DM500s(kinez) nece da radi kao nemac

Fidelito_Castro

Obećava
Poruka
62
Kolege zamolio bih vas za pomoc.

Naime imam gore pomenuti risiver i Diseqc switch 4/1.Imam fiksnu satelitsku antenu na kojoj se nalaze 2 LNB konvertera
sa po jednim izlazom koje kopcam u 4/1 switch - inace kupio sam switch 4/1 zato sto planiram da postavim jos jedan konverter ka 16-East.Na mom dreamu lepo konfigurisem gledanje 4 satelita preko DiseqC OPT A/B pri cemu podesim da mi je Hotbird - 13 na Diseqc BA, dok mi je Diseqc BB Astra - 19.2...Nakon toga iskeniram transpordere i na Hotbirdu i na Astri i to sve memorisem u dream- to sve lepo funkcionise.Zatim sam ubacio listu kanala koju sam prethodno uredio preko softvera openbedit v3.0.6 u moj dream.

E sad gde mi se desavaju problemi?

Prilikom gledanja kanala sa jednog satelita i nakon prelaska na drugi pojavljuje mi se poruka na tv-u"service could not be found"...odnosno da uzmem plasticni primer...na primer gledam na Hotbird-u HRT1, pa prebacim na HRT2, pa nakon toga na Hbo iz paketa cyfra+, u tom slucaju kanale otvara u sekundi.Medjutim kada prebacim na neki kanal sa Astre npr.Premiere1 izlazi mi poruka "switch service could not be found".Nakon toga je nekad potrebno samo prebacita na neki drugi kanal sa tog sateita npr.Premiere2 i sve funkcionise finona svim kanalima sa 19.2, a nekada je potrebno promeniti cak na 20 kanala da bi dream dobio signal i dekodirao ga.Da napomenem da mi se to isto desava prilikom prelaska sa Astre na Hot.Pa cak mi se i desi da DM 500s zakuca pa moram da cupam kabl,uzas.

Inace diseqc switch 4/1 je ispravan jer kada kabl koji vodim iz njega prikacim na Samsungu DSR 9500 kanale otvara u sekundi, nebitno da li prelazim sa 19.2 na 13 ili obrnuto.Iz 500s nisam vodio signal ni na jedan drugi uredjaj odnosno samo on upravlja sa signalom.

Inace isto mi se to desava i pre nego sto ubacim listu kanala tj sa neuredjenom listom.Inace imam image Gemini 4.2. i gbox/newcs...

Molim vas za bilo kakav savet, ne znam sta da pokusavam.
 
Uhh resih problem,pa mozda ovo sto napisem nekom pomogne.


E ovako nikome ne bih zeleo da se ovoliko namuci ali ako je u istoj situaciji kao sto sam i ja bio neka prati uputstvo i nadam se da ce resiti problem.
Nacuo sam od nekih montazera da dm500,600,800 imaju probleme sa noname Diseqc swtichevima 4/1 te oni savetuju za ove modele kupovati sklopke od Spaun-a ili kompanije Delta i da u sutini ne bi trebalo da bude problema - mada me ne drzite za rec,"rekla-kazala".Ono sto sam ja uradio je da nisam isao na standardne postavke "4 satelita via Diseqc Opt A/B",vec na nestandardne postavke. I nakon toga sam podesio:

lnb1----->diseqc1.1------>AA Uncommited input 1

lnb2----->diseqc1.1------>AB Uncommited input 1

lnb3----->diseqc1.1------>BA Uncommited input 1

lnb4----->diseqc1.1------>BB Uncommited input 1

...i sve je proradilo kao svajcarski sat i sad mogu malo da odmorim neurone.U slucaju da ova podesavanja ne pomognu, jedino sto mogu da vam kazem je da potrazite gore navedene Diseqc sviceve i probate da podesite.
 

Back
Top