Beki pita (ili torta kako oćeš)

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Evo jedne temeeeee u sećanje na onu našu staru forumašicu calimero, koju ja baš nisam volela al me ova tema u kombinaciji s forumom asocirala na nju - pa reko ajd, što da ne :lol:

NEPRAVDA​

A pitanje je sledeće:

Smeta li vam neka, izvesna nepravda ukoliko ide u vašu korist?
Da pojasnim - ako nešto generalno nije ok da se desi, ali se dešava ali se dešava tako da vam koristi; hoćete li to prihvatiti ili ,,zaustaviti" tu nepravdu na vašu štetu?


Hammmmmmmmmmm :think:
 
Evo jedne temeeeee u sećanje na onu našu staru forumašicu calimero, koju ja baš nisam volela al me ova tema u kombinaciji s forumom asocirala na nju - pa reko ajd, što da ne :lol:

NEPRAVDA​

A pitanje je sledeće:

Smeta li vam neka, izvesna nepravda ukoliko ide u vašu korist?
Da pojasnim - ako nešto generalno nije ok da se desi, ali se dešava ali se dešava tako da vam koristi; hoćete li to prihvatiti ili ,,zaustaviti" tu nepravdu na vašu štetu?


Hammmmmmmmmmm :think:

Неправда ми у сваком смисли смета.

Никад своју срећу не градим на туђој несрећи- то је правило кога се стриктно држим у животу.

Али то и такво понашање у стилу ''само да мени буде добро, а за друге ме није брига'' је иманентно Српском народу.
Зато и јесмо овде где смо- на дну дна!
 
ocu tortu hvala na pitanju :D

letnja%20torta.jpg
 
Poslednja izmena:
A šta ako ima keša?
Ko što gazdarica reče, šta ako samo ti dobiješ platu a ostali ne?
jao... to je jedino sto mi smeta kod mog muza

on uvek misli da nesto treba da zasluzi!

kada nesto ne ide kako hocemo, onda uvek shvati kako smo mi nesto krivi, nismo se trudili ili pazili ili sta vec... meni rogovi rastu od toga

ja uvek gledam da stvari idu u moju korist, uopste mi ne smeta sto me nekad "sere", ne mislim da je to nepravda... jednostavno je u zivotu tako, negde dobijes, negde platis...

ja se jedino uplasim kada me mnogo ide... uvek mislim da cu negde da nastradam zbog te silne srece ... i uvek je tako :D
 
Jel to kao meni povecaju platu, a ostalima ne?! :lol:

Ako su mi povecali platu znaci da sam je zasluzila..bar je tako u mom slucaju...svako radi i trudi se za sebe...i opet postoje ljudi koji imaju vecu platu od mene, pa ? Da se ubijem...?

problem je sto svi misle da su je zasluzili.. voleo bih da vidim ko ce tu da bude objektivan i voleo bih da vidim tog koji ce da kaze: hvala, ja to ne zasluzujem
dobra tema, majce :)
 
hm kako opasna tema. al zaivis. ako bi meni povecali platu, a mojoj koleginici koju volim i postujem ne bi, opasno bih se pobunila. ali ako bi meni povecali, a nekoj za koju mislim da je krampaca ne bi, boleo bi me..nos.znaci, opet je subjektivno.
ma uvek je sve subjektivno.
 
hm kako opasna tema. al zaivis. ako bi meni povecali platu, a mojoj koleginici koju volim i postujem ne bi, opasno bih se pobunila. ali ako bi meni povecali, a nekoj za koju mislim da je krampaca ne bi, boleo bi me..nos.znaci, opet je subjektivno.
ma uvek je sve subjektivno.

ma ti si prava.. mojoj koleginici povecali, meni ne.. ja joj, lepo, ko coveku, trazio da podelimo visak, a ona, zamisli, ni da cuje.. a kad nesto zaskripi, oma zove: bundevoo.. bundevoooo
 
Evo jedne temeeeee u sećanje na onu našu staru forumašicu calimero, koju ja baš nisam volela al me ova tema u kombinaciji s forumom asocirala na nju - pa reko ajd, što da ne :lol:

NEPRAVDA

A pitanje je sledeće:

Smeta li vam neka, izvesna nepravda ukoliko ide u vašu korist?
Da pojasnim - ako nešto generalno nije ok da se desi, ali se dešava ali se dešava tako da vam koristi; hoćete li to prihvatiti ili ,,zaustaviti" tu nepravdu na vašu štetu?

Hammmmmmmmmmm :think:


Smeta mi svaka nepravda, i skrenem pažnju na nju i ako ide u moju korist, jer je ta korist trenutna, a šteta može biti mnogo veća. I trajnija. Ako su svi obavešteni o mom neslaganju, i ako nisam u situaciji da mogu da ne prihvatim stvar, dalje ne lupam glavu time.
Samo nešto nepravde u mojoj okolini i nisu išle baš često u moju korist..:cool:
 
problem je sto svi misle da su je zasluzili.. voleo bih da vidim ko ce tu da bude objektivan i voleo bih da vidim tog koji ce da kaze: hvala, ja to ne zasluzujem
dobra tema, majce :)

Naravno da zasluzujem..konkretan primer..preuzimas obaveze jos jednog radnog mesta, na kojem je nekadasnji kolega radio...i to ne zato sto nisu imali kome da uvale, vec zato sto smatraju da ces ti, tj. ja to dobro obavljati...Dakle, zasluzila sam, jer sam se pokazala kao dobar i sposoban radnik..da nije tako, zaposlili bi drugoga na to mesto ili ponudili drugome...

Bedak je sto nisam dobila celu njegovu platu...:mrgreen:...
 
Evo jedne temeeeee u sećanje na onu našu staru forumašicu calimero, koju ja baš nisam volela al me ova tema u kombinaciji s forumom asocirala na nju - pa reko ajd, što da ne :lol:

NEPRAVDA​

A pitanje je sledeće:

Smeta li vam neka, izvesna nepravda ukoliko ide u vašu korist?
Da pojasnim - ako nešto generalno nije ok da se desi, ali se dešava ali se dešava tako da vam koristi; hoćete li to prihvatiti ili ,,zaustaviti" tu nepravdu na vašu štetu?


Hammmmmmmmmmm :think:

kad sam bila mlađa, zaustavljala sam odmah, a sad sve kao ćutim,
ali opet ne izdržim i napravim sebi štetu, što bi se reklo, loše po mene,
moram to da menjam, hehe
 
Poslednja izmena:
Evo jedne temeeeee u sećanje na onu našu staru forumašicu calimero, koju ja baš nisam volela al me ova tema u kombinaciji s forumom asocirala na nju - pa reko ajd, što da ne :lol:

NEPRAVDA​


A pitanje je sledeće:

Smeta li vam neka, izvesna nepravda ukoliko ide u vašu korist?
Da pojasnim - ako nešto generalno nije ok da se desi, ali se dešava ali se dešava tako da vam koristi; hoćete li to prihvatiti ili ,,zaustaviti" tu nepravdu na vašu štetu?


Hammmmmmmmmmm :think:
Prihvatiću dok se niko ne buni, kad se neko pobuni verovatno ću da se pokunjim i držim mu stranu. Ako dobijem posao umesto nekog drugog, yebi ga čo'ek sam :lol: ali ne mogu da lažem ljude u lice i da kažem kako sam ga zaslužila ako nisam...
 
Nemam to verovanje da nesto moram da "zasluzim"
Zivot nije fer ni prema meni ni prema drugima a primera ima bezbroj.
Jedino ne volim da licno pregazim nekog coveka da bih nesto dobio, osim ako me ne primora na tako nesto.
Ne znam kako bih reagovao na neku konkretnu situaciju, svakako ne bih dizao revolucije, jer danas sam ja taj koji dobija, sutra cu vec gubiti i tako u krug
 
Naravno da zasluzujem..konkretan primer..preuzimas obaveze jos jednog radnog mesta, na kojem je nekadasnji kolega radio...i to ne zato sto nisu imali kome da uvale, vec zato sto smatraju da ces ti, tj. ja to dobro obavljati...Dakle, zasluzila sam, jer sam se pokazala kao dobar i sposoban radnik..da nije tako, zaposlili bi drugoga na to mesto ili ponudili drugome...

Bedak je sto nisam dobila celu njegovu platu...:mrgreen:...

koliko procenata imas sada vecu platu?
 

Back
Top