Proroci?

Pitanje koje me kopka dugo:

Kako je moguce da su pre 2000,1000,500 godina svud bili neki proroci i cudotvorci a sad ih uopste nema? :think:

Jel se to bog ne javlja vise :dontunderstand:

Da mu se nesto nije desilo? :lol:

Uzeo je duuuuugacak odmor da ne gleda baljezgarije koje pravimo po ovoj olupini od sveta(ako uopste bog postoji)
A ti proroci su verovatno vidjali dobrle vile,male irske patuljke....
 
juce saznala da mi se komsija (biolog, ccc...ja bih njega u logor....bruka nauku:otkacio:) bavi time....kao ima vizije...ima zakazane seanse...ne mozes kod njega tek tako....to istracarila jedna komsinica...:rotf::rotf:

pa eto oce neko da ga ubacim preko veze....;):rotf:
 
juce saznala da mi se komsija (biolog, ccc...ja bih njega u logor....bruka nauku:otkacio:) bavi time....kao ima vizije...ima zakazane seanse...ne mozes kod njega tek tako....to istracarila jedna komsinica...:rotf::rotf:

pa eto oce neko da ga ubacim preko veze....;):rotf:

Ja, kolko znam, a znam jer sam čuo ovde, između nauke i proročanstava ne postoji nikakav sukob.

Recimo, nišandžija na topu predviđa gde će zrno udariti. I zrno udari baš tamo i nikom ništa - niko ne kaže da je bila slučajnost. (joj, što mi smešan ovaj evolucionistički izraz "slučajnost" :hahaha:)
 
Niti su pre svi bili proroci koji su se tako predstavljali niti je sada bas takva retkost koliko se to cini.
Pre su ljudi u strahu i neznanju u svemu trazili i videli Boziju silu. Sada nauka objasnjava mnogo toga. A danas se u mnogo cemu vidi Bog ali ljudi uglavnom sve svode pod nauku. Preterivalo se i onda i sada zato je razlika u broju proroka tako velika!
 
Jakobe, shvatio sam na koju vrstu PROROKA mislite - ne na vračare sa TV i druge mamipare već na one pojedince koji su doseglu dubinu spoznaje života i koji u pravom smislu znaju Boga. Pogrešno je očekivati od nauke da da odgovor na ona pitanja koja, ne da nisu u njenom domenu već, su daleko od njenih mogućnosti i opsega. Nauka je ograničena na čisto fizički svet - materiju i energiju. Tu nikakva dekodiranja DNK niti akcelerator iz Cerna ne mogu prodreti. Astrolozi, gatare, vračare, numerolozi i ostali ne mogu otići dalje od emocionalnog nivoa a to je opseg Astralnog svceta. Filozofija takodje ima svoj maksimum i svoju katakombu na mentalnom nivou. Tu počinje i tu se završava.
Proroci, oni na koje ste mislili, nisu izuzeti iz našeg vremena. Ptroblem je uvek bio isti a to je da ljudi nisu razumeli njihova učenja. Tek pošto bi proroci napustili ovaj svet, najčešće nasilno, ljudi bi srozali njihova učenja i počeli ih krčmiti i to uglavnom iz koristi. Ko bi danas po mnogobrojnim religijama propovedao religiju, ma koje vrste, kada ne bi dobijao masno parče za sebe. Proroci su uvek imali u zadatak da podučavaju najviše istinu i da pojedincima, voljnim i željnim te istrine, pomognu da se i sami podignu do tih duhovnih visina. Jednostavno imaju u zadatak da Dušama, ljudima, pomognu da se vrate svom Kreatoru, pravom Ocu - Bogu.
Ako ste zaista radoznali i ako je vaše pitanje izronilo iz ljubavi vašeg srca prema životu i iz žedji prema istini života a ne prema raznovrsnim shvatanjima i propovedima, možete zaviriti u knjigu The Modern Day Prophet - Harold Klemp. Autor je preko tridesetak knjiga a svrstan je i u britanskom izdanu Who is Who medju intelektualcima. Od 1981 godine podučava preko 5.000.000 sledbenika širom sveta. Naravno da on nije izneo svoje lično učenje već je nastavio ono što je jedan neprekidni niz takvih pojedinaca uvek činio i uvek će činiti dok god ljudsko stopalo gazi ovom planetom.
Ako uisatinu žudite za odgovorom na Vaše pitanje i ako sebe smatrate spremnom osobom za dubljim razumevanjem zamolite u večernjim satima pred spavanje da Vam se da odgovor koji će za Vas biti pravi koji će za Vas biti dokaz da takva osoba uistinu postoji. Vaša svaka pomisao, pitanje i potreba su poznati samo što mi do sada nismo shvatali da je tako pa dobijani odgovori nama ništa nisu značili. Smislite pitanje šta bi i kako bi za Vas lično bio dokaz.
Recimo ovako: "Za mene bi bio dokaz da je svaka moja misao poznata ako bi u roku od tri dana imao iskustvo izvanb tela ili ako bi mi se javila ta i ta osoba..."
Jedna žena je čula za ovakvu sličnu priču pa se molila da joj se objasni da li je tako nešto istina i da li je takvo jedno učenje i za nju. U toku noći se probudila a pored nje na krevetu je sedeo čovek u svetlosnom telu isijavajući ljubav iz sebe. Nije se uplašila jer je iz njega isticala smirenost i sigurnost. Rekao joj je da to jeste tačno ali da ako i prihvati učenja može biti odvučena u stranu zato što ima odradjivati prilično tešku karmu donešenu iz ranijih života. (Ovde postoji malo veći otpor prema karmi ali se zato možda može upotrebiti reč sudbina jer smo sudbinu sami izkreirali.) Čovek koji se pojavio njoj bio je Fubbi Qunantz starosti preko 2.500 godina a zadatak mu je da pomaže današnjim prorocima koji su istureni u javnost a kojih može biti samo po jedan u datom vremenu.
Ja rekoh a Vi činite što Vam je volja sa ovim saznanjem.
 
Poslednja izmena:
Nego jeste li primetili da vecina paranormalnih iskustava pocinje sa - vracao se ja sa svadbe , ili vracao se ja sa slave , ili nekog slavlja . Cudno mi je to da dozivljaje koje nauka ne moze da objasni i svakava bica srecu uglavnom ljudi pod dejstvom prilicne kolicine alkohola . Dok ovakava iskustva trezni ljudi u po' bela dana nemaju . Necu da izvlacim zakljucke , ali nisam mogao da ne primetim povezanost ovih stvari
 

Back
Top