KLADIONICA EU ili Svajcarska

KAD CEMO UCI U EVROPSKU UNIJU..KOJE GODINE...I sta ce nam to doneti...Bila ovakava tema a?...ako bila sorry
ja licno nisam pukla da udjemo u EU..meni je lepse da budemo neutralni kao Svajcarska na pr. Sta joj fali sto nije clanica

Nista, cak ima i viska...zlata, deviza...cokolade, satova itd. ;) ... a sada ako cemo o zemljama kojim' nesto fali a mozemo da se zapitamo i duboko zamislimo sta im sve ne fali, mislim da je za njih bolja opcija EU, ako nista da se za nesto i ogrebu u njoj, ovako su samo pokazali da su nesposobni da se brinu sami o sebi.
 
ma ne mislim da smo nesposobni da se sami brinemo o sebi...samo su nam politicari nesposobni da se brinu o nama..dakle Svajcarska ili EU...ja za Svajcarsku
ja se kladim da bi nam bilo bolje da smo kao Svajcarska..jednog dana kada se bude raspadala EU da ne prodjemo kao sa JUgom da se borimo do poslednjeg cm nase zemlje
 
KAD CEMO UCI U EVROPSKU UNIJU..KOJE GODINE...I sta ce nam to doneti...Bila ovakava tema a?...ako bila sorry
ja licno nisam pukla da udjemo u EU..meni je lepse da budemo neutralni kao Svajcarska na pr. Sta joj fali sto nije clanica

Kada vec pises na nivou petogodisnjeg deteta , sa problemom u razvoju.........sto bas Svajcarska???.......:???:......zbog Milka cokolade , ili Neskafe??

Sto da ne budemo, kao npr, Bruneji??.......kad vec mozemo da tako biramo?...cool , niko nista ne radi.....samo zato sto si se rodio u Brunejima, imas 7 000 dolara mesecno.....i sve besplatno, od skole, do zdravstva............zato , yebes svicu ......Bruneji su zakon:super:
 
:sad2: ma kazu da svaki narod ima vlast koju zasluzuje...:sad2: :think: ja sam stalno antiprotivna..hihihih ne slazem se sa tim...a oko biranja pa to ti je dragi decko iz inostranstva zato sto se ovde stalno bira izmedju dva zla i stalno protiv nekog a ne za NEKOG

Pa da uglavnom je tako. Većina građana za svoj izbor ima "najmanje najgoreg" a samo mali broj bira kandidata kome stvarno veruju da je najbolji izbor. Moram primetiti da su glasači SRS-a bili veoma zadovoljni tom partijom i njihovim rukovodstvom, bar je tako u mom okruženju.
 
Kada vec pises na nivou petogodisnjeg deteta , sa problemom u razvoju.........sto bas Svajcarska???.......:???:......zbog Milka cokolade , ili Neskafe??

Sto da ne budemo, kao npr, Bruneji??.......kad vec mozemo da tako biramo?...cool , niko nista ne radi.....samo zato sto si se rodio u Brunejima, imas 7 000 dolara mesecno.....i sve besplatno, od skole, do zdravstva............zato , yebes svicu ......Bruneji su zakon:super:

pa pisem na nivou petogodisnjeg deteta jer imam tli ali sam napredna za svoje godine
 
Kada vec pises na nivou petogodisnjeg deteta , sa problemom u razvoju.........sto bas Svajcarska???.......:???:......zbog Milka cokolade , ili Neskafe??

Sto da ne budemo, kao npr, Bruneji??.......kad vec mozemo da tako biramo?...cool , niko nista ne radi.....samo zato sto si se rodio u Brunejima, imas 7 000 dolara mesecno.....i sve besplatno, od skole, do zdravstva............zato , yebes svicu ......Bruneji su zakon:super:

Ti bas uvek razgovaras k'o sirovina ili to samo lecis frustracije na netu posto si jednom probao u stvarnom zivotu pa ti je priselo ;)

Znamo svi mi da si ti lokalni net-drkadzija, ali mog'o bi malo da smanjis dozivljaj i razgovaras sa ljudima umesto sto blejis, lajes (slobodno biraj koji zivotinjski epitet ti najbolje stoji) :thumbdown:
 
vitteze moj canadski...:cmok:

musicalride.jpg


:mrgreen:
 
Konsiglieri je u pravu.
Suviše smo mi u dubiozi, da bismo se sami mogli izvaditi u kraćem periodu. Znači, treba nam milostinja i žicanje kod drugih, a da ne bismo pri tom i gubili dostojanstvo, onda nam je najbolje rešenje ulazak u uniju.

A, što se tiče bojazni postavljača, da ćemo loše proći jednog dana kada unija bude pucala, i da ćemo se boriti za svaki pedalj svoje zemlje, moja poruka joj je da ne brine.
Svakako da će se unija jednog dana ili veka (nebitno) raspasti. Nijedan savez između država i naroda nije večno trajao.
I, da, vrlo je moguće da se taj raspad desi kroz sukobe. Ipak je ovo stara dobra Evropa, tle koje je najviše na svetu natopljeno krvlju.
Sad, jeste da bi bilo dobro da gledamo sa strane kako se unutar EU kolju, a da mi u tome ne učestvujemo, ali to je malo verovatno. Takav sukob bi sigurno zapalio i zemlje koje nisu u uniji, a možda i čitav svet.

Još bi Srbija mogla i dobro da prođe u tom sukobu. Mi smo uvek znali izabrati pobedničku stranu u velikim sukobima i izboriti se za proširenje državne teritorije na etničke granice. Jedino što smo, gotovo uvek, kasnije usrali motku, pa srpsku državnost utapali u nekakva bratstva i jedinstva.
Valjda smo se do sada opametili, pa nećemo padati na podvale druge južnoslovenske "braće", da im mi odricanjem od samih sebe, obezbedimo slobodu i kasniju samostalnost iscrtanu našom krvlju.
 

Back
Top