemogu da nadjem nesto slicno, treba mi program koji bi sliku u ogromnoj rezoluciji, pricam o dimenzijama od 1m u 300dpi rasclanio u male slike u foto formatu za sptamanje, to je 9x5 Cm, dakle da je moguce od tih malih slika sklopiti veliku, stampalo bi se dosta manjih slika i od njih se sastavila velika, pomoc bi bila dragocena, link, naziv programa

hvala unapred
 
to moze da bude jako komplikovano i neprecizno, softwer za to postoji, citao sam jednom u svetu kompjutera o tome, ali sad da me ubijes nemogu da se setim koji je to broj a na netu nekako nemogu da pronadjem taj string, neznam kako pametno da trazim, rucno seckanje nema sanse, mozda bi mogao da koristim grid, ali i to je dosadno....
 
a shta CS si platio 1000$, a nemash 400$ za Corel? xexexexe :)

import slike u corel
zatim sliku ubacish u power clip
iscrtash pravougaonike velichine koje ti trebaju
postavish ih iznad slike
u sluchaju da si grupisao pravougaonike razgrupishesh ih
zatim ih sve selektujesh
kliknesh na intersect pod paletom shaiping(shtiklirano ti je samo target object) i kliknesh na sliku

voila

to je to :D
 
Poslednja izmena:
axaxa, e jesi dobar, pa CS korstim kao standalone sa removable kartice, tako da se borim nekako sa tim, daj mi sad standalno corel pa cu i njega da stavim, e barabo jesi legenda,
ok hvala za postupak, cu da probam to na kraju, videcemo, nasao sam neki program, ali samo vata na a4
:
http://www.tml.tkk.fi/~tmakipat/thebigpicture/thebigpicture.html
mozda nadjem jos nesto videcemo
hvala barabcino jedna :P
 
@simovina

Tebi u stvari treba neki od programa za izradu i štampanje postera, a ono što ti tražiš je u stvari tzv. 'multipage poster' i svi veliki posteri se uglavnom tako i rade.
Evo par programa: Mr. Poster, ProPoster, Poster... itd. Nisu besplatni, neki imaju trial period, a neki mogu de se nađu i u portable verziji. ;)


ti programi su svi redom za uzimanje para naivnim....
ozbiljne shtamparije koriste ozbiljne programe koji se dobijaju uz RIP.... tako da teshko da iole ozbiljnija shtamparija koristi program sa neta velichine 5-6 mega...
 
hmmmmmm..... samo hocu da pomognem na najjednostavniji i najbrzhi nachi...

shto bi se smarao sa kojekakvim programima kad problem mozhe da reshi za 5 minuta... (videti primer i objashnjenje gore)

btw. ko shto rekoh.... ti "programi" su smece...

potpisujem...

a s tim postovima "komentar ti nije na mestu" necesh reshiti problem samo cesh da dosadjujesh...

ende...

odok kuci :D

p.s. kad budesh odradio 5% postera i kojechega shto sam ja odradio onda cu da shvatam tvoju "kritiku" ozbiljno...
 
Poslednja izmena:

Back
Top