Зашто људи купују пирате?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pop2

Zainteresovan član
Poruka
197
До неког времена (готово) једина опција за играње на нашим просторима је била пиратерија. Али зашто људи још увек купују пирате, кад пре свега:
1. Оригинали су постали прилично јефтини (барем старији, купио сам доста квалитетних игара за мање од 1000 дин (по комаду) . Кога интересује где, нека ми пошаље пп), али људи купују пирате игара старијих од пет година.
2. Са оригиналима нема проблема око инсталације - нема крека, нема демона, нема алкохола, може без икаквог проблема да се закрпи, грешке су врло ретке, нема вируса, али људи настављају да пиратизују!
3. Пиратерија је криминал.
4. Добро, може се скинути, не мора се отићи до ТЦ-а, или другог продајног места.
5. Разумем и за оне у унутрашњости, немају где да купе.
И, поред свега овога, зашто учествујете у пиратерији?
 
Prvi i osnovni razlog je sto smo jos pod turcima i nista se ne uvozi od originala..da ne palamudim kako nemamo leba da jedemo..a busamo se u grudi.

Slazem se sa drugim dijelom recenice :D

Mislim, okle nama pare da kupimo igrice??? Zar nije bolje da te pare potroshimo na neki hardwer??? Ja sad do sad kupio dosta originala, shto sam zazalio znajuci da ih ima po internetu za dz... Za sve te pare sam mogo kupiti Q6600...
 
До неког времена (готово) једина опција за играње на нашим просторима је била пиратерија. Али зашто људи још увек купују пирате, кад пре свега:
1. Оригинали су постали прилично јефтини (барем старији, купио сам доста квалитетних игара за мање од 1000 дин (по комаду) . Кога интересује где, нека ми пошаље пп), али људи купују пирате игара старијих од пет година.
2. Са оригиналима нема проблема око инсталације - нема крека, нема демона, нема алкохола, може без икаквог проблема да се закрпи, грешке су врло ретке, нема вируса, али људи настављају да пиратизују!
3. Пиратерија је криминал.
4. Добро, може се скинути, не мора се отићи до ТЦ-а, или другог продајног места.
5. Разумем и за оне у унутрашњости, немају где да купе.
И, поред свега овога, зашто учествујете у пиратерији?
zato sto su pirati jeftiniji:super:
 
Eh...

1. Stariji jesu do mila boga jeftini, ali ljudi danas pretezno igraju nove igre koje kostaju do 50 evra. Sto dati 50 evra ako ti je na raspolaganju izbor downloadovanja za dz ili puci 100 do 200 din na CD na kom markerom pise ime igre?
2. To sto se pirati instaliraju preko Alcohola, crackuju....velik problem jako.
3. Jeste, mada niko nista ne preduzima. Barem ne kod nas. Sta me briga onda.


Zasto ucestvujem u pirateriji? Ovako, moja kolekcija igara je oko 180. Pomnozi 180 sa prosecnom cenom igre (500-1000 din) i dobices ogromnu cifru. Ovo je Srbija, ljudi jedva leba imaju, bolje im je dati 100 din nego 5 do 10 puta vise za isto.

Isto, nadji System Shock II ili DOOM II original, castim te.
 
Poslednja izmena:
Хајде да узмемо да је просечна цена пирата 150 дин. по диску. Ја сам купио Мафију (3 CD-a за 599 дин. Колика уштеда? 150 динара мање за нешто сумњивог квалитета. Или, нпр. Morrowind са обе експанзије за 799 дин, Rome: Total War са експанзијом за 999...
 
Хајде да узмемо да је просечна цена пирата 150 дин. по диску. Ја сам купио Мафију (3 CD-a за 599 дин. Колика уштеда? 150 динара мање за нешто сумњивог квалитета. Или, нпр. Morrowind са обе експанзије за 799 дин, Rome: Total War са експанзијом за 999...
Da, ali moze to i free...ljudi bi danas da rade sve na laksi nacin...
Piraterija je procvetala kod nas i u svetu zahvaljujuci cemu - Internetu.
 
Хајде да узмемо да је просечна цена пирата 150 дин. по диску. Ја сам купио Мафију (3 CD-a за 599 дин. Колика уштеда? 150 динара мање за нешто сумњивог квалитета. Или, нпр. Morrowind са обе експанзије за 799 дин, Rome: Total War са експанзијом за 999...

Da ali vishe i ne kupujemo na diskovima pirate... Mada i prije eto kod nas je bio 1 disk 1 eur, pa ti vidi, ja sam za 34 eura mogo kupiti 34 igrice, a ja potroshio 34 eura na glupi crysis koji i ne mogu pokrenuti bez laga no sada shtedim pare za jachi komp... Nego shto se tiche sada piraterije ona se vrshi uglavnom preko interneta, shto je prakticno besplatno(ako izuzemo preplatu, al opet mi preplatu placemo skidali igrice ili surfovali po netu) Evo ja imam neograniceni ADSL za 15 eura a skinem mjesecno 20 igrica i josh toliko filmova, mada za filmove volim da iznamim u klubu, platim samo par eura mjesecno a doma presnimim film(oni su mislili da se to ne moze :D:D:D) potroshim josh 30 centi za prazan disk i to je to a ne da placem 10 eura za usrani film koji mi se mozda i nece nis svidjeti...
 
Наравно да је боље купити оргинал... Ако се има средстава... А исто тако не разумем ни куповање хрпе пирата, па после пар дана човек каже јој немам шта да играм... Јер све игра на прескоке тражи које какве читове не би ли пре прешао игру и бациос е на нову... Е да је купио игро за једно 50так оера, е онда би је игро на изи, медиум, хард, инсејн и викид инсејн :D
Истина је да су сада оргинали много јефтинији типа неких старији игрица... Мислим оправдање ако је из унутрашњости па може да купу је пирате је глупа констатација, сви шаљу поштом, а поштарина није прескупа... Једини што ми смета је што валве тражи месечну надокндау за своје игрице, првенствено за цс. Са месечном глобом по рачунару за цс играоница у унутрашњости не може да преживи... Али пази сад рачуницу ВОВ 50 оера пута 10 рачунара 500 оера, сат времена играња 60 динара... кад то да се исплати, а мораш да имаш оргинале... А остале игрице да не рачунам....
 
ukoliko smatram da neka igra zaslužuje da se u nju uloži nešto više para, uvek ću kupiti original.
inače glupost je govoriti da ljudi koji kupuju kod pirata nemaju para za originale. odakle im samo pare za internet, skupe telefone i kompove? svako ko poseduje ove tri navedene stvari u 90% slučajeva ima dovoljno novca za bar jedan original mesečno.
 
Pa ovako,vecina mojih igara koje sam igrao bile su pirati.Verovatno postoji misljenje da ne vredi dati pare na igru koja nije opipljiva stvar.Vecina nas nema para da kupi novu original igru cim izadje u prodavnice,i onda se kupuju pirati.Onaj ko je u nemogucnosti da skine pirata sa interneta,on ce ga kupiti od nekog pirata na ulici i dati 100-200 din.Ne razumem kako neko moze da daje cak i 200din za pirata kada ga moze lepo skinuti sa neta.Pogledaj samo Need for Speed Most Wanted,kada je izasao Pro Street,cena MW bila je oko 3000 din u prodavnici (pakom shop),pa sad da li bi neko dao 3000 din za igru koja je vec zastarela.Originale valja uzimati samo zbog mogucnosti igranja online,a ako ces da igras kuci singleplayer i neces izlaziti na net,nema nikakve razlike izmedju pirata i originala.
 
Наравно да је боље купити оргинал... Ако се има средстава... А исто тако не разумем ни куповање хрпе пирата, па после пар дана човек каже јој немам шта да играм... Јер све игра на прескоке тражи које какве читове не би ли пре прешао игру и бациос е на нову... Е да је купио игро за једно 50так оера, е онда би је игро на изи, медиум, хард, инсејн и викид инсејн :D
Pravi gamer prelazi igru komplet, bez cheatova ili slicnih gluposti. Kad je predje, obrise je. Onda trazi novu dozu u drugoj igri.
Da li ce igrati na svim tezinama, to je samo do toga da li mu se igra samo svidja ili je mnogo nalozen na nju (eto, pirat Jedi Academy sam obrnuo vise od 10 puta na svim tezinama).. Nema veze to sa originalima.
 
Jedi Academy сам и ја обрну пар пута... Чак сам се и на нету патио са модемском конекцијом... Најбоља игра о ратовима звезда... Не само кажем да људи имају гомилу игара кући по оном принципу кад је џабе и богу је драго...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top