Aktuelno: Kederi za štuku

Letos mi je jedan ladjar Rumun pokazao dobar sistem lova stuke na kedera.
Slican je nasoj balerini stim sto je kretanje kedera ograniceno u sirem opsegu.
Mana je sto teren treba da bude dosta cist ( zbog mrsenja )
Kedera je stavljao bandara velicine dlana, ( ali ga je probadao sa dve male trokrake )
jedna normalno ispod gornjeg peraja pazljivo da se ne povredi kicma, druga do samog repa.
Mesto virble napravio je sistem sa dugmetom i cevcicama ( olovo i plovak 30g )
Vadio je i gloce i one od 2,5 kg... Probajte nista vas ne kosta

Pa, da malo više pojasniš ili još bolje da skiciraš. To "dugme i cevčice" mi nije baš najjasnije.

Inače, ja protiv mršenja koristim T graničnik (sa buvljaka), na koji još navučem (do pola sajle) cevčicu. Nema trika da se umrsi.
Bez tog sistema, čika ne možeš ni pomisliti da koristiš kao mamac, jer kad on zaigra kolce, u stanju je da ti napravi haos.
 
Poslednja izmena:
Pa, da malo više pojasniš ili još bolje da skiciraš. To "dugme i cevčice" mi nije baš najjasnije.

Inače, ja protiv mršenja koristim T graničnik (sa buvljaka), na koji još navučem (do pola sajle) cevčicu. Nema trika da se umrsi.
Bez tog sistema, čika ne možeš ni pomisliti da koristiš kao mamac, jer kad on zaigra kolce, u stanju je da ti napravi haos.
To je to . Samo sto mesto T granicnika ima mnogo siri razmak najlona sa tim cavcicama , a one se oslanjaju na dugme mesto virble . Znam da ti nisam najbolje objasnijo pokusacu sutra da nacrtam. Izvini na povrsnosti....
 
Ne znam ni ja o čemu se radi.
Mislim, ne verujem da su me stariji ribolovci lagali i da su mi pričali neku opšteprihvaćenu zabludu. I danas, kada moje "komšije" na vodi vide da kačim sunčanog, čude se. Još više se čude kada moji pampuri krenu da voze, a njihovi stoje kao ukopani, kao da nismo zabacili u istu vodu.

Moje je mišljenje da je štuka na vodi na kojoj je ja pecam prilično lenja i često se hrani, pa je samo izuzetno nemiran keder, tzv. bočnom linijom, zainteresuje i izmami, a sunčani bukvalno divlja na udici.

Da su te slagali to stoji ali obzirom ko je bio na lokalnoj vlasti nije ni čudo što su i ribe poludele pa hvataju prvo što im se ponudi, nema više biranja...
 
e ovako da vam strucno pojasnim da svi gresite ta riba uopste ne spada u karase niti u njihovu porodicu,zlatni karas i srebrni postoje ilit babuska,a ova suncica je japanski grgrec donesena je iz japana u nasim vodama tako da nije autotohna vrsta,naravno da se jede probao sam je nije losa,ali nisam znao da stuka ide na nju
 

Back
Top