Davinić: Dinkić je smišljeno razbijao SCG!

RolandOfGilead

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.136
Bivši ministar odbrane optužio Mlađana Dinkića da je razbio državnu zajednicu SCG i ubrzao proglašenje nezavisnosti Kosova


BEOGRAD - Afera „pancir” smišljena je kako bi se ubrzali raspad državne zajednice Srbije i Crne Gore i proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije. Oprema koja je trebalo da se nabavi od preduzeća „Proizvodnja Mile Dragić” bila je od presudnog značaja za odbranu juga Srbije - saopštio je u svojoj odbrani bivši ministar odbrane Prvoslav Davinić na početku suđenja u Okružnom sudu u Beogradu odbacujući svoju krivicu.

- Pokretanje ovog slučaja snažan je politički udar na državni sistem zajednice. Da je Vlada Srbije sumnjala da nešto nije u redu sa ugovorom, onda bi dala saglasnost za moje hapšenje, kao i za hapšenje Svetozara Marovića, tadašnjeg predsednika zajednice. Vlada je to odbila. Kao posledica ovoga došlo je do raspada državne zajednice. Nikada Crna Gora ne bi odustala od referenduma, ali udarom na Svetozara Marovića, vojni vrh i državnu zajednicu, to bi došlo kasnije. Ovo je bio udar na vojni i bezbednosni sistem - objasnio je Davinić političku pozadinu afere.

On je istakao i da je tadašnji ministar finansija Mlađan Dinkić, koji je obelodanio aferu i nazvao je „afera stoleća”, bio upoznat sa potrebama vojske i ugovorom koji je trebalo da se realizuje sa Dragićevim preduzećem. Bivši ministar je naveo i da je od Dinkića tražio saglasnost za nabavku, ali ga je on odbio i uputio na adresu Saveta odbrane. On je napomenuo i da su odnosi između ministarstava odbrane i finansija bili nenormalni iako su ministri bili iz iste stranke.

- To nije bilo normalno. Za vojsku nikad nije bilo novca. Moje ministarstvo bi dobijalo pismeno obaveštenje da novca nema, dok bi se sa drugim ministarstvima o njihovim potrebama uvek vodile rasprave. Za nabavku vojne opreme, koja je bila od ključnog značaja za jug Srbije, Dinkić je rekao da nema para. Savet je ugovore odobrio, a novac bi bio obezbeđen od prodaje viška vojne imovine - izričit je Davinić.

On je objasnio da je pre potpisivanja ugovora sa preduzećem Mileta Dragića održano nekoliko sastanaka s političkim vrhom. Jedan sastanak bio je u Predsedništvu kod Borisa Tadića, gde su bili i Dinkić i Nebojša Čović. Tada su razgovarali o stanju na Kosmetu, kako bi vojska mogla da reaguje i koje su tehničke potrebe. O detaljima tog sastanka Davinić nije želeo da govori, jer su poverljivi i nisu za javnost.
Što se tiče nabavke vojne opreme, Davinić je rekao da je ona bila prioritet. Dragićevo preduzeće vojsku je snabdevalo i pre i posle ovog slučaja. Čak je i policija nabavila istu takvu opremu od Dragića, i to po još višim cenama.

- Nikako ja nisam mogao da pribavim korist za Dragića, jer je sve urađeno po zakonu. Njega sam tri puta u životu video, dva puta pre zaključenja i jednom posle. Nemoguće je da me je toliko šarmirao - dodao je bivši ministar odbrane.
 
Znači izgubili smo Kosovo jer vojska SCG nije kupila opremu od MD-a?!?!?!?

E stvarno si prevazišao sebe......................:hahaha::hahaha::hahaha:

Ovo je izjavio Davinić, član G17+ i bivši ministar odbrane.
Sada se setite likovanja poslanika G17+ kada se CG optcepila
"Ovo je srećan dan i ja ponosno uzvikujem Živela nezavisna Srbija!"
Ovo je bilo za skupštinskom govornicom.
To je rekao onaj mali, sa naočarima, benavi, buđavi, kako se zvaše?
 
Ovo je izjavio Davinić, član G17+ i bivši ministar odbrane.
Sada se setite likovanja poslanika G17+ kada se CG optcepila
"Ovo je srećan dan i ja ponosno uzvikujem Živela nezavisna Srbija!"
Ovo je bilo za skupštinskom govornicom.
To je rekao onaj mali, sa naočarima, benavi, buđavi, kako se zvaše?

Al Bundy ti je odgovorio i ja se potpuno slažem sa njim! Živela nezavisna Srbija i nezavisna Crna Gora jer da crnogorci to nisu uradili ko zna kada mi bili nezavisna država što smo i bili do dolaska partizana i komunista........................:ok:
 
Al Bundy ti je odgovorio i ja se potpuno slažem sa njim! Živela nezavisna Srbija i nezavisna Crna Gora jer da crnogorci to nisu uradili ko zna kada mi bili nezavisna država što smo i bili do dolaska partizana i komunista........................:ok:
Jok mi smo bili nezavisna drzava do dolaska Crnogorca Aleksandra na vlast , kome je deda Nikola punio glavu sa tom panslovenskom,svesrpskom i jugoslovenskom megalomanijom(naravno Nikola je video sebe na celu te drzave ) ali se uhvatio pelcer kod unuka i mi nayebasmo svakako , a partizani i koministi su dosli kasnije ..
 
kakve gluposti, Crnogorci su hteli samostalnu državu i to su na referendumu pokazali, sad ko je koga tu više kljukao sa kojekvim idejama , to trenutno zna Bog, bogočovek Isus Hrist(ukoliko postoje), i sami ti ljudi koji se pominju. .. Kraj krajeva, skoro je bio meč Crna Gora- Srbija, pa ste i u Lovćencu (Vojvodina, Srbija), imali priliku da gledate Crnogorce sa srpsim i crnogorskim zastavama okićeni. . .

Na tom referendumu bilo je Crnogoraca koji su bili za uniju sa Srbijom, i oni (očigledno brojniji???) za samostalnu Crnu Goru
 
kakve gluposti, Crnogorci su hteli samostalnu državu i to su na referendumu pokazali, sad ko je koga tu više kljukao sa kojekvim idejama , to trenutno zna Bog, bogočovek Isus Hrist(ukoliko postoje), i sami ti ljudi koji se pominju. .. Kraj krajeva, skoro je bio meč Crna Gora- Srbija, pa ste i u Lovćencu (Vojvodina, Srbija), imali priliku da gledate Crnogorce sa srpsim i crnogorskim zastavama okićeni. . .

Na tom referendumu bilo je Crnogoraca koji su bili za uniju sa Srbijom, i oni (očigledno brojniji???) za samostalnu Crnu Goru


Referendum:hahaha::hahaha::dash::dash:

Kladim se na jednu fudbalsku utakmicu i igram iz 1-1.
Zasto sam siguran?
Pa dogovorili se unapred 20 igraca i sudije.
Dvojica fudbalera sa utakmice nema pojma o tome

A ti si jedan od tih fudbalera:mrgreen::whistling:
 
ukoliko je Dinkic stvarno doprineo raspadu nakazne tvorevine SCG i rastosiljavanju od juznih plemena treba mu odati pocast , sada mi je jos simpaticniji:super:
sta reci nego BRAVO DINKICU !!:ok:

naravno da je bila nerka prevara ili zavera u pitanju

Bundevice ides mi iz krajnosti u krajnost... Bila prevara ili ne na tvoju a i na moju srecu zaje(b)nice vise nema, hvala Bogu, i zato pusti sad tu pricu koju odje Lav8 plasira...
 
BEOGRAD - Afera „pancir” smišljena je kako bi se ubrzali raspad državne zajednice Srbije i Crne Gore i proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije. Oprema koja je trebalo da se nabavi od preduzeća „Proizvodnja Mile Dragić” bila je od presudnog značaja za odbranu juga Srbije - saopštio je u svojoj odbrani bivši ministar odbrane Prvoslav Davinić na početku suđenja u Okružnom sudu u Beogradu odbacujući svoju krivicu.

Davinić kaže, a? :headbang:
Smišljeno? :headbang:
Od presudnog značaja bila oprema, a po onoj ceni koja je sve samo ne patriotska???


KATASTROFA!!!!!
 

Back
Top