Bota - novi Vili Brant?!?!?

Da li Boris Tadic mora da klekne ( kao njegov uzor)?

  • MORA da klekne!

  • dovoljno je sto se sagnuo

  • obe pozicije

  • vazno da je njemu lepo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

DragonR

Primećen član
Poruka
683
Predsednik Srbije Boris Tadić rekao je da je uveren da će Srbija do 2012. godine ispuniti sve kriterijume za ulazak u EU i obećao da će srpske vlasti naći Ratka Mladića i izručiti ga Hagu. "Srbija će postati članica EU tek kada u svakom pogledu bude spremna na to. To vam je kao u sportu: sportista može da krene na neko veliko takmičenje tek kad je spreman da na njemu postigne dobar rezultat", kazao je Tadić za njemački "Bild".
Tadić je naveo da će Srbija svakako ispuniti i "haški uslov", odnosno da će se najtraženiji optuženici za ratne zločine na tlu bivše Jugoslavije sigurno naći u Hagu.

"Obećavam vam - naći ćemo Mladića i izručićemo ga sudu za ratne zločine u Hagu", naglasio je Tadić, dodajući da niko ne može da tvrdi da Srbija ne sarađuje sa Hagom, jer je izručila 44 od 46 optuženih, a među izručenima su dva bivša predsednika.

Tadić je rekao da je njegov veliki politički uzor nekadašnji njemački kancelar Vili Brant, jer je "imao hrabrosti da u Poljskoj klekne i pokloni se žrtvama rata".

"Decenijama nakon, sam ja kao predstavnik mog naroda otišao u Srebrenicu i ponovio gest koji je Brant učinio u Varšavi. I ja sam se poklonio i izvinio se svim žrtvama za počinjene zločine",
kazao je Tadić.


evo sta je tacno Bota rekao nemackom listu, plus anketica : sta mislite da li je Bota dovoljno molio za oprost ili mora i da :worth: pred naserovim saborcima?
 
Poslednja izmena:
Poshto su velikomuchenika Nasera sad uhapsili red bi bio da u duhu pomirenja BoTa svedochi u njegovu korist
Kao sociolog moze da zastupa tezu da su Oricevi krimogeni porivi direktna posledica srbo-tjetnichkog izivljavanja u Srebrenici
zivelo bratstvo i jedinstvo svih nashih crnogoraca i crnogorki
 
Poshto su velikomuchenika Nasera sad uhapsili red bi bio da u duhu pomirenja BoTa svedochi u njegovu korist
Kao sociolog moze da zastupa tezu da su Oricevi krimogeni porivi direktna posledica srbo-tjetnichkog izivljavanja u Srebrenici
zivelo bratstvo i jedinstvo svih nashih crnogoraca i crnogorki

Ја очекујем да се још једном извини, коме и зашто, то још не знам, али наћи ће он већ нешто, или ће искористити помоћ пријатеља.

''Хало, овде Иван Зељковић, ово је квиз ''Желите ли да постанете милионер'', добро вече госпођо Кандић, ваш друг БоТа има једно питање за Вас, имате тачно 30 секунди да му помогнете''
 
Ја очекујем да се још једном извини, коме и зашто, то још не знам, али наћи ће он већ нешто, или ће искористити помоћ пријатеља.

''Хало, овде Иван Зељковић, ово је квиз ''Желите ли да постанете милионер'', добро вече госпођо Кандић, ваш друг БоТа има једно питање за Вас, имате тачно 30 секунди да му помогнете''

Boris:
-Pitanje glasi,ko sam ja
a.)Crnogorac
b.)Bosanac
c.)Srbin
d.)Jevrej
Kandic:
-Nisam bas sigurna,dvoumim se izmedju D i E
Boris:
-Ali "E" ne postoji
Kandic:
-Bas zato se i dvoumim :super:
 
Ја очекујем да се још једном извини, коме и зашто, то још не знам, али наћи ће он већ нешто, или ће искористити помоћ пријатеља.

''Хало, овде Иван Зељковић, ово је квиз ''Желите ли да постанете милионер'', добро вече госпођо Кандић, ваш друг БоТа има једно питање за Вас, имате тачно 30 секунди да му помогнете''
ma ne jos jednom, bar jos - desetak puta....ima jadan da iscepa pantalone na kolenima, ali mozda dobije jos koju nemacku nagradu!

hm, a mozda je ipak 4. opcija trebala da bude "vazno da je njima lepo" :)
 
nije tesko predvideti sledece decenije u srbiji, a navedenog gospodina tu sigurno biti nece

vec pocetkom devedesetih prestao je priliv gradjana sfrj u bgd , na visoke funkcije, poslom ili migracijom. mali broj njihovih potomaka je zasluzan za ovaj rezim i verovatno `rezim` ima kratak vek trajanja ili jos malo pa nestalo.
generacije koje rastu dobro su zapamtile samo nedace i probleme sa komsijamai eu i nato i nije za ocekivati bliske i iskrene veze, iz koristi mozda. a politicki tek posle ovog rezima moze drzabva srbija da krene putem svake vrste oporavka, ili kako je tudjman rekao `cro pare u cro dzep` ili slicno

ovo nije poziv na progon navedene kategorije nasih sugradjana, mozda sam i sam na neki nacin deo, ali sigurno nisam kao one ozloglasene nvo zene i ostale, kao i rezimski rukovodioci kojima je sve blize od dobra drzave i gradjana, vidimo da ne postuju vise od pola glassaca
izdrzimo jos malo, i oni/one ce sami napustiti ono sto ner cene, ne vole i ne trebaju
 
Civilizovano ponašanje nalaže da se sem, da se uhapse i kazne zločinci, uputi i izvinjenje onima prema kojima je zločin učinjen. I to važi sa sve.
Šta nije ispravno u postupku Borisa Tadića?

Које хапшење злочинаца? Ја не видим да је ухапсио Солану, који иначе често долази у Београд, и који је по командној одговорности, одговоран за масакр цивила у Грделичкој клисури, убиство трогодишњег детета у Београду, масакр избегличке колоне на Косову и још многе злочине, или се то само ради о селективној правди ради интереса, а ти овде лицемерно просипаш празне флоскуле. Узгред, не видех да се ико са запада извинио за многе цивилне жртве које су изазвали, или је та ЕУ много нецивилизована, или је БоТа неопевана будала.
 
Ја очекујем да се још једном извини, коме и зашто, то још не знам, али наћи ће он већ нешто, или ће искористити помоћ пријатеља.

''Хало, овде Иван Зељковић, ово је квиз ''Желите ли да постанете милионер'', добро вече госпођо Кандић, ваш друг БоТа има једно питање за Вас, имате тачно 30 секунди да му помогнете''
:lol::super:
 
svi se kunu u Djindjica kao nekog liberala do jaja ali zaboravljaju da se Djindjic NIJE izvinio nikome kad se to od njega trazilo i pritiskali su ga za razliku od ovog lika koji to radi malo malo u nadi da ce dobiti josh koju nagradicu nekog tamo fonda za neshto levo
 
Које хапшење злочинаца? Ја не видим да је ухапсио Солану, који иначе често долази у Београд, и који је по командној одговорности, одговоран за масакр цивила у Грделичкој клисури, убиство трогодишњег детета у Београду, масакр избегличке колоне на Косову и још многе злочине, или се то само ради о селективној правди ради интереса, а ти овде лицемерно просипаш празне флоскуле. Узгред, не видех да се ико са запада извинио за многе цивилне жртве које су изазвали, или је та ЕУ много нецивилизована, или је БоТа неопевана будала.

Primitivizam, silništvo i tuđi zločini ne smeju da budu naš izgovor. Naš predsednik i država Srbija su manje-više obavili ono što je ispravno. To što drugi nisu - je sramota i bruka za te druge. I naravno - nepravda prema nama.
 
Које хапшење злочинаца? Ја не видим да је ухапсио Солану, који иначе често долази у Београд, и који је по командној одговорности, одговоран за масакр цивила у Грделичкој клисури, убиство трогодишњег детета у Београду, масакр избегличке колоне на Косову и још многе злочине, или се то само ради о селективној правди ради интереса, а ти овде лицемерно просипаш празне флоскуле. Узгред, не видех да се ико са запада извинио за многе цивилне жртве које су изазвали, или је та ЕУ много нецивилизована, или је БоТа неопевана будала.

ovi ovde se ponasaju kao da je solana dobio rat, a oni bili na njegovoj strani

ako je stvarno tako, zna se
 
svi se kunu u Djindjica kao nekog liberala do jaja ali zaboravljaju da se Djindjic NIJE izvinio nikome kad se to od njega trazilo i pritiskali su ga za razliku od ovog lika koji to radi malo malo u nadi da ce dobiti josh koju nagradicu nekog tamo fonda za neshto levo
Slažem se da je izvinjavanje u principu, ovog tipa, kome god i ko god, glupo i besmisleno, ali nije ni toliko problematično kako vi radikali to hoćete predstaviti. Nego vama sve, ama baš sve na svetu što taj čovek uradi ili ne uradi, služi da opljunete po Tadiću. "Živ mi todor..."
 
to shto ne podnosim BoTu ne znachi da sam radikal
smarate s tim vishe
svako ko nije mongoloid da sniva o boljem zivotu kad se nekako ugegamo u EU danas se zigoshe ko radikal,ko komunjare svojevremeno shto su sve koji nisu drugovi chlanovi proglashavali remetilachkim faktorom i unutrashnjim neprijateljem
on je lik najobichniji izvrshilac,i to je to
mali americhki poltornchitj koga boli kita za ovu zemlju,ko i Sloba svojevremeno,samo mu zvaka malo drugachija
docice jednom iz nechega u neshto...al onda kasno
 
to shto ne podnosim BoTu ne znachi da sam radikal
smarate s tim vishe
svako ko nije mongoloid da sniva o boljem zivotu kad se nekako ugegamo u EU danas se zigoshe ko radikal,ko komunjare svojevremeno shto su sve koji nisu drugovi chlanovi proglashavali remetilachkim faktorom i unutrashnjim neprijateljem
on je lik najobichniji izvrshilac,i to je to
mali americhki poltornchitj koga boli kita za ovu zemlju,ko i Sloba svojevremeno,samo mu zvaka malo drugachija
docice jednom iz nechega u neshto...al onda kasno

e sad si me obradovao.bota americki poltron . ko milosevic.
el to znaci da ce i njega da koknu kad ga potrose.
 
Primitivizam, silništvo i tuđi zločini ne smeju da budu naš izgovor. Naš predsednik i država Srbija su manje-više obavili ono što je ispravno. To što drugi nisu - je sramota i bruka za te druge. I naravno - nepravda prema nama.
A boga mi ,mi i dalje ostadosmo osramoceni,obrukani,opljuvani,genocidni,......za sva vremena izgleda,uprkos tim silnim izvinjenjima.........znaci nije dosta,treba jos...........ili si u medjuvremenu cula da je sa nas skinut taj pecat genocidnog naroda,.....da li nas je to neko zavoleo.......sto smo sad tako dobri?
 
to shto ne podnosim BoTu ne znachi da sam radikal
smarate s tim vishe
Žao mi je, isuviše zvučiš kao radikal. Ako stvarno nisi, trebalo bi da burnije reaguješ. ;)

svako ko nije mongoloid da sniva o boljem zivotu kad se nekako ugegamo u EU danas se zigoshe ko radikal,
Može to da se objasni i na bolji način.

on je lik najobichniji izvrshilac,i to je to
mali americhki poltornchitj koga boli kita za ovu zemlju,ko i Sloba svojevremeno,samo mu zvaka malo drugachija
On je u poziciji da ni ne može biti mnogo više, objektivno. A za to što smo dovedeni u tu poziciju nije ni malo kriv on, nego upravo taj Zloba, između ostalih.

docice jednom iz nechega u neshto...al onda kasno
Ako misliš na mene, konkretno, došlo je meni odavno, znam ja vrlo dobro o čemu se sve tu radi, samo ipak se trudim da na stvari gledam manje jednostrano, ali da pri tome ne upadam u neke beskorisne i štetne relativizacije.
 

Back
Top